Zavrieť

Porady

Exekucne zrazky zo mzdy

Dobry vecer, chcem Vas poprosit, sice tu mate nejake starsie vypracovane otazky k tejto problematike, ale teraz neviem ci nebola nejaka aktualizacia. Ked na jedneho zamestnanca,slobodneho,bezdetneho mi prislo strhavat zrazky zo mzdy na zaklade exekucie a zamestnanec ma netto mzdu 295,50 EUR, zivotne minimum je teraz 185,19 EUR aku najvyssiu vysku zrazky mozem vykonat za mesiac z toho titulu? dakujem
Usporiadat
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

margaretka71 Pozri príspevok
Pekný deň prajem, chcem si iba potvrdiť toto: Keď mi prišli postupne za sebou dve exekúcie na zamestnanca neprednostné, zrážky z 1/3 mám najprv uspokojiť tú prvú v poradí a keď ju dozrážam mám začať tú druhú? A exekútorovi oznámiť, že jeho exekúčný príkaz je až druhý v poradí? Ďakujem
Posúvam
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

áno .
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Jana Motyčková Pozri príspevok
áno .
Veľmi pekne ďakujem. Pekný deň.
0 0
andzeliiina andzeliiina

andzeliiina je offline (nepripojený) andzeliiina

Prosím Vás,
mám nasledovný problém: zamestnancovi prišiel v roku 2008 príkaz na začatie exekúcie voči spoločnosti Orange - to znamená neprednostná zrážka, na základe ktorej som vykonávala zrážky zo mzdy nasledovne: (ČM - 185,19) / 3 = vyšlú sumu som zasielala exekútorovi. Ako vidím, robila som zle. Mám to nejak opraviť (čo sa spätne nedá) alebo ako to mám riešiť? Je slobodný a bezdetný.
Ďalšia vec: v 07/2010 som dostala na toho istého zamestnanca ďalší príkaz na začatie exekúcie za pokutu policajtom - predpokladám, že to tiež nie je prednostná zrážka. Ako mám v tomto prípade vykonávať zrážky exekútorovi? Resp. ma zaujíma, či mám najskôr doplatiť zrážky jednému exekútorovi (keďže zrážky z prvej exekúcie stále vykonávam) a potom druhému exekútorovi? Alebo sa vyšlá suma pre exekútorov delí dvoma či ako? Ďakujem.
0 0
dasasopi dasasopi

dasasopi je offline (nepripojený) dasasopi

andzeliiina Pozri príspevok
Prosím Vás,
mám nasledovný problém: zamestnancovi prišiel v roku 2008 príkaz na začatie exekúcie voči spoločnosti Orange - to znamená neprednostná zrážka, na základe ktorej som vykonávala zrážky zo mzdy nasledovne: (ČM - 185,19) / 3 = vyšlú sumu som zasielala exekútorovi. Ako vidím, robila som zle. Mám to nejak opraviť (čo sa spätne nedá) alebo ako to mám riešiť? Je slobodný a bezdetný.
Ďalšia vec: v 07/2010 som dostala na toho istého zamestnanca ďalší príkaz na začatie exekúcie za pokutu policajtom - predpokladám, že to tiež nie je prednostná zrážka. Ako mám v tomto prípade vykonávať zrážky exekútorovi? Resp. ma zaujíma, či mám najskôr doplatiť zrážky jednému exekútorovi (keďže zrážky z prvej exekúcie stále vykonávam) a potom druhému exekútorovi? Alebo sa vyšlá suma pre exekútorov delí dvoma či ako? Ďakujem.
K tej prvej zrážke by som spísala dohodu o zrážkach so zamestnancom o tom, že mu budem zrážať 1/3 z čistej mzdy. A k tej druhej. Má sa zrážať podľa poradia ako prišli. Takže splatila by som prvú a až tak by som začala zrážať druhú. Len napíš tomu druhému exekútorovi, že už zrážky vykonávaš a je v poradí.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Súhlas s dasasopi, okrem toho, že tú dohdou by som nespisovala, robila by som "mŕtveho chrobáka" a začala by som to robiť správne.
0 0
renkulka renkulka

renkulka je offline (nepripojený) renkulka

Prosím,vypočítavam zrážku - exekúciu z čistej mzdy bez daňového bonusu, alebo z ČM s daň. bonusom? Ďakujem.
0 0
tattoo2 tattoo2

tattoo2 je offline (nepripojený) tattoo2

dobry den,z dovodu nevyplacania mzdy,som sa zadlzil.rysuje sa mi nova robota.chcem sa spytat kolko mi moze exekutor strhnut z jednej vyplaty,resp.kolko mi musi ostat z vyplaty po strhnuti splatky exekutorom.dakujem
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

renkulka Pozri príspevok
Prosím,vypočítavam zrážku - exekúciu z čistej mzdy bez daňového bonusu, alebo z ČM s daň. bonusom? Ďakujem.
Ja som žiadala v tejto veci o usmernenie Exekútorsky úrad, nakoľko v § 69 ods. 1 sa uvádza, že sa zo mzdy odpočítava preddavok na daň alebo daň a v § 69 ods. 2 sa zase uvádza, že sa do čistej mzdy nezapočítavajú prídavky na dieťa, nič sa nepíše o daňovom bonuse.

Daňový bonus je určený (obdobne ako prídavky na deti) na vyživované dieťa. Odpoveď bola, že do čistej mzdy (z ktorej sa potom po odpočte nepostihnuteľných súm vypočítva zrážka na uspokojenie pohľadávky) nezapočítavame sumu daňového bonusu.
1 0
andzeliiina andzeliiina

andzeliiina je offline (nepripojený) andzeliiina

ďakujem veľmi pekne..dohodu so zamestnancom vykonám - to problém nie je, exekútorovi list napíšem...veľmi pekne ďakujem ešte raz, uľahčili ste mi dnešné zaspávanie... ;-DDD
0 0
andzeliiina andzeliiina

andzeliiina je offline (nepripojený) andzeliiina

ja mám na výpočet miezd program, tak som to vyskúšala...
zrážka mi vychádza z čistej mzdy už s prirátaným daňovým bonusom - logicky súhlasím, že daňový bonus patrí dieťaťu, ale ak vykonávate mzdu prostredníctvom mzdového programu, zrážka pokračuje po čistej mzde so zarátaným daňovým bonusom...
podľa mňa hlúposť, ale pravdepodobne je to chyba nášho zákonného systému...
0 0
andzeliiina andzeliiina

andzeliiina je offline (nepripojený) andzeliiina

tattoo2 Pozri príspevok
dobry den,z dovodu nevyplacania mzdy,som sa zadlzil.rysuje sa mi nova robota.chcem sa spytat kolko mi moze exekutor strhnut z jednej vyplaty,resp.kolko mi musi ostat z vyplaty po strhnuti splatky exekutorom.dakujem
myslím, že v práci vám vyrátajú zrážku mzdu tak, ako bolo uvádzané vyššie:
teda (ČM - 111,11) / 3 = suma, ktorá vám vyjde, tú vám strhnú a zašlú tam, kde ju dlžíte - ostatné peniaze vám vyplatia ako vyúčtovanie mzdy.
0 0
tattoo2 tattoo2

tattoo2 je offline (nepripojený) tattoo2

ale moj dlh prevysuju niekolko nasobne mesacny prijem.co v takom pripade?a dakujem uz za predchadzajucu odpoved
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

tattoo2 Pozri príspevok
ale moj dlh prevysuju niekolko nasobne mesacny prijem.co v takom pripade?a dakujem uz za predchadzajucu odpoved
zamestnávateľ vám bude robiť zrážku z výplaty (ktorej výška sa určí každý mesiac podľa vzorca, ktorý uviedla andzeliiina) dovtedy, pokiaľ pohľadávka nebude vyrovnaná do nuly
0 0
sanya sanya

sanya je offline (nepripojený) sanya

Dnes sme dostali exekučný príkaz aj príkaz na začatie exekúcie našej zamestnankyne. Ibaže od začiatku roka je na PN a nie je predpoklad že sa tak skoro vráti - čo mám robiť??
0 0
Katarína Cigánová Katarína Cigánová
sanya Pozri príspevok
Dnes sme dostali exekučný príkaz aj príkaz na začatie exekúcie našej zamestnankyne. Ibaže od začiatku roka je na PN a nie je predpoklad že sa tak skoro vráti - čo mám robiť??
napísat exekútorovi , že momentálne nevyplácate mzdu , povinný že je PN a začnete so zrážkami po nástupe z PN. Ak by ste s povinným ukončili PP z akéhokolvek dovodu , je potrebné toto exekútorovi oznámit - samozrejme písomne
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

nová tabuľka platná od 1.7.2010
0 0
TROYA TROYA

TROYA je offline (nepripojený) TROYA

sorry
Pri uspokojovaní pohľadávky z jednej tretiny
- sa jedna tretina čistej mzdy podľa mňa zrazí celá /teda po odpočítaní nepostihnuteľnej časti t.j. 111,22 ak je povinný sám/ a k tomu sa pripočíta zvyšok čistej mzdy prevyšujúci 278,07 €
OPRAVTE MA AK TO NEPOČITAM SPRAVNE PROSIM
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

TROYA : ak myslíš takto (zvyšok čistej mzdy je 600):
- celá jedna tretina je 200 a všetko nad 278,07 je 321,93, spolu teda 521,93 - tak takto nie.

Zrazí sa všetko nad 278,07 + jedna tretina z 278,07, t.j. 321,93+92,69 = 414,62.
0 0
mirka06121985 mirka06121985

mirka06121985 je offline (nepripojený) mirka06121985

Zamestnankyni zrazam uz jednu zrazku a to jednu tretinu z CM a teraz mi prisiel druhy prikaz, pri nom mi bolo povedane, ze mozem zrazit tolko kolko sa maximalne da,ale neviem ci je moj vypocet spravny: (zamestnankyna zije sama s manzelom, dieti nemaju)
CM: 236,24 €
1. zrazka: 1/3 (236,34 - 111,22 - 46,34) = 78,68 :3 = 26,22 €
2. zrazka: 52,46 alebo sa mylim?
Prosim pomozte mi, surne. Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať