Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

plada Pozri príspevok
Najprv daj okoštovať susede alebo svokre? Potom počkaj tri dni a pusti sa do toho syra tiež. Pred ochutnávkou do neba vychváľ a pozoruj reakciu.
A vôbec, prečo si ten hermelín radšej nezjedla samostatne?
svokru našťastie nemám a ani zlú susedu ...ale už som zverbovala kolegyne na koštovku možno po koštovke budú voľné pracovné miesta v našej firme
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ani nepotešilo, ani nerozčúlilo..len som sa zasmiala...
..varila som segedín, s domácou knedľou..a môj synko, veľký milovník tohto jedla, mi pustil vraj veeeľmi aktuálnu pesničku..no než som to pochopila mi veru chvíľku trvalo..len kuknite..

0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

monika74 Pozri príspevok
svokru našťastie nemám a ani zlú susedu ...ale už som zverbovala kolegyne na koštovku možno po koštovke budú voľné pracovné miesta v našej firme
To ako ten morbídny vtip- že čo znamená keď je na nejakej organizácii vycapená čierna zástava???-no predsa, voľné pracovné miesto...
Staré ale dobré...,aj keď trošku morbídne...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

monika74 Pozri príspevok
cením si to...a ďakujem...
....mi to pripomenulo príhodu z osláv MDŽ za socíku...mama bola učiteľkou v MŠ a mali oslavu v tom istom hoteli ako personál nemocnice...v tom mama zbadala primára patológie a hovorí ich upratovačke - aha Magda, tam sedí primár patológie! ..ona na to: toho nepoznám, ešte som na patológii neležala.
tak toto nema chybuuuuu!!!! smejem sa a slzy mi tecu
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

andreaS Pozri príspevok
tak toto nema chybuuuuu!!!! smejem sa a slzy mi tecu
som rada...dnes si bola trocha smutná...občas mi tu niektorí z vás cez príspevky pripomenú veselé príhody a tak ich zverejním, nech je sranda
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
monika74 Pozri príspevok
cením si to...a ďakujem...
....mi to pripomenulo príhodu z osláv MDŽ za socíku...mama bola učiteľkou v MŠ a mali oslavu v tom istom hoteli ako personál nemocnice...v tom mama zbadala primára patológie a hovorí ich upratovačke - aha Magda, tam sedí primár patológie! ..ona na to: toho nepoznám, ešte som na patológii neležala.
hm ...pekné...

Svokre mojej zomrel otec , pár rokov dozadu ...pekný vek mal ...

Na kare prípitok :

........." a ďakujem všetkým , ktorí mi pomohli ......a preto pripíjam na jeho zdravie "......
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Ja už fakt neviem, ako si naša skvelá VŠZP páruje platby. Každý rok pri DP si pýtam prehľad platieb. Vždy je všetko OK. Teraz sa vrátil drahý z poisťovne, bol si platiť poistné a že tam mal nedoplatok za 01/2010 vo výške € 1,41. Pozriem platbu cez IB a vidím uhradené 07.02.2010 vo výške € 44,73.....Tak kde je chyba????
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

ZuzanaP Pozri príspevok
Ja už fakt neviem, ako si naša skvelá VŠZP páruje platby. Každý rok pri DP si pýtam prehľad platieb. Vždy je všetko OK. Teraz sa vrátil drahý z poisťovne, bol si platiť poistné a že tam mal nedoplatok za 01/2010 vo výške € 1,41. Pozriem platbu cez IB a vidím uhradené 07.02.2010 vo výške € 44,73.....Tak kde je chyba????
ja viem kde! všade inde a u hocikoho len nie vo VŠZP
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

ZuzanaP Pozri príspevok
Ja už fakt neviem, ako si naša skvelá VŠZP páruje platby. Každý rok pri DP si pýtam prehľad platieb. Vždy je všetko OK. Teraz sa vrátil drahý z poisťovne, bol si platiť poistné a že tam mal nedoplatok za 01/2010 vo výške € 1,41. Pozriem platbu cez IB a vidím uhradené 07.02.2010 vo výške € 44,73.....Tak kde je chyba????
Tak to sú AKTY X , že platba z účtu odíde a je prijatá, resp. zaúčtovaná v inej výške.

Ja som mal ten istý problem tiež ,každý rok pri podaní RZZP.

Teraz už ma to nevzrušuje , jednoducho zoberiem svoje udaje a idem do príslušnej ZP tieto údaje ODSÚHLASIŤ, či majú moje platby tak zaúčtované ako som ich ja z mojho účtu poslal.
A vždy sa najde nejaká nezrovnalosť .
Skrátka ,Kocúrkovo na n-tú .
Ale čo už ,slovenský občan je tu na to aby živil uradníckeho ŠIMĽA.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Dnes som bola odovzdať RZZP. Žiadny nával, teta ma pochválila, že všetky RZZP mám bez chyby. Nenašli žiadny nedoplatok, čo ma veľmi potešilo. Pretože manželovi z minuloročného RZZP vyšiel preplatok, a keď jurášky nechodili na BU, išla som reklamovať a zrazu zistili, že v r.XY bol nedoplatok, tak si to stiahli z toho. Ale pri kontrole údajov v RZZP im to nevyskočilo. Zaujímavé.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Žabinka Pozri príspevok
Dnes som bola odovzdať RZZP. Žiadny nával, teta ma pochválila, že všetky RZZP mám bez chyby. Nenašli žiadny nedoplatok, čo ma veľmi potešilo. Pretože manželovi z minuloročného RZZP vyšiel preplatok, a keď jurášky nechodili na BU, išla som reklamovať a zrazu zistili, že v r.XY bol nedoplatok, tak si to stiahli z toho. Ale pri kontrole údajov v RZZP im to nevyskočilo. Zaujímavé.

Tak to som zvedavá, čo mi dnes povedia. Tiež sa chystám do VŠZP a všetky RZZP sú bez nedoplatku.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Naozaj neviem, čo si mám myslieť o funkčnosti stránky www.drsr.sk Zúfalstvo....Keby tak mali pracovať firmy, krach štátu predpovedám do konca roka... Je to možné?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

ZuzanaP Pozri príspevok
Tak to som zvedavá, čo mi dnes povedia. Tiež sa chystám do VŠZP a všetky RZZP sú bez nedoplatku.
Určite ťa tiež pochvália.
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

ma pred chvíľou postihol záchvat smiechu - kolegyne si zmysleli, že ma doženú k svadbe....dokonca sa so mnou stavili o fľašu šampanského (H de Luxe), že sa vydám do konca roka...sa teším na január, keď si s nimi pripijem na moju výhru ....sedíme tri kolegyne v kancli, jedna sa pýta druhej - čo robíš?...odpoveď : hľadám Monike svadobné šaty.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

ja som sa dnes dobre zasmiala, robila som DP typ B a včera si klient prišiel po papiere, že odnesie na DÚ, ako tak podpisoval, zabudol na stole výkazy ale n tlačivo DP vzal, dnes mu volám, že to potrebuje doložiť k DP na daňový a on na mňa, ja som včera už odniesol a nepýtali, asi netreba ......... no toto????? odkedy netreba ani výkazy??????
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

Timka1 Pozri príspevok
ja som sa dnes dobre zasmiala, robila som DP typ B a včera si klient prišiel po papiere, že odnesie na DÚ, ako tak podpisoval, zabudol na stole výkazy ale n tlačivo DP vzal, dnes mu volám, že to potrebuje doložiť k DP na daňový a on na mňa, ja som včera už odniesol a nepýtali, asi netreba ......... no toto????? odkedy netreba ani výkazy??????
na jeho mieste len tak zo srandy by som si vypýtala písomné vyhlásenie od tej osoby z DÚ, a keď ho DÚ bude naháňať kvôli chýbajúcemu výkazu, nech im namiesto toho pošle to vyhlásenie a nech berú dotyčnú osobu na zodpovednosť...šak nech si aj klient trocha zaúraduje, čo je "horšejší" byrokrat ako pracovníci DÚ?
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

neviem teda, ale už mi to asi nezapaľuje. Živnostníkom u ktorých použijem paušálne výdavky odjakživa prikladám k DP len Výkaz o príjmoch a výdavkoch. Doteraz s tým nebol žiaden problém. Dnes mi jedna teta na DU prehnala klienta 50 km, aby sa vrátil keď bude mať aj výkaz o majetku a záväzkoch. Buď blbnem ja a neviem čo robím, alebo ona .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
cathyc Pozri príspevok
neviem teda, ale už mi to asi nezapaľuje. Živnostníkom u ktorých použijem paušálne výdavky odjakživa prikladám k DP len Výkaz o príjmoch a výdavkoch. Doteraz s tým nebol žiaden problém. Dnes mi jedna teta na DU prehnala klienta 50 km, aby sa vrátil keď bude mať aj výkaz o majetku a záväzkoch. Buď blbnem ja a neviem čo robím, alebo ona .
Strana 5

prikladá účtovné výkazy:
-
Výkaz o príjmoch a výdavkoch (Úč. FO 1 – 01)
-
Výkaz o majetku a záväzkoch (Úč. FO 2 – 01)
Daňovník, ktorý účtoval v sústave podvojného účtovníctva k daňovému priznaniu typ B prikladá účtovné výkazy:
-
Súvaha (Súvaha Úč. POD 1 – 01)
-
Výkaz ziskov a strát (Výkaz ziskov a strát Úč POD 2 – 01)
-
Poznámky

Daňovník, ktorý uplatňoval výdavky percentom z príjmov alebo viedol daňovú evidenciu podľa § 6 ods. 14 a 15 zákona o dani z príjmov podáva daňové priznanie typ B
-
bez účtovných výkazov.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Zita5 Pozri príspevok
Strana 5

prikladá účtovné výkazy:
-
Výkaz o príjmoch a výdavkoch (Úč. FO 1 – 01)
-
Výkaz o majetku a záväzkoch (Úč. FO 2 – 01)
Daňovník, ktorý účtoval v sústave podvojného účtovníctva k daňovému priznaniu typ B prikladá účtovné výkazy:
-
Súvaha (Súvaha Úč. POD 1 – 01)
-
Výkaz ziskov a strát (Výkaz ziskov a strát Úč POD 2 – 01)
-
Poznámky
Daňovník, ktorý uplatňoval výdavky percentom z príjmov alebo viedol daňovú evidenciu podľa § 6 ods. 14 a 15 zákona o dani z príjmov podáva daňové priznanie typ B
-
bez účtovných výkazov.
Zituš, už som sa zľakla, že zas som hlúpa.... Mi vďaka tebe spadol kameň zo srdca.

V poslednej dobe som sa taká neistá sama sebou aj v tých základných veciach.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
cathyc Pozri príspevok
neviem teda, ale už mi to asi nezapaľuje. Živnostníkom u ktorých použijem paušálne výdavky odjakživa prikladám k DP len Výkaz o príjmoch a výdavkoch. Doteraz s tým nebol žiaden problém. Dnes mi jedna teta na DU prehnala klienta 50 km, aby sa vrátil keď bude mať aj výkaz o majetku a záväzkoch. Buď blbnem ja a neviem čo robím, alebo ona .
Ak ho vrátila kvôli tomu , že chcel podať DP kde uplatňovať paušálne výdavky a nemal v prílohe Výkazy , tak pekne krásne by som sa s ňou porozprávala a žiadal od nej uhradiť cestu .

Však to má na stránke daňového úradu , prečo takto daňovníkov preháňajú .Tak to ma vie vytočiť .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať