Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Faktom je, že štátne nemocnice za minulý rok dosiahli nové rekordné zadlženie, viac ako 177 miliónov eur," skonštatovala Eliášová s tým, že na uvoľnené pozície budú dočasne menovaní manažéri a medicínski riaditelia s "nulovou toleranciou ku korupcii".[/QUOTE]
*
Môžu manažovať čo chcú.Pokiaľ máte všetci nárok na všetko a nie sú žiadne štandardy a pokiaľ sú v zdravotníctve dumpingové ceny nič nezmanažujete.
A ešte pokiaľ zdravotníctvo robí slúžku sociálke a vyšetruje pre ňu a píše milion papierov ktoré nik neplatí,a kriesi XY ožratých každú noc naprieč republikou na účet nemocníc,tak teda veľa manažerskych úspechov.
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
bjuty smis
Čo je zas choré ??
Snáď tam nechceš nechať smeracku chamrad....
Sa už konečne preberte.....
Aresty sa budú plniť...nie len úrady práce...))


Faktom je, že štátne nemocnice za minulý rok dosiahli nové rekordné zadlženie, viac ako 177 miliónov eur," skonštatovala Eliášová s tým, že na uvoľnené pozície budú dočasne menovaní manažéri a medicínski riaditelia s "nulovou toleranciou ku korupcii".
To vážne ? ...a všetko myslíš vážne ?
Zasa pozeráš na to straníckym pohľadom cez ružové okuliare???

Na Kuželu som nenašiel žiadnu kauzu, ba ani podozrenie. Jediné, čo sa v jeho súvislosti spomína, je prípad operácie srdca jedného mladého, kde on ponúkol funkciu.

POZOR na jedno...ak sa dáva výpoveď len s toho dôvodu, že dotyčný (nezáleží na osobe a funkcii) je členom strany Smer ? Ta fasa...vymeníme odborníka za niekoho iného, ktorý kľudne môže byť odborníkom na všetko možné, len na dané miesto jaksi nie...lenže bude mať to správne politické tričko.
Chápeme sa ?

Eliášová si môže konštatovať, koľko len chce...ja zasa konštatujem, že od nežnej revolúcie išli zdravotné poisťovne do zisku a nemocnice do zadĺženia....a to bez rozdielu, ktorá vláda bola momentálne pri moci.
odkiaľ máš, že je to len preto, že je člen smeru ?
odkiaľ máš že je smerák ?

nemáš pravdu, že nemocnice išli do zadlženia...niektoré áno, niektoré su dlhodobo ziskové

a samozrejme nemáš pravdu ani s poisťovňami...kľudne si doštuduj, koľko ich už skrachovalo, alebo sa museli zlúčiť...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
Minimálna mzda má zamrznúť

" Ďalšou možnosťou je zavedenie minimálnej mzdy podľa regiónov či odvetví. S týmto riešením prišiel minister hospodárstva Richard Sulík...."
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/cl...a-ma-zamrznut/

" Fantázia, nádhera....."
Takže potom budú aj ceny podľa regiónov či odvetví ???
a snád nie sú ???

samozrejme, že je to správny krok...

to slúži na udržanie zamestnanosti, nie na nový mercedes pre vykorisťovateľa, ako ťa hneď napadlo...
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
odkiaľ máš, že je to len preto, že je člen smeru ?
odkiaľ máš že je smerák ?

nemáš pravdu, že nemocnice išli do zadlženia...niektoré áno, niektoré su dlhodobo ziskové

a samozrejme nemáš pravdu ani s poisťovňami...kľudne si doštuduj, koľko ich už skrachovalo, alebo sa museli zlúčiť...
Ako vidím, nečítaš ma poriadne...viď zvýraznené slovo POZOR.
Ja vravím vo všeobecnosti a daného jedinca som dal ako príklad.
...a keď sme už pri danom ?
Výpoveď bez udania dôvodu a pri takejto funkcii ?
Odpoveď si doplň sám.

Uhm...ale ktoré nemocnice ? Myslíš tie, čo patria Pente ?

Takže poisťovne sa zlúčili alebo skrachovali preto, lebo mali zisk ? To chceš povedať ?
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
buchač
Minimálna mzda má zamrznúť

" Ďalšou možnosťou je zavedenie minimálnej mzdy podľa regiónov či odvetví. S týmto riešením prišiel minister hospodárstva Richard Sulík...."
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/cl...a-ma-zamrznut/

" Fantázia, nádhera....."
Takže potom budú aj ceny podľa regiónov či odvetví ???
a snád nie sú ???

samozrejme, že je to správny krok...

to slúži na udržanie zamestnanosti, nie na nový mercedes pre vykorisťovateľa, ako ťa hneď napadlo...
Povedzme, že sú roziely v mzde. Lenže ten chuj by to rád zaviedol do zákonnej podoby.

Správny krok ? Uhm...som zvedavý, či by si bol nadšený, ak by ti znížili mzdu.

Posledná veta ma dostala.
Fakt ma bude zaujímať blízka budúcnosť ohľadom majiteľa firmy, kde je zamestnaná manželka. že kde pôjde chujko na dovolenku a aké auto si zasa tento rok kúpi.
Lebo pred chvíľou som sa dozvedel, že bude mať znížený plat...ale dal pridanú hodnotu = viac povinností, viac práce...lebo je menej zamestnacov.
1 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

????

"ja zasa konštatujem, že od nežnej revolúcie išli zdravotné poisťovne do zisku "

nie, to si písal ty... ja ti oponujem
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
bjuty smis
buchač
Minimálna mzda má zamrznúť

" Ďalšou možnosťou je zavedenie minimálnej mzdy podľa regiónov či odvetví. S týmto riešením prišiel minister hospodárstva Richard Sulík...."
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/cl...a-ma-zamrznut/

" Fantázia, nádhera....."
Takže potom budú aj ceny podľa regiónov či odvetví ???
a snád nie sú ???

samozrejme, že je to správny krok...

to slúži na udržanie zamestnanosti, nie na nový mercedes pre vykorisťovateľa, ako ťa hneď napadlo...
Povedzme, že sú roziely v mzde. Lenže ten chuj by to rád zaviedol do zákonnej podoby.

Správny krok ? Uhm...som zvedavý, či by si bol nadšený, ak by ti znížili mzdu.

Posledná veta ma dostala.
Fakt ma bude zaujímať blízka budúcnosť ohľadom majiteľa firmy, kde je zamestnaná manželka. že kde pôjde chujko na dovolenku a aké auto si zasa tento rok kúpi.
Lebo pred chvíľou som sa dozvedel, že bude mať znížený plat...ale dal pridanú hodnotu = viac povinností, viac práce...lebo je menej zamestnacov.
to je presne dôsledok vysokej minimálnej mzdy...
u nás pred cca 2 r. po jej prudkom zvýšení prepustili vodiča - dôchodcu a upratovačku
teraz upratuje kolegina, ktorej pridali 70 euro a rozvoz tovaru rozdelili medzi nás....

ak si myslíš, že dá niekto vyše 600 € za podradné pomocné práce v zabudnetej oblasti...tak si to mysli dalej...a potom pindaj na vládu, že stúpa nezamestnanosť

min.mzda je naozaj pre tie" najpodradnejšie " práce....nemá každý vysoké iq a zručnosti
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
to je presne dôsledok vysokej minimálnej mzdy...
u nás pred cca 2 r. po jej prudkom zvýšení prepustili vodiča - dôchodcu a upratovačku
teraz upratuje kolegina, ktorej pridali 70 euro a rozvoz tovaru rozdelili medzi nás....

ak si myslíš, že dá niekto vyše 600 € za podradné pomocné práce v zabudnetej oblasti...tak si to mysli dalej...a potom pindaj na vládu, že stúpa nezamestnanosť

min.mzda je naozaj pre tie" najpodradnejšie " práce....nemá každý vysoké iq a zručnosti
...a ten rozvoz tovaru robíš zadarmo ? No nezdá sa mi, že by aj hej.

Zabudnutá oblasť ? Uhm...tak sa poďme všetci nasťahovať do Blavy, do jej okolia.
Poďme montovať autá a na ten zvyšok sa vyserme. Veď všetko ostatné si dovezieme zo zahraničia...

Hm...podradná práca ?
Už si videl/zažil/poznáš vysokoškolsky vzdelanú osobu za pokladňou v hypere ? Lebo ja veru hej...
1 1
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

buchač
... aj autá by predajcovia predávali podľa regiónov ?
Zase od mantinela k mantinelu ? Len tliachaš.
Ak sa potom budú dať registrovať a používať len v okrese, kde si ich kúpil, tak aj ceny (alebo skôr ponuka značiek ?) by kopírovali regióny.
0 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

buchač
bjuty smis
to je presne dôsledok vysokej minimálnej mzdy...
u nás pred cca 2 r. po jej prudkom zvýšení prepustili vodiča - dôchodcu a upratovačku
teraz upratuje kolegina, ktorej pridali 70 euro a rozvoz tovaru rozdelili medzi nás....

ak si myslíš, že dá niekto vyše 600 € za podradné pomocné práce v zabudnetej oblasti...tak si to mysli dalej...a potom pindaj na vládu, že stúpa nezamestnanosť

min.mzda je naozaj pre tie" najpodradnejšie " práce....nemá každý vysoké iq a zručnosti
...a ten rozvoz tovaru robíš zadarmo ? No nezdá sa mi, že by aj hej.

Zabudnutá oblasť ? Uhm...tak sa poďme všetci nasťahovať do Blavy, do jej okolia.
Poďme montovať autá a na ten zvyšok sa vyserme. Veď všetko ostatné si dovezieme zo zahraničia...

Hm...podradná práca ?
Už si videl/zažil/poznáš vysokoškolsky vzdelanú osobu za pokladňou v hypere ? Lebo ja veru hej...
pointa je, že kvôli zvýšeniu min. mzdy prišli 2 ludia o prácu....vodič a upratovačka..
a bolo to v blave, nemusíte sa tam všetci sťahovať....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Možno sú teraz na lepšie platenom mieste...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Bjuty, asi si nikdy nerobil v súkromnom sektore - u zivnostnika. Viac ako druhý stupen náročnosti mimo Bratislavy má mizivé percento zamestnancov. Ak minimalna mzda nebude stanovena, nebude sa to týkať len upratovaciek...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

.....šesť členských krajín nemá ustanovenú minimálnu mzdu na celonárodnej úrovni - Dánsko, Taliansko, Rakúsko, Cyprus, Fínsko a Švédsko........

ako to tam len môžu chudáci prežiť
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Bjuty, nikdy si asi v súkromnom sektore nerobil, nepoznas spravanie slovenskych podnikatelov.
Setria nielen na zamestnancoch, ale aj na sebe. Potom pride necakana situácia (dlhsia PN, invalidita)a rodiny zostávajú na hranici chudoby.
Este k tej minimalnej msde v štátoch, ktoré uvadzas... Nepoznam oficialne štatistiky, ale som presvedvena, ze ani v jednom z nich nerobi upratovačka alebo predavačka za 580€
Naposledy upravil veronikasad : 29.05.20 at 10:24
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
.....šesť členských krajín nemá ustanovenú minimálnu mzdu na celonárodnej úrovni - Dánsko, Taliansko, Rakúsko, Cyprus, Fínsko a Švédsko........

ako to tam len môžu chudáci prežiť
Čo všetko je a nie je v jednotlivých krajinách a v druhých to zasa nie je.
Také porovnávanie v rámci EU mám ja u prdele.
1 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty smis
.....šesť členských krajín nemá ustanovenú minimálnu mzdu na celonárodnej úrovni - Dánsko, Taliansko, Rakúsko, Cyprus, Fínsko a Švédsko........

ako to tam len môžu chudáci prežiť
Prežijú, lebo tamojší podnikatelia nemajú tú svinskú úžernícku náturu ako naši a prerozdeľujú viac peňazí svojim zamestnancom ako naši.
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
bjuty smis
.....šesť členských krajín nemá ustanovenú minimálnu mzdu na celonárodnej úrovni - Dánsko, Taliansko, Rakúsko, Cyprus, Fínsko a Švédsko........

ako to tam len môžu chudáci prežiť
Prežijú, lebo tamojší podnikatelia nemajú tú svinskú úžernícku náturu ako naši a prerozdeľujú viac peňazí svojim zamestnancom ako naši.
Predbehol si ma. Tiež som chcela spomenúť náturu a o aké štáty ide.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ide o pravdu s Jánom Baránkom: Otázky na Matoviča a rada pre Fica
....
Ako sa darí Igorovi Matovičovi?
Nemôžem to vyhodnotiť dobre. Ja by som to rád vyhodnotil dobre. Je to konzervatívny parlament, ja som konzervatívny katolík, to o mne všetci vedia. Chcel by som im veľmi držať palce. Ale keď vidím tie bludy, čo šíria okolo seba, tak som zhrozený, že som konzervatívny katolík, aby ma nedajboh nedali s nimi do jedného vreca. ...
.
...má osemsto ľudí, vyrába špičkové zariadenia pre svetové automobilky. Ide prepúšťať 80 percent ľudí… Dostal niečo od štátu? Nedostal nič....

....Videli ste vyčíslenie, na základe reštrikčných opatrení, koľko nepriamych úmrtí máme? Som presvedčený o tom, že by sa ukázalo, že prísne reštrikčné opatrenia v konečnom dôsledku zanechajú za sebou viac nepriamych obetí ako menej prísne reštrikčné opatrenia. Tam treba nájsť rovnováhu medzi tým. ...
.
Téma boja proti korupcii nikdy neprekryje sociálne témy. Keď nám stúpne nezamestnanosť, tak boj proti korupcii nikoho nebude zaujímať. ...
.
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...n=shp_rightbox
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

O Sulíkovi
Richard Sulík sa stavia do pozície bitej ženy, ktorá nejde na políciu, lebo povie, ja nie som bitá, ja to chcem. Prečo sám seba devalvuje?

Do akej miery je schopnosť politikov nechať sa strapňovať, kde majú tú hranicu rozkladu vnútornej integrity, vnútornej kompatibility – a kedy im to prerastie cez hlavu? Ako vidíme, Richard Sulík to má v nedohľadne, aj vnútornú integritu, aj kompatibilitu. Keby to nemal v nedohľadne, tak okamžite potom, keď mu tam dajú Galka (na ministerstvo obrany), tak okamžite potom si dá podmienku, že odchádza z koalície. Lebo to bola provokácia. Richard Sulík namiesto toho umenší svoje ego na úroveň myši, čo kráča so slonom po moste a povie, že je všetko v poriadku.
https://spravy.pravda.sk/domace/clan...n=shp_rightbox
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať