Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

No to... ale potom mali uz davno pradavno....chripka tiez ma svoju sezonu....ked som nakapata nejdem rodicom...
Ja nikomu strach a opatrnost neberiem....ale zas otal potal....nik naokolo a nahubok po oci...
Asi naj by vedeli o "nahubkoch"hovorit ti...co chodili do roboty a mali ich xy hodin...ake to je fasa.....ti sa isto vonku ..pekne pocko slniecko radi nadychnu bez "opluvanej"ochrany....
Mne staci 1-1,5h s nahubkom cvicit...ano moja volba....ale masaker...
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Betty, čo si z toho kopírovania vyrobila ? Radšej píš samestatné príspevky a ak na niekoho reaguješ, oslov ho nickom ...
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
[QUOTE="veronikasad"]Betty, čo si z toho kopírovania vyrobila ?

Chybička se vloudila...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

[QUOTE="bettylou"]
veronikasad
Betty, čo si z toho kopírovania vyrobila ?

Chybička se vloudila...
zase si to zle skopírovala. Začni písať až za tou hranatou zátvorkou
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
No to... ale potom mali uz davno pradavno....chripka tiez ma svoju sezonu....ked som nakapata nejdem rodicom...
Ja nikomu strach a opatrnost neberiem....ale zas otal potal....nik naokolo a nahubok po oci...
Asi naj by vedeli o "nahubkoch"hovorit ti...co chodili do roboty a mali ich xy hodin...ake to je fasa.....ti sa isto vonku ..pekne pocko slniecko radi nadychnu bez "opluvanej"ochrany....
Mne staci 1-1,5h s nahubkom cvicit...ano moja volba....ale masaker...
Ja si myslím, že rúška tu už nejako zostanú ako v Ázii. Ide v podstate o hygienickú pomôcku, stačí si pospomínať ako pomaly v minulosti medzi ľudí nastupovali dnes už tak prirodzené zdravotnícke a drogistické potreby, ktoré sú dnes v obchodoch bežné. Život bez nich by bol nepredstaviteľný.
Poslednú chrípku som mala v cca 2002, trvalo mi 3 mes., kým som sa z nej dostala. Ale teraz po dvoch chrípkach v jednej sezóne už budem postupom jesene opatrnejšia, veď keď Covid spôsobuje "chrípku" a rúško je údajne účinné, tak mi bude úplne jedno, čo si ľudia na ulici budú o mne myslieť.
A v chrípkovom období sa nebudem motať zbytočne v dave rovnako, ako sa už dlhšie vyhýbam poľadovici.
V tvojich rokoch by som mala asi rovnaké úvahy ako ty.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Ja si myslím, že rúška tu už nejako zostanú ako v Ázii. Ide v podstate o hygienickú pomôcku, stačí si pospomínať
.....
V tvojich rokoch by som mala asi rovnaké úvahy ako ty.
Ja si zasa myslím, že porovnávať Áziu zo Slovenskom je tak trochu od veci...lebo proste aglomerácia.
Veď v jednom ázijskom mrakodrape je viac ľudí ako v celej Bláve...a vo viacerých je ich viac ako na celom Slovensku.

Ak je normálne stretnúť po dlhšej dobe na vidieckej ceste oproti idúce auto, kde sedí orúškovaný s rukavicami na rukách, tak potom už neviem.
................
Nejde o roky...ide o povahu. My dvaja sme +- rovesníci a pritom mám rovnaký názor ako Lui...a pritom mám oslabenú imunitu.
Otázka ku chrípke..." dávaš sa očkovať ? Alebo podľa " rád " z určitých stránok nie ? "
Lebo ja veru hej a chrípku som nemal už XX rokov...maximálne sa ma len trochu obtrie.
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

[QUOTE="bettylou"][QUOTE="pavol54"]
buchač
kukučka

mať problémy s výveskami na dverách bytovky a Onasisove love je oxymoron
oxymoron - spojenie dvoch slov opačného významu
však chudobný a bohatý
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nedávam sa očkovať, a ani nikto z nás, a mame som zakázala po tom, čo po prvom očkovaní brat skoro zomrel. To mal niečo po 50-ke. Dovtedy všetky chrípky bravúrne zvládal, a jediný z rodiny sa dokázal pri horúčke zabaliť do ľadovej mokrej plachty, vypotiť a vyležať.
Keď bol u nás niekto chorý, tak sme sa logicky s mamou nestretávali.
.
Ja spomínam najmä okolie, kde sa pohybujem a nie život na vidieku.
Uvidíme, ako sa zmení správanie ľudí v budúcej sezóne. Ázia neázia.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
[QUOTE="pavol54"][QUOTE="bettylou"]
pavol54
buchač
kukučka

mať problémy s výveskami na dverách bytovky a Onasisove love je oxymoron
oxymoron - spojenie dvoch slov opačného významu
však chudobný a bohatý
Však hej: onasis nemože mať problém s výveskami na dverách bytovky... to JE oxymoron, tak jak som to napísala
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
lujza.j
No to... ale potom mali uz davno pradavno....chripka tiez ma svoju sezonu....ked som nakapata nejdem rodicom...
Ja nikomu strach a opatrnost neberiem....ale zas otal potal....nik naokolo a nahubok po oci...
Asi naj by vedeli o "nahubkoch"hovorit ti...co chodili do roboty a mali ich xy hodin...ake to je fasa.....ti sa isto vonku ..pekne pocko slniecko radi nadychnu bez "opluvanej"ochrany....
Mne staci 1-1,5h s nahubkom cvicit...ano moja volba....ale masaker...
Ja si myslím, že rúška tu už nejako zostanú ako v Ázii. Ide v podstate o hygienickú pomôcku, stačí si pospomínať ako pomaly v minulosti medzi ľudí nastupovali dnes už tak prirodzené zdravotnícke a drogistické potreby, ktoré sú dnes v obchodoch bežné. Život bez nich by bol nepredstaviteľný.
Poslednú chrípku som mala v cca 2002, trvalo mi 3 mes., kým som sa z nej dostala. Ale teraz po dvoch chrípkach v jednej sezóne už budem postupom jesene opatrnejšia, veď keď Covid spôsobuje "chrípku" a rúško je údajne účinné, tak mi bude úplne jedno, čo si ľudia na ulici budú o mne myslieť.
A v chrípkovom období sa nebudem motať zbytočne v dave rovnako, ako sa už dlhšie vyhýbam poľadovici.
V tvojich rokoch by som mala asi rovnaké úvahy ako ty.
niekedy sú ľudia tak zblbnutí že si ani neuvedomia že ich majú, minule som vystúpil z auta na chodbe nasadím rúško čo som mal pod bradou a davaj variť kávu, len mi prekážalo pri jej pití tak som dal dole a až potom som zistil že mám aj čiapku na hlave.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
však chudobný a bohatý
Áááále trt...
Toto "porekadlo" nemá absolútne nič spoločné s tou chudobou alebo bohatstvom.
Tu ide predsa o to, že poniektorí (či bohatí alebo chudobní) vedia robiť z komára slona.
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tiez si myslim,ze ruska ostanu po ruke....lebo tu ked niekto chori...nelezi doma....ale chodi do roboty,obchody a pod....lebo reklama na teraflú "hlasi"ze dáš si a si fit
Tento rok som v polke januara drapla nieco od trenera....telo asi momentalne oslabene...neustalo to....nevedela som sa z toho dostat....uz ked bolo lepsie....sa to vratilo...chlap rovnako...ten po vianociach....potom lepsie a zas sa mu to vratilo......od neho som to napr.nechytila.....
Ja v piatok...dedinska cesta dvaja v aute obaja ruska...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
Tiez si myslim,ze ruska ostanu po ruke....lebo tu ked niekto chori...nelezi doma....ale chodi do roboty,obchody a pod....lebo reklama na teraflú "hlasi"ze dáš si a si fit
Veď proti rúškam nič...mám ten istý názor, že už budú súčasťou výbavy.

Ale ohľadom Terafľaka si dovolím vlastnú skúsenosť. Tiež som ho sprvoti zaznával, no bol mi doporučený osobou, ktorej plne dôverujem, že má dobré výsledky.
Nuž som si povedal, že za vyskúšanie nič nedám...a fakt som bol prekvapený.
Ono zloženie je ten paracetamol, vitamíny plus iné zložky (nehľadám)...proste skoro to isté, ako keby som si dal Paralen a ostatné. ALE nástup je oveľa rýchlejší a čo je hlavné, skracuje sa doba liečby.
0 1
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Aj mňa serie buzerácia a rúšky , mohli sme sa tomu vyhnúť a nechať to na osud.
https://www.worldometers.info/coronavirus/

A tu vidím 5 mŕtvych v SR a ES,IT,SP viac ako 500 na 1 milión. Takže 500 ľudí nepadlo, stálo nás to náhubok, karantény... Stálo to za to ? Usporili by sme na dôchodkoch DSS by brali každého kto by sa prihlásil. Len na referendum nebol čas. A vynoruje sa kopec ochrancov základných ľudských práv včítane Tomanovej bez psa ako je treba všetko uvoľniť. Pred 2 mesiacmi držali hubu a dnes mudrujú. Aj by som bol za, ale čo tých 500 čo sme si ušanovali, ako by hlasovali oni a ich rodiny ?
1 1
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Našťastie sedím doma, na záhrade, pole za potokom...nič nepotrebujem, bola som 2x na pošte, pár krát v obchode, nebojím sa, ale rešpektujem dcérine obavy. Bolo to len pár minút a bola som spotená. Nechápem, ako niekto s tým rúškom vydrží, ľudia už chodia na kožné. Tiež si myslím, že je to dobre a dopredu pripravený cirkus.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
No ideál by bolo používať FFP2 resp.FFP3 a tým by si každý zodpovedal a niesol následky za seba. Takto chránim iných a seba nie. Lepila sa na mňa dôchodkyňa v nedôchodkovom čase v Kauflande. Korona Vám nevadí ? Nadvihol som rúšku a odkašľal v jej smere a v tom momente bola odo mňa na 4 metre.
Ono je to síce teoreticky správne akurát nie je jasné kde by sme na Slovensku zobrali cca 5,5 mil. FFP-čiek denne ak výrobné resp. obchodné kapacity boli v rádoch tisícoch denne a také zvýšenie v krátkom čase je nemožné. Ak predtým robili na 1 smenu tak zvýšenie je max.5 násobné.
0 1
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

buchač
pavol54
však chudobný a bohatý
Áááále trt...
Toto "porekadlo" nemá absolútne nič spoločné s tou chudobou alebo bohatstvom.
Tu ide predsa o to, že poniektorí (či bohatí alebo chudobní) vedia robiť z komára slona.
Kuwa, tak to si prehnal, prpoísk!

" komár, somár "

komár, váha 2,5 g.
somár, váha 480 kg.
slon, 6 000 kg.

0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

lujza.j
Tiez si myslim,ze ruska ostanu po ruke....lebo tu ked niekto chori...nelezi doma....ale chodi do roboty,obchody a pod....lebo reklama na teraflú "hlasi"ze dáš si a si fit
Tento rok som v polke januara drapla nieco od trenera....telo asi momentalne oslabene...neustalo to....nevedela som sa z toho dostat....uz ked bolo lepsie....sa to vratilo...chlap rovnako...ten po vianociach....potom lepsie a zas sa mu to vratilo......od neho som to napr.nechytila.....
Ja v piatok...dedinska cesta dvaja v aute obaja ruska...
Noo, asi neboli z jednej domácnosti. Tak museli, tak to IGOR nariadil. Ak by ich zastavil policajt a nemali by ich, akoby sa policajt rozhodol s pokutou? Za 1 000 alebo 2 000 €.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

čína môže za to že v usa zomrelo 100 000 na covid, rusko za to že je prezdient trump, som zvedavý kto môže za agresívnych policajtov čo rozpútali v 16 štátoch krvavé nepokoje a ich brutálne potláčanie už tam chýbajú len gruzínski odstreľovači
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať