Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
m.hladka Pozri príspevok
erzet, ty si fakt dobrý, ešte keby aj mne to mal kto navariť, vôbec sa neopakuješ
Nemáš bývať v Košiciach.
Aj kvôli vám si dávam aj iné jedlá.
Ale už som si myslel že to ani nikto nečíta.
Dík.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
alabut, Ty by si mal otvoriť novú tému, napr.: "Opité bábovky"
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Evanka Pozri príspevok
Na tie rezance vznikol recept v Košeci?
Nie, to si ony vymýšľajú také názvy, už som im navrhol aby jedno jedlo pomenovali po mne a sľubujú mi to už dva roky.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Nahodou, likerova babovka s jogurtom chuti aj mojej zene a dcere. Robime ju casto :-)
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
alabut Pozri príspevok
Nahodou, likerova babovka s jogurtom chuti aj mojej zene a dcere. Robime ju casto :-)
Hoď recept, keď je taka dobrá.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Recept je tu:

alabut Pozri príspevok
babovka s likerom
1 olejova babovka, rozrezeme na tri casti, polejeme hojne domacim 40% vajecnym bananovym likerom, potrieme plnkou, do plnky zapravime cernicovo-ribezlovy kompot, diely zlozime, vrch potrieme plnkou a ozdobime mandarinkami. Plnku vyrobime z mascarpone, do ktoreho dame vanilkovy cukor a vajecneho likeru podla potreby. Do plnky a na zvlhcenie babovky pouzijeme asi 3 dl vajecneho likeru, mozme aj viac.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

A ešte ten likér:


alabut Pozri príspevok
Vajecny liker? Jednoducho. Zohrejeme v piskaci pol litra mlieka, pridame rozmixovany zrely banan, medzitym vymiesame 4 zltky s cukrom a pridavame do uvareneho mlieka. Vychladime a nalejeme nejaky alkohol, ja pouzivam malinovicu zo zahrady. Alkohol lejeme podla chuti, malo je malo a vela je vela. Liker musi mat spravnu chut. Viac alkoholu ho vyborne konzervuje. Od vianoc sa mi povaluje v spajzi niekolko litrov rozneho likeru. Najchutnejsi je cokoladovy. Namiesto bananu dame cokoladu. Ovocne likery treba rychlo minut, pretoze stracaju vonu aj chut po ovoci. Cokoladovy je vyborny stale. Upravujem nim vianocne dute figurky. Urobim dierku, nalejem a zjem.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kapustová s klobáskou (u mňa klobáska štvrtka z kolieska), bryndzové halušky so slaninkou
DSC00130.jpg  
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

erzet Pozri príspevok
Kapustová s klobáskou (u mňa klobáska štvrtka z kolieska), bryndzové halušky so slaninkou
švanda, na večeru som varila halušky a zároveň zajtra na obed kapustovú s klobásou
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Zeleninová polievka s ovsenými vločkami, zeleninové lievance, zemiaková kaša a kapustový šalát.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Na ranajky zemiakove placky pomazane s natierkou z olomockych syreckov, caj zeleny, caj (repik, materina duska, trezalka, imelo), na veceru kramova polievka a kolozvarska kapusta, na obed este neviem.

Olomoucke syrecky vyrobime tak, ze nechame skysnut mlieko, urobime kysly tvaroh a nechame ho na stole v kuchyni tak dva-tri tyzdne, kym sa nam neskazi. Obcas premiesame, kym nam hmota nezglejovatie a smradlava pasta je na svete, z coho moja zena a moja dcera oci a najma nos v smutku. Myslim, ze vona domacich syreckov predci i original.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Dáša_ Pozri príspevok
švanda, na večeru som varila halušky a zároveň zajtra na obed kapustovú s klobásou
Verím, že budete mať na tanieri viacej klobás ako štvrtku kolieska klobásky/tanier
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
alabut Pozri príspevok
Nahodou, likerova babovka s jogurtom chuti aj mojej zene a dcere. Robime ju casto :-)
Koľko rokov má dcéra? Chodí už do školy? (pýtam sa k vôli tomu alkoholu)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Uz viem, co na obed. Rano namocime banan do malinovice alebo ineho alkoholu. Vykostime kuracie stehna (prsia), posolime, okorenime, natrieme horcicou, vlozime dva platky udenej slaniny a kusok vymoceneho bananu. Zvinieme do tasticky, obalime v trojobale a vysmazime. Priloha omastene zemiaky, cvikla, calamada, iny salat. Toto mi zena a dcera nezje, preto pre nich vkladam namiesto bananu polovicku vareneho vajca. No a specialita je, namiesto bananu olomocky syrecek. Toto iste robim aj bez masa. Namiesto masa pouzijeme varene kelove listy. Samozrejme, ze kusky so syreckami pecieme na konci, pretoze sa po kuchyni rozvinie nezabudnutelna aroma ... :-)
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dcera? Dvadsatosem.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
ako bezpečnostný technik som profesionálne deformovaný
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Likerovu babovku si pochvaluje nielen moja rodina, ale aj susedky, vychyrene peciarky zakuskov a dort. Z manzelkinej vyroby mi chuti jej Opity Frantiskan, kde sa nesetri rumom, ktory pravdaze okrem kulinarskych pozitkov aj dobre konzervuje zakusky.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

erzet Pozri príspevok
Nemáš bývať v Košiciach.
Aj kvôli vám si dávam aj iné jedlá.
Ale už som si myslel že to ani nikto nečíta.
Dík.
Prvé si vždy pozriem čo má erzet na obed
0 0
bábika bábika

bábika je offline (nepripojený) bábika

parené buchty, vysmážaný syr, makové rezance, zemiakový paprikáš, dolky, palacinky, pečené kura a ryža, grilované kuracie prsia+ hranolky, guláš, kapustnica, vysmážané hríby, pstruh na grile + zemiaky,
polievky: kelová, kapustová, zemiaková, brokolicová, mliečna, zeleninová, kuracia, hovädzia, bravčova
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Kazu Pozri príspevok
Prvé si vždy pozriem čo má erzet na obed
Dnes šnicla, taká ako nemajú ani na horehroní, Krístína povedala že tam majú najkrajšie stromy.
Naposledy upravil erzet : 04.02.10 at 08:32
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať