Zavrieť

Porady

Exekucne zrazky zo mzdy

Dobry vecer, chcem Vas poprosit, sice tu mate nejake starsie vypracovane otazky k tejto problematike, ale teraz neviem ci nebola nejaka aktualizacia. Ked na jedneho zamestnanca,slobodneho,bezdetneho mi prislo strhavat zrazky zo mzdy na zaklade exekucie a zamestnanec ma netto mzdu 295,50 EUR, zivotne minimum je teraz 185,19 EUR aku najvyssiu vysku zrazky mozem vykonat za mesiac z toho titulu? dakujem
Usporiadat
milena bogdanyova milena bogdanyova
dobrý.prosím vás mohol by mi niekto poslať tabuľku na výpočet exekucií ? ďakujem vopred milka
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

postupovala som podla Andyky dufam, ze je to spravne

zamestnanec ma cistu mzdu 266,66 jedno vyzivovane dieta a je slobodny, ma neprednostnu zrazku

266,66 - 111,11 - 46,29 = 109.26
ked ma taku malu mzdu a po odratani odpoctu na seba a dieta mu zostane 109,26 jedna tretina z toho pojde na zrazku = 36.42
cize by som mu strhla 36.42 €, takto som to vypocitala podla tabulky,ktoru niekedy davno pripojila Zitka myslim.neviem ci je to spravne, mzdy som prebrala a zo mzdy za 9,10 2009 mu strhli 85€, za 11,12 2009 strhli 48, neviem podla coho isli, ale vychadza mi, ze ak mal za 9,10 cistu mzdy 256,56 tak to rozdelili na tretiny a jednu z toho dali na zrazenie, z coho sa vyratala zrazka za 11, 12 netusim ale bola to suma 48. ja by som vas chcela poprosit, ci som vyratala spravne tu sumu 36,42 ktora by mala byt strhnuta od 1/2010 ak ma cistu mzdu 266,66. dakujem
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

prave pozeram , ze ta suma, ktoru vyratali tych 48€ je cista mzda 256,56 - 111,11 odpocet na povinneho / 3 = 48.48, ak ma vo vyhlaseni uvedene dieta, hoci je slobodny, tak sa odpocita ciastka aj na dieta?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Jeho dieťa je vyživovanou osobou, 36,42 je správne.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

dakujem velmi pekne
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Dobrý deň,
prišla mi na zamestnanca jedna exekúcia(ZP) .
1.exekúcia je na sumu 256,18EUR + predbežné trovy exekúcie vrátane 19% DPH pre prípad zaplatenia do 14 dní odo dňa doručenia exekúcie v sume 54,62EUR + trovy exekúcie vrátane 19% DPH pre prípad vydania exekučného príkazu na vykonanie exekúcie v sume 91,29EUR. Spolu je to 402,09 EUR

Nahodila som si mzdu zamestnanca do tabuľky, ktorú som našla na porade a takto mi to vyšlo:
čistá mzda v danom mesiaci 388,68 EUR
na povinného 111,110 EUR
vyživovacie osoby 3 (manželka a 2 deti) 138,87 EUR
po odpočítaní 138,70EUR
1/3 na zrážku 46,23EUR
počet tretín na zrážku 2
zraziť v mesiaci 92,47 EUR
povinnému zostane 296,21 EUR
Takže odvediem exekútorovi sumu 96,47EUR.
A chcem sa spýtať,keď tomuto zamestnancovi prišla ďalšia exekúcia z HOME CREDIT(neplatí pôžičku). S touto exekúciou, čo mám spraviť? Poslať im vyrozumenie,že už jednu exekúciu má a tá je prednostá (ZP)?

Prosím Vás o radu.

Ďakujem.
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Ako je to prosím vás, ked zamestnanec ukončuje PP, vo výplate má len preplatený zostatok dovolenky č.j. cca 50,- EUR, vykonaná sa mu aj v tomto mesiaci zrážka?
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

books Pozri príspevok
Dobrý deň,
prišla mi na zamestnanca jedna exekúcia(ZP) .
1.exekúcia je na sumu 256,18EUR + predbežné trovy exekúcie vrátane 19% DPH pre prípad zaplatenia do 14 dní odo dňa doručenia exekúcie v sume 54,62EUR + trovy exekúcie vrátane 19% DPH pre prípad vydania exekučného príkazu na vykonanie exekúcie v sume 91,29EUR. Spolu je to 402,09 EUR

Nahodila som si mzdu zamestnanca do tabuľky, ktorú som našla na porade a takto mi to vyšlo:
čistá mzda v danom mesiaci 388,68 EUR
na povinného 111,110 EUR
vyživovacie osoby 3 (manželka a 2 deti) 138,87 EUR
po odpočítaní 138,70EUR
1/3 na zrážku 46,23EUR
počet tretín na zrážku 2
zraziť v mesiaci 92,47 EUR
povinnému zostane 296,21 EUR
Takže odvediem exekútorovi sumu 96,47EUR.
A chcem sa spýtať,keď tomuto zamestnancovi prišla ďalšia exekúcia z HOME CREDIT(neplatí pôžičku). S touto exekúciou, čo mám spraviť? Poslať im vyrozumenie,že už jednu exekúciu má a tá je prednostá (ZP)?

Prosím Vás o radu.

Ďakujem.
Posúvam
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Ako je to prosím vás, ked zamestnanec ukončuje PP, vo výplate má len preplatený zostatok dovolenky č.j. cca 50,- EUR, vykonaná sa mu aj v tomto mesiaci zrážka?


Prosím o radu, súrne
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

books Pozri príspevok
A chcem sa spýtať,keď tomuto zamestnancovi prišla ďalšia exekúcia z HOME CREDIT(neplatí pôžičku). S touto exekúciou, čo mám spraviť? Poslať im vyrozumenie,že už jednu exekúciu má a tá je prednostá (ZP)?

Prosím Vás o radu.

Ďakujem.
Ak ten Home credit prišel neskôr, tak treba tam poslať oznámenie, že sú vporadí.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

ada159 Pozri príspevok
Ako je to prosím vás, ked zamestnanec ukončuje PP, vo výplate má len preplatený zostatok dovolenky č.j. cca 50,- EUR, vykonaná sa mu aj v tomto mesiaci zrážka?


Prosím o radu, súrne
Zrážka nevyjde.
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

to som potrebovala, dakujem
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
zopár info k exe
http://hn.hnonline.sk/2-37979120-k10000_detail-56
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak ten Home credit prišel neskôr, tak treba tam poslať oznámenie, že sú vporadí.
Ďakujem.
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Prosím o radu. Zamestnanec má v čistom mzdu cca 800 eur. Má podpísanú dohodu o zrážkach, t.j. každý mesiac mu zrážame 110 eur. Dnes nám došli ďalšie 2 exekúcie od jednej exekútorky. 1/ je na čiastku 200 eur a 2/ 300 eur. Sú neprednostné. Obidve mám začať zrážať postupne? Musím niečo oznámiť exekútorke, že exekúcia je 2 v poradí? alebo to sa iba oznamuje v prípade, ak by sme mu uvedené zrážky nemohli zrážať?
0 0
dasasopi dasasopi

dasasopi je offline (nepripojený) dasasopi

suklova Pozri príspevok
Prosím o radu. Zamestnanec má v čistom mzdu cca 800 eur. Má podpísanú dohodu o zrážkach, t.j. každý mesiac mu zrážame 110 eur. Dnes nám došli ďalšie 2 exekúcie od jednej exekútorky. 1/ je na čiastku 200 eur a 2/ 300 eur. Sú neprednostné. Obidve mám začať zrážať postupne? Musím niečo oznámiť exekútorke, že exekúcia je 2 v poradí? alebo to sa iba oznamuje v prípade, ak by sme mu uvedené zrážky nemohli zrážať?

Tá suma 110 Eur je súdna zrážka? Ak áno mala by sa zrážať 2/3-na+zrazenie v plnej výške.
0 0
ivkop ivkop

ivkop je offline (nepripojený) ivkop

dobrý deň,
výpočet mi je jasný, rátam to takto už viac mesiacov. len sa chcem spýtať, aká je maximálna suma, ktorú môžem zamestnancovi zraziť. Bežne máva v čistom okolo 400 EUR, lenže tento mesiac má mimoriadne odmeny a vychádza mu čistá mzda 955 EUR. Postupujem teda pri výpočte rovnako?
Vďaka
0 0
suklova suklova

suklova je offline (nepripojený) suklova

Nie, je to dohoda o zrážkach s bankou. Na základe tejto dohody mu zrážame pravidelne čiastku 110 eur.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
tu sú tabuľky pre výpočet zrážok
http://www.porada.sk/t26710-p2-vykon...y-zo-mzdy.html
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Prvú treba zrážať tú dohodu celú, lebo prišla prvá. Dve exekúcie ktoré prišli potom sa zrážajňu, ak na ne niečo ostane. Ak na ne vyjde tých 500 €, zrazia sa obe, ak menej, tak buď sa suma rozdelí pomerne podľa výšky pohľadávky, alebo sa suma zašle exekútorovi a on ju rozdelí na obe pohľadávky (viď §81 EP).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať