Zavrieť

Porady

Exekucne zrazky zo mzdy

Dobry vecer, chcem Vas poprosit, sice tu mate nejake starsie vypracovane otazky k tejto problematike, ale teraz neviem ci nebola nejaka aktualizacia. Ked na jedneho zamestnanca,slobodneho,bezdetneho mi prislo strhavat zrazky zo mzdy na zaklade exekucie a zamestnanec ma netto mzdu 295,50 EUR, zivotne minimum je teraz 185,19 EUR aku najvyssiu vysku zrazky mozem vykonat za mesiac z toho titulu? dakujem
Usporiadat
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Čiže je to takto?
Ked si dám jeho príjem do tabuľky tak mi vyjde:
zraziť v plnej výške: 411,11
1/3 na zrážku 92,59
počet tretín na zrážku: 1
zraziť v mesiaci: 503,70

Čiže ak môžem zraziť čiastku 503,7 tak zrazím nasledovne/110+196,85 /2x196,85/ je to správne? A exekútorovi nemusím nič nahlasovať? Je to prosíííím tak?
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Ďakujem. A oznamovať mu nič nemusím? Ak splatí dlžobu zamestnanec buď v tejto výplate /závisí od výšku príjmu za tento mesiac/ alebo v ďalšej, tak po uhradení exekúcie mi exekútor zašle nejaké rozhodnutie o skončení exekúcie alebo nie?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

suklova Pozri príspevok
Čiže je to takto?
Ked si dám jeho príjem do tabuľky tak mi vyjde:
zraziť v plnej výške: 411,11
1/3 na zrážku 92,59
počet tretín na zrážku: 1
zraziť v mesiaci: 503,70

Čiže ak môžem zraziť čiastku 503,7 tak zrazím nasledovne/110+196,85 /2x196,85/ je to správne? A exekútorovi nemusím nič nahlasovať? Je to prosíííím tak?
Z 503,70 by 110 malo ísť na dohodu a zvyšok 393,70 na dve exekúcie ale nie na polovicu ale v pomere podľa celkovej výšky pohľadávok. Tú neviem. Predpokladám, že 200 a 300 €nie je výška pohľadávky, ale dohodnutá zrážka.
Doplním - pozerám, že 200+300 € je asi celá pohľadávka, tak na prvú pôjde 393,70 x 200 /500, na druhú zvyšok. V takomprípade exekútorovi netreba nič nahlasovať.
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Jana Motyčková Pozri príspevok
Z 503,70 by 110 malo ísť na dohodu a zvyšok 393,70 na dve exekúcie ale nie na polovicu ale v pomere podľa celkovej výšky pohľadávok. Tú neviem. Predpokladám, že 200 a 300 €nie je výška pohľadávky, ale dohodnutá zrážka.
Doplním - pozerám, že 200+300 € je asi celá pohľadávka, tak na prvú pôjde 393,70 x 200 /500, na druhú zvyšok. V takomprípade exekútorovi netreba nič nahlasovať.
Veľmi pekne ďakujem.
0 0
dada 1 dada 1

dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

Zamestnanec pracuje na dohodu o pracovnej činnosti, mesačný príjem má 120EUR, môžem mu urobiť zrážku zo mzdy na základe exek. príkazu?
Ďakujem
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

dada 1 Pozri príspevok
Zamestnanec pracuje na dohodu o pracovnej činnosti, mesačný príjem má 120EUR, môžem mu urobiť zrážku zo mzdy na základe exek. príkazu?
Ďakujem
Málo informácií pre odpoveď. Ak má čistý príjem 120 EUR a neodpočítava sa na vyživované osoby (manželku a deti), tak mu vyjde 2,96 EUR pri neprednostnej zrážke.
0 0
dada 1 dada 1

dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

Aňuška je to príkaz na začatie exekúcie zrážkami zo mzdy.
0 0
LUkvetka LUkvetka

LUkvetka je offline (nepripojený) LUkvetka

Ahojte
Prosim potrebujem poradit. Zamestnanec mal vykonavane zrazky zo mzdy. Celkova vymahana suma bola 950 eur. Stiahli sme mu tri mesiace, poslali exekutorovi a potom prislo oznamenie o ukonceni exekucie z dôvodu, ze zvysnu sumu si uhradil zamestnanec sam priamo u exekutora. Ako mam zlikvidovat zvysnu sumu, ktoru mam v ostatnych zavazkoch?
Prosim dajte mi postup a hlavne predkontaciu. Dakujem
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

dada 1 Pozri príspevok
Aňuška je to príkaz na začatie exekúcie zrážkami zo mzdy.
V tomto prípade pracovníkovi strhneš zrážku za exekúciu a zostane uložená v depozite. Ak príde exekučný príkaz, potom uvoľníš z depozitu a pošleš na účet uvedený v exek. príkaze.
1 0
slavuska slavuska

slavuska je offline (nepripojený) slavuska

Dobry deň. Prosim o pomoc, lebo mam v tom chaos. Nikdy som nerobila zrazky na exekuciu.
Prisli nam dva prikazy na exekuciu na jedneho zamestnanca v rovnakom čase. Jedna je dlzne poistne na zdravotnom poisteni vo vyske 1371,60€ a druha exekucia je poistne na socialnu poistovnu vo vyske 417,21 €.
Zamestnanec je rozvedeny, žije sam a platí výživne na dve malolete deti /14 a 13 rokov/ spolu vo vyske 133 €. Jeho mzda za marec je nasledovna: hruba mzda 1199,51 €, odvody do poistovni 158,78€, dan 133,99 €. Cista mzda je 906,74€,ale este vo vyplate ma vyplatene cestovne nahrady vo vyske 71,30 a zrazenu sumu za stravne listky 4 €. Cize vysledna suma, ktora by mu sla na ucet je 974,04€.
Mozte mi prosim niekto poradit ako vypocitam sumu, ktoru mu mozem stiahnut na tie exekucie? V akom poradi?
Dakujem Velmi pekne vopred.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Otázku som pochopila tak, že platenie výživného na 2 deti má upravenú uznesením súdu a túto povinnosť si dobrovoľne platí . Teda neplatí výživné exek.zrážkami.
A brala som tak, že obidve exekúcie prišli v jeden deň. .

Vychádzame z ČM 906,74 € 906,74 – 111,11 – 92,58 = 703,05

Z 1. tretiny nepredn. pohľadávka ZP 92,59
Z 2. tretiny predn.pohľadávka SP 92,59
425,27 je suma nad 150 % ŽM (túto sumu pripoč. k 1.tretine a posielaš pre ZP)
Spolu zrážka: 92,59+92,59 + 425,27= 610,45

Pozn. pokiaľ exek.príkazy neprišli v ten istý deň, tak výpočet bude iný.
0 0
slavuska slavuska

slavuska je offline (nepripojený) slavuska

Najprv prišla tá sociálna poisťovňa a o tyzden ta zdravotna. AKo sa tymto meni vypocet?
Inac deti si pochopila spravne. Uz vopred ďakujem. Je to veľká pomoc, lebo mne to pripadá ako španielska dedina...
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Výpočet bude rovnaký, len iné sumy budeš posielať

Z 2.tretiny predn.pohľadávka SP 92,59
Z 1. tretiny predn.pohľadávka SP 92,59
Nakoľko celá suma exek.zrážky do SP je 417,21 € tak ešte zrazíš 232,03 zo sumy 150 % ŽM 425,27 € a tým pádom SP je vybavená celá.
Takže zrážka pre SP spolu : 417,21

A na budúci mesiac už budeš zrážať iba pre ZP.
Z 1. tretiny 92,59 plus sumu nad 150 % ŽM

POZN. čítaj prísp. č. 98 (pozerala som starý exek.poriadok,kde zdrav.poist.ešte nebolo uvedené ako prednostná pohľadávka)
Naposledy upravil Andyke : 19.04.10 at 08:05
0 0
slavuska slavuska

slavuska je offline (nepripojený) slavuska

Dakujem velmi pekne.
Len sa este opytam, to že platí výživné dobrovoľne sa nikde nebere do úvahy? Myslím výška výživného?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Výška plateného výživného neznižuje výšku zrážok pri nútenom výkone rozhodnutia.
Predsa tie deti už zohľadňuješ pri výpočte zrážok ako nepostihnuteľnú časť (2x46,29) voči osobám, ktorým poskytuje výživné.
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Poprosím o radu, zamestnankyňa má cca 600€ čistú mzdu, je rozvedená a má 1 neplnol.dieta. Na základe dohody o zrážkach s bankou zrážame mesačne 210,- €. Dostali sme exekúciu neprednostnú, ak správne rátame môžeme mu posielať najviac 47,41 €. Chceme sa spýtať kedy sa uplatňuje 70% ZM ? Dakujem za odpoved.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Andyke Pozri príspevok
Výpočet bude rovnaký, len iné sumy budeš posielať

Z 2.tretiny predn.pohľadávka SP 92,59
Z 1. tretiny predn.pohľadávka SP 92,59
Nakoľko celá suma exek.zrážky do SP je 417,21 € tak ešte zrazíš 232,03 zo sumy 150 % ŽM 425,27 € a tým pádom SP je vybavená celá.
Takže zrážka pre SP spolu : 417,21

A na budúci mesiac už budeš zrážať iba pre ZP.
Z 1. tretiny 92,59 plus sumu nad 150 % ŽM
Nesúhlasím s týmto postupom + pohľadávka poistného do ZP je tiež prednostná, t.j. zráža sa na ňu aj druhá tretina.
1.tretina je 92,59+425,27= 517,86
2.tretina je 92,59
Celkom správny postup (dá sa v tomto prípade zjednodušiť, ale pre poriadok) je takýto:
2. tretina sa rozdelí v pomere podľa výšky pohľadávky na obe prednostné pohľadávky. T.j. 92,59/(417,21+1371,60)x417,21 = 21,60 ide na SP, zvyšok (70,99) na ZP.
Ak 2.tretina nestačí na celú pohľadávku, zvyšok sa zrazí z prvej tretiny v poradí pohľadávok, v akom došli, t.j. najskôr zvyšok SP (395,60). Keďže v 1.tretine ešte niečo ostalo, zrazí sa z nej aj druhá pohľadávka v poradí, t.j. na ZP sa zrazí z 1.tretiny 517,86-395,61 = 122,25.
T.j. na SP sa spolu zrazí 21,60+395,61 = 417,21
na ZP sa spolu zrazí 70,99+122,25 = 193,24

V tomto prípade sa to dalo zjednošiť ale len z dôvodu, že sa mohla prvá zrážka zraziť celá naraz, t.j. 417,21 na SP a zvyśok z oboch tretín dohromady na ZP.
2 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Daggmar Pozri príspevok
Poprosím o radu, zamestnankyňa má cca 600€ čistú mzdu, je rozvedená a má 1 neplnol.dieta. Na základe dohody o zrážkach s bankou zrážame mesačne 210,- €. Dostali sme exekúciu neprednostnú, ak správne rátame môžeme mu posielať najviac 47,41 €. Chceme sa spýtať kedy sa uplatňuje 70% ZM ? Dakujem za odpoved.
Ak myslíš 70% z nepostihnuteľnej sumy, to sa uplatňuje len ak ide o zrážku výživného a dlžného výživného na maloleté dieťa.
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Janka dakujem, ano to som mala na mysli. Teda v tomto prípade sa nás to netýka.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Pekný deň prajem, chcem si iba potvrdiť toto: Keď mi prišli postupne za sebou dve exekúcie na zamestnanca neprednostné, zrážky z 1/3 mám najprv uspokojiť tú prvú v poradí a keď ju dozrážam mám začať tú druhú? A exekútorovi oznámiť, že jeho exekúčný príkaz je až druhý v poradí? Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať