Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

andreaS Pozri príspevok
dlho sa nic neudialo, tak tu mame zase cosi... aby nam nebolo luto... manzel mi vola ze prisiel im fax, ze od pondelka ma nastupit do bratislavskej pobocky... ani nevie ci za tych istych podmienok, kde tam ma akoze byvat... telefony mu sefstvo nedviha... som tak strasne na...na ....

neni mozne aby firma so zahranicnym kapitalom tak plytvala peniazmi, ze poberu ludi od konkurencie, tym daju hned NOVE auta... a nie ze fabie ale rovno mercedesy... robi tam snad 30 darmozracov, kt. len sedia na zadkoch a houby robia a 10 soferov, kt. robia sviatok-nesviatok... vyciciavaju ich... hlavne ze su nakupene nove osobaky, kt. im neprodukuju nic, platia sa byty mimobratislavskym, zbytocne kancelarie, zbytocni ludia a najnovsie uz prestavaju platit nacas vyplaty kvoli tomu ze nie su peniaze... pred zahranicnymi vlastnikmi sa taji velmi vela informacii... mam sto chuti napisat list a poslat to do zahranicia a nech si s tym spravia co len chcu... a prajem im kontrolu z inspektoratu prace, aby im skontrolovali minimalne cestaky (ktore viem ze sa robia zle, najnovsie nerobia cestaky vobec, ale daju im stravny listok...)... dochadzka sa neeviduje podla odpracovaneho casu, ale udavaju len presnych 8,5h denne... pritom xy-krat ide manzel velmi skoro rano prec a vrati sa v noci... alebo sa robi aj cez vikendy a nemaju ziadny volny vikend aj mesiac... za dobrotu na zobrotu... fakt v tomto svete plati neoklames budes oklamany (slusnejsia verzia)... vrrrrr

dik za vypocutie...

skoda ze sme zase tam kde sme boli pred polrokom... asi je to fakt znamenie, ze treba ist vlastnou cestou a osamostatnit sa... a ta stavba domu sa zrejme posunie na neskor, ked vlastny biznis zacne produkovat aspon tolko co doteraz manzel zarobil v praci...
Ja sedím doma a vypisujem maily, sem tam mi niekto odpovie ,že sa ozvu neskor a blal, bla, bla

A to som ochotný ihneď vycestovať HOCIKAM.

Ale chcel by som riešiť toto,že či mám pracovať v takej alebo hentakej pobočke...
Vlastný biznis je lákavy , ale len na prvý pohľad.
Treba vlastný biznis najprv VYBUDOVAŤ .
Niet nad pravidelný plat , stravné lístky a dochodkové zabezpečenie.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ja som včera skoro až plakala od šťastia. Dcérka začala chodiť na tanečnú a nazad sama, ja som z toho primerane nervózna, či sa jej cestou niečo zlé neprihodí a pravidelne stepujem pri okne a vyzerám ju, keď sa má vrátiť. Včera meškala asi 1/2 hod., takže som ju opäť vyzerala. Keď konečne prišla domov, v ruke červená ružička, že v obchode bolo veľa mužov, tak preto mešká. Bola som strašne dojatá.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ono najubohejsie na tom je to, ze kym sme boli so sefom skoro rodina, tak vsetko islo ale akonahle uprednostnil inu, a obklopil sa ludmi, kt. z neho len tahaju peniaze za ucelom nevratenia a intriguju voci nam, tak sa kazdu chvilu deje nieco ine...

najskor zobrali manzelovi garaz, kde mal mat dielnu, a kt. mal k dispozicii aj na vlastne ucely... potom mu dali odkupit firemne auto aby ho firma nemusela platit a platit do neho phm... a najnovsie sa vecne spekuluje kam ho preradia aby ho donutili odist... uz vela ludi tam nerobi ale ti dostali take odstupne ze snad rok nemusia pracovat... keby dali take odstupne aj tomu mojmu, tak im to velmi rad podpise... ale hold, nepatrime k vyvolenym, tak to vidim na odstupne maximalne vo vyske zakonom stanovenej...

a tych negativ je tam tak extremne vela, ze napriek tomu ze ta firma funguje sama, a nepotrebuje sa vlastne ani prezentovat, tak im davam maximalne 2 roky zivnostnoti, kym nepadnu na hubu...

hm, este ma napada zavolat do ich konkurencie a zistit ci neplanuju spravit v nasom regione pobocku...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

andreaS Pozri príspevok
dlho sa nic neudialo, tak tu mame zase cosi... aby nam nebolo luto... manzel mi vola ze prisiel im fax, ze od pondelka ma nastupit do bratislavskej pobocky... ani nevie ci za tych istych podmienok, kde tam ma akoze byvat... telefony mu sefstvo nedviha... som tak strasne na...na ....

neni mozne aby firma so zahranicnym kapitalom tak plytvala peniazmi, ze poberu ludi od konkurencie, tym daju hned NOVE auta... a nie ze fabie ale rovno mercedesy... robi tam snad 30 darmozracov, kt. len sedia na zadkoch a houby robia a 10 soferov, kt. robia sviatok-nesviatok... vyciciavaju ich... hlavne ze su nakupene nove osobaky, kt. im neprodukuju nic, platia sa byty mimobratislavskym, zbytocne kancelarie, zbytocni ludia a najnovsie uz prestavaju platit nacas vyplaty kvoli tomu ze nie su peniaze... pred zahranicnymi vlastnikmi sa taji velmi vela informacii... mam sto chuti napisat list a poslat to do zahranicia a nech si s tym spravia co len chcu... a prajem im kontrolu z inspektoratu prace, aby im skontrolovali minimalne cestaky (ktore viem ze sa robia zle, najnovsie nerobia cestaky vobec, ale daju im stravny listok...)... dochadzka sa neeviduje podla odpracovaneho casu, ale udavaju len presnych 8,5h denne... pritom xy-krat ide manzel velmi skoro rano prec a vrati sa v noci... alebo sa robi aj cez vikendy a nemaju ziadny volny vikend aj mesiac... za dobrotu na zobrotu... fakt v tomto svete plati neoklames budes oklamany (slusnejsia verzia)... vrrrrr

dik za vypocutie...

skoda ze sme zase tam kde sme boli pred polrokom... asi je to fakt znamenie, ze treba ist vlastnou cestou a osamostatnit sa... a ta stavba domu sa zrejme posunie na neskor, ked vlastny biznis zacne produkovat aspon tolko co doteraz manzel zarobil v praci...

mmch, nehovorila si to ty včera, že sa ti snívalo o babke v Bratislave?

Celkom zaujímave, z tohto pohľadu...
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Čokoľvek dáš žene, ona to zveľadí...

Daj jej spermie a ona Ti dá dieťa,

daj jej dom a vytvorí Ti z neho domov,

daj jej potraviny a uvarí Ti jedlo,

daj jej úsmev a ona Ti dá svoje srdce.

Žena znásobí a zväčší, čo dostane...,

takže keď ju oserieš, buď pripravený dostať tony hovna.....



Toto motto som dostala včera mailovou poštou a veľmi sa mi páči. Možno aj preto, že vo firme je nás 5 žien a 9 mužov a ani náznak, že bolo MDŽ. Zato na daňovom úrade, kde je pár chlapov a veľa žien, každá dostala kvietok. Manžel taktiež nič, ani len sladkosť. No už čo, ide sa ďalej.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

andreaS Pozri príspevok
ono najubohejsie na tom je to, ze kym sme boli so sefom skoro rodina, tak vsetko islo ale akonahle uprednostnil inu, a obklopil sa ludmi, kt. z neho len tahaju peniaze za ucelom nevratenia a intriguju voci nam, tak sa kazdu chvilu deje nieco ine...

najskor zobrali manzelovi garaz, kde mal mat dielnu, a kt. mal k dispozicii aj na vlastne ucely... potom mu dali odkupit firemne auto aby ho firma nemusela platit a platit do neho phm... a najnovsie sa vecne spekuluje kam ho preradia aby ho donutili odist... uz vela ludi tam nerobi ale ti dostali take odstupne ze snad rok nemusia pracovat... keby dali take odstupne aj tomu mojmu, tak im to velmi rad podpise... ale hold, nepatrime k vyvolenym, tak to vidim na odstupne maximalne vo vyske zakonom stanovenej...

a tych negativ je tam tak extremne vela, ze napriek tomu ze ta firma funguje sama, a nepotrebuje sa vlastne ani prezentovat, tak im davam maximalne 2 roky zivnostnoti, kym nepadnu na hubu...

hm, este ma napada zavolat do ich konkurencie a zistit ci neplanuju spravit v nasom regione pobocku...

No holt , boli časy keď som aj ja popíjal víno spolu z gen.riaditeľom jednej a.s. ,lenže toto sa minulo....

Riaditeĺa odvolali a ja som potom z podniku odišiel.

No čouž, tak ide život.

Len nadobudnuté skusenosti a zdravý rozum ostávajú.

Treba ich využívať.
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

to AndreaS:
ak by mal manžel nejakú možnosť odísť k inému zamestnávateľovi, nech to tak urobí, a tí intrigáni nech sa požerú medzi sebou...predpokladám, že v takej situácii v akej je si hľadá aj niečo iné, alebo?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
V dnešnej dobe dosť veľa podnikateľov stavia na tom, že ľudí, ktorí hľadajú prácu je veľa. A preto ich správanie voči súčasným zamestnancom je niekedy až neuveriteľné. Môžu si doslova z človeka urobiť pomaly "sluhu" s vedomím, že ak sa ti nepáči, na tvoje miesto čakajú ďalší. S robotou v niektorých regiónoch je to dosť ťažké. Aj ja sa pokúšam nájsť si novú prácu, kde by si aspoň trošku vážili to, čo robím. Už je skoro samozrejmosťou, že vyžadujú nejaký cudzí jazyk. Som generácia, ktorá s cudzím jazykom začínala na strednej škole. Vtedy nás ani vo sne nenapadlo, že príde doba a naše aspoň "chabé" vedomosti sa nám zídu. Nemali sme možnosť sa zdokonaľovať v cudzom jazyku štúdijným pobytom v zahraničí, alebo prípadnou prácou. Takže, moje pokusy vždy stroskotajú na neovládaní cudzieho jazyka (ak nepočítam jazyk priateľa ), a ani nie som typ, ktorý ma na jazyky "hlavu". Keď vidím, čo sa koľkokrát okolo mňa deje, je mi niekedy až zle.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
rodina1 Pozri príspevok
... Takže, moje pokusy vždy stroskotajú na neovládaní cudzieho jazyka (ak nepočítam jazyk priateľa )...
...skvostná to vsuvka... ...sa nedalo nepodčiarknuť........ ...
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

Troška odľahčím túto tému - ja som bola včera vo Vrakunskom lesíku na prechádzke so psom. Je to ešte taký šajo, je mladý a v lesíku ho púšťam bez vôdzky, aby sa vybehal. Prešli sme celý Vrakunský lesík, aj visutý most a vracali sme sa späť. Skontrolovala som celý chodník, nikde žiaden pes(on keď vidí psa, tak je ako besný). Spokojná som ho pustila z vôdzky. Vtom na druhej strane cesty, podotýkam, za širokým trávnikom v rodinnom dome zaštekal pes a môj Alan davaj v nohy. Len ritku som mu videla. Zrak mi spočinul na ceste - čierne BMW. Myšlienka prebehla a už som sa s ním lúčila. Stal sa zázrak - vodič zastavil, nechal prejsť nič netušiaceho psa, potom mňa a pokračoval v jazde. V tej rýchlosti som si nestihla ani zapamätať číslo. Poďakovať som nezabudla. Hneď som si pomyslela, že dobrí ľudia ešte nevymreli. Psa som dala na vôdzku a pobrala som sa domov. Viem, že som bola nezodpovedná, dnes ideme zase do Vrakunského lesíka, ale už sa mi to nestane.
No čo, aj takí sme my ľudia.....
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

včera sa mi konečne podarilo nájsť duševnú silu (fyzická bola) a prvýkrát som naložila hermelín do fľaše...vyzerá to super v tej fľaši......ako to bude vyzerať so mnou, keď ho zjem po 5 dňoch to neviem...ak sa nebudem ozývať dlhšie ako 1 (slovom jeden) týždeň, tak som buď na infekčnom alebo na patoloógii
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
monika74 Pozri príspevok
včera sa mi konečne podarilo nájsť duševnú silu (fyzická bola) a prvýkrát som naložila hermelín do fľaše...vyzerá to super v tej fľaši......ako to bude vyzerať so mnou, keď ho zjem po 5 dňoch to neviem...ak sa nebudem ozývať dlhšie ako 1 (slovom jeden) týždeň, tak som buď na infekčnom alebo na patoloógii
Hádam to nebude až tak zlé, aby si sa ocitla hneď na patológii
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

rodina1 Pozri príspevok
Hádam to nebude až tak zlé, aby si sa ocitla hneď na patológii
nuž všeličo sa hodno stať ...ja viem, čo sa udeje v tej fľaši do 5 dní?
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

monika74 Pozri príspevok
nuž všeličo sa hodno stať ...ja viem, čo sa udeje v tej fľaši do 5 dní?
Určite to začne žiť svojim vlastným životom .

Poznám jedného, čo na takto naložený syr zabudol a musel ho zakopať aj s fľašou.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

monika74 Pozri príspevok
včera sa mi konečne podarilo nájsť duševnú silu (fyzická bola) a prvýkrát som naložila hermelín do fľaše...vyzerá to super v tej fľaši......ako to bude vyzerať so mnou, keď ho zjem po 5 dňoch to neviem...ak sa nebudem ozývať dlhšie ako 1 (slovom jeden) týždeň, tak som buď na infekčnom alebo na patoloógii
Inak na patologii na Antolskej mám známeho-keby bolo treba s niečim pomocť,niečo vybaviť...
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

ja som o jednom počula, ktorý syr nechal naložený celý týždeň v skrinke v kredenci (si myslel, že to tak má byť, ani ho nenapadlo dať to do chladničky)...ten smrad po týždni bol totálny brutus ...tuším zahanbil aj francúzov
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

monika74 Pozri príspevok
ja som o jednom počula, ktorý syr nechal naložený celý týždeň v skrinke v kredenci (si myslel, že to tak má byť, ani ho nenapadlo dať to do chladničky)...ten smrad po týždni bol totálny brutus ...tuším zahanbil aj francúzov
a mne raz zhnili ponožky...-že idem prať,to bolo na dedine-tak som hodil 5párov do vedra a vedro dal do šopy a ked som si na ne spomenul po mesiaci,tak boli v tej vode s práškom pomaly rozpustené...
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

monika74 Pozri príspevok
včera sa mi konečne podarilo nájsť duševnú silu (fyzická bola) a prvýkrát som naložila hermelín do fľaše...vyzerá to super v tej fľaši......ako to bude vyzerať so mnou, keď ho zjem po 5 dňoch to neviem...ak sa nebudem ozývať dlhšie ako 1 (slovom jeden) týždeň, tak som buď na infekčnom alebo na patoloógii
Najprv daj okoštovať susede alebo svokre? Potom počkaj tri dni a pusti sa do toho syra tiež. Pred ochutnávkou do neba vychváľ a pozoruj reakciu.
A vôbec, prečo si ten hermelín radšej nezjedla samostatne?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

plada Pozri príspevok
Najprv daj okoštovať susede alebo svokre? Potom počkaj tri dni a pusti sa do toho syra tiež. Pred ochutnávkou do neba vychváľ a pozoruj reakciu.
A vôbec, prečo si ten hermelín radšej nezjedla samostatne?
lebo naložený je lepšííí a chutnejšííí
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Inak na patologii na Antolskej mám známeho-keby bolo treba s niečim pomocť,niečo vybaviť...
cením si to...a ďakujem...
....mi to pripomenulo príhodu z osláv MDŽ za socíku...mama bola učiteľkou v MŠ a mali oslavu v tom istom hoteli ako personál nemocnice...v tom mama zbadala primára patológie a hovorí ich upratovačke - aha Magda, tam sedí primár patológie! ..ona na to: toho nepoznám, ešte som na patológii neležala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať