Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pred cca rokom (necelým) si moja 3/4 aj fazuľka kúpili lokobežky . No a teraz? Ložiská v náboji vidlice - rozsypané. Ložiská v kolieskách - vytrepané. Zobral som bločky a hajde do obchodu, kde nakúpili.
A obchod? "A čo my s tým?" Ja reku - reklamácia - evidentne nekvaliné - buď opraviť, alebo vymeniť. A zo šéfa obchodu vyliezlo - "Veď predaj tých kolobežiek už skončil, nemáme ako opraviť, vymeniť (mimochodom Sportissimo)". vraj si to mám dať opraviť inde - ale kde? Špecializovaný obchod na bicyklové komponenty neopravuje. Jediné, čo mi predali - ložiská do hlavy vidlice (rozmerovo zhodné), ale do koliesok? Také malé nedržia.
Takže som bol nútený si ich objednať.
Ja sa len čudujem obchodu, že toto vypustil. Dal som podnet SOI - pre neprijatie reklamácie z dôvodu ukončenia predaja a výroby.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

marjankaj
misoft
marjankaj
misoft
pavol54
............................... Sú zložené v Hamburgu 300 ton Chýba nám tu expert na obchod jarko. koľko asi stojí chladiarenský kamion Hamburg - Bratislava?
Šak sa dajú nájsť ceny na nete... či nie?
A odkedy ty "kopeš" za jarka? Prezliekol si kabát?
Ja nekopem - Palimu píšem, nech si hľadá. Jarko by hneď vykúzlil cenu za dopravu - buď (podľa neho) po taliansky "satarmo", alebo po kšeftársky - 20€/km + nájom auta 100€/ + vyťaženie 100€/t.
Pali to nepotrebuje. Len chcel vyskúšať jarka.
Nechaj tak blava hamburg 1000 km nosnosť cca 25 ton x0,15= 3750 eur : 1000 km = 3,75 za km to už nepočítam cenu tovaru
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ja som prišiel k cca rovnakej cene - cca 3,8€/km. U Jarka by to bolo iné .
Pri tvojom výpočte (ak som sa nemýlil) by kilo krumplí bolo za 0,15€, k tomu si pridať maržu a bulharsku konštantu a predávať po 0,45€/kg - zarábaš ako malý boh 11250€-3750 = 7500€ zisk (bez odpočtov DPH a iného).
Naposledy upravil misoft : 23.06.20 at 12:04
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Hádajte,čo pozeral môj starý,keď som nebola doma?
........
.......
Staré české detektivky alebo vojenské dokumenty
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
kopretinka
Hádajte,čo pozeral môj starý,keď som nebola doma?
........
.......
Staré české detektivky alebo vojenské dokumenty
Pripravoval sa na tretiu svetovú? Byť tebou, tak si dávam bacha.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Ja som prišiel k cca rovnakej cene - cca 3,8€/km. U Jarka by to bolo iné .
Pri tvojom výpočte (ak som sa nemýlil) by kilo krumplí bolo za 0,15€, k tomu si pridať maržu a bulharsku konštantu a predávať po 0,45€/kg - zarábaš ako malý boh 11250€-3750 = 7500€ zisk (bez odpočtov DPH a iného).
Ty si to vôbec nepochopil čo je pointa. Tovar sa nakúpi u pestovateľa v Egypte, zaplatí sa preprava loďou do Hamburgu, z Hamburgu sa zaplatí do kamión do Bratislavy, cena na rampe u odberateľa je 0,15. Otázka za čo bol nakúpený u egyptského pestovateľa? Pod 0,4 sa predávajú dnes od pestovateľov reťazcom zemiaky prané nové slovenské. Kde ty žiješ.
Už keď sme pri tých megaziskoch, zabudol si do nákladov započítať náklady na distribúciu alebo si myslíš že tých 25 ton vyskáču konečnému spotrebiteľovi z 1250 kg begov samé?(vyložiť mať sklad, mať linku na prebalenie do vriec, mať dopravné prostriedky na rozvoz, pracovná sila čo tých 25 ton zmanipuluje)
Naposledy upravil pavol54 : 23.06.20 at 18:52
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
pavol54
Ja som len interpretoval výrok jednej svätuškárky, na moju otázku ako vie čo tam dávajú odpovedala: že si zakryla rukou oči a cez prsty chvíľu pozrela a potom vypla. Tak som sa schuti zasmial. Všetky filmy sú scenár, technika, ilúzia, a nastrihanie
Mne sa taký Rocco páči, aj GBngy
0 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
misoft
Pred cca rokom (necelým) si moja 3/4 aj fazuľka kúpili lokobežky . No a teraz? Ložiská v náboji vidlice - rozsypané. Ložiská v kolieskách - vytrepané. Zobral som bločky a hajde do obchodu, kde nakúpili.
A obchod? "A čo my s tým?" Ja reku - reklamácia - evidentne nekvaliné - buď opraviť, alebo vymeniť. A zo šéfa obchodu vyliezlo - "Veď predaj tých kolobežiek už skončil, nemáme ako opraviť, vymeniť (mimochodom Sportissimo)". vraj si to mám dať opraviť inde - ale kde? Špecializovaný obchod na bicyklové komponenty neopravuje. Jediné, čo mi predali - ložiská do hlavy vidlice (rozmerovo zhodné), ale do koliesok? Také malé nedržia.
Takže som bol nútený si ich objednať.
Ja sa len čudujem obchodu, že toto vypustil. Dal som podnet SOI - pre neprijatie reklamácie z dôvodu ukončenia predaja a výroby.
Nemali to poslať späť? Skončila výroba nie firma? Či aj firma? Lebo oni to len predávajú.

Sportisimo
činnosť podnikateľských, ekonomických a organizačných poradcov
(od: 21.06.2008)
kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
(od: 21.06.2008)
sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

betty - či skončila firma, či nevyrábajú, alebo niečo iné - to je vedľajšie - ide o postup predajcu, pretože s NIM je "uzatvorená" zmluva. Mali prijať reklamáciu a potom sa starať - buď to vrátiť (inak - pozrel som na miništítok - Made in China) - čo by asi nemali kam a ani ako a vrátiť prcahy, alebo zaistiť opravu. Neurobili ale nič!
Ak kúpiš napr. topánky - kam pôjdeš reklamovať? Do Talianska, do Číny? Nie - do OBCHODU.
https://www.epi.sk/zz/2007-250 §18
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
kerý suchár ma omínuskoval, nach drží celibát
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
misoft
betty - či skončila firma, či nevyrábajú, alebo niečo iné - to je vedľajšie - ide o postup predajcu, pretože s NIM je "uzatvorená" zmluva. Mali prijať reklamáciu a potom sa starať - buď to vrátiť (inak - pozrel som na miništítok - Made in China) - čo by asi nemali kam a ani ako a vrátiť prcahy, alebo zaistiť opravu. Neurobili ale nič!
Ak kúpiš napr. topánky - kam pôjdeš reklamovať? Do Talianska, do Číny? Nie - do OBCHODU.
Presne tak, oni si to mali uplatňovať u dodávateľa a tebe v takom prípade vrátiť prachy. Asi chcú reklamu ..
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No - reklamu asi nem´budú mať lichotivú.... teraz som pozrel na bloček - kúpené 19.7.2019.
Takže asi budú mať čo vysvetľovať SOI.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Treba sľúbiť už pri reklamácii, zvyknú ustúpiť. Ale aj tak je to čudné, že im to stojí za to. A to teraz poriešiš reklamáciu cez šoiku, či nechávaš na svoje triko?
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
[QUOTE="misoft"]betty - či skončila firma, či nevyrábajú, alebo niečo iné - to je vedľajšie - ide o postup predajcu, pretože s NIM je "uzatvorená" zmluva. Mali prijať reklamáciu a potom sa starať - buď to vrátiť (inak - pozrel som na miništítok - Made in China) - čo by asi nemali kam a ani ako a vrátiť prcahy, alebo zaistiť opravu. Neurobili ale nič!
Ak kúpiš napr. topánky - kam pôjdeš reklamovať? Do Talianska, do Číny? Nie - do OBCHODU.
https://www.epi.sk/zz/2007-250 §18[/Q

Reklamuješ tam, kde si kúpil. Vypíšeš reklamačný protokol, kde popíšeš vadu. Predajca rozhodne, podľa svojej obchodnej politiky, či ti vymení tovar kus za kus alebo vráti peniaze (tovar sa nedá z rozličných dôvodov opraviť), alebo objedná nd a opravu. Ak závada nespĺňa podmienky reklamačného poriadku, má právo reklamáciu odmietnuť.
Naposledy upravil bettylou : 24.06.20 at 03:13
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Ten obchod je zodpovedný 2 roky,hento ťa dobre ototo.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Som rada,ze tato republika nema ine problemy... akoó kto a na kolko % pajcol diplomovku a zas interupcie....(:
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

bettylou
https://www.epi.sk/zz/2007-250 §18[/Q

Reklamuješ tam, kde si kúpil. Vypíšeš reklamačný protokol, kde popíšeš vadu. Predajca rozhodne, podľa svojej obchodnej politiky, či ti vymení tovar kus za kus alebo vráti peniaze (tovar sa nedá z rozličných dôvodov opraviť), alebo objedná nd a opravu. Ak závada nespĺňa podmienky reklamačného poriadku, má právo reklamáciu odmietnuť.
Betty - to všetko viem - lenže v obchode po (akože) otázke "A čo my s tým" a po ich tej "odbornej rade", aby som si to dal opraviť inde som sa mohol rozprávať akurát s dverami - ignorácia.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Z koncepcie ďalšieho rozvoja vš z roku 2000!!!, citujem:
Vysoké školstvo na Slovensku v 21. storočí stojí na nasledujúcich zásadách (je tam 7 bodov):
1. Rozvoj poznania prostredníctvom výskumu a vývoja je jednou zo základných funkcií vysokého školstva.

Na prvom mieste teda pred 20 rokmi bol tento bod. Sa pýtam, koľko rokov je toto nevyriešený problém? Namiesto toho sa riešili kadejaké súkromné vš so študentami plagiátormi.
Skutočne vzdelaní ľudia sa zväčša už v hroboch obracajú.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
misoft
bettylou
https://www.epi.sk/zz/2007-250 §18[/Q

Reklamuješ tam, kde si kúpil. Vypíšeš reklamačný protokol, kde popíšeš vadu. Predajca rozhodne, podľa svojej obchodnej politiky, či ti vymení tovar kus za kus alebo vráti peniaze (tovar sa nedá z rozličných dôvodov opraviť), alebo objedná nd a opravu. Ak závada nespĺňa podmienky reklamačného poriadku, má právo reklamáciu odmietnuť.
Betty - to všetko viem - lenže v obchode po (akože) otázke "A čo my s tým" a po ich tej "odbornej rade", aby som si to dal opraviť inde som sa mohol rozprávať akurát s dverami - ignorácia.
"Čo ja s tým?" tu si to berte a dajte mi späť moje peniaze.
ste mi dali nefunkčný tovar. ja som vám zaplatila za tovar, ktorý môžem používať.
Prečo si mám ja opravovať tovar, čo kúpim? Vy si tiež kúpite práčku a si ju opravujete?. Mate moje peniaze, tak mi dajte tovar, ktorý ste mi nablokovali. Mňa nezaujíma, ako si to zariadite.
Naposledy upravil bettylou : 25.06.20 at 21:44
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
lujza.j
Som rada,ze tato republika nema ine problemy... akoó kto a na kolko % pajcol diplomovku a zas interupcie....(:t
Lui, MÁ. Ide sa predsa upravovať rodinné právo a zmeny pre neúplné rodiny. Z nadhodených tém si odvodíš výšku príjmov do republiky, ktoré sa budú rozdeľovať.

Sa boja vyjsť s farbou von. Pretože s najvyššou pravdepodobnosťou nám zase naši silnejší kapitalistickí bratia zablokovali všetky dostupné možnosti prosperity. Všetky vlády si v tomto prípade určili najvyššiu prioritu pracovať spločne aj s opozíciou všetkými silami na tom, nájsť ďalšie možnosti prosperity inde za každú cenu. Modifikovať pôvodné zámery a umiestňovať ich do na to vytvorených alternatív, aj s iným algoritmom generácie zisku. Zamerať sa ich na rýchle a efektívne zabehnutie a vytvárať ďalšie efektívne direkcie,pre svoje aktivity napriek pozícii vyradeného hráča. Okrem našich vlád. Naši yebnú flintu do žita, podhodia sa Monarchii, Bruselu, Amerike a pod. A serú ony zvysoka na svoju republiku aj jej prosperitu len, aby ničím neurazili "dobrodincov" a dostali ohryzené kosti, prípadne podradnejšie využitie v plánoch EU, čo zvyčajne končí na pi.. pre slovákov. A to od čias Cyrila a Metoda, či kedy sme sa tu vlastne objavili. Témy preberané v parlamente, ktorými na dlho zabavia občanov,odpútajú pozornosť od bašovačky v republike a tí psychologicky zdatnejší si zdvihnú preferencie. Národ podľa vzoru v priamom prenose poctivo napodobňuje, čo vidí a počuje a krásne prenesie odraz až do svojich životov. Kde model správania preberá aj mladá generácia. Keby sa s tým aspoň zakopali pod čiernu zem a vyliezli o 4 roky, by sa po nich nikto tak nekriticky neopičil. Hore by stačilo posielať len tie výsledky, čo dohodli, aby si t Bjuty a spol., čo majú nárok mohli odkontrolovať. By 100% stúpla mentálna úroveň občanov, keby v prenosoch riešili prosperitu. Ale to by niekomu vonku strašne vadilo. Občania chcú sledovať, tak sledujú. Toľko oslavované vytváranie pozitívneho podnikateľského prostredia ... páni podnikatelia a živnostníci, ako ste spokojní s napredovaním? Pri slove korona a kríza, by práve PP malo byť na programe parlamentu každý deň. Nie. Radšej potom s plnu hubou výhovoriek chytať vola za chvost, nie za rohy. Ako vždy poslední.
Kontroverzne v dobe voľného šírenia informácií ("voľného") sa prepadáme do doby temna. Ak vás to poteší, spolu so všetkými ostatnými. Na rozdiel od stredoveku sa zvolila taktika overloadu informácií, kde výpovedná hodnota informácií sa dá rýchlo a ľahko zmeniť z plus na mínus. Zosilniť alebo pritlmiť ich závažnosť a celkový dopad pre život. Rozšíriť podľa potreby buď celoplošne alebo účelovo. Súčasne si nimi sa ako protiklad vytvárajú a šíria dezinformácie. Táto virtuálna ilúzia, prepletená s realitou, mätie ľudí, lebo hoci princíp informovania je ten istý, prísun nevyžiadaných informácií je nepretržitý. Fenoménom je, mienka k nejasnej info, ktorú je potrebné nekriticky zdieľať s ostatnými. Tentokrát si to platí každý sám, VR sa stáva osobnou súčasťou človeka, na ktorú sa takmer každý veľmi silne naviazal. Prepojil s ňou podľa svojho uváženia i donútený okolnosťami svoj súkromný a pracovný život, domácnosť....Bežný človek nevníma celý rozsah prepojenia seba a inteligentnej elektroniky.Vo vysoko vyspelých zónach život človeka závisí od prírody a od umelej inteligencie. Nastáva stav že kompletná likvidácia umelej inteligencie zlikviduje aj ľudí, čo tam žili. Výpadok produkcie a prípadné presídlenie negatívne ovplyvní ostatné územia fungujúce pomocou UI. Siete a UI sú na vzostupe odhadované riziko kolapsu siete je takmer nulové - zatiaľ. Schopnosť človeka prežiť mimo nej sa znižuje, a je daná postupnou zmenou viacerých faktorov. Husársky kúsok sa podaril vývojárom smartfonov. Ľudia sú hračkou už niekoľko rokov tak očarení a to, že sa ho čo i len ne chvíľu mali vzdať mnohým spôsobuje utrpenie (podráždenosť, nervozitu,zmeny tlaku, tepu, dýchania, stavy paniky). V jeho blízkosti, sú pokojnejší aj keď nič s mobilom nerobia. Dakto máte tušenie prečo mobil vypína racionálne myslenie a mení mobil z vášho "nechávam doma" na pohyb ruky, ktorým ho beriete so sebou kdekoľvek.?
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať