Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

pavol54 Pozri príspevok
Nebuď vzťahovačná veď si zo Serede.
Zaujímalo by ma prečo každého tak ohromne irituje tá Sereď? Jasné, že aj NZ a to Ti ešte poviem, že som sa narodila v Trnave a vyrastala na východe a viem aj hutoric.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Sabadka Pozri príspevok
Tak keď si sa už takto verejne a dobrovoľne priznala, mohla by si mi tie vlajočky zasponzorovať?
Čo nemáte v škole krúžok šikovných rúk? Dievčatá vlajočky pošijú, chlapci znaky zo sadry odlejú a preambulu šprti krasopisne na kriedový papier vypísmenkujú Len čo by na to povedali kompetentní zodpovední, ktorí už majú zisky za vlajočky na správnych stranách šibeničiek rozpísané
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

cathyc Pozri príspevok
Zaujímalo by ma prečo každého tak ohromne irituje tá Sereď? Jasné, že aj NZ a to Ti ešte poviem, že som sa narodila v Trnave a vyrastala na východe a viem aj hutoric.
Veď sa nemusíš hneď uraziť náhodou aj Sereď je pekné mesto, a znáš bišedovac ? Môžem ja za to, že kde máš miesto pobytu ako si ho uviedla? Mňa irituje ak mi dvadsať ročný človek povie napríklad že je z Lótu a pritom sú to od roku 1945 Lovce. To som uviedol ako príklad a takých je spústa.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

pavol54 Pozri príspevok
Veď sa nemusíš hneď uraziť náhodou aj Sereď je pekné mesto, a znáš bišedovac ? Môžem ja za to, že kde máš miesto pobytu ako si ho uviedla? Mňa irituje ak mi dvadsať ročný človek povie napríklad že je z Lótu a pritom sú to od roku 1945 Lovce. To som uviedol ako príklad a takých je spústa.
Ja som sa naozaj neurazila. Niekedy sa vyjadrujem ako manták. To tie dane, lezú mi už na mozog. Inak čaha sú Čechy, teda dedinka s týmto názvom a na to si už 15 rokov neviem zvyknúť. Blízko je tu totiž aj Čaka a fakt nikdy neviem o ktorej z týchto dedín je reč.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

cathyc Pozri príspevok
Zaujímalo by ma prečo každého tak ohromne irituje tá Sereď? Jasné, že aj NZ a to Ti ešte poviem, že som sa narodila v Trnave a vyrastala na východe a viem aj hutoric.
Ja mám na Sereď velmi dobré spomienky, najma na pár ľudí s ktorými som sa ako dieťa stretával-s muzikantmi bývalej hudobnej skupiny Zenit- bolo vždy s nimi kopec srandy, aj keď boli o 15rokov starší skoro všetci...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Sabadka Pozri príspevok
Veľmi ma potešil nový zákon o vlastenectve, hlavne táto pasáž:
Štátne školy budú povinné umiestniť v každej miestnosti, v ktorej prebieha vyučovanie, štátny znak, zástavu, text štátnej hymny a preambulu Ústavy SR.

Taký kútik so štátnou vlajkou a všetkými hore menovanými doplnkami v cvičnej kuchynke bude super. Zátišie ako z veľkej knihy. Každá jedna miestnosť, kde prebieha vyučovanie, teda okrem tried každá jedna učebňa, dielne, telocvičňa a každá miestnosť, ešte šťastie, že sme pred pár rokmi zrušili skleník. No čo už, hor sa na nákupy, pretože do konca marca musím kúpiť minimálne 40 zástav.
Iba tak rozmýšľam, prečo sú teda zriaďovateľmi škôl obce - sú to štátne školy alebo nie sú? To že ich štát financuje ( nie celkom, lebo niektoré by bez sponzorstva obcí neprežili), ešte neznamená, že sú školy jeho. Potom by sa to podľa mňa nemalo vzťahovať na ZŠ, SŠ - zriaďovateľom je predsa kraj. A štátne školy sú podľa mňa len tie školy, ktorých zriaďovateľom je štát. Tak nech sa tam dodržuje ten "múdry" zákon. Alebo sa hlboko mýlim ?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja mám na Sereď velmi dobré spomienky, najma na pár ľudí s ktorými som sa ako dieťa stretával-s muzikantmi bývalej hudobnej skupiny Zenit- bolo vždy s nimi kopec srandy, aj keď boli o 15rokov starší skoro všetci...
Apropo Sereď- šampanské a kakaové rezy...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

wagner Pozri príspevok
Iba tak rozmýšľam, prečo sú teda zriaďovateľmi škôl obce - sú to štátne školy alebo nie sú? To že ich štát financuje ( nie celkom, lebo niektoré by bez sponzorstva obcí neprežili), ešte neznamená, že sú školy jeho. Potom by sa to podľa mňa nemalo vzťahovať na ZŠ, SŠ - zriaďovateľom je predsa kraj. A štátne školy sú podľa mňa len tie školy, ktorých zriaďovateľom je štát. Tak nech sa tam dodržuje ten "múdry" zákon. Alebo sa hlboko mýlim ?
Aj podľa mňa je to troška blbosť,ten zákon,hmhm-ozaj,dnes sa už na školách nezdraví práci česť-či áno???
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Aj podľa mňa je to troška blbosť,ten zákon,hmhm-ozaj,dnes sa už na školách nezdraví práci česť-či áno???
..

..len veľmi nekrič...lebo aj na to si niekto múdry spomenie..a som zvedavá, kde v triedach budú tie vlajky visieť, asi na strope, aby boli nedostupné, lebo...však štát nemá raz zas kam dať peniaze...živo vidím decká, ako ráno stoja a počúvajú hymnu a s úctou hľadia na vlajku..
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Aj podľa mňa je to troška blbosť,ten zákon,hmhm-ozaj,dnes sa už na školách nezdraví práci česť-či áno???
Stanko, len aby to po voľbách pán "rádveľký" nenariadil. Či nevidíš, že sa nám tu presadzujú bývalí komunistickí pohlavári? Ešte že mám ZŠ už vyštudovanú, inak neviem
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Apropo Sereď- šampanské a kakaové rezy...
a tatranky, ktoré sa už na Slovensku nesmú volať tatranky, ale horalky. Tatranky patria našim českým bratom.
Ako mladá študentka som musela absolvovať dva týždne svojich prázdnin v tejto továrni v rámci letnej aktivity. Naši zlatí komunisti sa o mňa tak veľmi báli, aby som sa počas prázdnin nenudila...vtedy som sa prejedla tých plniek do keksíkov až dovtedy kým som nezbadala ako sa s tou plnečkou narába. Mala som z pod strojov kde stekala plnka pozbierať ju do takých veľkých lodní a potom výťahom vyviezť na poschodie. Aj som sa divila čo s ňou potom robia na tom poschodí, veď tam hádam nemajú kontajnery. Nemali, ale mali tam také veľké bubny, v ktorých sa tá plnka vyrábala a ten môj odpad poďho naspäť do keksíkov.
A šampanské je druhá kapitola, po Seredi dlho letela taká príhoda, či pravdivá a či nie to neviem posúdiť. Šampanské vraj zreje v obrovských kontajneroch a nejakého zamestnanca raz silný pach z jedného takého kontajnera tak omámil, že doň spadol. Chlapíka hľadali a našli až po dlhom čase, keď tú kaďu stočili až do dna. Vraj potom museli sťahovať z obehu celú várku tohto super moku.
Takže prajem všetkým dobrú chuť a na zdravie.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Mne sa ohromne páčil výrok nášho vodcu. Vraj ak sa nám nepáči platiť veľké odvody a dane, môžme sa dohodnúť, že nebudeme platiť nič, ale potom si ani štát nebude plniť svoje povinnosti. Škoda, že som pri tom nebola. Ja by som aj túto alternatívu brala a všetkými desiatimi.
Tieto ficovinky ma naozaj berú.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

cathyc Pozri príspevok
Mne sa ohromne páčil výrok nášho vodcu. Vraj ak sa nám nepáči platiť veľké odvody a dane, môžme sa dohodnúť, že nebudeme platiť nič, ale potom si ani štát nebude plniť svoje povinnosti. Škoda, že som pri tom nebola. Ja by som aj túto alternatívu brala a všetkými desiatimi.
Tieto ficovinky ma naozaj berú.
Na to by som sa rad pozrel, ako by sa ti páčilo ak by si štát prestal plniť svoje povinnosti,
ak by si potrebovala nový doklad totožnosti a nemal by ti kto ho vydať
alebo nechodila by pošta
alebo by prišiel niekto za tebou a vyhodil by ťa z bytu alebo domu,z tým,že jemu sa tvoje bývanie páči
alebo by boli všetky cesty sukromne a musela by si platiť na každom kroku myto
jednoducho štát to nie je len správa daní a poplatkov

Ak by si štát prestal plniť svoje povinnosti,tak je tu rozvrat, chaos , anarchia a občianska vojna.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Laco-monter Pozri príspevok
Na to by som sa rad pozrel, ako by sa ti páčilo ak by si štát prestal plniť svoje povinnosti,
ak by si potrebovala nový doklad totožnosti a nemal by ti kto ho vydať
alebo nechodila by pošta
alebo by prišiel niekto za tebou a vyhodil by ťa z bytu alebo domu,z tým,že jemu sa tvoje bývanie páči
alebo by boli všetky cesty sukromne a musela by si platiť na každom kroku myto
jednoducho štát to nie je len správa daní a poplatkov

Ak by si štát prestal plniť svoje povinnosti,tak je tu rozvrat, chaos , anarchia a občianska vojna.
Ty si ma fakt pobavil. Hneď sa mi bude lepšie spať, že som sa dozvedela ako to všetko funguje.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

cathyc Pozri príspevok
Ty si ma fakt pobavil. Hneď sa mi bude lepšie spať, že som sa dozvedela ako to všetko funguje.
To máš šťastie.

V tomto štáte je hromada ľudí,ktorí na to ešte neprišli, ako čo funguje.

A stále dúfajú,že bude lepšie.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Laco-monter Pozri príspevok
To máš šťastie.

V tomto štáte je hromada ľudí,ktorí na to ešte neprišli, ako čo funguje.

A stále dúfajú,že bude lepšie.
ešte, že si tu a ujal si sa mojho vzdelávania. Neviem ako by som inak žila.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

cathyc Pozri príspevok
a tatranky, ktoré sa už na Slovensku nesmú volať tatranky, ale horalky. Tatranky patria našim českým bratom.
Ako mladá študentka som musela absolvovať dva týždne svojich prázdnin v tejto továrni v rámci letnej aktivity. Naši zlatí komunisti sa o mňa tak veľmi báli, aby som sa počas prázdnin nenudila...vtedy som sa prejedla tých plniek do keksíkov až dovtedy kým som nezbadala ako sa s tou plnečkou narába. Mala som z pod strojov kde stekala plnka pozbierať ju do takých veľkých lodní a potom výťahom vyviezť na poschodie. Aj som sa divila čo s ňou potom robia na tom poschodí, veď tam hádam nemajú kontajnery. Nemali, ale mali tam také veľké bubny, v ktorých sa tá plnka vyrábala a ten môj odpad poďho naspäť do keksíkov.
A šampanské je druhá kapitola, po Seredi dlho letela taká príhoda, či pravdivá a či nie to neviem posúdiť. Šampanské vraj zreje v obrovských kontajneroch a nejakého zamestnanca raz silný pach z jedného takého kontajnera tak omámil, že doň spadol. Chlapíka hľadali a našli až po dlhom čase, keď tú kaďu stočili až do dna. Vraj potom museli sťahovať z obehu celú várku tohto super moku.
Takže prajem všetkým dobrú chuť a na zdravie.
Akože verím ti to v pohode-mal som kamaráta,ktorý pracoval v masokombináte a nejedol odvtedy salámy a párky-to čo mi rozprával,tak tu nebudem menovať,lebo už by ste si tu salámik alebo pároček tak skoro do úst nedali...
Aj potkana raz zomlelo...
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Akože verím ti to v pohode-mal som kamaráta,ktorý pracoval v masokombináte a nejedol odvtedy salámy a párky-to čo mi rozprával,tak tu nebudem menovať,lebo už by ste si tu salámik alebo pároček tak skoro do úst nedali...
Aj potkana raz zomlelo...
V iných diskusiach na iných portáloch bol návrh vyrábať párky v MLYNE !
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Laco-monter Pozri príspevok
V tomto štáte je hromada ľudí,ktorí na to ešte neprišli, ako čo funguje.
Žiaľ, je tu aj niekoľko "ľudí", ktorí presne vedia, ako to "funguje"!
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Kazu Pozri príspevok
Čo nemáte v škole krúžok šikovných rúk? Dievčatá vlajočky pošijú, chlapci znaky zo sadry odlejú a preambulu šprti krasopisne na kriedový papier vypísmenkujú Len čo by na to povedali kompetentní zodpovední, ktorí už majú zisky za vlajočky na správnych stranách šibeničiek rozpísané
Vieš, že to nie je zlý nápad a tie výrobky by boli fakt jedinečné. Sme totiž špeciálna základná škola pre deti s mentálnym a telesným postihnutím.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať