Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
evuš viem o čom píšeš. Kojím už 22mesiacov. Za ten čoho bolo toho dosť, aj zápal priedušiek.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

....fíha, tak to si ma tými 22 mesiacmi dobre predbehla... takže rady by som mala brať od Teba ja.... ale môžem Ti povedať, že svoje deti som kojila oveľa menej /každé asi 6-7 mesiacov/ a sú v pohode. A vraj podľa najnovších výskumov, to materské mlieko bolo vraj "nadhodnotené"... hm, ale ten pocit blízkosti s dieťaťom je na nezaplatenie. Lenka, takže rozhodnutie je na Tebe. Držím päste a napíš ako to dopadlo...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

lenkak Pozri príspevok
evuš viem o čom píšeš. Kojím už 22mesiacov. Za ten čoho bolo toho dosť, aj zápal priedušiek.
Záleží od toho na čo tie lieky sú. Pri kojení 22 mesiacov by som zvážila, či nie je dôležitejšie liečiť maminu a ukončiť kojenie....ak to na tých liekoch píšu, ja osobne by som nekojila, ak by som sa ich rozhodla brať....
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

lenkak Pozri príspevok
evuš viem o čom píšeš. Kojím už 22mesiacov. Za ten čoho bolo toho dosť, aj zápal priedušiek.
Lenka ja som kojila 18 mes. prveho a druheho 21 mesiacov syna, mozno by som vydrzala aj dlhsie, ale synator sa zacal budievat v noci velmi casto a bolo toho uz vela, zacalo ma uz boliet cele telo. Za ten cas som prisla aj o dva zuby tak ma dokonale vycical. Na druhe strane je krasny pocit ako ten drobcek je zavisly na mamine, to puto je uzasne. Ale treba si uvedomit, ze ten maly potrebuje hlavne zdravu maminu. Tak odporucam ukoncit kojenie a dat sa doporiadku. Urcite si dala dietatku vsetko co potrebuje. Moj maly dokonca nechcel ziadne umele mlieko, hned chcel obycajne a zboznuje doteraz svoje "kakavko".
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Mna dnes rozculil moj pubertalny syn. 10.3. robi monitor a ten jeho postoj ked sa snazim otestovat ako je na neho pripraveny, je katastrofalny. Mne sa uz o tom teste zacina snivat....
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

nika.sum Pozri príspevok
Mna dnes rozculil moj pubertalny syn. 10.3. robi monitor a ten jeho postoj ked sa snazim otestovat ako je na neho pripraveny, je katastrofalny. Mne sa uz o tom teste zacina snivat....
to ja som zasa v 18-tich vytočila moju mamu pred písomnými maturami - celý večer pre maturami mi vyvolávali spolužiaci, či mám vypracované nejaké témy a moja mama zakaždým počula odpoveď NIE. Nedalo jej to a začala mi vyčítať prečo si tiež nezháňam vypracované témy ako moji spolužiaci a namiesto toho si spokojne ležím na gauči a čítam Angeliku . Na to som jej odpovedala, že Angeliku čítam kvôli slovnej zásobe a štylistyke. Mamu skoro natiahlo, ale keď videla moju 1 z písomných matúr bola spokojná. Spolužiaci, čo sa stresovali dostali poväčšine 2 alebo 3.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

monika74 Pozri príspevok
to ja som zasa v 18-tich vytočila moju mamu pred písomnými maturami - celý večer pre maturami mi vyvolávali spolužiaci, či mám vypracované nejaké témy a moja mama zakaždým počula odpoveď NIE. Nedalo jej to a začala mi vyčítať prečo si tiež nezháňam vypracované témy ako moji spolužiaci a namiesto toho si spokojne ležím na gauči a čítam Angeliku . Na to som jej odpovedala, že Angeliku čítam kvôli slovnej zásobe a štylistyke. Mamu skoro natiahlo, ale keď videla moju 1 z písomných matúr bola spokojná. Spolužiaci, čo sa stresovali dostali poväčšine 2 alebo 3.
Pevne verim, ze to tak bude a ze sa stresujem zbytocne. Davala som mu vypracovat dnes rano monitor z matematiky z minuleho roka, no nedopadol bohvieako dobre. Napr. mal urobit nejaky uplne jednoduchy priklad a zahlasil, ze je to blbost a jeho to nebavi, alebo mal vysledok dat v mm a on to dal v cm, samozrejme pri kontrole to bolo zle, ked som mu povedala, ze si na to musi davat pozor lebo pre taku hlupost by zase prisiel o bod, tak mi oznamil, ze ved to tam vidi a ze urcite by to v teste dal dobre. No slak ma trafi. Asi mi to robi naschval. Ja som taky poctivec, sama by som sa testovala na jeho mieste....Keby nebolo teraz tolko roboty, tak by som si dala tu namahu a tie testy by som si robila s nim...Najhorsie na tom, ze dva testy mozu ovplyvnit co bude dalej....a on hlupy nie je len je "sprosty" (myslim tym lenivy pohnut mozgom :-) )
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

nika.sum Pozri príspevok
Pevne verim, ze to tak bude a ze sa stresujem zbytocne. Davala som mu vypracovat dnes rano monitor z matematiky z minuleho roka, no nedopadol bohvieako dobre. Napr. mal urobit nejaky uplne jednoduchy priklad a zahlasil, ze je to blbost a jeho to nebavi, alebo mal vysledok dat v mm a on to dal v cm, samozrejme pri kontrole to bolo zle, ked som mu povedala, ze si na to musi davat pozor lebo pre taku hlupost by zase prisiel o bod, tak mi oznamil, ze ved to tam vidi a ze urcite by to v teste dal dobre. No slak ma trafi. Asi mi to robi naschval. Ja som taky poctivec, sama by som sa testovala na jeho mieste....Keby nebolo teraz tolko roboty, tak by som si dala tu namahu a tie testy by som si robila s nim...Najhorsie na tom, ze dva testy mozu ovplyvnit co bude dalej....a on hlupy nie je len je "sprosty" (myslim tym lenivy pohnut mozgom :-) )
to sa len pred Tebou predvádza. Neukáže predsa mame, že to nemá na háku. Na monitoroch mákne neboj.
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

nika.sum Pozri príspevok
Pevne verim, ze to tak bude a ze sa stresujem zbytocne. Davala som mu vypracovat dnes rano monitor z matematiky z minuleho roka, no nedopadol bohvieako dobre. Napr. mal urobit nejaky uplne jednoduchy priklad a zahlasil, ze je to blbost a jeho to nebavi, alebo mal vysledok dat v mm a on to dal v cm, samozrejme pri kontrole to bolo zle, ked som mu povedala, ze si na to musi davat pozor lebo pre taku hlupost by zase prisiel o bod, tak mi oznamil, ze ved to tam vidi a ze urcite by to v teste dal dobre. No slak ma trafi. Asi mi to robi naschval. Ja som taky poctivec, sama by som sa testovala na jeho mieste....Keby nebolo teraz tolko roboty, tak by som si dala tu namahu a tie testy by som si robila s nim...Najhorsie na tom, ze dva testy mozu ovplyvnit co bude dalej....a on hlupy nie je len je "sprosty" (myslim tym lenivy pohnut mozgom :-) )
tvojmu synovi držím palce pri monitore nech mu dopadne dobre a tebe nech dopadneš tiež dobre a zachováš si duševné zdravie...

...ja stále hovorím - kto sa ako rozhodne, tak sa má! ...a platí to aj na iné oblasti života, nielen na monitoring
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

monika74 Pozri príspevok
tvojmu synovi držím palce pri monitore nech mu dopadne dobre a tebe nech dopadneš tiež dobre a zachováš si duševné zdravie...

...ja stále hovorím - kto sa ako rozhodne, tak sa má! ...a platí to aj na iné oblasti života, nielen na monitoring
dakujem velmi pekne. Len ja mam pocit ze v tych 15-tich je najhorsi cas na rozhodovanie. Este pred rokom bol uplne iny a verim ze za rok to bude zase ine. Teraz je to asi najnevhodnejsie cas na rozhodovanie o zivote. Ale dufam ze mu to vyjde a raz mi podakuje, ze som ho tlacila ucit sa take "strasne nudne veci, kt. nikdy nevyuzije" (jeho slova).
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
evina Pozri príspevok
Záleží od toho na čo tie lieky sú. Pri kojení 22 mesiacov by som zvážila, či nie je dôležitejšie liečiť maminu a ukončiť kojenie....ak to na tých liekoch píšu, ja osobne by som nekojila, ak by som sa ich rozhodla brať....
úplne súhlasím, keby som potrebovala lieky, ktoré sa nemôžu pri kojení, tak by som určite nekojila a liečila sa podľa potreby. Pokiaľ sa dá liečiť aj s kojením, alebo s určitými obmedzeniami, tak zatiaľ ešte vydržím. Dokedy to záleží od môjho zdravotného stavu a pohody.
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

tiež som v 15-tich nevedela čo chcem robiť...a tiež mi niektoré veci pripadali zbytočné....no čo už život nás aj tak oplieska a potom pochopíme o čom to je alebo o čom to bolo

...tak zatiaľ všetkým pekný víkend...ja už zdrhám z práce
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
nika.sum Pozri príspevok
Lenka ja som kojila 18 mes. prveho a druheho 21 mesiacov syna, mozno by som vydrzala aj dlhsie, ale synator sa zacal budievat v noci velmi casto a bolo toho uz vela, zacalo ma uz boliet cele telo. Za ten cas som prisla aj o dva zuby tak ma dokonale vycical. Na druhe strane je krasny pocit ako ten drobcek je zavisly na mamine, to puto je uzasne. Ale treba si uvedomit, ze ten maly potrebuje hlavne zdravu maminu. Tak odporucam ukoncit kojenie a dat sa doporiadku. Urcite si dala dietatku vsetko co potrebuje. Moj maly dokonca nechcel ziadne umele mlieko, hned chcel obycajne a zboznuje doteraz svoje "kakavko".
o týždeň ma synček 23 mesiacov. Za ten čas som nespala ešte celú noc. Budí sa aj on, niekedy aj 3 -4 x, ale zatiaľ zvládam. Bude trošku problém ho odučiť, uvidím dokedy to potiahnem, ale určite sa nechcem úplne zničiť. Zatiaľ kojenie držím aj kvôli dôvodu, že má intoleranciu na mlieko, takže by som musela dať náhradu nejaké protialergické, príp. sójové mlieko, nemôžem krabicové. Však uvidíme, ak budem mať väčšie problémy, dám ho znovu otestovať, či sa to polepšilo. Tá intolerancia by mala zmiznúť do 3 rokov, toľko určite čakať nebudem.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Drzim palce, viem co to je mat takeho drobca a este popri tom uctovat...vela zdravia
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ďakujem, veľa zdravia aj Tebe, aj tvojim ratolestiam.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...učíš sa, alebo sa zabávaš?..potom nelamentuj, že nič nevieš!!!..

..toto mi moja 84-ročná matka dnes opakuje už aspoň 10x..(.robím domácu prácu z marketingu a sem-tam si odbehnem vyčistiť myšlienky"" na poradu...achjaj...)
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

pepsikova Pozri príspevok
...učíš sa, alebo sa zabávaš?..potom nelamentuj, že nič nevieš!!!..

..toto mi moja 84-ročná matka dnes opakuje už aspoň 10x..(.robím domácu prácu z marketingu a sem-tam si odbehnem vyčistiť myšlienky"" na poradu...achjaj...)
do konca života budeš jej dieťa aj keď budeš mať 50 rokov

...mi to pripomenulo moju vedúcu v práci (58 rokov), keď odchádzala od svojej mamy (asi 78 rokov) z návštevy v domove dôchodocv, tak jej pripomenula -citujem: "..a nezabudni sa pozdraviť sestričkám"
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
pepsikova Pozri príspevok
...učíš sa, alebo sa zabávaš?..potom nelamentuj, že nič nevieš!!!..

..toto mi moja 84-ročná matka dnes opakuje už aspoň 10x..(.robím domácu prácu z marketingu a sem-tam si odbehnem vyčistiť myšlienky"" na poradu...achjaj...)
No len sa ty pekne uč. Nie že sa nám tu budeš zajtra sťažovať, že ti mama vyhrnula sukňu a načiapala ti po holej.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
monika74 Pozri príspevok
do konca života budeš jej dieťa aj keď budeš mať 50 rokov

...mi to pripomenulo moju vedúcu v práci (58 rokov), keď odchádzala od svojej mamy (asi 78 rokov) z návštevy v domove dôchodocv, tak jej pripomenula -citujem: "..a nezabudni sa pozdraviť sestričkám"
..

..mojuš, ja už mám 54..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Excise Duty Pozri príspevok
No len sa ty pekne uč. Nie že sa nám tu budeš zajtra sťažovať, že ti mama vyhrnula sukňu a načiapala ti po holej.
..týranie detí je trestnéééééééééééé..díky, zasmiala som sa...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať