Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Kvaka
bjuty smis
aká veľká má byť buľva zeleru 11.06. ? ))
Asi tak ako som písala, 3 až 4 cm. )) Priesady som kúpila 21.4., vtedy som sadila, ale potom asi 3 noci po sebe bol skoro mráz, tie nízke teploty sa ešte opakovali, tak im bola zima, nie sú všetky do kvetu, ale je to vidno, ktoré áno, dutá hrubá stonka a výrazne poskočili do výšky, tam už buľva nebude, v strede jasne vidno, že bude kvet. Buľvy sú asi tak veľké, ako majú byť v júni, ale len na pár kusoch.
byť tebou tak ho vytrhnem očistím a hodím do mrazáku lebo buľva bude tvrdnúť a nebude už k ničomu
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dúfam že pani prezidentka zabezpečí náležitosti okolo zabitého zástupcu riaditeľa minimálne na úrovni vojakov ktorí padli pri obrane našej vlasti v Afganistane. Vlasť tvoria ľudia tohoto štátu nech sú kdekoľvek
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pavol54
Vrahyňa Judita zo žiliny má troch právnikov aby ju vysekali najnovšie aj Lipšica (a strčí do každej (.) aby mal reklamu a prachy, ja byť ním by som sa sám sebe tak hnusil že by som spával na záchode
Pali ale to je povinnosť advokáta obhajovať kohokoľvek. Aj lekár je povinný poskytovať najlepšiu starostlivosť každému, aj vrahovi.
Páčiť sa nám to nemusí, ale opačne by to asi bolo horšie.
https://www.sme.sk/c/247543/obhajoba...j-prestiz.html
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Názor na nedeľný predaj
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

bjuty smis
aké harašenie ....
bolo to cez prestávku, nie v rámci relácie
ona sa na tom zasmiala a jasne povedala, že jej to nevadilo..

a pár starých dievok a feministiek z toho bude robiť halo.. s... samozrejme hoši od irenky biháriovej
Zabudol si karieristiek.Tá najväčšia na SK už maká na slovenskom me too.Zanuchala šancu byť prvá....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Kvaka
bjuty smis
aká veľká má byť buľva zeleru 11.06. ? ))
Asi tak ako som písala, 3 až 4 cm. )) Priesady som kúpila 21.4., vtedy som sadila, ale potom asi 3 noci po sebe bol skoro mráz, tie nízke teploty sa ešte opakovali, tak im bola zima, nie sú všetky do kvetu, ale je to vidno, ktoré áno, dutá hrubá stonka a výrazne poskočili do výšky, tam už buľva nebude, v strede jasne vidno, že bude kvet. Buľvy sú asi tak veľké, ako majú byť v júni, ale len na pár kusoch.
zeler sa sadí po 3 zmrzlých, ako planty ( aspoň u nás- v Senci )
kvitne v 2 roku, ale tie chladné noci ho oklamali....tento rok úroda minimálna....
veľkosť 3-4 cm je v tomto čase ale primeraná...
a viem to dokonca bez pôdneho rozboru a dokonca aj bez nevyhnutnej info o dátume výsevu...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

BXLmiami
bjuty smis
aké harašenie ....
bolo to cez prestávku, nie v rámci relácie
ona sa na tom zasmiala a jasne povedala, že jej to nevadilo..

a pár starých dievok a feministiek z toho bude robiť halo.. s... samozrejme hoši od irenky biháriovej
Zabudol si karieristiek.Tá najväčšia na SK už maká na slovenskom me too.Zanuchala šancu byť prvá....
keď to sledujem, aké diskúsie sa k tomu spustili - už sa ani nečudujem, že je toľko slobodných 30 - 40 -nikov...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
korela
Názor na nedeľný predaj
No ja som niekde čítal, že zatvorením obchodov neprídu zamestnanci o pracovné miesta, ale v nedeľu budú dezinfikovať predajne a regály. A tí ostatní budú mať konečne nedele voľné. Aj vlk sýty a ovca celá.

kuk aj sem
https://www.topky.sk/cl/10/1917509/D...a-nezamestnani
Naposledy upravil marjankaj : 13.06.20 at 08:26
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Takže to budú mať aj tak jedno. Či budú predávať, alebo regále postrekovať a leštiť. Furt budú v robote v nedeľu.
A asi nebudem ďaleko od pravdy, že zamestnávatelia vymyslia nejaký dôvod, aby tým zamestnancom nemuseli to preplácať.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
misoft
Takže to budú mať aj tak jedno. Či budú predávať, alebo regále postrekovať a leštiť. Furt budú v robote v nedeľu.
A asi nebudem ďaleko od pravdy, že zamestnávatelia vymyslia nejaký dôvod, aby tým zamestnancom nemuseli to preplácať.
Ale my nebudeme musieť nedele tráviť v obchodoch. A o to predsa ide.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No mne to nevrav (nepíš) - mne obchody v nedeľu chýbať nebudú. Ale čo tí zamestnanci? Oficiálne zatvorené, ale zamestnanci budú makať.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

marjankaj
No ja som niekde čítal, že zatvorením obchodov neprídu zamestnanci o pracovné miesta, ale v nedeľu budú dezinfikovať predajne a regály. A tí ostatní budú mať konečne nedele voľné. Aj vlk sýty a ovca celá.
janko - toto funguje vraj v belgicku (už sme to tu spomínali) - len teda s tým rozdielom, že obchodník si sám určí, ktorý deň v týždni bude zatvorené a bude sa dezinfikovať. Ja by som to veru uvítala! Však sa šíria aj teraz reči, že korona aspoň pomohla vydezinfikovať aj veľké obchody, vraj to tam bolo všelijako?
jedno obdobie - ale hádam aj 2 mesiace to trvalo - u nás v Bille taký smrad hneď pri vchode - že som sa obrátila - a rýchlo som pikovala preč, kým sa dvere nezavreli. (podľa mňa zhnité krumple, alebo špargľa ?)
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Poniektorych to naucilo..ze ked dolezem domov tak sa vyzujem a umyjem si ruky....ostatok to este za decka naucili rodicia....
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nemchápem úrady!
Brácha volal. Na starú adresu, kde tom pred 45 rokmi býval, MsÚ poslal dopor.list - poštár len hodil na zem lístoček. Bývala suseda to dala bráchovi.
Tak som odkázal brachovi - kašli na to. MsÚ si predsa vie zistiť, že tam skoro polstoročie nebývam. A pokiaľ sú tam sprostí, ani fikcia doručenia (prípadne) neobstojí, pretože mi to neposlali na terajšiu adresu, ktorú si vedia zistiť (pred 3 rokmi ju pýtali odo mňa, lebo ju kdesi zabudli zapísať) - cez evidenciu obyvateľstva.
A aj pri prípadnom predvolaní - tak ich sfúknem ako sviečky.

No ale čo sa dá očakávať od neschopných úradníkov?

A brácha - zavolaj na MsÚ, že čo chcú. Ja mu na to - volať nebudem - nič mi nedoručili, nič mi neavízovali. Ja nie som povinný kontrolovať, či mi nejaká pošta prišla na starú, neplatnú adresu.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Možno sa chytia: cit: Bez vůle řešit problémy spojené se suchem by se tento unikátní počin nepodařilo uvést do praxe,

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/j...r5Ygw6hSF_GxT8
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

K dezinfekcii obchodov. Keď u nás otvorili Billu, chodili sme tam ako do ZOO. Otvárali ju na jeseň a nasáčkovali sa im tam myši. Behali po regáloch za bieleho dňa, najviac ich bolo na pufovaných suchých chlebíkoch. Cca tri týždne im trvalo, kým sa ich zbavili. Bolo ich tak veľa až to bolo komické a ľudia sa na tom aj bavili. Ľudia sa pozerali po nich, a nepadali im oči na pasce pod regálmi.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Čo som popočúvala niekoľkých poslancov v rozprave, ešte nikto z nich nespomenul ekologické hľadisko. Mňa z celej tejto situácie okolo nedeľného predaja, zaujíma najviac práve to. Ani kostoly, ani zamestnanci ani údajné ekon. straty pre národné hospodárstvo.
Pretože každý človek môže pustiť do obehu iba svoje obmedzené množstvo peňazí.

A potom manipulácia ľudí odpútavať ich zbytočnými činnosťami od reálneho, rodinného života, prírody, udržiavania zdravých rodinných a priateľských vzťahov, ktoré v niektorých krajinách už nie sú ani známe.
Lebo keď nuda, tak ako prvé kam? Do obchodov.

Chlapi celé nedeľné popoludnie v krčmách a ženy doma s deťmi. Veľmi mi to pripomína staré časy.
A tu už ani Bukovskému neprekážajú v OC fast foody. Keby si ľudia aspoň na jeden deň v týždni od nich oddýchli, bolo by dobre.
Ak nie krčmy, tak TV, ak nie TV, tak obchody. Proste prikovať ich za každú cenu tam, kde ich chcú mať.
2 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
korela
Čo som popočúvala niekoľkých poslancov v rozprave, ešte nikto z nich nespomenul ekologické hľadisko.
A všimla si si, koľko hlasov dostala strana zelených? Ani nekandidujú do parlamentu a v minulých obdobiach dosiahli okolo 2%. V Rakúsku 14%, v Nemecku 9%. Asi nikoho nezaujíma politika zelených a greenpeace.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
.....
Ak nie krčmy, tak TV, ak nie TV, tak obchody. Proste prikovať ich za každú cenu tam, kde ich chcú mať.
Sorry, ale to čo za jednostranné cípoviny dávaš ?

...a ozaj...Bukino je Boh ohľadom stravovania ? Ujko jeden...nech ide na stránky Badatela drístať.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marjankaj
...politika zelených a greenpeace.
Zabi bobra - zachrániš strom !
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať