Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Typ pekárne máš napísaný v návode na použitie. Priamo na pekárničke je len Bifinett.
0 0
janastu janastu

janastu je offline (nepripojený) janastu

Ahoj, ja ti poradím jednu silikónovú formu a jednu rýchlokysku. Do rýchlokysky dáš všetky ingrediencie, zamiešaš a keď nádoba odstrelí vrchnák, cesto je nakysnuté, potom stačí už len preliať cesto do formy /nevymastuješ, silikón netreba - nič sa neprilepí/, upečieš 50min. a máš vždy čerstvý chlebík!!! Ak budeš chcieť viac info ozvi sa, rada poradím a uvidíš aká pekárka s teba bude, moje deti a muž už nechcú kupovaný chlieb.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

janastu Pozri príspevok
Ahoj, ja ti poradím jednu silikónovú formu a jednu rýchlokysku. Do rýchlokysky dáš všetky ingrediencie, zamiešaš a keď nádoba odstrelí vrchnák, cesto je nakysnuté, potom stačí už len preliať cesto do formy /nevymastuješ, silikón netreba - nič sa neprilepí/, upečieš 50min. a máš vždy čerstvý chlebík!!! Ak budeš chcieť viac info ozvi sa, rada poradím a uvidíš aká pekárka s teba bude, moje deti a muž už nechcú kupovaný chlieb.
Nepodelíš sa o recept i s ostatnými?
0 0
gabriska gabriska

gabriska je offline (nepripojený) gabriska

janastu Pozri príspevok
Ahoj, ja ti poradím jednu silikónovú formu a jednu rýchlokysku. Do rýchlokysky dáš všetky ingrediencie, zamiešaš a keď nádoba odstrelí vrchnák, cesto je nakysnuté, potom stačí už len preliať cesto do formy /nevymastuješ, silikón netreba - nič sa neprilepí/, upečieš 50min. a máš vždy čerstvý chlebík!!! Ak budeš chcieť viac info ozvi sa, rada poradím a uvidíš aká pekárka s teba bude, moje deti a muž už nechcú kupovaný chlieb.
Ahoj, dakujem za radu a ponuku,
zo mna uz teraz JE dobra pekarka Len som akosi zlenivela na to, aby som sa 2-3-4x do tyzdna bavinkala s cestickom, aby mi krasne vykyslo a ani nehovoriac o tom, kolko casu mi to zaberie a kolko riadu pri tom uspinim... Pekarnicku by som chcela z cisto praktickych dovodov, o ktr. pisem a samozrejme, kvoli tomu, ze ten chlebik bude MOJ :-))))
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

gabriska Pozri príspevok
Ahoj, dakujem za radu a ponuku,
zo mna uz teraz JE dobra pekarka Len som akosi zlenivela na to, aby som sa 2-3-4x do tyzdna bavinkala s cestickom, aby mi krasne vykyslo a ani nehovoriac o tom, kolko casu mi to zaberie a kolko riadu pri tom uspinim... Pekarnicku by som chcela z cisto praktickych dovodov, o ktr. pisem a samozrejme, kvoli tomu, ze ten chlebik bude MOJ :-))))
Tak, tak, pekárnička je velice praktikuš vec a chlieb už vôbec nekupujeme. Odkedy mám špaldovú chlebovú múku, môj manžel už ani netúži po chlebíku z Lidlových zmesí, ale len môj špaldový... Čo je veľmi dobré...
0 0
gabriska gabriska

gabriska je offline (nepripojený) gabriska

gabriska Pozri príspevok
Ahojte,
chcela by som sa vas opytat, ci mate niekto doma pekarnicku z Lidlu. Neviem presne, aka je to znacka, ale teraz nedavno ju mali v akcii.
Zaujimalo by ma, ci je tam program na odlozenie startu, kvoli peceniu v noci a ci nie je moc hlucna, teda ci to nerusi moc v noci.
A este jedna otazocka:
Da sa nastavit hmotnost chleba na 700 al.900gr, to je zrejme hmotnost chlebika,vsakze? Pytam sa preto, lebo by som chcela pekaren pouzivat aj na miesenie kysnuteho cesta na buchty, zaviny, kolace a pod...a nam je z 1/2 kg muky malo, musim robievat kysnute cesto z 1 kg muky...Takze zrejme by sme potrebovali nejaku s väcsim objemom...
Ak ste tu uz o tom pisali, ospravedlnujem sa, nemam cas sa tu teraz preluskakat cez 150stran.
Budem vam povdacna za vase rady a skusenosti.
Pekny vecer
Gabriela

Tak, ja som si zistila znacku tej pekarnicky, ktr. maju u nas v Lidli - je to Silver Crest . A niekde som sa docitala, ze ju robi presne ten vyrobca ako Bifinett?
Ma niekto tuto konkretnu pekarnicku?
Ak je to pravda, tak tato pekaren by mala byt kvalitou pododna tej fibinetke...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
janastu Pozri príspevok
Ahoj, ja ti poradím jednu silikónovú formu a jednu rýchlokysku. Do rýchlokysky dáš všetky ingrediencie, zamiešaš a keď nádoba odstrelí vrchnák, cesto je nakysnuté, potom stačí už len preliať cesto do formy /nevymastuješ, silikón netreba - nič sa neprilepí/, upečieš 50min. a máš vždy čerstvý chlebík!!! Ak budeš chcieť viac info ozvi sa, rada poradím a uvidíš aká pekárka s teba bude, moje deti a muž už nechcú kupovaný chlieb.
Ale toto je téma o domácej pekárničke, ktorá na rozdiel od tvojich pomocníkov aj zamiesi aj upečie.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
gabriska Pozri príspevok
Tak, ja som si zistila znacku tej pekarnicky, ktr. maju u nas v Lidli - je to Silver Crest . A niekde som sa docitala, ze ju robi presne ten vyrobca ako Bifinett?
Ma niekto tuto konkretnu pekarnicku?
Ak je to pravda, tak tato pekaren by mala byt kvalitou pododna tej fibinetke...

V Lidli som videla dve pekárne, s jedným hákom..myslím striebornú a s dvomi...bielu. Ak máš možnosť vybrať si, počkaj radšej na tú s dvomi hákmi. Má ju svokra, kúpila som ju aj rodičom. Svokra v nej robí akurát sladké koláče. Ale naši už ani chlieb nekupujú. Majú ho krajší ako je môj z Moulinexu.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Súhlasím s Danielou, mám tú s dvomi hákmi, je výborná. A je to Bifinett KH 1171. Má odložený štart, 12 programov a chlebík sa môže robiť až v troch veľkostiach, 750g, 1000g a 1250g.
Náhradné diely /vanička, háky/ sa dajú doobjednať u nás na dobierku, je priložený objednávkový list.
0 0
gabriska gabriska

gabriska je offline (nepripojený) gabriska

DanielaSĽ Pozri príspevok
V Lidli som videla dve pekárne, s jedným hákom..myslím striebornú a s dvomi...bielu. Ak máš možnosť vybrať si, počkaj radšej na tú s dvomi hákmi. Má ju svokra, kúpila som ju aj rodičom. Svokra v nej robí akurát sladké koláče. Ale naši už ani chlieb nekupujú. Majú ho krajší ako je môj z Moulinexu.
Danka,
dakujem za nazor...Ja este asi chvilu pockam, ved do vianoc este mame trosku casu...len aby ju potom este mali, ked sa konecne rozhodnem ;-)
Inac, ja som zasa pocula nazor, ze pekarne s 2 hakmi maju väcsiu "sancu" sa pokazit, vraj dlhsie vydrzia tie s 1 hakom...natrafila som na tuto informaciu uz 2x, za ten cas, co som cosi pokukala o pekarnickach na nete....tak neviem, neviem...
Potrebujem vybrat aj dobry design, chcem antikorovu, teda tu striebornu, ta sa nam hodi k vybaveniu kuchyne...Ved pekarnicka bude mat svoje stale miesto u nas v kuchyni, nebudem ju schovavat ;-)
No uvidime, urcite sa este ozvem.
0 0
culterone culterone

culterone je offline (nepripojený) culterone

Zdravim Vas, neviete o nejakom porovnavacom teste viacerych pekarni? Neviem ktoru vybrat. Diky
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

culterone Pozri príspevok
Zdravim Vas, neviete o nejakom porovnavacom teste viacerych pekarni? Neviem ktoru vybrat. Diky
Mne veľmi pomohla pri výbere Porada - táto téma o domácich pekárňach a potom táto stránka: http://www.pekarny.unas.cz/vse_o_pekarnach.html
Skús...možno Ťa trochu nasmeruje
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Aj tu je popis všetkých pekárničiek a dobré rady:

http://domacipekarny.dama.cz/pekarny.php
0 0
bolacka bolacka

bolacka je offline (nepripojený) bolacka

vsetko ma boli :)
Ahojte vsetky milovnicky domaceho chlebika. Ja uvazujem ze kupimr rodicom ale aj sebe moulinex xxl home bread baguette...kto mate skusenost osobnu s touto pekarnickou prosim napiste mi vsetky plusy aj minusy.
Su tie bagety naozaj chrumkave ako z obchodu?
A chlebik je aky?

Dakujem za odpovede
0 0
Machana Machana

Machana je offline (nepripojený) Machana

Ja mám pekárničku už cca 15rokov.Prvú som mala s Čiech,tá sa mi opotrebovala a už sa na ňu nedali zohnať náhradné diely(tá mala len 1 hák).Teraz mám pekárničku z Lídla Bifinett z 2hákmi. A moja skúsenosť? Z 2hákmi je oveľa lepšia. Viete,ono ani tak nezáleží na značke pekárničky,lebo tie programy sú skoro identické,skôr záleží na recepte a skúsenosti.Za tie roky som vyskúšala nespočetné množstvo receptov na chleba a koláče a nie každý sa vždy podarí. Časom prídete aj vy na to,ktorý vám najviac vyhovuje a nebojte sa skúšať aj svoje recepty. Ja mám pri chlebe univerzálny: 350ml vody a 1/2kg múky( 300g hladkej T650,ostatnú akú chcete),droždie,2malé odmerky, dávam,výlučne to s tou modrou lastovičkou,2PL olej,1PL ocot a 2malé odmerky soľ a 1malá odmerka cukor.Tento sa mi vždy,zaručene,podarí.Poznám veľa ľudí,ktorí majú pekárničku,no vo veľa prípadoch ju prestali používať a teraz im doma len zavadzia.Škoda!Netreba to vzdávať po prvých nezdaroch!
Naposledy upravil Machana : 26.11.09 at 21:15
0 0
popelka. popelka.

popelka. je offline (nepripojený) popelka.

Chcela by som sa opýtať či tie dva háky nerobia do chleba diery. Lebo niekde som čítala, že sú pekárne čo tie diery do chleba robia a sú aj také čo diery nerobia. Tiež by som sa chcela opýťať či sa dá v tej pekárni urobiť iba cesto a potom si ho upiesť v rúre. Ďakujem Vám za vaše odpovede. popelka
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

popelka. Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať či tie dva háky nerobia do chleba diery. Lebo niekde som čítala, že sú pekárne čo tie diery do chleba robia a sú aj také čo diery nerobia. Tiež by som sa chcela opýťať či sa dá v tej pekárni urobiť iba cesto a potom si ho upiesť v rúre. Ďakujem Vám za vaše odpovede. popelka
mne po háku diery ostávajú

a cesto sa dá normálne v peci umiešať a potom napríklad upiecť v rúre. Ja tak robím napríklad cesto na pizzu, buchty, knedle ...
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ja som jedna z tych, ktori si pekaren kupili, lebo som si myslela, ze bez nej na fleku umriem, ale az taka nadsena som nou nebola. Po mnohych pokusoch sa mi taky spravny chlieb nepodaril, jedine sladky kolac bol super a tak som pomaly prestala piect uplne. Teraz som v jednote videla novu zmes cesku na chlieb a tak som ju oprasila, ze teda ak to presne dodrzim, tak to bude ok, ale nie je. Chlieb je velmi dobry chutovo, ale jeho konzistencia je taka, ja ani neviem to presne vypovedat, taky je tuhy a nie vlaknovity, zdalo sami hned, ze by tam hadam malo ist viac tekutiny, no ale myslela som, ze vyrobca vie co robi. Preto mam na vas prosbu, ci mi viete poradit co s tym, rada by som mala chlebik vlaknity a makky, ako sa k tomu dopracujem?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Zienky pekarky, pripadne aj pekari, nepomozete mi? Prosim, prosim.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
ja používam zmes na chlieb kúpenú v lidli, zatiaľ mi vždy chlieb vyšiel krásny, nadýchaný, mňam mňam
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať