Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
okikoo okikoo

okikoo je offline (nepripojený) okikoo

....psychické problémy...
http://www.edusan.sk/dom_lek/lekar_zobr.php?id=%2037
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

mili panici,nejak ste rychlo zabudli na starosti a probemy spojene s PP,asi to je fakt o tom,ze ked nieco prejde hned sa na to zabudbne.dufam,ze ason staly prispievatelia sa na to nevykaslu.VAZENI,JE MI LEPSIE,ta po,...... je len choroba ktoru mozme zvladat spolu cez lieky alebo terapiu...alebo cez tuto stranku ,vdaka vsetkym...zistujem,ze mi ludia s PP alebo s UP sme ini,moc zmyslajuci a citlivi... o tom to je....dakujem za uprimne duse...pa
PP
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

wayan Pozri príspevok
mili panici,nejak ste rychlo zabudli na starosti a probemy spojene s PP,asi to je fakt o tom,ze ked nieco prejde hned sa na to zabudbne.dufam,ze ason staly prispievatelia sa na to nevykaslu.VAZENI,JE MI LEPSIE,ta po,...... je len choroba ktoru mozme zvladat spolu cez lieky alebo terapiu...alebo cez tuto stranku ,vdaka vsetkym...zistujem,ze mi ludia s PP alebo s UP sme ini,moc zmyslajuci a citlivi... o tom to je....dakujem za uprimne duse...pa
PP
Janka, to znamená, že je už lepšie? To je super Keď budeš potrebovať, vieš, kde sa máš ozvať.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Liecba panickej poruchy patri pod vedenie velmi dobreho psychiatra a psychologa. Treba ju zvladnut s technikami, ktore napomahaju a liekami, ktore treba nastavit na danu osobu. Bez odbornej liecby je to nanic.
0 0
i&g i&g

i&g je offline (nepripojený) i&g

viem čo to je, mám to aj ja, vyhýbam sa obchodom, vlakom, autobusom, tam kde je uzavretý priestor a veľa ľudí, nepomáha mi ani Seroxat takže trpím a so mnou aj celá moja rodina. verím, že sa to zlepší, drž sa!
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

i&g Pozri príspevok
viem čo to je, mám to aj ja, vyhýbam sa obchodom, vlakom, autobusom, tam kde je uzavretý priestor a veľa ľudí, nepomáha mi ani Seroxat takže trpím a so mnou aj celá moja rodina. verím, že sa to zlepší, drž sa!

Mne pomohla až kombinácia Seroxatu a Rivotrilu. Netreba sa vzdávať, trošku dlhšie to trvá až lieky zaberú (samozrejme ak je to pre Teba vhodná kombinácia)
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Ahoj, moje skúsenosti s panickou poruchou netrvali dlho, ale boli hnusné. Pomohli mi sedenie s psychologičkou a kineziologičkou, pravideľné chodenie na jógu a odstranenie čo najviac stresujúcich faktorou - zmenila som zamestnanie. Treba si zvýšiť aj sebavedomie, robím to, čo mi ide a baví ma - aj koníčky. Jógu vrelo odporúčam, aj brušné tance boli dobré. A samozrejme dobrí priatelia. Škoda, že ich nedostať na recept! Držím palce!!
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

witch Pozri príspevok
Ahoj, moje skúsenosti s panickou poruchou netrvali dlho, ale boli hnusné. Pomohli mi sedenie s psychologičkou a kineziologičkou, pravideľné chodenie na jógu a odstranenie čo najviac stresujúcich faktorou - zmenila som zamestnanie. Treba si zvýšiť aj sebavedomie, robím to, čo mi ide a baví ma - aj koníčky. Jógu vrelo odporúčam, aj brušné tance boli dobré. A samozrejme dobrí priatelia. Škoda, že ich nedostať na recept! Držím palce!!
Ahoj, aj ja sa liecim na PP, uz 4 mesiace beriem Citalon.
Chcela by som sa ta opytat, ako casto chodis na tu kineziologiu
a ko rychlo ti to zabera. Ja chcem navstivit jednu kineziologicku
v Trnave, tu mam najblizsie od mojho bydliska. Beries aj ty
nejake lieky, alebo si brala? Vela stastia a peknych dni.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

witch Pozri príspevok
Ahoj, moje skúsenosti s panickou poruchou netrvali dlho, ale boli hnusné. Pomohli mi sedenie s psychologičkou a kineziologičkou, pravideľné chodenie na jógu a odstranenie čo najviac stresujúcich faktorou - zmenila som zamestnanie. Treba si zvýšiť aj sebavedomie, robím to, čo mi ide a baví ma - aj koníčky. Jógu vrelo odporúčam, aj brušné tance boli dobréA . samozrejme dobrí priatelia. Škoda, že ich nedostať na recept! Držím palce!!
Na Porade sú aj bez receptu, našťastie Myslím, že si na to išla veľmi dobrou cestou a dúfam, že je Ti už fajn.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Marcela91 Pozri príspevok
Ahoj, aj ja sa liecim na PP, uz 4 mesiace beriem Citalon.
Chcela by som sa ta opytat, ako casto chodis na tu kineziologiu
a ko rychlo ti to zabera. Ja chcem navstivit jednu kineziologicku
v Trnave, tu mam najblizsie od mojho bydliska. Beries aj ty
nejake lieky, alebo si brala? Vela stastia a peknych dni.
Marcelka, na kineziologické sedenia sa chodí podľa potreby. Po odblokovaní to chvíľu trvá, kým sa telo zbaví následkov bloku. A zvyčajne aj kineziológ otestuje, kedy by si mala absolvovať ďalšie sedenie. Držím palce.
0 0
peggy23 peggy23

peggy23 je offline (nepripojený) peggy23

ahoj,ja som tiez myslela,ze som sama,ale vidim,ze nie,ja mam tiez taky problem,trpne mi aj krk,tvar,este ktomu robim aj v Anglicku,kedysi som brala seroxat asi rok,ale znizila som davky a potom ho vysadila,bolo mi lepsie.Teraz mam ist domov na dovolenku za 5 dni,no a furt ma to prepada,hlavne v robote,snazim sa na to nemysliet,ale je to tazoba,za hod.a pol tam idem zas a uz popredu sa bojim,viem,nemala by som,sak ja aj piatok,mam pre istotu pri sebe aj lexaurin,ale snazim sa to prekonavat,nerada by som bola zas na tabletkach.
0 0
peggy23 peggy23

peggy23 je offline (nepripojený) peggy23

witch Pozri príspevok
Ahoj, moje skúsenosti s panickou poruchou netrvali dlho, ale boli hnusné. Pomohli mi sedenie s psychologičkou a kineziologičkou, pravideľné chodenie na jógu a odstranenie čo najviac stresujúcich faktorou - zmenila som zamestnanie. Treba si zvýšiť aj sebavedomie, robím to, čo mi ide a baví ma - aj koníčky. Jógu vrelo odporúčam, aj brušné tance boli dobré. A samozrejme dobrí priatelia. Škoda, že ich nedostať na recept! Držím palce!!
ahoj,ja by som tiez rada chodila na posedenia,ale som v Anglicku a az tak perfektne anglicky neviem,co mam robit,za 5 dni idem na 12 dni domov,to asi nestiham
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

peggy23 Pozri príspevok
ahoj,ja by som tiez rada chodila na posedenia,ale som v Anglicku a az tak perfektne anglicky neviem,co mam robit,za 5 dni idem na 12 dni domov,to asi nestiham
Peggy, pošli mail alebo zavolaj na adresu uvedenú na www.amicusmind.sk a skus si tam zohnať niekoho z Tvojho blízkeho okolia. Kineziológovia sú väčšinou súcitní a súcitiaci ľudia, možno sa Ti podarí dohodnúť si termín na obdobie, kedy budeš doma. Ale jedno sedenie väčšinou nestačí. Lexaurin je návykový, radšej tie špeciálne lieky na panickú poruchu, keď budeš doma, zbehni si psychiatrovi. Držím palce a ozvi sa, ako je s Tebou.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Má niekto skúsenosti s užívaním lieku Paretin.Ako sa znáša a či pomohol.Má nejaké vedlajšie účinky?Priatelke ho predpísali na úzkostnú depresiu.
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

Ahojte poradaci,ozyvam sa po dlhej dobe a samozrejme to ma aj pricinu.som takmer zufala,zatial to mam ale pod kontrolou.uz mi bolo fajn,ved som to aj ocakavala po pol roku napchavania sa seroxatom.no v posledne dni sa mi vratili tocaky hlavy, rusi ma to v praci a sustredeni sa,ľaká ma to,mojim unikomm je spanok.opat som ako na mori.prv som si myslela,ze ide o pocasie a prudke zmeny ktore su na vychode.ale dnes je tomu skoro tyzden co mi je takto....prosim,kto ma SKUSENOST,PORADTE.rozmyslam na kratku dobu zvysit davku, no velmi ma to neuspokojuje,lebo som sa chystala lieky vysadit.teraz vidim,ze to nebude mozne....co sa tyka stresu,nejak sa nezvysil za posledne obdobie,chodim cvicit,pijem dost tekutin.....vdaka za kazdu radu.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Dnes som náhodne natrafla na túto tému a zdá sa mi veľmi zaujímavá. Moja sestra má už pol roka depresiu a nemôže sa z toho dostať. Darmo ju presviedčam, že hlavné je presvedčiť samú seba, že ak niečo nevyde, že sa svet nezrúti, patrí to k životu a tešiť sa čo ďalšie život prinesie. A vedieť si povedať " NO A ČO, svet sa nezrúti". Zatiaľ sa jej to nedarí, už vymenila aj lekára, ale stav sa zlepší iba na chvíľu. Ja vidím problém v tomto uponáhľanom svete. Stále sa za niečim ženieme, aby sme si mohli dovoliť všetko čo ostatní a pritom zabúdame si to potom aj užiť chvíle voľna.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
wayan Pozri príspevok
Ahojte poradaci,ozyvam sa po dlhej dobe a samozrejme to ma aj pricinu.som takmer zufala,zatial to mam ale pod kontrolou.uz mi bolo fajn,ved som to aj ocakavala po pol roku napchavania sa seroxatom.no v posledne dni sa mi vratili tocaky hlavy, rusi ma to v praci a sustredeni sa,ľaká ma to,mojim unikomm je spanok.opat som ako na mori.prv som si myslela,ze ide o pocasie a prudke zmeny ktore su na vychode.ale dnes je tomu skoro tyzden co mi je takto....prosim,kto ma SKUSENOST,PORADTE.rozmyslam na kratku dobu zvysit davku, no velmi ma to neuspokojuje,lebo som sa chystala lieky vysadit.teraz vidim,ze to nebude mozne....co sa tyka stresu,nejak sa nezvysil za posledne obdobie,chodim cvicit,pijem dost tekutin.....vdaka za kazdu radu.
wayan , chcem reagovať na Tvoje ordinovanie Seroxatu . To jednoducho Ty sama od seba nemôžeš si užívať tak ako chceš , alebo vysadiť kedy chceš . Seroxat je jeden vážny liek , ktorý sa užíva dlhodobo a ak už doktor uzná za vhodné , že ho chce vysadiť , tak začne s postupným znižovaním na určitú dobu a po určitom čace sa vysadí . Ja v tom vidím to , že nechceš spolupracovať s doktorom a to robíš najväčšiu chybu . Stačí ak si poriadne prečítaš príbalový leták .....nie je radosť ho čítať , ale vysadiť liek zo dňa na deň hmmm prinajmenšom odvážne pri tomto lieku ..tým si narobíš len zle .Ďalšou vecou ...pol roka užívania lieku Seroxat nie je dostatočné obdobie , aby Ti zabral tak , ako by mal .

Porozmýšľaj nad sebou a hlavne spolupracuj s doktorom , určite to prinesie úspech , ktorému sa budeš tešiť .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
[quote=wayan;460471]Ahojte poradaci,ozyvam sa po dlhej dobe a samozrejme to ma aj pricinu.som takmer zufala
quote]

Ešte tu sa mi to nepáči ....že si zúfalá .....nie moja , zúfalosť treba odohnať od seba preč , treba aby si bola obklopená ľudmi , ktorí Ťa majú radi , rodinou , priateľmi a rozprávať , rozprávať ,rozprávať a zlé myšlienky odháňať .......Nedaj možnosť Tvojim zlým pocitom manipulovať s Tvojou osobou , s Tvojou dušou .... Ber to tak ...že to sú všetko pocity ......a nie dobré .... . Viem možno si pomyslíš , že ľahko sa mi to tu píše , ale viem čo prežívaš .

Ešte k tomu , že sa Ti to vrátilo , treba pouvažovať , či sa niečo v Tvojom okolí nestalo také , za čo by si sa začala trápiť ? Alebo aj to pripúšťam , že si sa intenzívnejšie začala sebou zaoberať a vracala si sa na začiatok priebehu Tvojich problémov ......a to netreba robiť .
0 0
nikuska01 nikuska01

nikuska01 je offline (nepripojený) nikuska01

Ahoj, vedeli by ste mi poradiř nejakého dobrého psychologa v BA,SC ktorý by vedel pomocť s panickou poruchou?
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

nikuska01 Pozri príspevok
Ahoj, vedeli by ste mi poradiř nejakého dobrého psychologa v BA,SC ktorý by vedel pomocť s panickou poruchou?
Nikuška, dobrý psychiater je na poliklinike Tehelná v BA. O psychológoch nemám taký prehľad, ja chodím kineziologičke a pomáha mi to. Choď cez google a zadaj si heslo kineziológia, alebo ONE Brain a nájdeš viacerých kineziológov, ktorí majú vlastné stránky. A už viackrát som sem dala adresu www.amicusmind.sk - to je niečo ako centrála kineziológov, kde Ti poradia najbližších kineziológov v Tvojom okolí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať