Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Dúfam, že si to zas neflakala na chalupe....
Naposledy upravil bjuty smis : 07.06.20 at 09:42
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Bla...bla...bla.... tá účasť... hausnumerá... napokon sa zistí, že tam bolo sotva 200 ľudí.... a z toho 50 náhodných chodcov, ktorých započítali omylom....
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

bjuty smis
nandy.. lujza...
Dnes 6.6....))))

Tak ako? Dali ste vášho pána premiéra dole??
:>))))))))))
Ja som dal 57 km v ČR v hustých lesoch. Je to užitočnejšie ako sústreďovať sa stále na politiku. Dnes idem zase do ČR učiť syna bicyklovať.
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
Ja som dal 57 km v ČR v hustých lesoch. Je to užitočnejšie ako sústreďovať sa stále na politiku. Dnes idem zase do ČR učiť syna bicyklovať.
Je to užitočnejšie, ako postávanie, mávanie papundekľami a hulákanie nezmyslov.
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

misoft
Toto je tam dôležité!
"„Silný potlesk a veľký rešpekt protestujúcim,“ komentoval na Facebooku Erik Kaliňak, synovec dlhoročného ministra vnútra Róberta Kaliňáka,...."
Viacej mi už čítať netreba.
Volať sa Kaliňák,tak chodím kanálmi a čo najrýchlejšie si zmením priezvisko...
Ale na to treba mať chrbtovú kosť.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Osobne nevidím dôvod, aby si moje deti menili priezvisko kvôli niekomu z rodiny z jednej alebo druhej strany, rovnako ako ja nezodpovedám za skutky mojich synovcov a neterí. Nakoniec ani svojich detí.
Chrbtová kosť sa nedá preložiť komplet z jedného organizmu do druhého.
3 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

.
Screenshot_20200607-181816.png  
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kopretinka
Volať sa Kaliňák,tak chodím kanálmi a čo najrýchlejšie si zmením priezvisko...
Ale na to treba mať chrbtovú kosť.
Kaliňák - to by bol ten menší "problém" - iný horší problém je - synovec dlhoročného.... ergo - rodinné vzťahy.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Nandrolon
bjuty smis
nandy.. lujza...
Dnes 6.6....))))

Tak ako? Dali ste vášho pána premiéra dole??
:>))))))))))
Ja som dal 57 km v ČR v hustých lesoch. Je to užitočnejšie ako sústreďovať sa stále na politiku. Dnes idem zase do ČR učiť syna bicyklovať.
kondičku teda máš...
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

skuska pridania obrazka
20200607_232259.jpg  
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Som na tablete, prepnute na plnu verziu, v tejto teme obrazok vidim, v povodnej teme nie ...
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Zmena v podávaní info médiami je pomalá, ale existuje.
napr: článok z aktuálnej politiky, ale pozrime štruktúru
cit:Dodal, že to „môže ísť celkom rýchlo“. „Amygdala zostala po voľbách veľká, veď ju populisti nastimulovali do veľkosti vajca, tak teraz si bude treba pozbierať plody svojej práce. Som zvedavý, ako sa to bude vyvíjať. Mám pocit, že to ide až príliš rýchlo hneď po voľbách. Nemám z toho dobrý pocit.“

V tomto odstavci je okrem informácie z článku, príkladne ukázaný princíp, ako podprahovo zapôsobiť na emócie čitateľa.
Prvá veta je schválne podaná nezrozumiteľne, mnoho ľudí jej poriadne nerozumie, snaží sa domyslieť význam. A následne sa podsunie "adekvátna" emócia - to pochopia všetci, že to nie je v poriadku, ak vyvoláva v autorovi v súvislosti predošlým dianím zlý pocit ako uvádza.
Konkrétne toto je veľmi jemný variant techniky v súčasnosti veľmi často používanej pri tvorbe správ, ale aj iných telies.
Ani po dlhšom období sledovania správ z neoverených zdrojov z nedostatku času a záujmu nepoužívame kritické myslenie, na posúdenie a spracovanie informácie, mieru jej pravdivosti, skutočné súvislosti a prostredie odkiaľ prichádza, kredit autora, jej časový rozsah aj s kontextom a jej dopad na každodenný chod života. Počas overenia si pravdivosti, nám zároveň vzniká čas na vytvorenie aj vlastnej, nielen autorom podsunutej emócie (väčšinou sa zhodujú, resp. sú podobné, výnimočne opačné - keď je autor debil ).
Na sociálnej sieti váš status pri dobrom odhade a správnej štylistike vie v krátkom čase osloviť obrovské množstvo ľudí. Vzhľadom na rýchlosť prezerania a zdieľania, informáciu na začiatku preletíme povrchne, zameriame sa na emočný dopad a následne si spojíme všetko do jednej komplexnej info. Áno, tu sa informácia plánovane skreslí a záleží od šikovnosti autora o koľko. Skrz diskusiu človek neostáva voči zlu bezmocný, naopak, ľudia sa vedia v relatívne krátkom čase zorganizovať postaviť sa neprávosti v skutočnom svete na rôznych miestach súčasne alebo postupne. Nie celkom premyslene (emócie), ale o to razantnejšie. Takto sa ľuďom podarilo zorganizovať drvivú väčšinu Arabskej jari, sadenie stromov, a najnovšie americké protesty za práva černochov po videu s ožratým človekom s falošnou identitou na sedadle šoféra, ktorého na druhý svet nadmieru brutálne odprevadil jeho bývalý kolega teraz policajt, ktovie prečo.
Podľa týchto a ďalších reakcíí analytický tím prišiel k záveru, že ľudia veľmi úprimne a aktívne reagujú na utrpenie iného človeka, ale info spracujú povrchne a na škodu veci viac zapoja emócie. Myšlienku chcú dostať do života spoločnosti, rovnosť všetkých ľudí, odstránenie tyranov, a to aj použitím násilia a ničenia na úkor už vytvorených prospešných hodnôt.
Tvorcovia sietí sa preto zatiaľ rozhodli pre priebežnú kontrolu a odstraňovanie článkov vzbudzujúcich neprimerané reakcie.
Bude zaujímavé sledovať či sa autori popasujú s výzvou stimulovať kladné emócie, ktoré dnešná žurnalistika takmer nevyužíva a odpovede čitateľov.
Ďalším krokom k slobode slova je čítať pozornejšie a zapojiť viac mozog , kritické myslenie, analýzu a overenie zdroja. Ak sa rozhodneme pre skreslenú (rýchlu) verziu info plus fantázia, domyslenie si pomocou uvedenej emócie, mali by sme brať na zreteľ, že to je virtuálna verzia na hranie a nezamieňať si ju bez overenia za skutočnú. Prípadné riešenia musia byť predovšetkým nedevastujúce a všeobecne prospešné, inak sa minú účinku. Diskusie sa dejú vo virtuálnej rovine.
Naposledy upravil bettylou : 08.06.20 at 11:41
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
Bla...bla...bla.... tá účasť... hausnumerá... napokon sa zistí, že tam bolo sotva 200 ľudí.... a z toho 50 náhodných chodcov, ktorých započítali omylom....
Blá, blá, blá.....a nie je náhodou ešte núdzový stav ???
Mám ti aj vysvetliť alebo chápeš, čo naznačujem ?
0 1
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

avalik
skuska pridania obrazka
Toto vidím,ale divim sa,že máš nezabezpečené pripojenie.
Inak ja som na mobile,ale poradu mám prepnutú na PC verziu,mobilná verzia to je otrasne čosi.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Včera som hľadala pri porada.sk zámku, bola a je vždy iba na hlavnej stránke porady, po rozkliknutí témy od avalik nebolo znak zámky vidieť, presne tak, ako má avalik pripnutý obrázok. Ukazovalo aj mne, že nezabezpečená stránka. Dnes je to bez zámky už len pri nových témach. Keď rozkliknem staršie témy, už sú so zámkou, aj tá od avalik, čo včera bola nezabezpečená.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
misoft
Bla...bla...bla.... tá účasť... hausnumerá... napokon sa zistí, že tam bolo sotva 200 ľudí.... a z toho 50 náhodných chodcov, ktorých započítali omylom....
Blá, blá, blá.....a nie je náhodou ešte núdzový stav ???
Mám ti aj vysvetliť alebo chápeš, čo naznačujem ?
No šak - bla-bla-bla- hausnumerá vs núdzový stav..... zameníme číselká a hneď stúpne sledovanosť, názorovosť.... ale pravda je niekde v
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Uhádnete? Prečo je aj pre malé deti mobil zvyčajne veľmi fascinujúci?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
buchač
misoft
Bla...bla...bla.... tá účasť... hausnumerá... napokon sa zistí, že tam bolo sotva 200 ľudí.... a z toho 50 náhodných chodcov, ktorých započítali omylom....
Blá, blá, blá.....a nie je náhodou ešte núdzový stav ???
Mám ti aj vysvetliť alebo chápeš, čo naznačujem ?
No šak - bla-bla-bla- hausnumerá vs núdzový stav..... zameníme číselká a hneď stúpne sledovanosť, názorovosť.... ale pravda je niekde v
po lopate, keby ich bolo viac ako je povolené zhromažďovať, čo by sa stalo?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nepotešilo
https://www.facebook.com/nebudememlc...08286910917840
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
po lopate, keby ich bolo viac ako je povolené zhromažďovať, čo by sa stalo?
Prakticky? NIČ! Niet žalobcu - niet vinníka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať