Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

ak sa podá žaloba proti rozsudku AS v lehote 30 dní,táto stráca právnu účinnosť do rozhodnutia súdu.Dobre som to napísal vitaminko?
0 0
Slavko5 Slavko5

Slavko5 je offline (nepripojený) Slavko5

Dnes mi prišlo upovedomenie z OS na moju žalobu proti RL,citujem: OS v ...... Vás Upovedomuje že,OS v .....,na ktorom bola žaloba podaná,postupuje vec OS Košice 1 v zmysle ust.§ 105 ods.1,2 Občiansko súdneho poriadku,ako súdu miestne príslušnému v zmysle ust.§ 88 ods.2 posledná veta O.s.p.,koniec citátu.Týmto je dúfam ,téma kam posielať trestné oznámenia ,vyčerpaná tz. na súd v mieste bydliska.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
vzdy to bolo a aj to je jednoznacne.

http://www.porada.sk/1120499-post3038.html
http://portal.gov.sk/Portal/sk/defau...ype=2&aid=1624

Súd skúma iba výlučnú miestnu príslušnosť. Ak však navrhovateľ vystupuje v rôznych veciach opätovne ako navrhovateľ alebo ak miestnu príslušnosť namieta odporca, súd skúma miestnu príslušnosť aj podľa § 84 až 87 OSP (t. j. príslušnosť podľa všeobecného súdu a príslušnosť danú na výber). Súd skúma miestnu príslušnosť prv, než začne konať o veci samej. Neskôr ju skúma len na námietku účastníka, ak ju uplatní najneskôr pri prvom úkone, ktorý účastníkovi patrí.

Praktická rada: Uvedené ustanovenie platí od 1. 7. 2007 a dôvodová správa k nemu uvádza: Prelomenie zásady, že súd skúma iba výlučnú miestnu príslušnosť, bude prichádzať do úvahy v prípade opätovného vystupovania navrhovateľa aspoň v jednej inej právoplatne neskončenej veci. Pri viacerých navrhovateľoch (žalobcoch) stačí, že jeden z nich je totožný s navrhovateľom v predmetnej veci. Tým sa zároveň predíde tomu, aby boli prejednané veci od jedného žalobcu vo väčších množstvách na nepríslušnom súde, čo by najmä pre súdy v obvode Bratislavy mohlo znamenať značne zvýšený nápad vecí najmä od väčších spoločností. Ak navrhovateľ nebude na príslušnom súde navrhovateľom v inej neskončenej veci a nepôjde o výlučnú príslušnosť iného súdu, navrhovaná právna úprava bude v skutočnosti predstavovať náhradu inštitútu dohody o miestnej príslušnosti (prorogácia) v konkludentnej forme. Stačí, že odporca nebude namietať nepríslušnosť. Súd však vždy bude skúmať miestnu príslušnosť na námietku účastníka pri prvom procesnom úkone, ktorý mu patrí a to bez ohľadu na dohody účastníkov v hmotnoprávnej rovine. Právna úprava umožňuje žalobcovi obrátiť sa aj na súd, ktorý pracuje s nižšími zostatkami a tieto veci sú zistiteľné (pozri zákon č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám). Navrhovaná právna úprava v procese rozhodovania o miestnej príslušnosti tak favorizuje vôľu účastníkov. Ak súd, na ktorý sa účastník obrátil, je prijateľný pre všetkých účastníkov konania a nie je to na úkor zaťaženosti súdu, niet dôvodu, aby taký súd nemohol vec prejednať. To však neplatí, pokiaľ ide o výlučnú miestnu príslušnosť.
Ak súd podľa predchádzajúceho odseku zistí, že nie je miestne príslušný, neodkladne postúpi vec príslušnému súdu bez rozhodnutia alebo ju za stanovených podmienok predloží Najvyššiemu súdu Slovenskej republiky; o tomto postúpení súd upovedomí účastníkov. Ak súd, ktorému bola vec postúpená, s postúpením nesúhlasí, alebo účastník postúpenie namieta do 15 dní od doručenia upovedomenia o postúpení, predloží vec na rozhodnutie svojmu nadriadenému súdu; jeho rozhodnutím je viazaný aj súd, ktorému má byť vec podľa rozhodnutia nadriadeného súdu postúpená.

Dôležité je, že ak podáte návrh na miestne nepríslušný súd, právne účinky spojené s podaním návrhu na začatie konania zostávajú zachované.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

pozlatka Pozri príspevok
Volala som do AUS, žalobu je treba poslať na súd príslušný miestu bydliska, ináč by sme museli na súdne konanie chodiť do Košíc všetci. Takto bude každé konanie na súde príslušnom miestu bydliska, alebo sa všetky zlúčia do jedného. Žalobu treba poslať v dvoch kopiách.
lubocko Pozri príspevok
nie je mi jasné ako chce žaloby AUS zlúčiť,keď každé pojednávanie bude v inom meste
v zmysle bud alebo....

Co som nasiel este v, http://portal.gov.sk/Portal/sk/defau...ype=2&aid=1624
je, ze sa ta tzv. vylucna prislusnost da v istych pripadoch prelomit. Takze to zrejme asi tak moze byt
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

Slavko5 Pozri príspevok
Dnes mi prišlo upovedomenie z OS na moju žalobu proti RL,citujem: OS v ...... Vás Upovedomuje že,OS v .....,na ktorom bola žaloba podaná,postupuje vec OS Košice 1 v zmysle ust.§ 105 ods.1,2 Občiansko súdneho poriadku,ako súdu miestne príslušnému v zmysle ust.§ 88 ods.2 posledná veta O.s.p.,koniec citátu.Týmto je dúfam ,téma kam posielať trestné oznámenia ,vyčerpaná tz. na súd v mieste bydliska.
to mi povedal aj môj známi-už som to tu písal.Posielame žalobu nie TO.Ak sa zhromaždia žaloby v KE tam by nás mala zastupovať AUS myslím.Ide o bezplatné podanie spotrebitľlskej žaloby nie?
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
nie, z vyhlasenia aus k problemu:

Ako vidíte, právo je na našej strane. Poplatky ako spotrebitelia nemusíte platiť, vzor žaloby sme vám poskytli, advokáta máte v procese na Okresnom súde v Trenčín bezodplatne.
.... My vám budeme pritom nápomocní. Práve zhromažďujeme zo zahraničia na podobné situácie rozhodnutia súdov, ktoré dodáme aj v súdnom procese na OS Trenčín na podobné praktiky, akých sa dopustil dodávateľ.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
uz sa prestan strapnovat. ASU jasne napisalo ze v KE ste v tom sami a ziadnu pomoc necakajte. vela stastia pred sudom, budete ho potrebovat.
Tebe to AUS uz asi ani spavat neda.... mas z nej depresie, nocne mory?
Zatial riesila kazdu vec, neviem, kde chodis na tieto tvoje objavy.
Pises, ako keby si bol hovorca AUS.

Ak si pozries tu zalobu, navrhuje sa tam, okrem zlucenia aj prerusenie konania, kym sa neskonci OS TN. Takze prosim Ta, uz veci neprekrucaj a nevkladaj do ust inym to, co nepovedali.

Ci sa mame drzat navodu od HYDALGA32 a cez pravnika z kosic?
Naposledy upravil pavol.za : 12.08.09 at 19:46
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

vitamin_r Pozri príspevok
uz sa prestan strapnovat. ASU jasne napisalo ze v KE ste v tom sami a ziadnu pomoc necakajte. vela stastia pred sudom, budete ho potrebovat.
úplne postačí ak sa podarí spojiť žaloby
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
myslis §112 OSP?

V záujme hospodárnosti môže súd spojiť na spoločné konanie veci, ktoré sa u neho začali a skutkove spolu súvisia alebo sa týkajú tých istých účastníkov.
zo zakona o prislusnosti sudu:
Súd skúma miestnu príslušnosť prv, než začne konať o veci samej. Neskôr ju skúma len na námietku účastníka....


Takze ak tam bude presunuta... tak moze spojit konanie.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
ako to preboha suvisi? OSP v §88 jasne hovori ze prislusny je sud RK teda OS KE.
zacal si spochybnovat spojenie zalob
Naposledy upravil pavol.za : 12.08.09 at 20:27
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
este raz, spojit moze sud zaloby ktore u neho zacali. ...
No vsak...
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
ty si ozaj pomalsi alebo sa len robis?

PO PRVE, konanie o zrusenie RR zacne na OS KE, t.j. nie na OS TN.

PO DRUHE, v zalobe sa ani neziada to spojit s konanim v TN. ziada sa len spojit vsetky zaloby o zrusenie RR dohromady.
... vsak kto tvrdil ze sa chce spajat konanie TN a KE? Ja nie....
0 0
Ali76 Ali76

Ali76 je offline (nepripojený) Ali76

vitamin_r Pozri príspevok
este raz, spojit moze sud zaloby ktore u neho zacali. kedze sudy posielaju zaloby ktore ste ako zadubenci poslali na sud v mieste bydliska na OS KE ktory zacne konat, tak logicky ich nemozno spojit ak je jedno konanie na OS TN a ine na OS KE.

precitaj si poriadne zalobu, ani tam sa neziada spojit to s TN.

Predpokladám, že je podaný väčší počet žalôb a preto navrhujem z dôvodu hospodárnosti spojiť všetky konania na spoločné konanie.



Platnosť VPP sa rieši na OS Trenčín v konaní č. 11C 91/2009 na základe hromadnej žaloby. Dávam na zváženie prerušenie konania, do skončenia uvedeného konania na OS Trenčín.

vitamin, nepochybujem už otom že si obyčajna údržbár.

Spojenie vecí
§ 112

(1) V záujme hospodárnosti konania môže súd spojiť na spoločné konanie veci, ktoré sa u neho začali a skutkovo spolu súvisia alebo sa týkajú tých istých účastníkov.

Keďže OS-dy všetky naše žaloby postupuju na OS KE1, tak tým pádom sa jednanie bude začínať aj v KE.
Stavime sa, že ASU tam pošle toho právnika z TN?
0 0
Ali76 Ali76

Ali76 je offline (nepripojený) Ali76

vitamin, uvedomuješ si vôbec, že svojimi príspevkami vlastne iba všetkých uisťuješ v tom aby tie žaloby podali a išli ďalej? :-)
0 0
Ali76 Ali76

Ali76 je offline (nepripojený) Ali76

vitamin_r Pozri príspevok
teba nech trapi koho tam posles ty.

bereš to už moc osobne. žeby predsa niečo mládenec mal za ušami? :-)))
Alebo žeby vitamin bola nakoniec ona? :-))))
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
niekto to predtym spominal. co ziskate tym ze sa vam podari spojit zaloby? aj tak nemate pravne zastupenie v kosiciach a poistovna usetri na advokatoch.
V jednom z prispevkov, este v obdobi, ked sme dostali zaloby AS, ktore si uz vymazal, si nam popisal scenar, ze po istej prehre na AS, budeme moct podat zalobu na zrusenie a tym RLdosiahne to, ze rozbije hromadnu zalobu na samostatne a potom si nas tak podda individualne. Mozno to nie je presne citovane, viem, poucil si nas uz o tom citovani pravnika, ale keby si nevymazal, bol by som to tu uviedol priamo.
Spojenie preto, lebo je to vyhoda pre nas aj AUS a pre RL zrejme nevyhoda a Ty to dobre vies a sam si to aj potvrdil.
Naposledy upravil pavol.za : 13.08.09 at 06:51
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
priprav si 331,50 eur a chod do toho
hmm.... skus ine
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

a preco nam nepovie sam hydalgo, ci sa za napadnutie rozsudku AS plati poplatok, alebo nie. Ved ako on sam svojho casu pisal, vraj rozsudok AS napadol na vseobecnom sude.
Ale do dnesneho dna okrem urazok nic k tejto veci nenapisal. Teda asi nic neplatil, v opacnom pripade by nam to s radostou uz davno oznamil.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
priprav si 331,50 eur a chod do toho
nehnevaj sa vitamin, ale podla tvojich rad, keby dam namietku prislusnosti na AS, tak by som bol dnes urcite lahsi aj o poplatok (350?eur) s tym ukonom spojeny
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

HYDALGO32 Pozri príspevok
Moju zalobu mi ten arbitrazny sud zamietol, horsie je, ze aj Okresny sud im dal zapravdu. Neviem ci má zmysel ešte čosi robiť. Veľa roboty a námahy za nič v podstate.
HYDALGO32 Pozri príspevok
ak mi ho dorucia, samozrejme ze ho tam dam...
dik za nazory
HYDALGO32 Pozri príspevok
ahojte, dajte mi pár dní, nemám scanner. Ako sa tu pripájajú materiály ?
HYDALGO32 Pozri príspevok
Ahoj telma,
nechcem už tu na toto forum prispievať, ale Teba mi je uprimne ľuto, zavolaj na tento mobil a požiadaj o pomoc s trovami : 0905 567 191. Ja som s riešenim spokojny. Povedz, že voláš vo veci poplatkov a trov zo sudneho konania.
Držim palce.
HYDALGO32 Pozri príspevok
guraz ako guraz, chcelo to hlavne nemat telaciu hlavu. ja som prehral, ale mam následný zmier a ty mas svetlu budúcnosť s čiernym koncom Astala vista baby!


harleydavidson Pozri príspevok
a preco nam nepovie sam hydalgo, ci sa za napadnutie rozsudku AS plati poplatok, alebo nie. Ved ako on sam svojho casu pisal, vraj rozsudok AS napadol na vseobecnom sude.
Ale do dnesneho dna okrem urazok nic k tejto veci nenapisal. Teda asi nic neplatil, v opacnom pripade by nam to s radostou uz davno oznamil.
AS mu zalobu zamietol, Okresny sud ktovie co riesil, hlavne velmi rychlo a vraj s negativnym vysledkom. Potom mu pravnik z cisla 0905 567 191 poriesil trovy a zmier.

Najzaujhimavejsie je to cislo :-).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať