Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
HYDALGO32 HYDALGO32

HYDALGO32 je offline (nepripojený) HYDALGO32

slavka11 Pozri príspevok
Čo to znamená nasledný zmier?
Ahoj, pošli mi súkromne e-mail, poviem Ti viac
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

HYDALGO32 Pozri príspevok
Ahoj, pošli mi súkromne e-mail, poviem Ti viac
Naucim Ta posielan sukromne spravy? Ci, jednoducho, chces byt zaujimavy? Hm...

Ale aspon Ti uz scaner funguje :-) tak nam prezrat s cim si sa zmieril.
0 0
HYDALGO32 HYDALGO32

HYDALGO32 je offline (nepripojený) HYDALGO32

pavol.za Pozri príspevok
Naucim Ta posielan sukromne spravy? Ci, jednoducho, chces byt zaujimavy? Hm...

Ale aspon Ti uz scaner funguje :-) tak nam prezrat s cim si sa zmieril.
pre niekoho uz scaner ide, pre niekoho nie... rad len tomu, kto o radu stoji.. niekto to tu uz raz napísal
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

tokaiito Pozri príspevok
Aby sme sa zle nepochopili -
....
Nevztahuj to vsetko na seba, pisal som vo vseobecnosti. Ten utok na asu je dost rapidny az vulgarny. Vela tych prispevkov je uz vymazanych, ale ak sledujes vies a tiez vidis, ze to mienkou zakyvalo.

Ja z mojej strany nevidim ani jeden dovod, preco by som mal nieco na AUS spochybnovat. Ponukli pomoc, riesili kazdu vzniknutu situaciu, ci to bolo trestne oznamenie, zaloba, rozsudok alebo poradit pocas. Nevyhovaraju sa, ze oni len ten v trencine a pod. Kroky sa daju spochybnit vzdy a od nas sa mi zda trocha neferove, aby sme sa spravali ako splasene pobludile ovce a isli smerom, odkial prave fuka vietor. Ja mam v tom jasno a info od AUS beriem ako fakt a neutekam to hned preverovat za pravnikom, lebo mam na to. A ak im ani tolko nedoverujem, tak je tu otazka, preco to riesim s nimi a prehodnotim to.

Tento sudny proces, ktory sme rozbehli, na slovensku nema obdobu. Je to PROCES, nie jednorazova akcia, kde bude treba vela veci riesit operativne a nebude vsetko klapat tak ako si zelame. Preto trpezlivost, dovera a aj ista disciplina sa mi zijdu a veci prospeju vseobecne. Zvladnut tolko ludi bude tiez nelahka uloha pre AUS, tak im to zbytocne stazujme, aby este k tym pravnikom nemusela zhanat psychologov.

Spochybnovanie a este k tomu bezdovodne na praci a chuti nikomu neprida, preto tie kdejake rozporuplne informacie a dohady, ktore tu dojdu..., prave tie treba preverit, nie hned im uverit a tiez dobre zvazit, nez ich zacneme tlacit na AUS. Vsak nemaju len nas, maju aj dalsie sudne spory, aj ked nie take mega ako s poistovnou. Vsak uz o strpenie sami ziadali.

Viac krat som tu "pocul" nepodcenujme poistovnu, tak tiez k tomu pridavam, nepodcenujme spotrebitelsku organizaciu. Ma tiez svoju silu a nas je tiez dost, aby nas len tak niekto odkopol. Chce to trpezlivost ale aj doveru, budeme to potrebovat.

Tolko moj postoj k vzniknutej situacii, problemu a AUS ako takej.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

HYDALGO32 Pozri príspevok
pre niekoho uz scaner ide, pre niekoho nie... rad len tomu, kto o radu stoji.. niekto to tu uz raz napísal

ak si si nevsimol, forum je o tom, aby sme hladali riesenia, ci uz spolocne alebo individualne. netusim, preco si urazeny, ved sme na spolocnej lodi, ci uz sa sudis individualne, alebo cez hromadnu zalobu. poistovna ta podviedla tak isto ako mna a ostatnych. aj to cislo co si sem vyvesil, by mohlo byt pre niekoho konecnym riesenim problemu, nie len pre thelmu.

a ak niekto ironizuje a konspiruje a je mu hned jasny vysledok sporu bez toho, aby videl hlbsie do problemu, tak sa niet comu cudovat, ze ho za take prispevky niekto sfukne. vsimni si, ze urazlive prispevky sem davaju len nasi "priaznivci" odbornici na pravo a teplu vodu. ich prispevky su dost hanlive, asi im dochadzaju argumenty.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
vies pavol, ono to nie je ani problem ci verit aus alebo niekomu inemu, ale skor to, ze aus nechce prebrat zodpovednost za svoje rady.

prehrali ste RS, vznikli trovy a aus sa tvari ze to nie je ich problem. ja sa pytam ci urobili vsetko co bolo v ich silach aby tie trovy nevznikli. podla mna nie. nejde o 30 stran alebo kolko ale pokial viem, okrem tych dvoch dokumentov co su na ich stranke nic ine na arb. sud neposlali. a bolo zozaciatku jasne ze trovy budu aspon 400 eur, dohromady teda 93*390 je okolo 1 mil Sk. nezda sa mi ze by ich usilie v tom spore na arbitrazom sude bolo primerane tejto sume o ktoru prisli ti, ktorych zastupuju.

este nie je dobojovane
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
vies pavol, ono to nie je ani problem ci verit aus alebo niekomu inemu, ale skor to, ze aus nechce prebrat zodpovednost za svoje rady.

prehrali ste RS, vznikli trovy a aus sa tvari ze to nie je ich problem. ja sa pytam ci urobili vsetko co bolo v ich silach aby tie trovy nevznikli. podla mna nie. nejde o 30 stran alebo kolko ale pokial viem, okrem tych dvoch dokumentov co su na ich stranke nic ine na arb. sud neposlali. a bolo zozaciatku jasne ze trovy budu aspon 400 eur, dohromady teda 93*390 je okolo 1 mil Sk. nezda sa mi ze by ich usilie v tom spore na arbitrazom sude bolo primerane tejto sume o ktoru prisli ti, ktorych zastupuju.
Len v kratkosti... neprehrali sme, preto ze sme nehrali. My sme v kratkosti vyjadrili v zalobnej odpovedi, na com trvame a to ze vec sme si ako spotrebitelia ZVOLILI riesit na vseobecnom sude. Volbu nam garantuje spotrebitelsky zakon. Inac v rozsudku plne beru spis 11C 91/2009 a rozhodca ho bod po bode prekruca. Nemyslim si, ze by nejake ine usilie bolo treba. To skor teraz na vseobecnom sude o zruseni rozsudku a to sa uz zacalo s tym, ze sme dali zaloby, takze BODKA este za touto prekazkou nebola.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

harleydavidson Pozri príspevok
ak si si nevsimol, forum je o tom, aby sme hladali riesenia, ci uz spolocne alebo individualne. netusim, preco si urazeny, ved sme na spolocnej lodi, ci uz sa sudis individualne, alebo cez hromadnu zalobu. poistovna ta podviedla tak isto ako mna a ostatnych. aj to cislo co si sem vyvesil, by mohlo byt pre niekoho konecnym riesenim problemu, nie len pre thelmu.

a ak niekto ironizuje a konspiruje a je mu hned jasny vysledok sporu bez toho, aby videl hlbsie do problemu, tak sa niet comu cudovat, ze ho za take prispevky niekto sfukne. vsimni si, ze urazlive prispevky sem davaju len nasi "priaznivci" odbornici na pravo a teplu vodu. ich prispevky su dost hanlive, asi im dochadzaju argumenty.
To cislo je na isteho pravnika z kosic, ktory zastava funkciu Spravcu konkurzej podstaty. Poslem Ti to sukromnou spravou, aby to ostalo tajomne ako sam HYDALOG32.
0 0
anicka8030 anicka8030

anicka8030 je offline (nepripojený) anicka8030

pre peterprvy. Poslala som ti správu.
0 0
agentka2312 agentka2312

agentka2312 je offline (nepripojený) agentka2312

KS TN este nerozhodol vraj Judr. je na dovolenke a tych rypakov uz mam plne zuby .Nie preto som 10 rokov platila zivotne poistenie, aby si ho vychytralci nechali aj postovne sa zvysilo ale o par centov a nie o 11,95 eur , za vedenie uctu tiez platim ako kazdy mam tam obrat /prijem , vydaj ,platba kartou a neplatim 12 eur za vedenie uctu .My sme nikomu nic nevzali ani si nepozicali my sme si platili zivotne poistenie
0 0
agentka2312 agentka2312

agentka2312 je offline (nepripojený) agentka2312

prosime Vas co ste z Bratislavy chodte na Ministerstvo spravodlivosti,chodte za p. Harabinom dakujemeeeeeee
0 0
pozlatka pozlatka

pozlatka je offline (nepripojený) pozlatka

thelma Pozri príspevok
Skusala som zohnat jej cislo, ale nepodarilo sa mi to. Na webe som nasla nejaku pevnu linku v BA, ale ta nefungovala.
telefon na JUDr.Šteffekovú (00421)0902741567
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

dneska som sa stretol so svojím známym právnikom (zistil som že nieje právnik,ale sudca na os).On po oboznámení povedal asi toto:Podľa neho VPP nie sú platne už od začiatku nakoľko žiadna dohoda nemože meniť zákon(právo na odvolanie).Podla neho vec by sme mali vyhrať.Je pravda,že by potreboval oveľa viec času na preštudovanie,ale v kocke som ho oboznámil s vecou.K rozsudku AS povedal toľko,že žalobu proti rozsudku treba poslať do 30 dní na OS.Po uplynutí tejto lehoty nadobúda rozsudok právoplatnosť.V tejto lehote nemože AS poveriť exekútora na vymáhanie trov.Neviem,či som ho dobre porozumel,ale treba zistiť či má AS depozit a pre istotu vložiť peniaze tam.K podaniu žaloby povedal,že dá sa podať aj v mieste trv.bydl.,ale sud to podstúpi sudu,kde má sídlo AS.Tým sa stratí trocha času.Najlepšie je podať žalobu priamo na príslušný súd v KE.Nakoniec zistil,že asi aj jeho manželka má poistku v tejto poistovni.Hneď zajtra ide navštiviť jej pobočku.Dufam,že som na nič nezabudol a pochopil správne čo som počul.Toto píšem pre tých čo to chcú čítať.Odkundesy nereagujte .
0 0
dragonka dragonka

dragonka je offline (nepripojený) dragonka

Aj ja som to dnes prebrala s právničkou, tak mi povedala, aby som tu žalobu podala, ale poplatok treba uhradit a potom žiadať naspäť.
0 0
eLKey eLKey

eLKey je offline (nepripojený) eLKey

len info pre tych, ktori nevedia na ktory OS podat zalobu o zrusenie rozhodcovskeho rozsudku: dnes mi doslo upovedomenie z OS v mieste mojho bydliska, ze mnou podany navrh postupuju na OS KE I, z dovodu miestnej prislusnosti
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

dragonka Pozri príspevok
Aj ja som to dnes prebrala s právničkou, tak mi povedala, aby som tu žalobu podala, ale poplatok treba uhradit a potom žiadať naspäť.
Ktory poplatok mas na mysli? Poplatok okresnemu sudu kde podavas zalobu alebo pre AS?
0 0
dragonka dragonka

dragonka je offline (nepripojený) dragonka

Pre AS ved na OS sa poplatok neplatí
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

Dragonka, to sa mi nezda. Si si ista, ze si to dobre pochopila? Spytaj sa na to prosim este raz, dik.
0 0
Ramsay Ramsay

Ramsay je offline (nepripojený) Ramsay

vraj na AUS ide predbežné opatrenie z OS BB vo veci obstavenia majetku v sume 590 tis SK (dotácie za rok 2009), kvôli súdu o abslútnu neplatnosť 2 zmlúv s MH SR o dotáciach (nejaké subvenčné machinácie)...aus nechce na to reagovať!!!!
0 0
HYDALGO32 HYDALGO32

HYDALGO32 je offline (nepripojený) HYDALGO32

eLKey Pozri príspevok
len info pre tych, ktori nevedia na ktory OS podat zalobu o zrusenie rozhodcovskeho rozsudku: dnes mi doslo upovedomenie z OS v mieste mojho bydliska, ze mnou podany navrh postupuju na OS KE I, z dovodu miestnej prislusnosti
ani sa mi nechce veriť, žeby sa aus "pomýlil"?predsa len to nie je súd v mieste bydliska "spotrebiteľa"?a čo ak sa mýli aj s tými poplatkami???? panebože, žeby sa napĺňala 1 000 € vízia "nepriateľov" tejto porady? fujjjjjjjjjj
pavol.za rozdrv ich! ako to len ty vieš
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať