Zavrieť

Porady

Exekucne zrazky zo mzdy

Dobry vecer, chcem Vas poprosit, sice tu mate nejake starsie vypracovane otazky k tejto problematike, ale teraz neviem ci nebola nejaka aktualizacia. Ked na jedneho zamestnanca,slobodneho,bezdetneho mi prislo strhavat zrazky zo mzdy na zaklade exekucie a zamestnanec ma netto mzdu 295,50 EUR, zivotne minimum je teraz 185,19 EUR aku najvyssiu vysku zrazky mozem vykonat za mesiac z toho titulu? dakujem
Usporiadat
janulik100 janulik100

janulik100 je offline (nepripojený) janulik100

Jana Motyčková Pozri príspevok
Uf,
zisti si druhú tretinu z 320,79 - tú daj na prednostnú exekúciu
zisti si prvú tretinu pre exekúciu a pre dohodu, pre dohodu bude vyššia- rozdiel medzi nimi daj na dohodu, a tú nižšiu tretinu rozdeľ v pomere podľa výšky pohľadávky na obe exekúcie.
Alebo si to až tak nekomplikuj - vypočítaj tretiny ako pre exekúciu, druhú daj na prednostnú, prvú rozdeľ v pomere podľa výšky pohľadávky.
(v oboch prípadoch nie je aj tak jasné, čo je správne)

no len neviem ci si to naozaj neskomplikujem, ked to takto urobim...nerada by som aby to doslo az k sudu a ja bude brana na zodpovednost...obcas mi je z tejto nasej prace na plac..vzdy ked ma zacne konecne bavit ..pride nejaky super zodpovedny jedinec a vezme mi chut do zivota...a to este k tomuto vsetkemu cakam na neho predprednostnu pohladavku - vyzivne (kedze sa rozvadza)

Dakujem krasne za odpoved velmi mi pomohla :-)
Naposledy upravil janulik100 : 20.12.10 at 21:54 Dôvod: doplnenie
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

ludeko Pozri príspevok
v súvislosti s odpoveďou pre "zuzanask" č.prísp.157 a 159, prosím o ujasnenie: vyživovanou osobou nie je ani dospelé 19-ročné dieťa, ktoré externe študuje na VŠ, nepracuje a žije v spoločnej domácnosti so za-kyňou,ktorá má exekučné splátky? Ďakujem LK
To nikto nevie, iba ten sudca, ktorý by to v prípadnom spore súdil.
Vyživovanou osobou je to dieťa, ktoré ešte nie je schopné samé sa živiť - nie je stanovená presná veková hranica, ale napr. bolo rozhodnutie súdu, že je to aj dieťa, ktoré po skončení školy je na ÚP.
V tomto prípade by som si nechala od zamestnankyne podpísať, že dieťa ešte stále vyživuje a uplatnila by som ho.
0 0
ludeko ludeko

ludeko je offline (nepripojený) ludeko

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď a radu. Dám si to prehlásenie podpísať a uplatním jej dieťa ako vyživované. Je evidované na ÚP. Ešte raz vďaka i za Váš čas. LK
0 0
mapope mapope

mapope je offline (nepripojený) mapope

Dobry den, prosim zdatnejsich mzdarov, ci uvazujem spravne...
zamestnanec slobodny, bezdetny, dosli 3dohody o zrazkach zo mzdy/ homecredit / spolu 197eur

cista mzda 524,61
na zamestnanca 111,11

zostava 413,50

150% ZM, 277,78:3= 92,59...........1/3na zrazku

413,50 - 277.78 = 136.........zrazit v plnej vyske

cize v tomto mesiaci mozem zrazit 92,59+136=228eur

mam to spravne?

a ak by som obdrzala este nejaku dohodu o zrazkach, s ktorou by uz presahovala sumu takto vypocitanu, mozem siahnut aj na 2/3??? alebo 2/3 sa pouziva iba pri zrazkach prednostnych a nariadenych sudom??? dakujem za radu

0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Na zamestnanca (od júla 2010) 111,22, 150% ž.m. 278,07
inak postup správny.
Na druhú tretinu môžeš siahnuť iba pri prednostných pohľadávkach.
0 0
mapope mapope

mapope je offline (nepripojený) mapope

Jana Motyčková Pozri príspevok
Na zamestnanca (od júla 2010) 111,22, 150% ž.m. 278,07
inak postup správny.
Na druhú tretinu môžeš siahnuť iba pri prednostných pohľadávkach.
dakujem velmi pekne
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Dobrý deň, potrebujem poradiť. Už mám naštudované ako sa robia zrážky ale teraz potrebujem poradiť ako mám poslať zrážky.
S rovnakým dátumom mám 2 Príkazy na začatie exekúcie :
1. VšZP 349,74
2. dlžnikovi 6.960,- a povinný je v II./rade.
K druhému Príkazu prišiel hneď na druhý deň aj Exekučný príkaz k 1. neprišiel.

VšZP je prednostná pohľadávka a strhava sa z 2/3 ale kedže prišli naraz neviem ako mám postupovať, keď tieto pohľadávky spočítam a priemerujem, tak na VšZP pripadne veľmi malá suma.


Prosím o radu. Ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

VšZP ide druhá tretina, prvá tretina sa rozdelí podľa výšky pohľadávky.
0 0
andzeliiina andzeliiina

andzeliiina je offline (nepripojený) andzeliiina

Prosím o radu...vykonávam zrážky zo mzdy nasledovne:
1.exekučný príkaz (orange) vykonávam zrážky už asi rok nasledovne: ČM - 111,23€ = 291,11-111,23 = 179,88€ /3 = 59,96€, túto sumu zasielam exekútorovi.
V roku 2010 prišli postupne ďalšie 2 exekučné príkazy od dvoch rôznych exekútorov (pokuta z polície) - tam som odpísala, že už momentálne zrážky zo mzdy vykonávam a oba exekučné príkazy sú v poradí. Môžte mi môj postup, prosím, odobriť alebo poradiť? Ďakujem.
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

andzeliiina Pozri príspevok
Prosím o radu...vykonávam zrážky zo mzdy nasledovne:
1.exekučný príkaz (orange) vykonávam zrážky už asi rok nasledovne: ČM - 111,23€ = 291,11-111,23 = 179,88€ /3 = 59,96€, túto sumu zasielam exekútorovi.
V roku 2010 prišli postupne ďalšie 2 exekučné príkazy od dvoch rôznych exekútorov (pokuta z polície) - tam som odpísala, že už momentálne zrážky zo mzdy vykonávam a oba exekučné príkazy sú v poradí. Môžte mi môj postup, prosím, odobriť alebo poradiť? Ďakujem.
Postupuješ správne, dolu citujem ust. z Exekučného poriadku, len pozor suma na povinného je 111,22 € (60% zo živ.minima, zaokr. na €c nadol).

§ 72 ods. 3 EP Poradie pohľadávok sa spravuje dňom, keď sa platiteľovi mzdy doručil príkaz na začatie exekúcie. Ak sa mu doručil toho istého dňa príkaz na začatie exekúcie pre niekoľko pohľadávok, majú tieto pohľadávky rovnaké poradie; ak nestačí suma na ne pripadajúca na ich plné uspokojenie, uspokoja sa pomerne.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Jana Motyčková Pozri príspevok
VšZP ide druhá tretina, prvá tretina sa rozdelí podľa výšky pohľadávky.
ďakujem za odpoveď.

Takže to bude vypočítané takto ?
ČM 271,60 - 111,22 = 53,46 1/3
1.exekúcia (VšZP) 448,-
2.exekúca 6.960,-
Spolu = 7408,- eur / 53,46 = 0,0072
1. zrážka (VšZP) 448 * 0,0072 = 3,23 + 53,46 (2/3) = 56,69
2. zrážka 6.960 * 0,0072 = 50,11
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Môže byť.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Jana Motyčková Pozri príspevok
Môže byť.
Ďakujem.
Ešte ma napadlo, súčet 1/3 rozrátanej na obidve exekúcie by mi mal dať číslo 1/3 - 53,46, nie ? takže upravím sumu na druhú exekúciu na 50,23 eur.
0 0
andzeliiina andzeliiina

andzeliiina je offline (nepripojený) andzeliiina

Fronco Pozri príspevok
Postupuješ správne, dolu citujem ust. z Exekučného poriadku, len pozor suma na povinného je 111,22 € (60% zo živ.minima, zaokr. na €c nadol).

§ 72 ods. 3 EP Poradie pohľadávok sa spravuje dňom, keď sa platiteľovi mzdy doručil príkaz na začatie exekúcie. Ak sa mu doručil toho istého dňa príkaz na začatie exekúcie pre niekoľko pohľadávok, majú tieto pohľadávky rovnaké poradie; ak nestačí suma na ne pripadajúca na ich plné uspokojenie, uspokoja sa pomerne.
Ďakujem veľmi pekne za pomoc... ;-D
0 0
Zuzka 1 Zuzka 1

Zuzka 1 je offline (nepripojený) Zuzka 1

Dobrý večer, chcela by som poprosiť o radu, mám zamestnanca, ktorému zrážam exekúciu vo výške 34,46 EUR má 1 dieťa a manželku a teraz mu prisla ďalšia exekúcia výška ČM je 324,52 ďakujem za pomoc.prosím o skorú odpoveď, ďakujem
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Zuzka 1 Pozri príspevok
Dobrý večer, chcela by som poprosiť o radu, mám zamestnanca, ktorému zrážam exekúciu vo výške 34,46 EUR má 1 dieťa a manželku a teraz mu prisla ďalšia exekúcia výška ČM je 324,52 ďakujem za pomoc.prosím o skorú odpoveď, ďakujem
ČM = 324,52
Nepostihnuteľná časť na zamestnanca, manželku a dieťa = 203,90 (111,22+2x46,34)

324,52 - 203,90 = 120,62/3 a z toho sa použije :
- prvá 1/3 na neprednostnú pohľadávku suma: 40,20 €
- druhá 1/3 na prednostnú pohľadávku suma: 40,20 €.

Ak prvá pohľadávka je neprednostná použijete na uspokojenie sumu z 1/3, na uspokojenie druhej pohľadávky, ktorá vám prišla neskôr a jedná sa o :
- neprednostnú pohľadávku - použijete zvyšok peňazí, ktoré vám zostanu po uspokojení prvej pohľadávky z prvej tretiny, tea 5,74 (40,20-34,46)
- prednostnú pohľadávku - na uspokojenie použijete sumu z druhej tretiny 40,20 €, príp. aj z prvej tretiny ak tam niečo zostane.

Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.
0 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Tiež prosím o kontrolu, či postupujem správne pri zrážke:
Zamestnannec - slobodný
ČM 320,00 Eur - 111,22=208,78 ( 1/3 - 69,59)
1. exekučná zrážka
2. dnes doručená dohoda o zrážkach zo mzdy - Obč. zákonník - určená mesačná splátka 46,11

Zrážam - 1. exek. - 69,59
2. dohoda - 46,11
Vyplatené zamestnancovi - 204,30 +cest. náhrady
(Zamestnanec má vyplácané aj cestovné náhrady - zahr. prac.cesta - tie sa do ČM nerátajú.) Postupujem správne?
Ďakujem za odpovede.
0 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Daniela12345 Pozri príspevok
Tiež prosím o kontrolu, či postupujem správne pri zrážke:
Zamestnannec - slobodný
ČM 320,00 Eur - 111,22=208,78 ( 1/3 - 69,59)
1. exekučná zrážka
2. dnes doručená dohoda o zrážkach zo mzdy - Obč. zákonník - určená mesačná splátka 46,11

Zrážam - 1. exek. - 69,59
2. dohoda - 46,11
Vyplatené zamestnancovi - 204,30 +cest. náhrady
(Zamestnanec má vyplácané aj cestovné náhrady - zahr. prac.cesta - tie sa do ČM nerátajú.) Postupujem správne?
Ďakujem za odpovede.
Prosím o radu. Je to súrne.
0 0
Slniecko91 Slniecko91

Slniecko91 je offline (nepripojený) Slniecko91

Dobrý deň,

mám špecifický problém ohľadne zrážok a neviem si s tým rady. Máme zamestnanca, ktorý u nás pracuje na TPP aj dohodu a prišiel na neho EP, tak som sčítala čistú mzdu z oboch pomerov a urobila zrážku, problém je ale ako mu to mám zúčtovať v výplatných páskach, vie mi niekto poradiť???
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Ja by som to asi rozpočítala pomerne podľa výšky príjmu na jednotlivých výplatných páskach.
Napr. celková zrážka 100, súčet príjmov 500, príjem prvý 400, príjem druhý 100

výška zrážky deleno súčet oboch príjmov krát konkrétny príjem
100 /500*400 = 80 prvá výplatná páska
100 /500*100 = 20 druhá výplatná páska
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať