Zavrieť

Porady

EZU - zasielanie mesačných výkazov do SP elektronicky

Elektronické zasielanie údajov do Sociálnej poisťovne - máte aj Vy neustále problémy- už mám hotové mzdy za 4 mesiace, doteraz sa mi nepodarilo odoslať úspešne ani jeden mesiac.
Usporiadat
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Ja by som sa toho nebála - posielam cez net už dlho výkazy a som veľmi spokojná - je na tom dobré to, že ak máš vo výkaze chybu, hlási Ti ho ako neakceptovaný a kým si ju nenájdeš, tak ho nevezme - čo pokladám za fajn, lebo vieš, že máš urobenú dobre robotku.
Naposledy upravil sway : 17.01.05 at 06:39
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Mám otázku ku kolegom, ktorí posielajú výkazy do SP cez EZU už dlhšie. Ja až od tohto roku. Bola som veľmi rada, že výkazy boli akceptované. Vyhla som sa chybe s rodným číslom (aspoň som si to myslela), lebo mi jedna dobrá duša vopred povedala, aby som RČ, ktoré majú za lomítkom len tri čísla doplnila 0 na štyri, lebo inak mi výkazy neprejdu. Tak som to urobila a aj keď je tam varovanie, výkazy sú akceptované. Len dnes bola v SP pani z firmy, ktorej spracovávam mzdy s originálmi cca 300 prihlášok a pri okienku ju "spucovali", že "0" tam nemá byť dopisovaná, že je to nesprávne. Teraz neviem, či tie moje výkazy nie sú nesprávne a či tie rodné čísla tam niekde "nevisia" ako nevypárované. Čo viete o tom? Možno aj softvéroví odborníci by mohli vedieť o tom niečo?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
bea, základná chyba je, dopisovať do 9 miestneho rodného čísla na konci nulu. Takéto platby asi skutočne skončia ako nespárované. To že pri preberaní výkazu je len varovanie, je preto, lebo pri preberaní SP nerobí kontrolu na reálne rodné čísla v registri poistencov, len kontroluje, či je v rodnom čísle dodržané tzv. modulo 11. Takže takýto výkaz síce do SP prejde aj je akceptovaný, ale chudáci zamestnanci s takýmto rodným číslom napríklad nemajú spárované a odoslané platby na II.pilier.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
bea
Mám otázku ku kolegom, ktorí posielajú výkazy do SP cez EZU už dlhšie. Ja až od tohto roku. Bola som veľmi rada, že výkazy boli akceptované. Vyhla som sa chybe s rodným číslom (aspoň som si to myslela), lebo mi jedna dobrá duša vopred povedala, aby som RČ, ktoré majú za lomítkom len tri čísla doplnila 0 na štyri, lebo inak mi výkazy neprejdu. Tak som to urobila a aj keď je tam varovanie, výkazy sú akceptované. Len dnes bola v SP pani z firmy, ktorej spracovávam mzdy s originálmi cca 300 prihlášok a pri okienku ju "spucovali", že "0" tam nemá byť dopisovaná, že je to nesprávne. Teraz neviem, či tie moje výkazy nie sú nesprávne a či tie rodné čísla tam niekde "nevisia" ako nevypárované. Čo viete o tom? Možno aj softvéroví odborníci by mohli vedieť o tom niečo?
zamestnancov s troma číslami za lomítkom mám aj ja, a ja som ich do výkazu (teda aj vo mzdovom softvéri) dávala iba s tými troma číslicami ... a výkazy mi prechádzajú akceptované
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Tak toho som sa práve obávala. Firma síce povedala, že sa nestaráme o to, nech si Soc. poisť. s výkazmi robí, čo chce, veď hlavné, že to prešlo, ale budem musieť pri najbližších mzdách zase odskúšať, či mi výkazy prejdú s deväťmiestnymi RČ, alebo nie. A potom začnem skúmať, kde je chyba. Lebo keď Tebe, Vlaďa, prechádzajú aj s 9-miestnym RČ a mne zase nepôjdu, tak asi bude chyba v SW POHODA?
V tomto prípade ide len o dohodárov a keď by náhodou bol nejaký úraz, tak by sa dali do poriadku zodpovedajúce RČ. Na šťastie zamestnanci sú mladší a nemajú už také RČ.
0 0
Ala100 Ala100

Ala100 je offline (nepripojený) Ala100

Dáva socialna poisťovňa pokuty za zle uvedené rodné číslo?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Ala100
Dáva socialna poisťovňa pokuty za zle uvedené rodné číslo?
Stala sa mi taká chyba. Bolo to bez postihu. Veď nestíhajú iné veci, než pokutovať naše chyby....
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
U nás mal tiež jeden zamestnanec zle uvedené rodné číslo v SP už od času kedy bol prihlásený.Prišlo sa na to, až keď som ho odhlasovala. Len ma vyzvali , aby som to prišla dať do poriadku , ktoré je vlastne správne , aby neboli v budúcnosti problémy , keď bude žiadať dôchodok. Teda všetko v kľude bez pokuty.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Chcem len pripomenúť, že správne desaťmiestne rodné číslo musí byť deliteľné číslom 11 bezo zvyšku. Deväťmiestne rodné čísla /neviem či sú to ročníky tuším do r. 1953/ by sa nemali doplňovať nulami. Za lomítkom majú byť len tri čísla.
0 0
stonozka stonozka

stonozka je offline (nepripojený) stonozka

Keď zistíte s odstupom času, že do výkazov pre SP dávate zlé rodné čísla,
musíte dať opravný výkaz. Ja som to tiež robila. Cez Ezu pošlete opravný
výkaz opravený so správnymi rodnými číslami, ale keď ručne vypisujete
výkaz cez tlačivo tak prvú stranu opíšete a do prílohy dáte do riadku zlé
rodné číslo s mínusovými hodnotami a do druhého riadku správne rodné číslo s kladnými hodnotami a ostatné správne údaje nemusíte do prílohy opisovať.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Zlatíčka moje prosím Vás dnes som z hrôzou zistila, že v jednej firme mám 9 zamestnancov, čiže musím poslať výkaz na SP elektronicky. Viem že treba vypísať Dohodu o podmienkach elektronickej komunikácie a ísť na SP pre Grid kartu. Ale neviem či splnomocnenie od konateľa musí byť overené notárom alebo stačí len také obyčajné. A čo ešte k tomu treba?
Pozerala som aj na stránku SP a akosi som z toho jeleň a po polhodine telefonovania na SP kde mi to nikto nedvihol ma to prestalo baviť
Ďakujeeeeem za všetky rady a návody


0 0
judy judy

judy je offline (nepripojený) judy

Mne netrabalo splnomocnenie overit, staci len mat podpisane konatelom, majitelom. Ja osobne som sa nahlasila vo ZV do socialky, ze si pridem pre grid kartu, uz mala pripraveny navrh zmluvy a vytlacili si z internetu vypis zo zivno. registra, a podpisala som sa . Tu dohodu o podmienkach si oni na socialke vyplnuju a ty len podpises.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

judy Pozri príspevok
Mne netrabalo splnomocnenie overit, staci len mat podpisane konatelom, majitelom. Ja osobne som sa nahlasila vo ZV do socialky, ze si pridem pre grid kartu, uz mala pripraveny navrh zmluvy a vytlacili si z internetu vypis zo zivno. registra, a podpisala som sa . Tu dohodu o podmienkach si oni na socialke vyplnuju a ty len podpises.
Tak to by bolo ideálne, dúfam že to takto jednoducho funguje aj v BA
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

katkaj Pozri príspevok
Zlatíčka moje prosím Vás dnes som z hrôzou zistila, že v jednej firme mám 9 zamestnancov, čiže musím poslať výkaz na SP elektronicky. Viem že treba vypísať Dohodu o podmienkach elektronickej komunikácie a ísť na SP pre Grid kartu. Ale neviem či splnomocnenie od konateľa musí byť overené notárom alebo stačí len také obyčajné. A čo ešte k tomu treba?
Pozerala som aj na stránku SP a akosi som z toho jeleň a po polhodine telefonovania na SP kde mi to nikto nedvihol ma to prestalo baviť
Ďakujeeeeem za všetky rady a návody



Máte niekto praktickú skúsenosť ako to chodí v BA ? Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
katkaj Pozri príspevok
Máte niekto praktickú skúsenosť ako to chodí v BA ? Ďakujem
Katkaj aj v BA okolie to tak funguje. Neviem ako to je BA mesto, ale si myslím, že keď v tej dohode budeš uvedená ako kontaktná osoba nemali by robiť problémy.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
ja som starla pri vybavovaní grd karty pred dvomi týždňami...už aj blava vyžaduje blbosti...konatelia uvedení v registri sú cudzinci, tak moje splnomocnenie a zmluvu podpisoval osobne herr direktor...ale ten zas pre istotu nie je v registri...a tak ma vyhodili bez grid karty lebo pán direktor sa musel unúvať osobne overiť si k notárovi podpis na splnomocnení a zmluve a k tomu ešte treba nejaký doklad o tom, že on môže podpisovať takéto veci...jedného by šlak trafil...ked som im vnucovala jeho pracovnú zmluvu tak tú nechceli...chcú niečo a nevedia čo...moje nervy, pre slovač je to po slovensky nevysvatliteľné a čo ešte vysvetliť to nemcovi po nemecky...fuj...hnusná byrokracia
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

brm Pozri príspevok
ja som starla pri vybavovaní grd karty pred dvomi týždňami...už aj blava vyžaduje blbosti...konatelia uvedení v registri sú cudzinci, tak moje splnomocnenie a zmluvu podpisoval osobne herr direktor...ale ten zas pre istotu nie je v registri...a tak ma vyhodili bez grid karty lebo pán direktor sa musel unúvať osobne overiť si k notárovi podpis na splnomocnení a zmluve a k tomu ešte treba nejaký doklad o tom, že on môže podpisovať takéto veci...jedného by šlak trafil...ked som im vnucovala jeho pracovnú zmluvu tak tú nechceli...chcú niečo a nevedia čo...moje nervy, pre slovač je to po slovensky nevysvatliteľné a čo ešte vysvetliť to nemcovi po nemecky...fuj...hnusná byrokracia
Veď ja sa tiež chcem vyhnúť niekoľkým návštevám SP a vybaviť to rýchlo.
Ale sledujem že človek musí byť pripravený na všetko
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

endrju Pozri príspevok
Katka, Ty nevieš, že všetci úradníci na ktoromkoľvek úrade sú veľmi radi, keď majú natrieskaný "podnik"? Ani si nič nepočula o slovenskej pohostinnosti? Najmä preto je potrebné aj najjednoduchší "problém" riešiť minimálne dvomi osobnými návštevami. . Čo by to bol za úrad, ktorý by nemal chodby plné stránok? Taký úrad by museli zrušiť kvôli jeho zbytočnosti. Ty chceš, aby úradníci rozšírili rady nezamestnaných? Maj s chudákmi úradníkmi zľutovanie - sú to tiež ľudia, ktorí živia rodiny. Preto nefrfli a "ústretovo" sa prejdi na sociálku kvôli GRID karte aspoň trikrát.


ROZKAZ !!!!!! A aj nejaké chlebíčky im po ceste kúpim
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Takže môj čerstvý zážitok zo sociálnej poisťovňe v BA na zahradníckej.

Asi týždeň som sa snažila tam dovolať a keď sa mi to podarilo, tak mi povedali že splnomocnenie musí byť notársky overené a výpis z obch.registra musí byť originál a nie z internetu
Takže som zabezpečila splnomocnenie a výpis a na moje počudovanie mi na počkanie dali všetky papiere aj Grid kartu. A to som im tam ani tie chlebíčky nepriniesla

Takže v BA nestačí obyčajné splnomocnenie a nestačí ani výpis z internetu.
Iný kraj , iný mrav
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ahoj, po zadaní prihlasovacích údajov od EZU ma nechce prihlásiť. Ževraj mám zlé IČZ alebo meno alebo heslo (čo iné by to mohlo byť? ). Samozrejme skúšala som, dokiaľ to nešlo, alebo lepšie povedané, pokiaľ ma to neodporučilo skontaktovať sa s tvorcami EZU. Ešte doplním, že som nemenila ani meno ani heslo. Stretli ste sa s takýmto?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať