Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Áno. Tú vyrážkovú hladaj pri ražnej múke.Je v zelenom sáčku, len si prečítaj názov, lebo sú na vlas rovnaké, len na jednom je ražná celozrnná a na druhom je ražná múka vyrážková.Myslím sáčky že sú rovnaké/. Ja som si to všimla len náhodou.Na sáčku na ľavej strane je malý oranžový štvorček a napísané je ABO dolenižie Mill. Neviem, či tú múku budú práve mať, lebo u nás býva málo. Veselé kupovanie.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Vema - ďakujem
Dám večer vedieť, či som dostala.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
vema Pozri príspevok
Ja som konečne dostala vyrážkovú ražnú múku v Kauflande, kúpila som hneď 7 kg, lebo je dobrá. Miešam T650+vyrážková ražná+ trochu špaldovej - u nás v Kauflande ju majú stále. Ten alobal na vrchu vaničky nezabral, chlieb nebol viac prepečený.Nám to ale nevadí.Minule som pridala do cesta aj ovsené vločky a neslané posekané kešu oriešky - to len preto, lebo mi zostali. Chlebík bol dobrý. Pa

Ja som tiež skúšala alobal na vrch vaničky a nevidím rozdiel. Ale už som si asi zvykla ak je aj chlebík na vrchu trocha bledší už mi to prestalo vadiť.
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
Meggi 1 Pozri príspevok
Ja dnes idem do Kauflandu, tak zas pozriem tú špaldovú múku, či ju nemajú. Vema, aj tú vyrážkovú si kúpila v Kauflande?
špaldovú múku majú v billa obchode stojí 49 sk
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
betka631 Pozri príspevok
Ja som tiež skúšala alobal na vrch vaničky a nevidím rozdiel. Ale už som si asi zvykla ak je aj chlebík na vrchu trocha bledší už mi to prestalo vadiť.
Ja dávam alobal hned ako zapnem pekáreň ale dôležité je lesklou stranou dole na cesto ,
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

maca.tt Pozri príspevok
Ja dávam alobal hned ako zapnem pekáreň ale dôležité je lesklou stranou dole na cesto ,
Macka a máš ten chlebík na vrchu tmavší? Ja som ten alobal dala tiež lesklou stranou dole, položila som ho prestne len na vaničku a nič. Potom som ho dala na celú plochu, tie dierky som vynechala, ale vznikla na skle rosa a tak som to už viac neskúšala.Alobal som však dala až pol hodinu pred dopečením, že by tam bola chyba?
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

maca.tt Pozri príspevok
špaldovú múku majú v billa obchode stojí 49 sk
maca.tt: Dakujem za info.

Bola som v Kauflande, tak tam som dostala špaldovú múku a hneď som si kúpila aj grahamovú a ražnú celozrnnú. Ražnú vyrážkovú nemali.
Hneď zajtra idem vyskúšať tú špaldovú, som zvedavá ako chutí z nej chlebík. Budem ju miešať s T650, lebo na obale píšu, že zo 100% špaldovej múky je chlebík ťažší, hustejší, ťažšie nakysne. A bol by to aj luxus urobiť len čisto zo špaldovej
Pekári / pekárky - keď robíte chlieb zo zmesi bielej a špaldovej múky (viac bielej ako tej špaldovej) - pekáreň nastavujete na základný program alebo celozrnný?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Meggi dávam cca 400 g bielej a zbytok inej...ináč z tej ražnej vyrážkovej sa aj mne najlepšie páči. Dnes som bola zase učiť svokru piecť a robili sme sedliacky z receptov Bifinett...svokra volala, že sa vydaril. Tam ide aj mlieko a vajíčka..a ten sa mi vždy pekne dohneda pripečia aj zhora. Ale ja k tomu receptu primiešam aj zemiak. Moju pekáreň nastavujem na č. 1 - normálny, ale na svokrinej Bifinett dávam č. 2 - kyprý.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

DanielaSĽ Pozri príspevok
Meggi dávam cca 400 g bielej a zbytok inej...ináč z tej ražnej vyrážkovej sa aj mne najlepšie páči. Dnes som bola zase učiť svokru piecť a robili sme sedliacky z receptov Bifinett...svokra volala, že sa vydaril. Tam ide aj mlieko a vajíčka..a ten sa mi vždy pekne dohneda pripečia aj zhora. Ale ja k tomu receptu primiešam aj zemiak. Moju pekáreň nastavujem na č. 1 - normálny, ale na svokrinej Bifinett dávam č. 2 - kyprý.
Danka - ďakujem.
Už si minule spomínala ten sedliacky chlebík, mohla by si poslať recept? Ja taký v návode nemám. A mlieko do neho ide sušené alebo normálne tekuté?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí

Sedliacky chlieb.

300 ml mlieka...tekuté
2 ČL soli
2 vajcia
1,5 PL oleja, alebo masla,margarínu
1/2 PL octu..ovocného
1 varený zemiak
540 g múky miešam T650 + inú...
1 ČL cukru
1 ČL droždia

takto som si ho upravila ja... v knihe receptov je trochu iný.

0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

DanielaSĽ Pozri príspevok
Sedliacky chlieb.


300 ml mlieka...tekuté
2 ČL soli
2 vajcia
1,5 PL oleja, alebo masla,margarínu
1/2 PL octu..ovocného
1 varený zemiak
540 g múky miešam T650 + inú...
1 ČL cukru
1 ČL droždia


takto som si ho upravila ja... v knihe receptov je trochu iný.
Skúsim aj ja upiecť.
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Danka, ďakujem. Už som si ho odpísala. Zajtra ho urobím s tou zmesou špaldovej múky a bielej.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Danka ja som upiekla sedliacky presne podľa receptu k pekárničke a je naozaj výborný a maš pravdu aj mne sa tento pekne pripiekol aj na vrchu.Ale nabudúce pridám ešte troška soli - dala som 1,5 čl.
Zatiaľ sa mi asi naviac pozdáva.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Veď preto som v recepte pridala soľ, lebo prvý raz sa mi zdal trochu sladký, tak odvtedy ho takto vylepšujem.
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
nabudúce skúsim podľa tvojho vylepšeného receptu
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Môžete mi povedať prečo, ked krájam chleba zostane nôž drsný? Chlieb krájam až ked vychladne je pekne prepečený neviem kde je chyba.
0 0
maca.tt maca.tt

maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac
vema Pozri príspevok
Macka a máš ten chlebík na vrchu tmavší? Ja som ten alobal dala tiež lesklou stranou dole, položila som ho prestne len na vaničku a nič. Potom som ho dala na celú plochu, tie dierky som vynechala, ale vznikla na skle rosa a tak som to už viac neskúšala.Alobal som však dala až pol hodinu pred dopečením, že by tam bola chyba?
Mám ho tmavší ako ked som alobal nedávala ,vtedy som mala chleba bledý
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Meggi 1 Pozri príspevok
Danka, ďakujem. Už som si ho odpísala. Zajtra ho urobím s tou zmesou špaldovej múky a bielej.
Tak chlebík je upečený, hneď po vychladnutí sme ho ochutnali. Je výborný! Budem ho striedavo piecť s klíčkovým. K bielej múke som pridala špaldovú. Len zmesi múky som dala veľa na objem mojej pekárne (540g + 100g), lebo po nakysnutí mi naskočil a sa mi pripiekol o veko pekárničky Mala som robotu s jeho odstraňovaním, aby som povrch pekárne nepoškriabala Ale podarilo sa to bez ujmy na pekárni
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

beba13 Pozri príspevok
Môžete mi povedať prečo, ked krájam chleba zostane nôž drsný? Chlieb krájam až ked vychladne je pekne prepečený neviem kde je chyba.
Podľa toho, ako píšeš, to vyzerá byť na nedobre prepečenú, vlhkú striedku, aj keď kôrka sa možno zdá dobrá.
A možno to necítiť chuťove ani vizuálne, že by to bolo znútra neprepečené, ale navlhnuté to môže byť.
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Zaujal ma príspevok od Jokoas z 18.3. To isté sa stalo aj mne. Mám kúpenú Moulinex s 1 hakom (max 1000g). Neviem či neviem s ňou narábať, ale presne to sa stalo aj mne čo Jokoas. Pozerala so do pekárničky cez okienko ako do televízora a natešovala som sa ako mi pekne kýsne. No asi 40 min. pred dopečením chlieb klesol. Poúžila som program základný 1 na 500 g a dala som H aby kôrka bola tmavá. Mám takýto recept: 500 g múky hladkej, 300 ml vody, 2 stredné uvarené popučené zemiaky, 2 kavové lyžičky soli, 1/4 klasického droždia(kocka) čerstvého. Chlieb nebol zlý, ale mal tvar "hranola" ale to by mi ani nevadilo ale že nebol tak pripečený, chrumkavý. Moja známa ma pekárničku Phylips a piekla ten istý chlieb použila ten istý recept. Jej vyšiel krásny červenkučký chrumkavý oválny bochník. Prosím Vás má niekto takúto pekárničku Moulinex s 1 hákom,aby som sa s ním mohla podeliť o skúsenosti - či je spokojný a aký program používa a či je jeho chlebík červenučký pripečený....Budem veľmi rada. Ďakujem všetkým za názor.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať