Zavrieť

Porady

Čo dnes na obed?

som
Ja už fakt neviem čo variť!
Mám dojem, že varíme doma dookola tie isté jedlá. Nejako nás opustila fantázia.
Tak ma napadlo, že by bolo dobre, keby do tejto rubriky (kto chce) napísal, čo dnes varí, aby som dostala nejakú inšpiráciu - čo môžem asi tak dnes navariť. Samozrejme normálne domácke slovenské jedlá.
Nie recepty, ale názov jedla.
Čo dnes na obed?
dnes: vyprážaný karfiól

P.S.
A čo zajtra na obed? a Každý deň na obed?
Naposledy upravil mysimis : 19.11.10 at 19:38 Dôvod: doplnenie P.S.
Téma je uzavretá.
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Ivana Š Pozri príspevok
moji vlci dnes chcú niečo bezmäsité a chrumkavé
budú mať granatír - ten milujú
všetko schňápali, nenažranci jedni - zajtra treba zasa variť -
rozmýšľam - žeby nejakú omáčku kyslú (zemiakovú alebo fazuľovú) s fašírkou, a vajíčkom na tvrdo
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Plnené bedle
Vyprazane mi uz liezli na nervy a nastastie som nasiel zopar mladych bedli vysokych. Tak si hovorim, ze skoda by bola nevyskusat ich niecim naplnit, ale tiez som chcel skusit nieco ine nez tu klasicku cibulovo-masovu plnku, ktora sa potom posype syrom.

Takze som zmiesal trochu nadrobno posekanej csabajky, struhany ovci syr a zopar pokrajanych listkov salvie. Plnku som este trochu posolil a popepril, potom som tym naplnil posolene bedle, na kazdu polozil kusok masla, a zapekal na 180°C vo vymastenej miske, kym syr nezazal hnednut. Este som spravil jednoduchu omacku z toho piva, ktore som este mal. Bedle som dal na tanier, trochu piva som nalial do zapekacej misky, potom som to v panvicke trochu zredukoval, pridal som trochu sladkej smotany a posekanu pazitky, dalej som to trochu zredukoval, dochutil a pridal som maslo na zahustenie. Podaval som to s trochou tej omacky.

Naposledy upravil Slayer666 : 02.08.12 at 22:42
8 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ivana Š Pozri príspevok
všetko schňápali, nenažranci jedni - zajtra treba zasa variť -
rozmýšľam - žeby nejakú omáčku kyslú (zemiakovú alebo fazuľovú) s fašírkou, a vajíčkom na tvrdo
Zajtra nemusím variť Vybrala som z mrazáka pešenú fašírku a dusený kel. Obed je navarený, zemiaky mám uvarené od dneska.(Vždy mám takúto rezervu v mrazáku na horúce dni)
4 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

ja som včera restovanú pečeň so zemkašou, aj cuketové placky, dala som tam včera aj zemiaky a mrkvu , pre zmenu , krpci chceli aj paradajkovú polievku a na dnes máme nachystané asi tak 2,5 kg krkovičky na grilovanie v brusnicovom páce, tak hádam ostane aj na sobotu niečo.
5 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Kalerábková polievka, rezance s tvarohom a slaninkou...
4 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
32. týždeň
1 0
Helik3 Helik3

Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac
cestoviny s kúskami bravčového mäska opečeného ma masle so syrovo-smotanovou omáčkou
2 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

..tekvicova polievka, spenat, volske oka, zemiacky
3 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Anna Garajova-Hruskova Pozri príspevok
..tekvicova polievka, spenat, volske oka, zemiacky
Nedávno som bola v nemenovanej reštike v NR na obed, mali tiež tekvicovú polievku, krémovú, bola mňáááám, boli v nej nasypané opečené tekvicové semiačka, bola úúúúplne úžasná.
4 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Zeleninová polievka, bryndzové halušky
3 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

dnes horniacky gulas http://www.svetreceptov.estranky.sk/...cky-gulas.html
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

Rozalka Pozri príspevok
Nedávno som bola v nemenovanej reštike v NR na obed, mali tiež tekvicovú polievku, krémovú, bola mňáááám, boli v nej nasypané opečené tekvicové semiačka, bola úúúúplne úžasná.
..u nas sa vari len klasicka tekvica, kremovu som este nejedla, musim teda vyskusat..
1 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

u nás paradajková polievka, špenát s vajíčkom a zemiakmi a cuketový koláč na slano,,
2 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Falošný guláš, grilovaný syr so zeleninou.
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

..kuracia polievka, vyprazane bravcove rezniky, pecene zemiaky a zeleninovy salat..
3 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Rozalka Pozri príspevok
Nedávno som bola v nemenovanej reštike v NR na obed, mali tiež tekvicovú polievku, krémovú, bola mňáááám, boli v nej nasypané opečené tekvicové semiačka, bola úúúúplne úžasná.
biela alebo z hokkaida?
Z hokkaida som robila 2x a nikdy nebola taká dobrá ako v reštike..
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
AlaNR Pozri príspevok
biela alebo z hokkaida?
Z hokkaida som robila 2x a nikdy nebola taká dobrá ako v reštike..
Či bola z hokkaida alebo nie neviem posúdiť, bola biela a konzistenciou krémová.
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

AlaNR Pozri príspevok
biela alebo z hokkaida?
Z hokkaida som robila 2x a nikdy nebola taká dobrá ako v reštike..
Z hokaida má žltý nádych a je to iná chuť ako klasická tekvica. V reštikách robia z klasickej tekvice biele polievky. Hokaido pestujem, ale polievku na kyslo som z neho nerobila.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

wagner Pozri príspevok
Z hokaida má žltý nádych a je to iná chuť ako klasická tekvica. V reštikách robia z klasickej tekvice biele polievky. Hokaido pestujem, ale polievku na kyslo som z neho nerobila.

http://www.foodissimo.eu/2011/09/26/...aido-polievka/
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tiež mám rôzne recepty na hokaido, aj na polievku. Ale ja robím iba zeleninovú, ale nie nakyslo. Ale dá sa to aj plniť. Inak postrúham a mrazím. Dávam do polievok, pod mäso- na zahustenie. Alebo robím placky. Je hustejšie ako tekvica.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať