Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

m.javor Pozri príspevok
A mňa bi potešilo keby každému členovi po prihlásení na PORADU prvý krát v danom pracovnom týždni najprv zahrala štátna hymna SR, a až potom by mohol ďalej poraďak pracovať.
Čo vy na to ?!?
to môj otec (to je iný srandista) ešte pred cca 20 rokmi požadoval od kolegov zaspievať sovietskú hymnu ako protihodnotu za to, že pozháňal kolegom rôzne súčiastky a nástroje - a rozhodne na to nepotreboval zákon ...hmm len neviem prečo mu tí kolegovia radšej chceli dať peniaze alebo iné naturálie, ako keby mu mali zaspievať sovietskú hymnu
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Excise Duty Pozri príspevok
Ten zákon o vlastenectve mi tak vŕta v hlave, že kvôli tomu ani nemôžem zaspať. Trápia ma dve zásadné otázky.
1. Musia mať v školách pre nevidomé deti vyvesenú vlajku, text hymny a preambuly Ústavy? áno, s vlajkou problém nie je, text hymny a preambula bude aj v slepeckom písme
2. Musí sa aj v školách pre chluchonemé
deti hrať hymna?
áno v každej triede budú mať tlmočníčku a tá im to odukazuje

Odpoveď v texte,

Ťažšie sa bude riešiť situácia, v zariadeniach kde sa vzdelávajú aj ležiace deti, alebo deti ťažko telesne postihnuté, neviem ako zabezpečia to "státie" počas hymny, ale určite sa to do 1. apríla ešte dorieši nejakou tou novelou.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Excise Duty Pozri príspevok
Ten zákon o vlastenectve mi tak vŕta v hlave, že kvôli tomu ani nemôžem zaspať. Trápia ma dve zásadné otázky.
1. Musia mať v školách pre nevidomé deti vyvesenú vlajku, text hymny a preambuly Ústavy?
2. Musí sa aj v školách pre chluchonemé deti hrať hymna?
Vidíš, a už Ťa napríklad netrápia vysoké odvody a vyradenie pracujúcich mamičiek z dôchodkového poistenia protizákonne v sociálnom štáte ...napríklad
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Vidíš, a už Ťa napríklad netrápia vysoké odvody a vyradenie pracujúcich mamičiek z dôchodkového poistenia protizákonne v sociálnom štáte ...napríklad
sú tí naši poslanci ale šikovní a ako vedia roz/vy/mýšľať
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Excise Duty Pozri príspevok
Ten zákon o vlastenectve mi tak vŕta v hlave, že kvôli tomu ani nemôžem zaspať. Trápia ma dve zásadné otázky.
1. Musia mať v školách pre nevidomé deti vyvesenú vlajku, text hymny a preambuly Ústavy?
2. Musí sa aj v školách pre chluchonemé deti hrať hymna?
Vyvesiť vlajku, text hymny a preambulu budú musieť aj pre nevidomé deti, aj keď ju neuvidia, však prípadná kontrola všetko uvidí, skonštatuje, že to majú v poriadku.
Hluchonemým deťom budú asi premietať noty hymny.
Postihy za nedodržanie nebudú, takže......
Celé je to postavené na hlavu
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ja som sa ešte nedostala k celému tomu zákonu, preto prosím tých šikovnejších o info: chystám sa, že si to zavediem aj v kancelárii, vždy v pondelok si pustím hymnu a čestne si to odstojím, len neviem, či musím mať zavesený na stene aj obraz pána prezidenta?
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
abel Pozri príspevok
Ja som sa ešte nedostala k celému tomu zákonu, preto prosím tých šikovnejších o info: chystám sa, že si to zavediem aj v kancelárii, vždy v pondelok si pustím hymnu a čestne si to odstojím, len neviem, či musím mať zavesený na stene aj obraz pána prezidenta?
Áno, prezident by mal tiež visieť, samozrejme mám na mysli obraz.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
monika74 Pozri príspevok
uvažoval si nad tým, či by to teraz nešlo opačne? myslím z tých trenírok ušiť vlajku
Nešlo, stará mama už dávno nežije.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
evina Pozri príspevok
Vidíš, a už Ťa napríklad netrápia vysoké odvody a vyradenie pracujúcich mamičiek z dôchodkového poistenia protizákonne v sociálnom štáte ...napríklad
No keď to netrápi vládu a poslancov, ja sám to nevyriešim.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Sabadka Pozri príspevok
áno v každej triede budú mať tlmočníčku a tá im to odukazuje

Odpoveď v texte,

Ťažšie sa bude riešiť situácia, v zariadeniach kde sa vzdelávajú aj ležiace deti, alebo deti ťažko telesne postihnuté, neviem ako zabezpečia to "státie" počas hymny, ale určite sa to do 1. apríla ešte dorieši nejakou tou novelou.
Tak predsa to pôjde, aké jednoduché. Ani v tých ležiacich deťoch nevidím problém, stačí otočiť reproduktor naležato. Sediace deti budú symbolizovať tých, ktorí by mali sedieť.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
truch Pozri príspevok
Vyvesiť vlajku, text hymny a preambulu budú musieť aj pre nevidomé deti, aj keď ju neuvidia, však prípadná kontrola všetko uvidí, skonštatuje, že to majú v poriadku.
Hluchonemým deťom budú asi premietať noty hymny.
Postihy za nedodržanie nebudú, takže......
Celé je to postavené na hlavu
Myslíš? Inkvizícia je už pripravená, pozri si toto: http://www.ta3.com/sk/relacie/5_tema...k-vlastenectvu
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
monika74 Pozri príspevok
"Kdepak asi udělali soudruzi chybu?"
Odpoviem ti protiotázkou. Kdepak asi udělali voliči chybu, když volili voly?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

abel Pozri príspevok
Ja som sa ešte nedostala k celému tomu zákonu, preto prosím tých šikovnejších o info: chystám sa, že si to zavediem aj v kancelárii, vždy v pondelok si pustím hymnu a čestne si to odstojím, len neviem, či musím mať zavesený na stene aj obraz pána prezidenta?
Ja som to vyriešila tak, že kolega, ktorý chodí ako prvý do práce, zaspieva za nás ostatných neskôr príchodiacich. A dokonca poverený kolega navštevuje spevokol, myslím, že to bude úžasný umelecký zážitok.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Excise Duty Pozri príspevok
No keď to netrápi vládu a poslancov, ja sám to nevyriešim.
nuž veru ich netrápi ani kde školy zoberú peniaze napríklad na tie zástavy...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Na rozptýlenie:

http://www.pluska.sk/soubiznis/sprav...ni-darcek.html

nezdá sa Vám podobnosť so Švehlovou ...
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

evina Pozri príspevok
Na rozptýlenie:

http://www.pluska.sk/soubiznis/sprav...ni-darcek.html

nezdá sa Vám podobnosť so Švehlovou ...
je to riadna mrcha...asi po maminke.
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

Excise Duty Pozri príspevok
Odpoviem ti protiotázkou. Kdepak asi udělali voliči chybu, když volili voly?
no keď to tak bude pokračovať ďalej, asi to u nás v SR bude vyzerať tak, že nebudeme mať voľby, ale ako voliči vyhlásime tendre na vládne funkcie a poriadne sa nabalíme
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Voľby sa pomaly blížia, možno si SNS myslí, že presadením tohoto zákona dostane viac hlasov. Môj určite nie
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

truch Pozri príspevok
Voľby sa pomaly blížia, možno si SNS myslí, že presadením tohoto zákona dostane viac hlasov. Môj určite nie
možno im išlo o hlasy spevákov, členov speváckych zborov a krúžkov a tak podobne...len kedy navrhnú a schvália zákon, ktorý politikom tiež prikáže "zaspievať" k rôznym kauzám na ich mieste si pomaly hľadám hlasového pedagóga
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

monika74 Pozri príspevok
možno im išlo o hlasy spevákov, členov speváckych zborov a krúžkov a tak podobne...len kedy navrhnú a schvália zákon, ktorí politikom tiež prikáže "zaspievať" k rôznym kauzám na ich mieste si pomaly hľadám hlasového pedagóga
Alebo o hlasy výrobcov zástav, CD s hymnou, tlačiarov, a tých čo dávajú ústavu do rámu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať