Zavrieť

Porady

Exekucne zrazky zo mzdy

Dobry vecer, chcem Vas poprosit, sice tu mate nejake starsie vypracovane otazky k tejto problematike, ale teraz neviem ci nebola nejaka aktualizacia. Ked na jedneho zamestnanca,slobodneho,bezdetneho mi prislo strhavat zrazky zo mzdy na zaklade exekucie a zamestnanec ma netto mzdu 295,50 EUR, zivotne minimum je teraz 185,19 EUR aku najvyssiu vysku zrazky mozem vykonat za mesiac z toho titulu? dakujem
Usporiadat
vargova angela vargova angela

vargova angela je offline (nepripojený) vargova angela

chcem sa spýtať, či sa zmenila suma na povinného a vyživované dieťa pri výpočte max. mesačnej splátky exekúcie od 1.7.2011?
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Zmenila.
1 0
btt12 btt12

btt12 je offline (nepripojený) btt12

Dobry den, chcela by som sa spytat, kedze idem robit prvykrat zrazky zo mzdy zamestnancovi na trvalý pracovný pomer. V akej výške môže byť zrážka z minimálnej mzdy s ohľadom na zmeny ŽM od 1.7.2011? Doteraz som zrážala len dohodárom a tam sa mi to zdalo jednoduchšie Z tohto som trosku mimo. Dakujem
+ ma este napadlo, ak dostava aj vreckove plynuce z ZPC, ma to nejaky vplyv?
Naposledy upravil btt12 : 09.08.11 at 13:18
0 0
vargova angela vargova angela

vargova angela je offline (nepripojený) vargova angela

Dobrý deň, chem sa spýtať, či zákon dovolí dávať zamestnancom stravné lístky, ktoré získala spoločnosť z vlastnej predajne pri platbách so stravnými lístkami?
0 0
Mia3683 Mia3683

Mia3683 je offline (nepripojený) Mia3683

pekny den.
prosim, a ako to je s detmi v takomto pripade?
zamestnanec ma exekuciu, ozenil sa a jeho manzelka ma dve vlastne deti. tieto deti si zamestnanec nijako neosvojil. pri exekúcii ratam iba manzelku, alebo aj tie dve deti? ja ratam iba manzelku, je to tak spravne?
dakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Deti sa počítajú iba jeho vlastné alebo osvojené. Na manželkine deti nemá vyživovaciu povinnosť.
0 0
Mia3683 Mia3683

Mia3683 je offline (nepripojený) Mia3683

dakujem
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dobrý deň, chem sa spýtať, či zákon dovolí dávať zamestnancom stravné lístky, ktoré získala spoločnosť z vlastnej predajne pri platbách so stravnými lístkami?
Použité stravné lístky pri platbe v obchode by mali byť označené ako použité (sú to predsa poukážky na jednorázové použitie) a preto by sa nemali dávať znova "do obehu". Ich opätovným použitím by možno dochádzalo k daňovým únikom, prípadne podvodu.
Príklad: 3€ poukážka použitá na zaplatenie tovaru v hodnote 3€, znova tá istá poukážka opäť použitá na nákup tovaru za 3€. Výsledok: zaplatené 3€, nakúpené za 6€!
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Prosím o radu, prišla mi žiadosť o zrážky zo mzdy na poskytnutý úver spol. Pohotovosť, ktoré zamestnanec nesplácal-800EUR. O týždeň mi prišiel exek. príkaz na 160eur. Zamestnancova čistá mzda je 320 eur, má družku, s ktorou žije a má s ňou jedno dieťa. Koľko mu mám teraz zraziť?
0 0
Erislava Erislava

Erislava je offline (nepripojený) Erislava

Jana Motyčková Pozri príspevok
Deti sa počítajú iba jeho vlastné alebo osvojené. Na manželkine deti nemá vyživovaciu povinnosť.

Ja to tiež teraz riešim a nie som si istá, pretože v zákone č.595/2003 v §33 ods 2 sa píše, že za vyživované dieťa daňovníka sa považuje dieťa druhého z manželov.Myslím si, že keď to platí pre účely daňového bonusu, tak aj pri exekúcii.Ja by som to dieťa počítala.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Na účely exekúcií a posudzovania vyživovaných osôb sa používa zákon o rodine - v princípe sú vyživované tie deti, na ktoré by musel platiť po rozvode výživné - a to nie sú deti manželky, ak si ich neosvojí.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Najka Pozri príspevok
Prosím o radu, prišla mi žiadosť o zrážky zo mzdy na poskytnutý úver spol. Pohotovosť, ktoré zamestnanec nesplácal-800EUR. O týždeň mi prišiel exek. príkaz na 160eur. Zamestnancova čistá mzda je 320 eur, má družku, s ktorou žije a má s ňou jedno dieťa. Koľko mu mám teraz zraziť?
Družka nie je vyživovaná osoba, dieťa je. Čiže
320
- 113,89 na neho
- 47,45 na dieťa
----------
158,66
1/3 = 52,88.
52,88 pošleš na došlú dohodu. Exekútorovi napíšeš, "že je v poradí", ak ti zamestnanec nepodpíše, že súhlasí so zrážaním vyššej zrážky, ako dovoľuje zákon.
0 0
Erislava Erislava

Erislava je offline (nepripojený) Erislava

Nechám si poradiť, ale niekedy už fakt neviem, podľa ktorého zákona sa postupuje.Neviem nikde nájsť, že sa má vyživovaná osoba posudzovať podľa Zákona o rodine.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Nariadenie vlády 268/2006 o rozsahu zrážok zo mzdy, hovorí o osobách, ktorým povinný poskytuje výživné (nie o vyživovaných deťoch daňovníka). Poskytovanie výživného upravuje zákon o rodine v III. časti (Výživné).
2 0
Erislava Erislava

Erislava je offline (nepripojený) Erislava

Ďakujem.
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
potrebujem pomoc, dostala som exekučný príkaz na zamestnankyňu, ktorá pracuje na polovičný úväzok. J e rozvedená, vyživuje 3 deti. Jej čistý mesačný príjem je 140,- Eur, daňový bonus 61,53 Eur. Výživné jej platí štát /nakoľko bývalý manžel jej neplatí/ cca. 69,- eur mesačne, možno, že dostane aj nejaké sociálne dávky, o ktorých ja neviem. Môžete mi poradiť ako mám vypočítať zrážky zo mzdy. Ona je ochotná platiť 20,- Eur mesačne. Ide o pohľadávku od Orange Slovensko, a.s. v sume 156,01 Eur + príslušenstva pohľadávky 171,08 Eur
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

u.erika Pozri príspevok
potrebujem pomoc, dostala som exekučný príkaz na zamestnankyňu, ktorá pracuje na polovičný úväzok. J e rozvedená, vyživuje 3 deti. Jej čistý mesačný príjem je 140,- Eur, daňový bonus 61,53 Eur. Výživné jej platí štát /nakoľko bývalý manžel jej neplatí/ cca. 69,- eur mesačne, možno, že dostane aj nejaké sociálne dávky, o ktorých ja neviem. Môžete mi poradiť ako mám vypočítať zrážky zo mzdy. Ona je ochotná platiť 20,- Eur mesačne. Ide o pohľadávku od Orange Slovensko, a.s. v sume 156,01 Eur + príslušenstva pohľadávky 171,08 Eur
nemôžeš jej vykonať zrážku zo mzdy, má príliš malý príjem, teba nezaujíma jej výživné na deti ako zamestnávateľa, daňový bonus sa v prípade exekúcií nezapočítava do čistej mzdy (nie je povinnosť v zmysle zákona).

Ak je ochotná platiť 20 eur, bolo by vhodné, aby sa skontaktovala s exekútorom a doriešila si to, ty ako zamestnávateľ si len povinná oznámiť, že nie je možné vykonať zrážku zo mzdy.

Po dohode s exekútorom to môže riešiť tak, že ona napíše pre zamestnávateľa žiadosť o zrážku zo mzdy vo výške 20 eur, na č.účtu: ................., VS......... a dátum od kedy.

kuk aj sem:
http://www.porada.sk/t26710-vykony-r...y-zo-mzdy.html
Naposledy upravil mzdarka renca : 09.09.11 at 19:52
2 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
Ďakujem!
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Tiež mám zamestnankyňu ktorá má exekučný príkaz na zrážanie zo mzdy jej čístý príjem je NETTO 274,53 EUR po odpočítaní poistného a teraz ide mínus životné minimum od 1.7.2011 189,83 EUR jej vychádza zrážať 84,74 EUR mesačne, je to takto vporiadku ?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak nemá vyživované osoby a ide o neprednostnú pohľadávku, tak zvyšok čistej mzdy je : 274,53-113,89 = 160,64, zaokr. 160,63. Zrážať možno 1/3, čiže 53,54€. Pri prednostnej zrážke 107,08.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať