Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

Bože, aký háčit to spomínate, tiež mám Moulinex, ale nie XXL a žiaden háčik v príslušenstve nemám a vždy ten hák mi ostane v chlebe a prácne ho vyťahujem rukou.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
vieroslava Pozri príspevok
Bože, aký háčit to spomínate, tiež mám Moulinex, ale nie XXL a žiaden háčik v príslušenstve nemám a vždy ten hák mi ostane v chlebe a prácne ho vyťahujem rukou.
No ja som mala k pekárni taký pohárik na odmeranie tekutiny, odmerku ktorá nahrádza čajovú a polievkovú lyžicu a potom taký háčik, ktorým sa vytiahnu v chlebe zapečené háky.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
vieroslava Pozri príspevok
Bože, aký háčit to spomínate, tiež mám Moulinex, ale nie XXL a žiaden háčik v príslušenstve nemám a vždy ten hák mi ostane v chlebe a prácne ho vyťahujem rukou.
tak to si by si ten háčik dlhý cca 10 cm v tvare približne ako mäsiarsky hák mala mať pribalený pri Moulinexe XXL. Ja som si myslela, že je na vyťahovanie nádoby s chlebom po upečení, lebo je horúca, ale Daniela to vysvetlila, takže už viem. A aj som si prečítala, že na vyklopenie chlebíka sú potrebné rukavice. Ja som použila utierku...

a ešte dodávam, že XXL má dva háky - miešacie.
0 0
zuzi1 zuzi1

zuzi1 je offline (nepripojený) zuzi1

Moja kolegyňa ma včera poprosila, aby som jej zistila čosi o domáce pekárni. Má celiakiu, a tak si kúpila pekáreň Moulinex so špeciálnym programom pre celiatikov. Chlieb sa jej síce upiekol, no bol celý biely. Neviete prečo? Má s tým niekto podobnú skúsenosť? Vopred ďakujem.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Zuzka, ja síce neviem ako vyzerá chlebík pre celiatikov, ale v nastavení sú aj kôrky- tmavá, stredne tmavá a svetlá. Tak usudzujem, že tvoja kolegyňa si prednastavila svetlú kôrku. Alebo kecám?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
presne ako hovoríš, Danushka, má tri stupne
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Myslím, že Tina pečie takýto chlieb, treba počkať, či si túto otázku neprečíta. Predsa len, je to iná múka..bezlepková, možno ani nestmavne.
0 0
zuzi1 zuzi1

zuzi1 je offline (nepripojený) zuzi1

Čaute, ona si nastavuje na úplne tmavú kôrku. Neviem, či je tá múka iná, ale keď si predtým, keď ešte nemala pekáreň, piekla chlieb v remoske, kôrka bola tmavá. Takže neviem, či to bude v múke.
0 0
slavatka slavatka

slavatka je offline (nepripojený) slavatka

Mozno dala korku na stupen 1 pripadne mala prilis mokre cesto a neprepieklo sa poriadne.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
zuzi1 Pozri príspevok
Čaute, ona si nastavuje na úplne tmavú kôrku. Neviem, či je tá múka iná, ale keď si predtým, keď ešte nemala pekáreň, piekla chlieb v remoske, kôrka bola tmavá. Takže neviem, či to bude v múke.
Napísala som SS-ku Tine, aby si tvoju otázku pozrela...lebo ona pečie bezlepkový chlebík. Tak snáď sa tu dnes staví.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

zuzi1 Pozri príspevok
Moja kolegyňa ma včera poprosila, aby som jej zistila čosi o domáce pekárni. Má celiakiu, a tak si kúpila pekáreň Moulinex so špeciálnym programom pre celiatikov. Chlieb sa jej síce upiekol, no bol celý biely. Neviete prečo? Má s tým niekto podobnú skúsenosť? Vopred ďakujem.
Ahoj Zuzi, ja mam Etu, tiez je chlebik zvrchu bledsi, po bokoch ma korku svetlo hnedu. Pokial je chlebik dobre nakysnuty a prepeceny zvnutra, je to len taka ,,kozmeticka zalezitost,, chutovo nie je rozdielny v porovnani z Bifinettu. Zalezi asi od pekarne, ako silno pecie. Piekla som aj v Bifinette, tam ma korku aj z vrchu tmavsiu.
Moulinex pekaren ma GABAZ, teraz je dotaz na tu pekaren aj na http://www.celiakia.sk/modules.php?o...rder=0&thold=0
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Ja mám piecku Moulinex XXL s dvoma hákmi a pečiem bezlepkový chlebík pre syna. S tou kôrkou to nie je ideálne. Skúšala som trošku experimentovať aj s pridávaním iných múk, aby nemal syn stále rovnaký chlebík, ale zopár pokusov nebolo ceĺkom úspešných. Takže teraz ostávam pri osvedčenom recepte. Pečiem ho z múky Mix B od Schar - suroviny dávam do piecky v tomto poradí - 450 ml teplej vody, 2 lyžice oleja, 450 g múky, 1/2sáčku sušeného droždia Dr.Oetker, malá odmerka soli, troška cukru. Na piecke navolím program 6 - bezlepkový chlebík, veľkosť 1000 g, stredná kôrka. Program trvá celkom 2 hodiny, 20 minút. Keď piecka začína miesiť, stierkou zhŕňam múku z okrajov.(Pri prvom chlebíku mi ostala naspodku nevymiesená múka.) Keď program ukonči miesenie, vyberiem háky.(Vôbec to nie je nutné, ale vznikne tak celistvejší chlebík.) Keď sa chlebík dopečie, vyklopím ho z piecky a celý natriem olejom - ja používam slnečnicový, ale v jednom recepte odporúčali olivový. Chlebík upečený podľa tohto receptu v mojej piecke je dobre vypečený naspodku a po bokoch. Vrch je však bledý - až biely a predtým, než som ho začala natierať olejom sa vrchá kôrka veľmi drobila. Tým, že ho natriem sa nedrobí a chytí aj trošku farbu. Myslím, že použitie olivového oleja by mohlo trošku ovplyvniť aj tú farbu vrchnej kôrky. Mne sa podľa tohto postupu chlebík darí, tak sa skúste inšpirovať.
Ešte pridám radu, na českých stránkac som našla radu, keď sa chlebík nechce vyklopiť : môže pomôcť pokrútenie hriadeľkami naspodku formy (neviem, či som použila správny výraz) alebo miešacie háky natrieť olejom pred vložením do formy.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Háky natieram olejom pravidelne a hnusoba minule nechcel vypadnúť ani za svet, ale skúsim to s tými hriadeľmi..lebo mi sb zničí búchaním nádobu.
0 0
slavatka slavatka

slavatka je offline (nepripojený) slavatka

K tym hakom, tak ja nimi vzdy potocim a vypadnu. Tiez sa mi jeden zadrhava. Potom, ak je tam pripecene cesto, tak pekne necham vymocit a az potom vyberam. Ono niekedy vypadne chlebik a hak zostava. Inac, aj je pisane, ze je dobre raz za cas nechat 10 minut vypalit nadobku potretu neprepalovacim tukom (ja davam Ceru). Je tam program pecenie a to sa zapne a necha piect.
0 0
zuzi1 zuzi1

zuzi1 je offline (nepripojený) zuzi1

Díky všetkým za rady. Recept na bezlepkový chlieb vytlačím kolegyni. Nech skúša aj čosi nové, lebo je celá nešťastná, že pokazila už 2 kg múky a chlieb nie je chutný. Je vraj ako knedľa. Potom Vám napíšem, či sa jej podarilo upiecť výborný a aspoň troška tmavší chlebík.
0 0
ludmila12 ludmila12

ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

???
[quote=slavatka;722830]K tym hakom, tak ja nimi vzdy potocim a vypadnu. Tiez sa mi jeden zadrhava. Potom, ak je tam pripecene cesto, tak pekne necham vymocit a az potom

Ďakujem za radu včera som potočila hákmi a naozaj chlieb išiel ľahšie vyklopiť.
Od kedy mám pekáreň vyskúšala som už viacej receptov ktoré tu boli zverejnené a všetky sa podarili a chutili. Ešte sme nekupovali chlieb a ani biele pečivo nám nechýba. Bez poradcov z PORADY by som si asi netrúfla piecť chlebík doma. V obchode je chlieb takmer vždy nedostatočne označený a keď som hľadala celozrnný vždy som odchádzala znechutená. Ja mám v každom chlebíku jadierka,semienka,klíčky a je neskutočne dobrý. Ludka
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Pre zuzi1 :
Ono to z veľkej časti záleží aj od druhu múky pre bezlepkový chlebík. Ja môžem piecť iba z múky Mix B od Schar - je na predpis. Väčšina múk obsahuje zemiakový škrob alebo sú z pšenice, z ktorej odstránili lepok - tie on nemôže kvôli alergii. Táto múka je drahá, ale dobrá, všetci si ju chvália. Ostatné múky vychádzajú o dosť lacnejšie. V každom prípade sa vyplatí upiecť chlebík z tejto múky oproti kupovanému. Chlebík je veľmi chutný. Čo sa mi však z tejto múky nepodarilo boli žemle podľa receptu na sáčku - boli tvrdé ako kamene, nevhodné ani na strúhanku. (prvýkrát som piekla z tejto múky chlebík v rúre, lebo som ešte nemala piecku, syn sa veľmi potešil, lebo všetky predchádzajúce pokusy z iných múk boli hrozné, niektoré celkom nejedlé.)
Keď by kamarátka chcela, kľudne mi môže napísať súkromnú správu. Mne v začiatkoch veľmi pomohli rady tina1, ale je aj kopec www stránok pre celiatikov.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

tiez sa mi stavalo zo zaciatku, ze som upiekla zly chlebik. Spociatku som si myslela, ze to bude pekarnickou. Pricin to moze mat niekolko:
1. cesto moze byt riedke
2. aj ked vyrobca urcuje 1 sacok kvasnic, staci 1-2 KL susenych kvasnic,alebo 1/4 kocky cerstvych, zalezi od velkosti chlebika, cesto moze prekysnut. Klesne a potom je ako blato
3. Ked pouzijes susene kvasnice po otvoreni balicka, zvysne dobre uzatvor a zbytok daj do mraznicky, inak v teple stracaju na kvalitne, cesto nevykysne
4. Pri nalievani vody do pekarne davaj vlaznu vodu
5. Pri peceni zemiakoveho chlebika, pri dlhsom miesani cesto riedne.
6. Je potrebne dodrzat presny rozpis surovin.
7. Peciem z muky Mix B je lepsia, podobny ako ma GABAZ, z bzl, muk je najlepsia aj ked cena je dost vysoka.

Pre pekarne prikladam dobre rady pre pekarne od Sonurky:
http://www.porada.sk/t13226-p8-domaci-chlieb.html




a par receptov osvedcenych: http://www.porada.sk/t72648-p2-recep...tml#post680197
Naposledy upravil tina1 : 06.05.08 at 08:36 Dôvod: chyba
0 0
vlado.46 vlado.46

vlado.46 je offline (nepripojený) vlado.46

je mozne vidieť video ako sa pecie chlieb v domacej pekarničke?
0 0
vlado.46 vlado.46

vlado.46 je offline (nepripojený) vlado.46

idem piesť prvy krat aneviem kde mam co dať preto to vido by pomohlo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať