Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Terezia13
chceš povedať - teda napísať - čistý alibizmus?
niečo podobné, ako donedávna bolo na obaloch mlieka napísané - pozor výrobok obsahuje mlieko?......nuž ja len kde sme došli
Terka, Podstata rúšok nie je v tom, že zamedzia prejs jednotlivým vírusom. Ale v tom, že sa tento víruš šíri v kvapôčkach. A tie rúška podstatne obmedzujú to šírenie kvapôčiek. Tým, že ktokoľvek nakazený ( a nielen tímto vírusom, kľudne aj inými, čo sa prenášajú takto) pri kašlaní má zakryté ústam tak ochráni okolie. Lebo ked pri kýchaní a kašlaní si niekto dá pred ruku vreckovku fakt nestačí. Tú vreckovku chytí rukou a tou istou rukou potom chytá nákupný košík, kľučku na dverách....

A argument, že niekto je zdravý a nemusí to nosiť je super, lenže ide o niečo ako davová psychóza. On nemá, ten nemá, nedám ani ja, nie som predsa šašo. A nenosil by nikto. Tak ako na začiatku marca len váhavo niekto to rúško dal a ostatní na neho hľadeli, že veď on je chorý. Ide tu o formu ohľaduplnosti.

No a argumenty, že v tom sa nedá dýchať, mozog osprostieva a podobné - to by ma celkom zaujímalo, ako osprostievajú lekarí, ktorí robia mnohohodinové zložité operácie a rúško teda fakt neskladajú po celý čas. Dokonca sa ani nechodia napiť alebo na wc. A samozrejme majú aj okuliare
4 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Už som to kdesi písal. Niekto tvrdí, že dýcha vlastné CO2. Úplná sprostosť pre dospelého človeka.
Jednak človek pri výdychu nevydychuje iba CO2, ale VZDUCH, v ktorom je ZVÝŠENÝ obsah CO2. Ale pri rúške to nedýcha naspäť, resp. je to len zanedbateľné % s prijatého vzduchu.
Obsah pľúc je ďaleko väčší ako obsah maličkej rúšky.
Takže na mozog to nemá absolútne žiaden vplyv. Možno niekto, kto má poškodené pľúca, veľmi plytké dýchanie a veľkú rúšku. Ale však takí ju nemuseli nosiť ani doteraz...
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
Terezia13
chceš povedať - teda napísať - čistý alibizmus?
niečo podobné, ako donedávna bolo na obaloch mlieka napísané - pozor výrobok obsahuje mlieko?......nuž ja len kde sme došli
Terka, Podstata rúšok nie je v tom, že zamedzia prejs jednotlivým vírusom. Ale v tom, že sa tento víruš šíri v kvapôčkach. A tie rúška podstatne obmedzujú to šírenie kvapôčiek. Tým, že ktokoľvek nakazený ( a nielen tímto vírusom, kľudne aj inými, čo sa prenášajú takto) pri kašlaní má zakryté ústam tak ochráni okolie. Lebo ked pri kýchaní a kašlaní si niekto dá pred ruku vreckovku fakt nestačí. Tú vreckovku chytí rukou a tou istou rukou potom chytá nákupný košík, kľučku na dverách....

A argument, že niekto je zdravý a nemusí to nosiť je super, lenže ide o niečo ako davová psychóza. On nemá, ten nemá, nedám ani ja, nie som predsa šašo. A nenosil by nikto. Tak ako na začiatku marca len váhavo niekto to rúško dal a ostatní na neho hľadeli, že veď on je chorý. Ide tu o formu ohľaduplnosti.

No a argumenty, že v tom sa nedá dýchať, mozog osprostieva a podobné - to by ma celkom zaujímalo, ako osprostievajú lekarí, ktorí robia mnohohodinové zložité operácie a rúško teda fakt neskladajú po celý čas. Dokonca sa ani nechodia napiť alebo na wc. A samozrejme majú aj okuliare
Argument že zdravý rúško nosiť nemusí je dobrý, ale kto si je istý že sa "včera" nenakazil a už nie je šíriteľom? Na tridsať tisícovom štádióne v Lombardii si všetci mysleli že sú zdraví a aho ho.
5 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nepotešilo, ako sa tu rozťahujú maďari.
https://www.topky.sk/cl/10/1914385/B...-pan-premier--
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Nepotešilo, ako sa tu rozťahujú maďari.
https://www.topky.sk/cl/10/1914385/B...-pan-premier--
Proti argument Slováci sa nedokážu zjednotiť, každý kradne pre iného pána, každý ťahá iným smerom a výsledok je zrejmý. Kto má pôdu, ten je pánom územia platí od nepamäti. Obchodníkovi hádaj akej národnosti ponúkam tovar. odpoveď Ďakujem vozím z Maďarska. Slovák za tridsať centov rozdielu aj vlastnú mať zaprie.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Potesilo...vazenie u trenera....vnutrobrušný túčik 6....metabolicky vek -4roky....46a ine minusy....
Uz ti nemam co vytknut....len si to udržat....
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
Potesilo...vazenie u trenera....vnutrobrušný túčik 6....metabolicky vek -4roky....46a ine minusy....
Uz ti nemam co vytknut....len si to udržat....
v mojej mladosti frčali slogany "buď fit" Jedno čo sme si zapamätali a pravidelne ho interpretovali prítomným dámam "Chceš li býti štíhlá v pase, spávej denne na o....e! Buď fit" Kašli na trénera.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Potešilo ma. Pravidelne parkujem na platenom parkovisku ktoré nie označené v súlade s vyhláškou9/2008 zatiaľ som vždy ukončil spor podaním odporu na mestkej polícii. Naposledy bola hliadka tvrdšia vraj zaplatím pokutu 20 eur a ja že ani náhodou pýtali si odo mňa op a začali písať do nejakého trhacieho bločku a ja že nech stým prestanú lebo porušujú GDPR. tak si povolali druhú hliadku ktorá im doniesla autentizované tlačivo behom cca pol hodinovej akcie sme spísali záznam. Z domu som im poslal kompletné stanovisko. Záver bude sa tým zaoberať DI dnes som dostal rozkaz o uložení sankcie za priestupok 10 eur z princípu sa odvolám lebo nejde o tých 10 eur ale o to že nebudem platiť nejakého "pitbula" alebo nejakého plateného výberčího za nesprávne umiestnenie značky.
Pointa všetci za nesprávne umiestnenie značky platia 1 euro za 1,5 hod. väčšina skončí do pol hodiny. riešili 5 mestskí policajti + jedno auto na cca 1 km jazdy t j celkom 2,5 hod x 10 = 25 eur, jeden štátny policajt cca 1 hod cca 20 eur za to že som údajne mal zaplatiť 1,5 to stálo štát a verejnú správu spolu 50 eur a možná návratnosť 10 eur. To jeden nežral A ešte sa odvolám
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pavol54
lujza.j
Potesilo...vazenie u trenera....vnutrobrušný túčik 6....metabolicky vek -4roky....46a ine minusy....
Uz ti nemam co vytknut....len si to udržat....
v mojej mladosti frčali slogany "buď fit" Jedno čo sme si zapamätali a pravidelne ho interpretovali prítomným dámam "Chceš li býti štíhlá v pase, spávej denne na o....e! Buď fit" Kašli na trénera.
Pali...ja kaslem na kazdeho...idem si podla seba
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
na vedenie vojny sa musí vymyslieť dôvod aby to všetci zbaštili. kedy sa viedli križiacke vojny? kedy sa maximálne začal rozpínať islam?
Ne vedenie vojny sú potrebné TRI veci:
Peňáze
Peníze
Peňeži
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
na vedenie vojny sa musí vymyslieť dôvod aby to všetci zbaštili. kedy sa viedli križiacke vojny? kedy sa maximálne začal rozpínať islam?
Ne vedenie vojny sú potrebné TRI veci:
Peňáze
Peníze
Peňeži
keď je dôvod, aj peniaze sa nájdu
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Alebo aj naopak - ak sú peňáze - tak aj dôvod sa nájde - a to omnoho rýchlejšie ako tie peňáze.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

v Uruguaji podobný priebeh koronakrízy ako na slovensku https://dennikn.sk/1919084/svetovy-n...aleko/?ref=tit


citujem


Uruguajský príbeh v niečom pripomína ten slovenský. Prvé prípady sa v krajine potvrdili 13. marca a štát rýchlo reagoval. Vyhlásil núdzový stav, zavrel hranice a zrušil vyučovanie.

Ľuďom odporučili, aby ostali doma a tí poslúchli. Podľa štatistík sa týždeň po prvých prípadoch pohyb ľudí v uliciach znížil o 80 %.

Úspech s novou vládou: Úrady urobili aj ďalšie veci, ktoré spájajú tých úspešných – zamerali sa na vyhľadávanie kontaktov, testovanie a zlepšenie kapacity zdravotníctva.

K tomu pridali komisiu odborníkov na zdravotníctvo a epidémie, ktorí radili vláde, a zaujímavú kampaň, v ktorej nosenie rúšok propagovali prostredníctvom športu.

Podobnosť so Slovenskom je ešte jedna – v Uruguaji sa v čase krízy menila vláda. Aktuálny prezident sa úradu ujal dva týždne predtým, ako sa objavili prvé prípady.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
I tak še da

http://svobodnenoviny.eu/americane-b...dgjynLr7F26GyY
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

U nás by mohli zobrať vidly a krompáče. Tu je minimum zbraní oproti Amerike.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ma zabil predseda určitej federácie (názov som si nezapamätal) dôchodcov vo vyjadrení ohľadom nových podmienok pre dôchodcov.
... " že blá, blá...by boli dobré pre KRESŤANSKÝCH dôchodcov " ...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

nandy.. lujza...
Dnes 6.6....))))

Tak ako? Dali ste vášho pána premiéra dole??
:>))))))))))
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Videl som v správach... a najmä "plagát" "Na Sliači nechceme jadrové zbrane" - vymleté mozgy.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Toto je tam dôležité!
"„Silný potlesk a veľký rešpekt protestujúcim,“ komentoval na Facebooku Erik Kaliňak, synovec dlhoročného ministra vnútra Róberta Kaliňáka,...."
Viacej mi už čítať netreba.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať