Zavrieť

Porady

Ako na ALFU?

Zdravim vsetkych,

som uplny novacik, mimochodom. Takze mozno sa vam moj problem bude zdat trivialny, ale v kazdom pripade poprosim o radu.
Viem, teda myslim ze viem, ze aj ked nie som platitelom, tak napr. do nakladov na benzin na prevadzkovu reziu si mozem dat iba cenu bez DPH, ale mne sa do tej kolonky ze DPH neda dostat. Pomozte prosim.
Zuzu
Usporiadat
veronkaj veronkaj

veronkaj je offline (nepripojený) veronkaj

UFO.ar Pozri príspevok
Áno, údaje vo Výkazoch PaV, MaZ sa zaokrúhľujú na celé eurá (matematicky - do 0,50 € nadol, nad 0,50 € nahor. V DPFO sa uvádzajú údaje s dvomi desatinnými miestami - t.j. bez zaokrúhľovania.
Alena

Prosím a v alfe to už dá tak do výkazu pri DP alebo to musím vypísať ručne, ešte sme neuzatvorili rok a tak dp budem robiť budúci týždeň,
pretože ked robím dph tak tam automaticky doplňa údaje na 2 des. miesta,
tak že či teraz bude treba výkazy napísať ručne alebo ich teda zaokrúhli na celé eur.???
ďakujem
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

veronkaj Pozri príspevok
Prosím a v alfe to už dá tak do výkazu pri DP alebo to musím vypísať ručne, ešte sme neuzatvorili rok a tak dp budem robiť budúci týždeň,
pretože ked robím dph tak tam automaticky doplňa údaje na 2 des. miesta,
tak že či teraz bude treba výkazy napísať ručne alebo ich teda zaokrúhli na celé eur.???
ďakujem
Nič nemusíš ručne, Alfa všetko správne vyplní. Ty len "ručne" budeš ťukať do klávesnice...
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Pekný deň prajem , potrebovala by som poradiť v evid DHM mám účtovné aj daňové odpisy, ale UZS mi berie aj z toho DHM, ktorý je už daňovo odpísaný pred rokom 2008. Zaráta mi tam jeho obstaráviaciu cenu,aj keď mám v tom majetku zadané ÚO- neodpisovať. Tam by mala byť ÚZC -0 -nie?
Tak teraz som z toho blázon, ako na to?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

L-M Pozri príspevok
Pekný deň prajem , potrebovala by som poradiť v evid DHM mám účtovné aj daňové odpisy, ale UZS mi berie aj z toho DHM, ktorý je už daňovo odpísaný pred rokom 2008. Zaráta mi tam jeho obstaráviaciu cenu,aj keď mám v tom majetku zadané ÚO- neodpisovať. Tam by mala byť ÚZC -0 -nie?
Tak teraz som z toho blázon, ako na to?
Daňovo máš odpísaný ale účtovne nie, tak do výkazu ti ťahá účt. zost. hodnotu.
Učt. hodnota musí byť nulová ak nechceš aby ti to tam ťahalo
0 0
nikolia nikolia

nikolia je offline (nepripojený) nikolia

žena
ahoj, prosím Vás aké dátumy sa dávajú na dobropis? dala so datum vzn.daň.pov.(datum dodania služby) dátum z faktúry na ktorú vystavujem dobropis a v evidencii dph mi to hádže do predošlého kvartálu, z ktorého je tá fa..robím niečo zle? prosím poraďte,a treba ich nejako spárovať a uvádzať v denníku? keď nedošlo k pohybu peňazí?
0 0
10eva 10eva

10eva je offline (nepripojený) 10eva

Dobry den, može mi niekto poradiť ako mám viesť kontokorentný úver, tzn. že môžete čerpať do mínusu na bankovom účte. mám zaučtovať napr. na bankovom účte príjem úveru napr. 30000 kedže mám -30000 zostatok a naúčtovať ako príjmy neovplyvňujúce základ dane alebo iné príjmy?
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
10eva Pozri príspevok
Dobry den, može mi niekto poradiť ako mám viesť kontokorentný úver, tzn. že môžete čerpať do mínusu na bankovom účte. mám zaučtovať napr. na bankovom účte príjem úveru napr. 30000 kedže mám -30000 zostatok a naúčtovať ako príjmy neovplyvňujúce základ dane alebo iné príjmy?
Kontokorent sa účtuje ako bežný účet, akurát že bude v mínuse.
Ak ide o polopatistické vysvetlenie, ako v Alfe, tak:
Kontokorent musí mať tiež č.ú., ktorý treba do číselníka-bankové účty zaevidovať. Pohyb medzi bežným účtom a kontokorentom sa účtuje cez priebežné položky. Čiže sa účtuje o dvoch účtoch. Čiže príjem úveru na obyčajný účet z kontokorentného ide cez priebežbé položky.
0 0
10eva 10eva

10eva je offline (nepripojený) 10eva

ak som to spravne pochopila tak to ide cez priebezne polozky o dvoch uctoch ale ked to vyberam do pokladnice tak to ide tiez cez priebezne polozky? potom mi nesedia priebezne polozky do pokladnici prosim napiste mi to este raz dakujem
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
otázka Pozri príspevok
Kontokorent sa účtuje ako bežný účet, akurát že bude v mínuse.
Ak ide o polopatistické vysvetlenie, ako v Alfe, tak:
Kontokorent musí mať tiež č.ú., ktorý treba do číselníka-bankové účty zaevidovať. Pohyb medzi bežným účtom a kontokorentom sa účtuje cez priebežné položky. Čiže sa účtuje o dvoch účtoch. Čiže príjem úveru na obyčajný účet z kontokorentného ide cez priebežbé položky.
doplním lopatisticky:
BU príjem cez PP
KKu výdaj cez PP - mínusový zoastatok na KKu, PP vynulovaná
BU výdaj do pokladnice -mínusom na PP (ak vyberáš hotovosť z účtu)
pokladnica príjem z BU - plusom na PP : PP zasa vyrovnaná
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
10eva Pozri príspevok
ak som to spravne pochopila tak to ide cez priebezne polozky o dvoch uctoch ale ked to vyberam do pokladnice tak to ide tiez cez priebezne polozky? potom mi nesedia priebezne polozky do pokladnici prosim napiste mi to este raz dakujem
Áno, z kontokorentu sa presúva určitá suma na bežný účet cez priebežné položky ( kontokorent -priebežné položky- výdaj a bežný účet -priebežné položky- príjem ). A ďalej z bežného účtu-určitá suma = priebežné položky-výdaj a následne pokladňa-príjem z priebežnej položky. Každopádne, keď si dáš v Alfe v lište Prehľady-Príjmy,výdavky-textovo, tak dole máš priebežné položky tie sa musia = 0.
0 0
10eva 10eva

10eva je offline (nepripojený) 10eva

A to potom budem musiet davat kazdy mesiac z toho kontokoretneho uveru plnu sumu aby mi to sedelo lebo kazdy mesiac som minuse takze plnu sumu napr 1000EUr
0 0
10eva 10eva

10eva je offline (nepripojený) 10eva

Prosim poradte mi z tym kontokoretnym uverom som zaciatocnicka ako mam davat tie priebezne polozky lebo ked davam priebezne polozky z kontokoretneho uveru tak mi potom nesedi stav učtu na bankovom ucte môze byt v minuse v banke? dakujem prosim poradte
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
10eva Pozri príspevok
Prosim poradte mi z tym kontokoretnym uverom som zaciatocnicka ako mam davat tie priebezne polozky lebo ked davam priebezne polozky z kontokoretneho uveru tak mi potom nesedi stav učtu na bankovom ucte môze byt v minuse v banke? dakujem prosim poradte
Ten kontokorent máte na Vašom podnikateľskom účte . Ak vykazujete mínus , tak to je správne, nakoľko čerpaním úveru ste sa dostali do mínusu .
O pohyboch na bežnom účte , na ktorom máte schválené prečerpanie riadne účtujete , len s tým , že Vám zostatok ukazuje na BU mínus.

Ja nevidím v tom prípade dôležité účtovať cez priebežné položky .Ale možno som nesprávne pochopila otázku .

Doplním : Tento kontokorentný úver - jeho zostatok k 31.12.2009 vykazujete vo Výkaze o majetku a záväzkoch a to :

14. V riadku 18 sa vykazuje zostatok nesplateného úveru a nesplatených pôžičiek z knihy záväzkov a mínusový zostatok na kontokorentnom účte.

Naposledy upravil Zita5 : 19.02.10 at 15:45 Dôvod: 14. V riadku 18 sa vykazuje zostatok nesplateného úveru a nesplatených pôžičiek z knihy záväzkov a mínusový zostatok na konto
0 0
usko 1 usko 1

usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

Zdravím Vás,
včera som sa prehrabávala v roku 2008 a zistila som, že mám zrejme zle dopravu. Účtovala som tak, že mesačné nákupy PHM som účtoval v PD ako VNDP, vyúčtovanie jázd som účtovala do réžie. Teda fyzicky mi to sedí, ale nepozdáva sa mi to...
Poradíte prosím?
0 0
10eva 10eva

10eva je offline (nepripojený) 10eva

tak potom si nemam robit kontokoretny uver a z toho čerpat cez priebezne polozky? tak môže byt na bankovom ucte v minuse? Mne sa to nevidelo ist z kontokoretneho uveru cez priebezne polozky? dakujem
0 0
wine79 wine79

wine79 je offline (nepripojený) wine79

Priznam sa, ze neviem, povodne som chcel zriadit maloobchodnu predajnu, ale zatial ju nemam, robim len velkoobchod a marketingove poradenstvo...
0 0
usko 1 usko 1

usko 1 je offline (nepripojený) usko 1

[QUOTE=usko 1;1304966]Zdravím Vás,
včera som sa prehrabávala v roku 2008 a zistila som, že mám zrejme zle dopravu. Účtovala som tak, že mesačné nákupy PHM som účtoval v PD ako VNDP, vyúčtovanie jázd som účtovala do réžie. Teda fyzicky mi to sedí, ale nepozdáva sa mi to...
Poradíte prosím?[/QUOTE


Prosímˇo radu...
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Chcem sa opýtať, ako v ALFE nahodím poštový poukaz na úhradu sociálneho poistného ( odvod + poštovné = do jedného stlpca nepatria, ale ako to účtujem, keď zadám jednu položku a tým sa mi ukončí celý doklad a druhú položku už mi dá na druhý doklad). Ako to dať spolu????
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

nikula Pozri príspevok
Chcem sa opýtať, ako v ALFE nahodím poštový poukaz na úhradu sociálneho poistného ( odvod + poštovné = do jedného stlpca nepatria, ale ako to účtujem, keď zadám jednu položku a tým sa mi ukončí celý doklad a druhú položku už mi dá na druhý doklad). Ako to dať spolu????
Ja nahadzujem každú položku zvlášť,ale pod jedným VPD.
Takže na VPD mám napísané napr. poistné do SP 50,00 EUR a poplatok za šek 0,20 EUR, spolu je 50,20 EUR. Nahodím si poistné VPD 001 50,00 EUR, potom VPD 001 poplatok za šek 0,20 EUR.
0 0
qatro qatro

qatro je offline (nepripojený) qatro

Dobrý deň
prosím o radu, na konci roka som mala na bežnom účte zostatok -2,46 EUR. V Alfe mi to hodilo do úverov -2 EUR. Je to správne?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať