Zavrieť

Porady

EZU - zasielanie mesačných výkazov do SP elektronicky

Elektronické zasielanie údajov do Sociálnej poisťovne - máte aj Vy neustále problémy- už mám hotové mzdy za 4 mesiace, doteraz sa mi nepodarilo odoslať úspešne ani jeden mesiac.
Usporiadat
gabizu gabizu

gabizu je offline (nepripojený) gabizu

Ančika Pozri príspevok
Ja som opravovala iba zopár neodhlásených dohodárov a cez manuálny vstup buď odhláškou alebo zrušením prihlášky podľa potreby. Prešlo mi to v pohode a teraz už som chyby nemala žiadne. Takže neviem ako na iné chyby. Ale ten oznam zo SP nemá chybu. Nech to čítam ako chcem, aj tak tomu nerozumiem. Počkáme si na bližšie vysvetlenie.
Ja sa už druhý týždeň pokúšam odoslať MV, avšak chyby registrácie ma nepustia - pritom mám zamestnancov uvedených ako "chyba" riadne prihlásených aj odhlásených, o čom som sa presvedčila aj pri manuálnom vstupe do registra. Vie to aj pracovníčka SP v KN, ktorá mi poradila opakovane spúšťať kontrolu registrácie. Nič sa nemení, každý druhý deň volám na pobočku, kde si ma pohadzujú a nechápu, a čakám, kedy mi uplynie lehota na podanie a dostanem pokutu, lebo oni vraj nevedia, prečo mi výkaz neprechádza, keďže je všetko v poriadku.
Nehovoriac o tom, že podobné problémy, kedy výkaz neprejde kvôli neodhláseným dohodárom, ktorý sú síce fyzicky odhlásení, len systém si to nevšimol, mám každý mesiac.
0 0
irena249 irena249

irena249 je offline (nepripojený) irena249

dobrý deň, prosím o radu, čo presne potrebujem pre vydanie grid karty a hesla? nová firma, ktorá bude zasielať mesačný výkaz a ostatné elektronicky? stačí vyplnená dohoda? treba aj výpis z OR? môže ísť na pobočku SP s dokladmi účtovníčka?
0 0
liviar liviar

liviar je offline (nepripojený) liviar

gabizu Pozri príspevok

Ja sa už druhý týždeň pokúšam odoslať MV, avšak chyby registrácie ma nepustia - pritom mám zamestnancov uvedených ako "chyba" riadne prihlásených aj odhlásených, o čom som sa presvedčila aj pri manuálnom vstupe do registra. Vie to aj pracovníčka SP v KN, ktorá mi poradila opakovane spúšťať kontrolu registrácie. Nič sa nemení, každý druhý deň volám na pobočku, kde si ma pohadzujú a nechápu, a čakám, kedy mi uplynie lehota na podanie a dostanem pokutu, lebo oni vraj nevedia, prečo mi výkaz neprechádza, keďže je všetko v poriadku.
Nehovoriac o tom, že podobné problémy, kedy výkaz neprejde kvôli neodhláseným dohodárom, ktorý sú síce fyzicky odhlásení, len systém si to nevšimol, mám každý mesiac.
treba napisat na ezu@socpoist.sk
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

31Jankal Pozri príspevok
Dobrý den, dostal sa mi do rúk papier zo SP o zasielaní RLFO a výkazov poist....elektronicky.
Od 1. septembra platí, že zamestnávateľ kt. zamestnáva viac ako 5 zamestnancov vrátane dohodárov musí už posielať všetko elektronicky. Mám z toho panický strach pretože neviem čo treba predtým spraviť atd. Poradte mi Dakujem
Mám otázku, viac ako 5 zamestnancov je 6 a viac? Alebo aj ak máme 5 tak sa nás to už týka? Ďakujem.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

ZuzanaA Pozri príspevok
Mám otázku, viac ako 5 zamestnancov je 6 a viac? Alebo aj ak máme 5 tak sa nás to už týka? Ďakujem.
Zo stránky SP:

Udeľovanie výnimiek z povinnosti zamestnávateľa zasielať registračný list fyzickej osoby a mesačný výkaz poistného a príspevkov elektronicky bez časového obmedzenia od 1. septembra 2009
28.08.2009




S účinnosťou od 1. septembra 2009 určila Sociálna poisťovňa zamestnávateľovi, ktorý zamestnáva 5 a viac zamestnancov, zasielať registračný list fyzickej osoby (RLFO) a výkaz poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie (ďalej len „výkaz poistného a príspevkov“) miestne príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne elektronicky prostredníctvom elektronického zberu údajov (EZU).

To znamená, že sa vás to týka, ak máte už 5 zamestnancov.
0 0
olip olip

olip je offline (nepripojený) olip

áno - na SP treba nahlásiť elektron. už 5 zamestnancov od 1.9.09. - info z mojej včerajšej návštevy SP
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

máme jedného zamestnanca z ČR, ˇako ho "vyčlením" aby nebol v zozname, ktorý budem posielať elektronicky?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Dnes som bola na SP, vybaviť si prístup EZU. Naklusala som tam so "žiadosťou o vydanie grid karty a poverenie na výkon činnosti v systéme EZU" a s originálom aj kópiou výpisu z OR (to mi pred 2týždnami kázali priniesť). Dnes už to neni pravda. Netreba žiadny ŽL pri FO ani výpis z OR pri PO, teraz najnovšie treba splnomocnenie od firmy, že EZU môžeme robiť za nich...
0 0
MIRKA111 MIRKA111

MIRKA111 je offline (nepripojený) MIRKA111

Ja mám takýto problém, prišlo nám upozornenie, že nám neprešiel MV, tak som ho šla okamžite skontrolovať a neprešiel kvoli chybám registrácie, vypísalo mi, že mám opraviť 50% a prejde to, tak som narýchlo opravovala (pre istotu 60%) a hned odoslala po oprave, neprešlo to, na pobočke mi potvrdili, že ešte nespracovali úpravy a mám to prepolať ráno, na druhý deň ráno som to preposielala a znova to neprešlo, a vypisovalo mi, že to neodošle kým ma v registri prvý MV, tak som predošlí stornovala a odoslala nový, ten taktiež neprešiel kvoli chybám v registráci, a neboli tam ani úpravy, ktoré som robila, tak som opäť volala na soc. poist. -register, a dozvedela som sa, že majú veľa práce a nestíhajú, mám skúsiť na ďalší deň, skúsila som, opravy zaregistrovalo, ale opäť chcelo upraviť 50% chýb, aby to mohlo prejisť... opravila som všetky a čakala na druhý deň, kým zaregistrujú opravi, takže dnes som sa opätovne pokúšala preposlať MV, ale predošlí som už nestornovala ale (až teraz som si všimla možnosť kontrola cez register) dala som kontrolu cez register, no vypísalo mi to, že kontrola bude vykonaná až o tri dni a tým pádom nestihnem udelenú 10 dňovú lehotu, čo mám robiť?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

jacekova Pozri príspevok
Dnes som bola na SP, vybaviť si prístup EZU. Naklusala som tam so "žiadosťou o vydanie grid karty a poverenie na výkon činnosti v systéme EZU" a s originálom aj kópiou výpisu z OR (to mi pred 2týždnami kázali priniesť). Dnes už to neni pravda. Netreba žiadny ŽL pri FO ani výpis z OR pri PO, teraz najnovšie treba splnomocnenie od firmy, že EZU môžeme robiť za nich...
kde nájdem tie žiadosti?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
mne tu žiadosť dali priamo na pobočke a prefotila som si ju pre seba párkrát (na neskôr). mozete tu žiadosť vyplniť priamo tam.
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

jacekova Pozri príspevok
mne tu žiadosť dali priamo na pobočke a prefotila som si ju pre seba párkrát (na neskôr). mozete tu žiadosť vyplniť priamo tam.
Ja som tam bola práve túto stredu a bez problémou mi zaevidovali na počkanie sro. Je síce pravda, že ja už som v ich databáze a mam grid kartu, takže potrebujem len splnomocnenie a originál výpis z OR + kópia. Kópiu si overia podľa originálu / ten vrátia/ a hned firmu hodia do systému a mne dajú podpísať dohodu, ktorú som vyplnila tam. Než som prišla do kancelárie el. podateľna novej zaevidovanej firmy už fungovala.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Daggmar Pozri príspevok
Ja som tam bola práve túto stredu a bez problémou mi zaevidovali na počkanie sro. Je síce pravda, že ja už som v ich databáze a mam grid kartu, takže potrebujem len splnomocnenie a originál výpis z OR + kópia. Kópiu si overia podľa originálu / ten vrátia/ a hned firmu hodia do systému a mne dajú podpísať dohodu, ktorú som vyplnila tam. Než som prišla do kancelárie el. podateľna novej zaevidovanej firmy už fungovala.
Pozri príspevok č. 209.
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Anja111 Pozri príspevok
Pozri príspevok č. 209.
Odo mňa si pýtal aj výpis z OR !! Tak neviem, každá pobočka má asi svoje podmienky.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
máme jedného zamestnanca z ČR, ˇako ho "vyčlením" aby nebol v zozname, ktorý budem posielať elektronicky?
dnes som bola vybavovať EZU - nakoľko sa mi poštou vrátil výkaz za 08/09, že ten už bolo treba zaslať elektronicky - a pýtala som sa, že máme jedného zam,. z ČR a bolo mi povedané, že češi sa nepovažujú za cudzincov a že normálne ich dávam do výkazu.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Chcem sa spýtať skúsenejších, viem, že firma s 5 a viac zamestnancami podáva povinne výkazy elektronicky. Ale môže aj firma, kde je 4 a menej zamestnancov podávať elektronicky, tak povediac dobrovolne?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ZuzanaA Pozri príspevok
Chcem sa spýtať skúsenejších, viem, že firma s 5 a viac zamestnancami podáva povinne výkazy elektronicky. Ale môže aj firma, kde je 4 a menej zamestnancov podávať elektronicky, tak povediac dobrovolne?
Áno, môže.
0 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
Môže, obráť sa na Sociálnu poisťovňu.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dobrý den, chcela by som sa opýtať na výkazy EZU, posielam ich prvý krát. Takže vytvorila som si nový súbor v mojich dokumentoch tam som to preposlala /MRP/. Ked som si to chcela pozrieť tak mi tam vyhodilo rôzne číslice a písmenka. Je to v poriadku? Takto to má odísť do SP?
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

31Jankal Pozri príspevok
Dobrý den, chcela by som sa opýtať na výkazy EZU, posielam ich prvý krát. Takže vytvorila som si nový súbor v mojich dokumentoch tam som to preposlala /MRP/. Ked som si to chcela pozrieť tak mi tam vyhodilo rôzne číslice a písmenka. Je to v poriadku? Takto to má odísť do SP?
Nepoznám síce MRP, ale programy vytvoria xml súbor a ten ak ho otvoríš, bez príslušného softwaru obsahuje len zmes číslic a písmen. Podľa všetkého je to v poriadku. Vyskúšaj to odoslať, ak by súbor nebol správny, tak Ti to EZU okamžite oznámi.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať