Zavrieť

Porady

Domáca pekáreň na chlieb

M&G M&G

M&G je offline (nepripojený) M&G

Má niekto skúsenosť s reklamovanými domácimi pekárničkami na chlieb? Chcela by som kúpiť pod stromček, ale neviem nakoľko sú reklamy pravdivé v tom, že sa tam len všetko nasype a ono to zamiesi a upečie samé.
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

andrea Pozri príspevok
Zaujal ma príspevok od Jokoas z 18.3. To isté sa stalo aj mne. Mám kúpenú Moulinex s 1 hakom (max 1000g). Neviem či neviem s ňou narábať, ale presne to sa stalo aj mne čo Jokoas. Pozerala so do pekárničky cez okienko ako do televízora a natešovala som sa ako mi pekne kýsne. No asi 40 min. pred dopečením chlieb klesol. Poúžila som program základný 1 na 500 g a dala som H aby kôrka bola tmavá. Mám takýto recept: 500 g múky hladkej, 300 ml vody, 2 stredné uvarené popučené zemiaky, 2 kavové lyžičky soli, 1/4 klasického droždia(kocka) čerstvého. Chlieb nebol zlý, ale mal tvar "hranola" ale to by mi ani nevadilo ale že nebol tak pripečený, chrumkavý. Moja známa ma pekárničku Phylips a piekla ten istý chlieb použila ten istý recept. Jej vyšiel krásny červenkučký chrumkavý oválny bochník. Prosím Vás má niekto takúto pekárničku Moulinex s 1 hákom,aby som sa s ním mohla podeliť o skúsenosti - či je spokojný a aký program používa a či je jeho chlebík červenučký pripečený....Budem veľmi rada. Ďakujem všetkým za názor.
Napíš presný typ pekárne, lebo ja mám Moulinex s jedným hákom a prepečenie 1,2,3 alebo pri niektorých programoch Rapid, žiadne H.
Každá pekáreň má v podstate skoro to isté, len možno poprehadzované. Musíš tam mať ľahší, aj ťažší - to je celozrný chlebík. Nič iné ti nepomôže, len čítať a skúšať. Na nete je toho do bludu. Ja som na prvé chlebíky vážila suroviny na gramy a aj tak som stále nazerala, ďobala do cesta, ochutnávala a aj dolaďovala. Už dva mesiace pečiem kváskový celozrný, až sa mi "prejedol", teraz urobím v pekárni akékoľvek kysnuté cesto a z neho rožky. Ako do cesta, tak aj plnky dám, čo ma len napadne a neviem sa dojesť, no a návštevy, ani nehovorím.
Ako vidno z fotiek, občas to s množstvom preženiem, ale pridám ešte pečenie a potom chodím do chudáka chlebíka pichať s drevenou ihlicou až kým sa mi nepozdáva. Pekáreň mám na kilo, ele chlebík aj bábovka mali skoro kilo a pol.
Už som sa polepšila, cesta robím menej, ale zas je tých rožkov málo...
Naposledy upravil kukučka : 03.04.08 at 13:20
rožky2.jpg  
bábovka.jpg  
bábovka hore nohami.jpg  
cesto.jpg  
buchty.jpg  

prvý kváskový celozrný.jpg  
1/1
0 0
barborka7 barborka7

barborka7 je offline (nepripojený) barborka7

betka631 Pozri príspevok
Ak pekáreň zo začiatku nič nerobila to ešte neznamená, že naozaj nič nerobila.Moja Biffinet najprv 10-15 minút (podľa programu) predhrieva suroviny a vyzerá to tak že nič nerobí - ale robí.
Ja ešte predtým ako som kúpila pekárničku tak som prečítala tieto stránky a opísala som si recept od Dašky.
Keď som priniesla pekáreň domov tak som to najprv hodinu študovala čo kde a ako.Až tak som sa do toho pustila.Ja myslím, že ak maš návod k pekárničke tak veľmi nemáš čo riešiť.Skús Daškin recept alebo recept, ktorý tu prilepila Daniela na sedliacky chlebík-ten je fakt dobrý, chutný a aj z vrchu sa pekne pripečie-aspoň mne.Pečiem ho na programe 2, na mojej pekárničke je to kyprý.
No možno ešte raz obetujem suroviny a skúsim to, mne sa zdá, ako keby tam bolo treba naprogramovať čas. Je tam síce návod, ale ten návod je celý oničom, lebo to sú vlastne iba recepty pod ktorým je napísaný program a čas, ale nikde v návode nie je podrobne napísané ako sa programuje ten čas a pod.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Andrejka ja mám Moulinex XXL , ale používam vždy program na základný chlieb - čiže č. 1 u mňa. Myslím, že tam nič nepokazíš. Na Bifinett je to č. 2 kyprý. Aj keď primiešavam iné múky k hladkej T650 tak pečiem vždy na normálnom chlebíku. Celozrnný som piekla raz, nepáčilo sa nám , že je taký hustý... takže odvtedy používam len č. 1 základný.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

barborka7 Pozri príspevok
No možno ešte raz obetujem suroviny a skúsim to, mne sa zdá, ako keby tam bolo treba naprogramovať čas. Je tam síce návod, ale ten návod je celý oničom, lebo to sú vlastne iba recepty pod ktorým je napísaný program a čas, ale nikde v návode nie je podrobne napísané ako sa programuje ten čas a pod.
Barborka čas je naprogramovaný a nemôžeš ho meniť, ani do programu zasahovať. Moja si ho aj po vytiahnutí šnúry pamätá tuším sedem minút. Raz som to využila, keď som riedila príliš husté cesto a mala som ostriekané vnútro a chcela som to pred pečením umyť. Odvtedy robím cesto redšie a radšej dosypem lyžicu múky.
Každý program má iný čas a ty môžeš akurát naprogramovať odložený štart a to sa robí tak, že zvolíš konkrétny program a ku času, ktorý ti svieti na displeji pridáš čas "odloženia".
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

DanielaSĽ Pozri príspevok
Andrejka ja mám Moulinex XXL , ale používam vždy program na základný chlieb - čiže č. 1 u mňa. Myslím, že tam nič nepokazíš. Na Bifinett je to č. 2 kyprý. Aj keď primiešavam iné múky k hladkej T650 tak pečiem vždy na normálnom chlebíku. Celozrnný som piekla raz, nepáčilo sa nám , že je taký hustý... takže odvtedy používam len č. 1 základný.
Nedá mi... zaslúžite si všetci "řád zlaté pekárky"...
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
barborka7 Pozri príspevok
No možno ešte raz obetujem suroviny a skúsim to, mne sa zdá, ako keby tam bolo treba naprogramovať čas. Je tam síce návod, ale ten návod je celý oničom, lebo to sú vlastne iba recepty pod ktorým je napísaný program a čas, ale nikde v návode nie je podrobne napísané ako sa programuje ten čas a pod.
Barborka hlavne sa nenechaj odradiť prvým neúspechom.
Ja som tiež upiekla mazanec týždeň pred veľkou nocou - prvýkrát,aby som ho mala vyskúšaný.Bol výborný a aj chutil super.
Samozrejme ešte som chcela dokázať svojej polovičke, že som nekúpila niečo, na čo zase bude sadať prach ako mi tvrdil, keď som mu zavolala že som kúpila pekáreň.
Manžel prišiel domov ráno na Veľký piatok a ja hneď som sa išla predviesť ako upečiem mazanec a predsa nebudeme jesť nejaké kupované koláče.No a ako naschvál mi vôbec nenarástol a bol taký ťažký že aj klinec by som s ním pribila. Ale hneď som začala piecť nový a ten už bol Ok tak neviem kde sa stala chyba.
Musím povedať, že manžel po veľkej noci odchádzal do ČR s 2 bochnikmi chleba.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

barborka7 Pozri príspevok
No možno ešte raz obetujem suroviny a skúsim to, mne sa zdá, ako keby tam bolo treba naprogramovať čas. Je tam síce návod, ale ten návod je celý oničom, lebo to sú vlastne iba recepty pod ktorým je napísaný program a čas, ale nikde v návode nie je podrobne napísané ako sa programuje ten čas a pod.
No cas pecenia sa da aj predlzit na Moulinexe kazdym kliknutim teraz si nespomeniem ci po 5 alebo 10 minut. To je program samotne pecenie
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
beba13 Pozri príspevok
No cas pecenia sa da aj predlzit na Moulinexe kazdym kliknutim teraz si nespomeniem ci po 5 alebo 10 minut. To je program samotne pecenie
Áno..je to celkom posledný program a trvá 10 minút a viac - podľa toho koľko si myslím, že to potrebujem dopekať. Sem - tam ho použijem, keď sa mi vidí chlebík zhora veľmi svetlý.
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Ďakujem budem skúšať....možno sa raz podarí....
0 0
Anna111 Anna111

Anna111 je offline (nepripojený) Anna111

Kúpila som si pekáreň na chlieb. Chlebík z nej je výborný, ale neviem, kde v Bratislave dostať bežne kúpiť pšeničnú múku tmavú chlebovú (T1050). Môže mi niekto poradiť?

V okolí môjho bydliska predávajú iba "klasické" 4 druhy múky. Prvé balenia chlebovej múky som si objednala cez internetový obchod a za poštovné som zaplatila toľko, čo za múku.

Ďakujem.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Vcera som piekla ten sedliacky chlebik od DanielySL a je perfektny len som dala muku pol na pol celozrnnu, a drozdia trochu viac zda sa mi aj lepsi ako som doteraz robila z celozrnnej.
0 0
barborka7 barborka7

barborka7 je offline (nepripojený) barborka7

kukučka Pozri príspevok
Barborka čas je naprogramovaný a nemôžeš ho meniť, ani do programu zasahovať. Moja si ho aj po vytiahnutí šnúry pamätá tuším sedem minút. Raz som to využila, keď som riedila príliš husté cesto a mala som ostriekané vnútro a chcela som to pred pečením umyť. Odvtedy robím cesto redšie a radšej dosypem lyžicu múky.
Každý program má iný čas a ty môžeš akurát naprogramovať odložený štart a to sa robí tak, že zvolíš konkrétny program a ku času, ktorý ti svieti na displeji pridáš čas "odloženia".
Cez víkend som skúsila ešte raz upiecť chlieb v pekárničke a on sa vydaril. Tak som potom upiekla ja z ražnej múky, bola som zvedavá aký bude, lebo keď som ho pekávala v trúbe, tak bol taký hustý, ale z pekárničky bol dosť nadýchaný. A prišla som aj na to, kde som urobila chybu. V návode v slovenskom za receptom bol udaný zlý program a keď som si to pozrela v ruskom návode, tak som sa dočítala, že tej program je iba na udržanie teploty. Tak som rada, že sa mi podaril, tak začnem skúšať aj nejaké chlebíky z receptov, čo sú tu.
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

pozrite si prispevky na stranku mimibazar, diskusiu domaca pekaren, tam najdete vsetky potrebne informacie, recepty, rady
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

alebo stranku domaca-pekaren zasa sk
0 0
Štefka 64 Štefka 64

Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

Ahojte pekárky, potrebujem upiecť chlieb 1500g. Chcela by som recept na ten zo zemiakmi. Máte ho vyskúšaný? Pečiem ten 750g, ale potrebujem veľký. Neviem presne pomer. Napíšte prosím, aby sa mi neupiekol ušiak. :-)
0 0
Beata15 Beata15

Beata15 je offline (nepripojený) Beata15

Ahojte !

Potrebovala by som dobrý recept na knedle do domácej pekárne na chleba.

Ďakujem !
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
Ja mám takýto recept na knedlík do pekárne:

250 ml mlieka
1 vajce ( alebo 1PL olivový olej)
500 g polohrubej múky
1 čl cukru
1 čl soli
1 čl sušeného droždia alebo 1/4 čerstvého

odskúšaný a výborný
0 0
Meggi 1 Meggi 1

Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

Štefka 64 Pozri príspevok
Ahojte pekárky, potrebujem upiecť chlieb 1500g. Chcela by som recept na ten zo zemiakmi. Máte ho vyskúšaný? Pečiem ten 750g, ale potrebujem veľký. Neviem presne pomer. Napíšte prosím, aby sa mi neupiekol ušiak. :-)
Ahoj Štefka 64, ja 1500g nerobievam, ale mi podľa výslednej hmotnosti vychádza, že by stačilo len zdvojnásobiť dávky, nie? Rada by som Ti poradila, ale či je to tak, musia napísať tie pekárky alebo pekári, ktorí ten väčší pečú.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
No ja mám obavy, či by tento neprekypel z pekárničky, lebo aj kilový mi narastie niekedy až pod sklo. Ja si tiež recepty prepočítam..takže ak pečieš 3/4 kilový, tak len zdvojnásob dávku. Ja si takto prepočítavam recepty, ktoré sú na 1 kg, lebo pečiem vždy menšie chleby.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať