Zavrieť

Porady

Exekucne zrazky zo mzdy

Dobry vecer, chcem Vas poprosit, sice tu mate nejake starsie vypracovane otazky k tejto problematike, ale teraz neviem ci nebola nejaka aktualizacia. Ked na jedneho zamestnanca,slobodneho,bezdetneho mi prislo strhavat zrazky zo mzdy na zaklade exekucie a zamestnanec ma netto mzdu 295,50 EUR, zivotne minimum je teraz 185,19 EUR aku najvyssiu vysku zrazky mozem vykonat za mesiac z toho titulu? dakujem
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

S exekúciou prikázaním pohľadávky na dohodu som sa ešte nestretla. Nejde o exekúciu zrážkami zo mzdy. Obrátila by som sa na právnika, prípadne skúste dať otázku na epi alebo hnonline, alebo aspoň by som požiadala o vysvetlenie exekútora.
Výsledok ma bude zaujímať - hlavne, či je možné dohodu postihnúť prikázaním pohľadávky. Ak je to možné, potom celú sumu z dohody by bolo treba poslať exekútorovi až do výšky exekúcie.
Naposledy upravil Jana Motyčková : 06.12.10 at 06:38
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Jana Motyčková Pozri príspevok
S exekúciou prikázaním pohľadávky na dohodu som sa ešte nestretla. Nejde o exekúciu zrážkami zo mzdy. Obrátila by som sa na právnika, prípadne skúste dať otázku na epi alebo hnonline, alebo aspoň by som požiadala o vysvetlenie exekútora.
Výsledok ma bude zaujímať - hlavne, či je možné dohodu postihnúť prikázaním pohľadávky. Ak je to možné, potom celú sumu z dohody by bolo treba poslať exekútorovi až do výšky exekúcie.
O exekúciu zrážkami zo mzdy nejde, v celom exekučnom príkaze sa mzda vôbec nespomína, no skúsim zavolať exekútora.
0 0
Jana P Jana P

Jana P je offline (nepripojený) Jana P

Prosím o radu v tejto téme, prišiel mi príkaz od súdneho exekútora na zrážky zo mzdy zamestnanca,prednostná pohľadávka v sume 302 € na účet oprávneného a 127 € na účet súdneho exekútora. Chcem sa opýtať, či najskôr uspokojiť oprávneného a až tak exekútora alebo posielať peniaze súčasne obidvom, ďakujem. Čistá mzda zamestnanca je cca 460€, je rozvedený a nemá maloleté deti.
Naposledy upravil Jana P : 07.12.10 at 06:07
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Malo by sa to rozdeliť, prípadne - ak je viac oprávnených, je možné celú sumu zaslať exekútorovi a on to rozdelí medzi oprávnených. (§81 Exekučného poriadku).
0 0
Jana P Jana P

Jana P je offline (nepripojený) Jana P

Ďakujem, tak to rozdelím, exekútor to žiada zasielať na dva rozdielne účty, takže radšej každému časť. Srdečná vďaka za radu.
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

Zamestnanec má 1/3 exekúciu (už roky), ale teraz mi prišlo z proficreditu, že mu mám zrážať ich pôžičku. To mám zrážať z tých 296,6€ ( čo zostane po zrážke exekúcie) ešte 45€? Alebo o túto sumu menej zaplatím na exekúciu?
Ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Na dohodu o zrážkach zo mzdy postúpenú zamestnávateľovi sa vzťahuje "tretinový systém" rovnako ako na zrážky podľa Občianskeho súdneho poriadku. Tieto zrážky sa zrážajú len z prvej tretiny.
Keď pohľadáš v tejto téme, určite nájdeš viac.
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

Ďakujem.
0 0
mimča mimča

mimča je offline (nepripojený) mimča

Jana Motyčková Pozri príspevok
Jeho dieťa je vyživovanou osobou, pokiaľ nemáte exekučný príkaz na vymoženie pohľadávky výživného na toto dieťa, takže dieťa musíte započítať do vyživovaných osôb.
Takže ak je to neprednostná pohľadávka, zrazíte 54,17.
Pri zrážkach podľa exekučného poriadku môžete so súhlasom zamestnanca (písomným) zraziť aj viac, najviac však toľko, aby mu ostali nepostihnuteľné sumy na neho a vyživované osoby.

ďakujem
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

Dobrý deň, potrebujem poradiť ohľadne exekúcie. Na nášho zamestnanca prišli tento mesiac dva príkazy na začatie exekúcie nezávisle na sebe, čiže dvaja súdny exekútorovia. Teraz som v pomykove ako to budem zrážať tomu zamestnancovi, keď sú dve rozdielne exekúcie. Zarába niečo okolo 300 eur v čistom a teraz nechápem či mu to mám zrážať aj jednu exekúciu aj druhú naraz a potom neviem ako sa to presne počíta. Nie je napísaná žiadna z nich že by bola prednostná. A ešte ked v príkaze na začatie exekúcie píšu že už mu treba zrážať po doručení tohto príkazu a potom po doručení exekučného príkazu to poslať na účet exekútora, tak mu to mám už teraz začať zrážať pri najbližšej výplate? Ďakujem za každú radu.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Rozhodujúci je dátum doručenia. Ak neprišli v jeden deň, tak sa zráža pre tú, ktorá prišla skôr. Ak prišli v jeden deň, tak sa zrážka rozpočítava pomerne. Zrážať treba z najbližšej výplaty, keďže je len príkaz na začatie exekúcie, tak sa úhrada nepošle na účet exekútora, ale sa uchová v depozite. Po doručení exekučného rozhodnutia sa, čo môže trvať aj viac mesiacov, sa zrazené sumy poukážu na účet, ktorý uvedie exekútor.
1 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

Aňuška Pozri príspevok
Rozhodujúci je dátum doručenia. Ak neprišli v jeden deň, tak sa zráža pre tú, ktorá prišla skôr. Ak prišli v jeden deň, tak sa zrážka rozpočítava pomerne. Zrážať treba z najbližšej výplaty, keďže je len príkaz na začatie exekúcie, tak sa úhrada nepošle na účet exekútora, ale sa uchová v depozite. Po doručení exekučného rozhodnutia sa, čo môže trvať aj viac mesiacov, sa zrazené sumy poukážu na účet, ktorý uvedie exekútor.
Ďakujem veľmi pekne za radu. Síce neprišli v jeden deň, ale zo zaujímavosti aby som vedela na budúce, pomerne znamená, že sa čiastka zrazená z jednej tretiny mzdy vydelí dvomi alebo počtom exekútorov? A ešte sa opýtam, tomu druhému exekútorovi nemusím oznamovať, že nebudem zatiaľ zrážať jeho pohľadávku, nakoľko prišla ako druhá? Oznámila som v liste len, že už prišla jedna exekúcia pred ním. Stačí? Pochopí to? ďakujem ešte raz.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Pomerne rozpočítavam nasledovne:
vypočítaná suma mesačnej zrážky deleno celková suma spočítaných pohľadávok krát suma konkrétnej exekúcie.
Napr.
1.exekúcia na sumu 3500 €
2.exekúcia na sumu 1500 €
Spolu celkom 5000 €

Mesačná zrážka z čistej mzdy napr. 300 €
Pomerne 1. exekúcia = 300:5000*3500
Pomerne 2. exekúcia = 300:5000*1500

Druhému exekútorovi samozrejme treba oznámiť, že sa nemôže zrážať a že je v poradí. Pohľadám vzor, ktorý posielam ja, ak chceš.
0 0
mirčiak mirčiak

mirčiak je offline (nepripojený) mirčiak

Aňuška Pozri príspevok
Pomerne rozpočítavam nasledovne:
vypočítaná suma mesačnej zrážky deleno celková suma spočítaných pohľadávok krát suma konkrétnej exekúcie.
Napr.
1.exekúcia na sumu 3500 €
2.exekúcia na sumu 1500 €
Spolu celkom 5000 €

Mesačná zrážka z čistej mzdy napr. 300 €
Pomerne 1. exekúcia = 300:5000*3500
Pomerne 2. exekúcia = 300:5000*1500

Druhému exekútorovi samozrejme treba oznámiť, že sa nemôže zrážať a že je v poradí. Pohľadám vzor, ktorý posielam ja, ak chceš.
Aha tak teraz aspoň budem vedieť. Ďakujem ešte raz. Ten vzor by som bola rada, ak môžeš zavesiť. Pomohlo by mi to. Vďaka.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Prikladám vzor
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Chcela by som vás poprosiť. Mám zamestnankyňu, ktorá si vzala revolvingový úver. Prišla nám dohoda o zrážkach zo mzdy na sumu 80,37 € mesačne. Zamest. má hrubú mzdu 184,65, daň je nulová a odvody sú 24,48€. Za čistú mzdu mám posudzovať mzdu bez odpočítania odvodov? Teda 184,65 € od toho odrátam 111,22 € a z toho uplatňovať zrážku 24,48 € vo výške 1/3. Zamest. má aj dvoch plnoletých synov a plnoletú dcéru, manžel už nežije. Ženaty syn (pracuje) a slobodná dcéra (pracuje) bývajú s nou a slobodný syn býva vo svojom byte (nepracuje). Sú tieto osoby nejako posudzované pri uplatnení živ. minima? neviem ci su moje uvahy správne, robím to prvýkrát a chcem sa istit, aby som na niečo nezabudla. Dakujem
0 0
janulik100 janulik100

janulik100 je offline (nepripojený) janulik100

Dobry den, chcem sa poradit ohladne prednostnej pohladavky a dohode o zrazkach zo mzdy s nebankovou spolocnostou (prisla nam vyzva na vykon zrazok zo mzdy a inych prijmov odvolavajuca sa na §551 ods. 2 Občianskeho zákonníka vo vyske 79,67EUR,co je vyska dojnasobku mesacnej splatky uveru). poradte mi ako postupovat prednostna pohladavka je vo vyske 3893,25 v exekucnom prikaze nam exekutor nariaduje uspokojenie prednostnej pohladavky z dvoch tretin..aky dalsi postup zvolim, ked pre prednostnu pohladavku je cista mzda 320,79 a v pripade zrazok zo mzdy je to mzda 369,20 navyse oba tieto dokumenty boli dorucene v jeden den. A nie je mi jasny dalsi fakt vyzva je na vykon zrazok zo mzdy/inych prijmov (co vsetko sa mysli pod pojmom ine prijmy? spadaju sem aj cestovne nahrady? resp. diety?) za rychlu odpoved vopred dakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

zuzanask - správne, deti už nie sú vyživovanými osobami.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

janulik100 Pozri príspevok
Dobry den, chcem sa poradit ohladne prednostnej pohladavky a dohode o zrazkach zo mzdy s nebankovou spolocnostou (prisla nam vyzva na vykon zrazok zo mzdy a inych prijmov odvolavajuca sa na §551 ods. 2 Občianskeho zákonníka vo vyske 79,67EUR,co je vyska dojnasobku mesacnej splatky uveru). poradte mi ako postupovat prednostna pohladavka je vo vyske 3893,25 v exekucnom prikaze nam exekutor nariaduje uspokojenie prednostnej pohladavky z dvoch tretin..aky dalsi postup zvolim, ked pre prednostnu pohladavku je cista mzda 320,79 a v pripade zrazok zo mzdy je to mzda 369,20 navyse oba tieto dokumenty boli dorucene v jeden den. A nie je mi jasny dalsi fakt vyzva je na vykon zrazok zo mzdy/inych prijmov (co vsetko sa mysli pod pojmom ine prijmy? spadaju sem aj cestovne nahrady? resp. diety?) za rychlu odpoved vopred dakujem
Uf,
zisti si druhú tretinu z 320,79 - tú daj na prednostnú exekúciu
zisti si prvú tretinu pre exekúciu a pre dohodu, pre dohodu bude vyššia- rozdiel medzi nimi daj na dohodu, a tú nižšiu tretinu rozdeľ v pomere podľa výšky pohľadávky na obe exekúcie.
Alebo si to až tak nekomplikuj - vypočítaj tretiny ako pre exekúciu, druhú daj na prednostnú, prvú rozdeľ v pomere podľa výšky pohľadávky.
(v oboch prípadoch nie je aj tak jasné, čo je správne)
0 0
ludeko ludeko

ludeko je offline (nepripojený) ludeko

v súvislosti s odpoveďou pre "zuzanask" č.prísp.157 a 159, prosím o ujasnenie: vyživovanou osobou nie je ani dospelé 19-ročné dieťa, ktoré externe študuje na VŠ, nepracuje a žije v spoločnej domácnosti so za-kyňou,ktorá má exekučné splátky? Ďakujem LK
Naposledy upravil ludeko : 20.12.10 at 10:43
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať