Zavrieť

Porady

EZU - zasielanie mesačných výkazov do SP elektronicky

Elektronické zasielanie údajov do Sociálnej poisťovne - máte aj Vy neustále problémy- už mám hotové mzdy za 4 mesiace, doteraz sa mi nepodarilo odoslať úspešne ani jeden mesiac.
Usporiadat
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Už sa vám podarilo zaslať mesačný výkaz za 1/2009, čo vlastne treba urobiť, ďakujem.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Anna123 Pozri príspevok
Už sa vám podarilo zaslať mesačný výkaz za 1/2009, čo vlastne treba urobiť, ďakujem.
Áno, bez problémov. Program vygeneroval súbor, ten som odoslala a bol akceptovaný. Nič zvláštne som nerobila, postup ako v minulom roku.
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Ja zasielam výkaz tak, že ho vyplňam na inter.stránke a nevšimla som si upozornenie, že tam treba zmeniť niečo v programe, keď som tam zavolala, povedali mi že mi informatik urobí zmenu v programe ale ja nemám žiadneho informatika....
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Akurát sa nedá otvoriť "Saldo", lebo je tam už celý mesiac oznam:
Na tejto časti aplikácie sa pracuje. Funkcionalita bude sprístupnená od 23.02.2009.
Takže si neviem skontrolovať momentálne platby.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Anna123 Pozri príspevok
Ja zasielam výkaz tak, že ho vyplňam na inter.stránke a nevšimla som si upozornenie, že tam treba zmeniť niečo v programe, keď som tam zavolala, povedali mi že mi informatik urobí zmenu v programe ale ja nemám žiadneho informatika....
A na základe čoho vypĺňaš tlačivo na internete? Máš vytlačený mesačný výkaz zo mzdového programu. Ak áno, tak by mal byť správny a ten len nahodíš do EZU.
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Ano mám vytlačený výkaz zo mzdového programu, a keď som ho nahodila do EZU, t.j. prílohu a chcela som prejsť na prvú stranu, napísalo mi to chybu a to : nesprávny formulár ...
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Anna123 Pozri príspevok
Ano mám vytlačený výkaz zo mzdového programu, a keď som ho nahodila do EZU, t.j. prílohu a chcela som prejsť na prvú stranu, napísalo mi to chybu a to : nesprávny formulár ...
Tak skús zavolať spoločnosti, od ktorej máš mzdový program, či náhodou nie je chyba vo formulári, ktorý si tlačíš z programu.
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Ale ja vypĺňam výkaz na internete na formulári, ktorý má soc.poisť.- do výkazu napíšem len vymeriavací základ a výška odvodov sa doplní automaticky, keď som sa chcela vrátiť na prvú stranu napísalo mi to chybu t.j. nesprávny formulár, .....
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Anna123 Pozri príspevok
Ale ja vypĺňam výkaz na internete na formulári, ktorý má soc.poisť.- do výkazu napíšem len vymeriavací základ a výška odvodov sa doplní automaticky, keď som sa chcela vrátiť na prvú stranu napísalo mi to chybu t.j. nesprávny formulár, .....
Aha, tak potom skús zavolať do SP, či Ti nevedia pomôcť.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

A opäť....

Dôležité oznamy:

Systém EZU bude z technických príčin nedostupný vo štvrtok 5.3.2009 od 16:00 do 18:00 hod.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
A toto ste si už prečítali na https://podatelna.socpoist.sk/texty/...atelna_KV.html ?

Proces zavedenia kontrol mesačných výkazov poistného a príspevkov voči registru poistencov vedenom Sociálnou poisťovňou


17.04.2009



Sociálna poisťovňa (SP) od mesiaca apríl 2009 rozširuje súčasný systém kontrol mesačných výkazov poistného a príspevkov (MV) predkladaných elektronickým spôsobom prostredníctvom systému „Elektronický zber údajov“ (EZU) o kontrolu voči registru poistencov.

Výsledky kontroly voči registru poistencov budú zobrazené do 5 hodín od odoslania MV. Výsledky kontroly budú zobrazené v MV, ak bude v stave „Neakceptovaný“ resp. „Akceptovaný“ cez tlačidlo „Chyby registrácie“ (voľby: Dokument → Prehľad → Mesačný výkaz).

Do ukončenia kontroly MV voči registru poistencov nebude povolené zaslanie ďalšieho výkazu za to isté obdobie.

Po kontrole MV voči registru poistencov SP sa môžu vyskytnúť nasledovné chyby, ku ktorým bude pripojený zoznam rodných čísiel:

1. Rodné číslo zamestnanca uvedené v prílohe MV sa v registri poistencov SP pre daného zamestnávateľa.

Vysvetlenie:
Zamestnávateľ neprihlásil zamestnanca uvedeného v prílohe MV alebo v registri poistencov SP je evidovaný iný typ poistenia, ako je uvedený vo MV.

2. Rodné číslo zamestnanca - dohodára uvedené v prílohe MV sa nenachádza v registri poistencov SP pre daného zamestnávateľa.

Vysvetlenie:
Zamestnávateľ neprihlásil zamestnanca - dohodára uvedeného v prílohe MV alebo v registri poistencov SP je evidovaný iný typ poistenia, ako je uvedený vo MV.

3. V registri poistencov SP pre daného zamestnávateľa sa nachádzajú nasledujúci zamestnanci, ktorí chýbajú v MV.

Vysvetlenie:
Zamestnávateľ je povinný predkladať pobočke SP MV za príslušný kalendárny mesiac v lehote splatnosti ním odvádzaného poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie v členení na jednotlivých zamestnancov a na nemocenské poistenie, starobné poistenie a starobné dôchodkové sporenie, invalidné poistenie, úrazové poistenie, garančné poistenie, poistenie v nezamestnanosti a rezervný fond solidarity.

4. V registri poistencov SP pre daného zamestnávateľa sa nachádzajú nasledujúci zamestnanci - dohodári, ktorí chýbajú v MV.

Vysvetlenie:
Zamestnávateľ je povinný predkladať pobočke SP MV za príslušný kalendárny mesiac v lehote splatnosti ním odvádzaného poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie v členení na jednotlivých zamestnancov a na úrazové poistenie a garančné poistenie.

Za účelom zabezpečenia plynulej prevádzky EZU bude systém kontrol aplikovaný v rámci nasledovných fáz:

I. fáza
Sprístupnenie výsledkov kontroly elektronicky predkladaného MV vo vyššie uvedenom rozsahu pre externých klientov, pričom súčasťou akceptácie MV bude oznámenie zistených chýb voči registru poistencov SP, chyba bude oznámená ako nekritická vo forme varovania – t.j. MV bude akceptovaný aj v prípade zistení nezrovnalostí voči registru poistencov SP.

II. fáza
Súčasťou akceptácie MV bude oznámenie zistených chýb voči registru poistencov SP, chyba bude oznámená ako kritická – t.j. MV bude neakceptovaný. Akceptácia MV bude vyžadovať, aby predkladateľ prostredníctvom registračných listov, resp. komunikácie so zamestnancami útvaru poistného v miestne príslušnej pobočke SP doriešil všetky zistené nezrovnalosti. MV bude akceptovaný len v prípade, ak nebudú zistené žiadne nezrovnalosti voči registru poistencov SP.


Začiatok I. fázy je určený na 20.04.2009 a bude trvať do začiatku druhej fázy, t. j. 01.06.2009.

Odporúčame predkladateľom MV odstraňovať zistené nedostatky priebežne už v rámci I. fázy vyššie uvedeným spôsobom (prostredníctvom registračných listov, resp. komunikáciou s miestne príslušnou pobočkou SP).

Predmetom kontroly MV voči registru poistencov vedenom SP, budú všetky MV zasielané prostredníctvom EZU od 20.04.2009 bez ohľadu na obdobie MV.

Opravné MV za obdobie pred januárom 2009 sa nebudú kontrolovať voči
registru poistencov SP.

0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Áno, prečítala som si hlavne chyby, ktoré im vyhodilo. Chýbajú im prihlášky a odhlášky, ktoré sme my riadne zaslali /väčšinou tie, ktoré sme ešte nezasielali elektronicky, ale máme od nich potvrdené/ a tie, ktoré sme poslali elektronicky za posledný mesiac, čiže ich asi nestihli spracovať. Samozrejme teraz máme my na najbližšej pobočke dokazovať, že to máme v poriadku. Skončí sa už niekedy taká situácia......
Naposledy upravil evina : 21.05.09 at 16:36
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

kde sa to dá prečítať? V prehľade MV nič nemám.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Nedá mi nezapojiť sa. Práve som si našla chybové hlásenie, že tam za dvoch ľudí ktorých máme prihlásených, neodvádzame. Dohľadávala som, jedná sa o r. 2004, odovzdávala som RL v jedeň deň, potvrdené sú sociálkou. Nakoniec sa zistilo, že ich oni dvakrát nahrali a tak sa im stále jedno ukazuje ako neodhlásené. Teraz mi volala, diktovala nejaké rodné číslo a človeka, ktorý u nás nikdy nerobil, tak nech podľa r.č. hladám, či mi niečo nemáme domotané.
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Monika Kováčová Pozri príspevok
kde sa to dá prečítať? V prehľade MV nič nemám.
Ak sa prihlásiš na EZU - zasielanie mesačných výkazov do SP elektronicky a máš chybu v MV za 04/2009 objaví sa Ti šedá tabuľka, ktorá Ťa upozorní na chyby. Otvoríš si zaslaný MV a v ňom máš kolonku Chyby registrácie. Tu by si mala mať uvedené chyby vypísané.
0 0
kaupke kaupke

kaupke je offline (nepripojený) kaupke

Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac
VERONIKA6 Pozri príspevok
Nedá mi nezapojiť sa. Práve som si našla chybové hlásenie, že tam za dvoch ľudí ktorých máme prihlásených, neodvádzame. Dohľadávala som, jedná sa o r. 2004, odovzdávala som RL v jedeň deň, potvrdené sú sociálkou. Nakoniec sa zistilo, že ich oni dvakrát nahrali a tak sa im stále jedno ukazuje ako neodhlásené. Teraz mi volala, diktovala nejaké rodné číslo a človeka, ktorý u nás nikdy nerobil, tak nech podľa r.č. hladám, či mi niečo nemáme domotané.
Ja mám taký istý problém , vyhodilo mi tam dohodárov eštš z roku 2004 a 2005 , pozerala som si to ,mám všetko v poriadku aj prihlášky aja odhlášky . Zbytočne nás SP zaťažuje ich neporiadkom !
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

katka50 Pozri príspevok
Ak sa prihlásiš na EZU - zasielanie mesačných výkazov do SP elektronicky a máš chybu v MV za 04/2009 objaví sa Ti šedá tabuľka, ktorá Ťa upozorní na chyby. Otvoríš si zaslaný MV a v ňom máš kolonku Chyby registrácie. Tu by si mala mať uvedené chyby vypísané.
ďakujem, tak mám asi vo všetkých firmách fšetko oukej.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nakoniec vysvitlo, že tie kontroly potrebujú oni ...
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

áno, súhlasím s Vami, to isté som si našla pred koncom pracovnej zmeny aj ja. Zajtra na to pozriem, len čo som očkom kukla, sú to dohodári, ktorých určite oni nedali do poriadku. Ja som prihlášky a odhlášky dala. Komplikujú nám zbytočne život
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Monika Kováčová Pozri príspevok
ďakujem, tak mám asi vo všetkých firmách fšetko oukej.
Kočka len aby ti nebolo tak, že Teba ešte neskontrolovali alebo nemáš dohodárov /evidentne u tých majú problém.../
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať