Zavrieť

Porady

Exekucne zrazky zo mzdy

Dobry vecer, chcem Vas poprosit, sice tu mate nejake starsie vypracovane otazky k tejto problematike, ale teraz neviem ci nebola nejaka aktualizacia. Ked na jedneho zamestnanca,slobodneho,bezdetneho mi prislo strhavat zrazky zo mzdy na zaklade exekucie a zamestnanec ma netto mzdu 295,50 EUR, zivotne minimum je teraz 185,19 EUR aku najvyssiu vysku zrazky mozem vykonat za mesiac z toho titulu? dakujem
Usporiadat
Slniecko91 Slniecko91

Slniecko91 je offline (nepripojený) Slniecko91

moc, dakujem - skúsim..
0 0
gzihlavnikova gzihlavnikova

gzihlavnikova je offline (nepripojený) gzihlavnikova

prosím Vás o radu, dostala som tri exekučné príkazy na zrážku zo mzdy zamestnanca. Tento zamestnanec má čistú mesačnú mzdu cca70 e. Je to odmena za funkciu poslanca obce. Hlavný PP má v inej organizácii. Moja otázka: musím aj v takomto prípade dodržať nepostihnuteľnú časť mzdy?
0 0
barbi175 barbi175

barbi175 je offline (nepripojený) barbi175

Dobrý deň prajem.
Chcela by som sa spýtať, akú sumu mi môže maximálne odoberať exekútor, keď som na MD a poberám invalidný dôchodok. No o mesiac sa už vrátim do práce, ale len na polovičný úväzok. Koľko mi môže vyrátať. Ďakujem
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..nepíšeš, aký príjem máš, a akú sumu ID...musí ti zostať životné minimum...je to rozpísané na začiatku témy..
0 0
Čučoriedka 5 Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 je offline (nepripojený) Čučoriedka 5

Dobrý deň,

Viem, že sa tú už veľa popísalo o ex. zrážkach zo mzdy.. ale napriek tomu Vás prosím o radu. Prišiel mi príkaz na začatie exekúcie a tiež exekučný príkaz , v ktorom je :
vydávam tento príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy a z iných príjmov :
V súlade s ustanovením §64,66 a nasl.§89 až 92 Exekučného poriadku nariaďujem exekúciu zrážkami zo mzdy a z iných príjmov povinného, na ktorú má nárok voči platiteľovi mzdy a z iných príjmov.
Na základe tohto ex.príkazu ale neviem v akej výške mám vykonávať zrážku ????

Ďakujem za každú odpoveď.
Pekný dník
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Treba sa pozrieť do príkazu na začatie exekúcie - je tam napísané :
prednostná/neprdnostná pohľadávka
alebo z jednej / z dvoch tretín
alebo je tam napísaný úcel zrážky a potom sa treba pozrieť do zákona, či ide o prednostnú alebo neprednostnú zrážku
0 0
Čučoriedka 5 Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 je offline (nepripojený) Čučoriedka 5

Jana Motyčková Pozri príspevok
Treba sa pozrieť do príkazu na začatie exekúcie - je tam napísané :
prednostná/neprdnostná pohľadávka
alebo z jednej / z dvoch tretín
alebo je tam napísaný úcel zrážky a potom sa treba pozrieť do zákona, či ide o prednostnú alebo neprednostnú zrážku
V príkaze na začatie exekúcie je napísané :
Podľa ustanovenia §64,66 odst.1 písm.b/ § 89 až 92 zákona NR SR č.233/1995 Z.z.
Ale v týchto § sa nikde nepíše či je táto pohľadávka prednostná alebo neprednostná
či ???
0 0
Čučoriedka 5 Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 je offline (nepripojený) Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 Pozri príspevok
V príkaze na začatie exekúcie je napísané :
Podľa ustanovenia §64,66 odst.1 písm.b/ § 89 až 92 zákona NR SR č.233/1995 Z.z.
Ale v týchto § sa nikde nepíše či je táto pohľadávka prednostná alebo neprednostná
či ???
No ešte je tam napísané : na základe vykonateľného exekučného titulu na peňažné plnenie
rozhodnutie č. 5/2004 zo dňa 2.5.2005 to je bod 1.

bod.2 návrhu oprávneneho na vykonanie exekúcie č.... a vymoýenie pohľadávky s príslušenstvom
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Kto je oprávnený ? Daňový úrad alebo Bytové družstvo alebo nejaká nebanková spoločnosť?
0 0
Čučoriedka 5 Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 je offline (nepripojený) Čučoriedka 5

Andyke Pozri príspevok
Kto je oprávnený ? Daňový úrad alebo Bytové družstvo alebo nejaká nebanková spoločnosť?
Opravnený je T-Mobile Slovensko, a.s.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Je to neprednostná pohľadávka. Takže 1/3 a keď má vysokú mzdu, tak nad 150 % ŽM všetko. Spočítaš tie 2 sumy a pošleš exekútorovi.
0 0
Čučoriedka 5 Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 je offline (nepripojený) Čučoriedka 5

Andyke Pozri príspevok
Je to neprednostná pohľadávka. Takže 1/3 a keď má vysokú mzdu, tak nad 150 % ŽM všetko. Spočítaš tie 2 sumy a pošleš exekútorovi.
ďakujem , za radu.
Prajem pekný dník
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Dobrý deň, chcem Vám požiadať o radu. Mám zamestnaného dohodára, ktorému na základe príkazu na začatie exekúcie prikázaním inej peňažnej pohľadávky zrážam celú odmenu a zasielam exekútorovi od 9/2010. Teraz mi prišiel od ďalšieho exekútora príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Budem mu celú odmenu zrážať na prvú exekúciu a tú keď bude mať splatenú začnem mu zrážať tú druhú exekúciu? Odmenu mesačne má cca 20 EUR v čistom (pracuje len 6 hodín mesačne). Ďakujem za radu.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Kája. Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem Vám požiadať o radu. Mám zamestnaného dohodára, ktorému na základe príkazu na začatie exekúcie prikázaním inej peňažnej pohľadávky zrážam celú odmenu a zasielam exekútorovi od 9/2010. Teraz mi prišiel od ďalšieho exekútora príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Budem mu celú odmenu zrážať na prvú exekúciu a tú keď bude mať splatenú začnem mu zrážať tú druhú exekúciu? Odmenu mesačne má cca 20 EUR v čistom (pracuje len 6 hodín mesačne). Ďakujem za radu.
napíš tomu druhému exekútorovi, že je v poradí....ja by som tam pripísala, že je zamestnaný iba na dohodu a výšku dosiahnutej mzdy.....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Mila123 Pozri príspevok
napíš tomu druhému exekútorovi, že je v poradí....ja by som tam pripísala, že je zamestnaný iba na dohodu a výšku dosiahnutej mzdy.....
zvyčajne si exekútor v rámci poskytnutia súčinnosti sám pýta zamestnávateľa prehľad čistého príjmu za posledných 6 mesiacov. ak mu pošleš mzdový list, tam vidí aj zrážky (prípadne prehľad zrážok - príloha ml)
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

srska Pozri príspevok
zvyčajne si exekútor v rámci poskytnutia súčinnosti sám pýta zamestnávateľa prehľad čistého príjmu za posledných 6 mesiacov. ak mu pošleš mzdový list, tam vidí aj zrážky (prípadne prehľad zrážok - príloha ml)
ja zrážam momentálne asi trom zamestnancom a odo mňa si za moju prax ...niečo vyše 20 rokov mínus moja 2 x MD (síce krátka ale bola) žiaden exekútor nepýtal opis mzdového listu.....a to eurá posielam vrámci SR.....nie iba jednému exekút.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Mila123 Pozri príspevok
ja zrážam momentálne asi trom zamestnancom a odo mňa si za moju prax ...niečo vyše 20 rokov mínus moja 2 x MD (síce krátka ale bola) žiaden exekútor nepýtal opis mzdového listu.....a to eurá posielam vrámci SR.....nie iba jednému exekút.
to nepýtal ani mňa ale pre mňa je najjednoduchšie zareagovať na toto: ... či menovaný povinný je u vás zamestnaný, ak áno žiadam zaslať písomný prehľad jeho čistého príjmu za posledných 6 mesiacov a zároveň uviesť či budete povinnému vykonávať zrážky zo mzdy a v akej výške ...
- vytlačením mzdového listu povinného. mám to na tri kliky v softe + priložiť do mailu a nech si exekútor študuje.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Kája. Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem Vám požiadať o radu. Mám zamestnaného dohodára, ktorému na základe príkazu na začatie exekúcie prikázaním inej peňažnej pohľadávky zrážam celú odmenu a zasielam exekútorovi od 9/2010. Teraz mi prišiel od ďalšieho exekútora príkaz na vykonanie exekúcie zrážkami zo mzdy. Budem mu celú odmenu zrážať na prvú exekúciu a tú keď bude mať splatenú začnem mu zrážať tú druhú exekúciu? Odmenu mesačne má cca 20 EUR v čistom (pracuje len 6 hodín mesačne). Ďakujem za radu.
Ak zarába 20€ v čistom, nie je možné mu zraziť žiadnu exekučnú zrážku - ak nemáte rozhodnutie exekútora že z tohoto príjmu sa nebudú uplatňovať nepostihnuteľné sumy.
0 0
janber janber

janber je offline (nepripojený) janber

Dobrý deň, prišla nám exekúcia na zamestnanca, ktorý je rozvedený, ale žije v spoločnej domácnosti spolu s bývalou manželkou a ich deťmi.

Prvé dieťa je súdom určené na výchovu matke a je naň určenú vyživovacia povinnosť.
Druhé dieťa sa narodilo tri roky po rozvode a cez súd už vyživovacia povinnosť neprebehla.

Môžem takémuto zamestnancovi pri výpočte exekúcie prihliadať na deti?

Ďakujem,


Jana
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak pri prvom dieťati ide iba o určenie vyživovacej povinsoti a nie o exekúciu výživného, dieťa sa počíta do vyživovaných osôb.
Ak je otcom druhého dieťaťa (je uvedený v rodnom liste), tak sa aj toto dieťa započítava do vyživovaných osôb.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať