Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pochopil si ty vôbec niekedy význam slova "alibi", ty bipolárny magor?
Však toto je alibi ako z amerických filmov z 80-tich rokov.
Agent Nicholson vedel, vie a bude vedieť o väčšine takýchto špinavostí.
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

bjuty smis
18:00

Aj Slovensko už začína mať počas pandémie problémy s mŕtvymi telami, v Nitre museli objednať chladiaci príves, nedostatku chladiacich miest sa obávajú aj krematóriá. Cez sviatky presúvali telá z pitevní k súdnym lekárom.
A čo? To mu dáva právo sa tak vyjadrovať? Vysmievať sa? Dávať dolu?? Čo tým vyrieši?
Koľko je takých,čo sa očkovať nemôžu? Koľko je takých,čo sú na vážkach a namiesto normálneho vysvetlenia si vypočujú hento? Všetci,čo sa nechcú zaočkovať,sú konšpirátori?
Nech sa spláchne,môže byť vedec svetoznámy,ale chovať sa nevie.
5 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Aj Mengele je svetoznámy.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

marjankaj
Aj Mengele je svetoznámy.
ale on nikoho nikam neposielal, len pracoval vo vyhradených pracoviskách
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

kopretinka
bjuty smis
18:00

Aj Slovensko už začína mať počas pandémie problémy s mŕtvymi telami, v Nitre museli objednať chladiaci príves, nedostatku chladiacich miest sa obávajú aj krematóriá. Cez sviatky presúvali telá z pitevní k súdnym lekárom.
A čo? To mu dáva právo sa tak vyjadrovať? Vysmievať sa? Dávať dolu?? Čo tým vyrieši?
Koľko je takých,čo sa očkovať nemôžu? Koľko je takých,čo sú na vážkach a namiesto normálneho vysvetlenia si vypočujú hento? Všetci,čo sa nechcú zaočkovať,sú konšpirátori?
Nech sa spláchne,môže byť vedec svetoznámy,ale chovať sa nevie.
to nebolo verejné vyjadrenie, to bola on-line konferencia odborníkov na coronu
čekan nie je politik, je vedec...to nieje ako ked matovič niekoho verejne uráža...a on neurážal
nepovedal , že budú dávať niekoho " dolu "
povedal :
„Presne takto postupne ich budeme dávať dole z bežného života, jednoducho budú chodiť zarúškovaní, náhubky budú mať, nebudú môcť cestovať, a ja sa budem z toho tešiť

chovať sa podľa teba nevie, ale nevidím tam, že niekomu nadáva do fašistického hoväda ako to robíš ty jemu....
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

.
FB_IMG_1608580782184.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

By sa veru hodilo....
FB_IMG_1608818075152.jpg  
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Slová primára interného oddelenia NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach, MUDr. Pavla Majdáka:
"Údaje na papieri a covidová realita v nemocniciach sa rizišli
Pacienti čakajú v rade pred nemocnicou, v sanitkách, kým sa dostanú na rad. S covidom aj bez. Už sme aj zabudli na plánované operácie. Na normálnu zdravotnú starostlivosť.
Prežívame koronačasy. Niektorí. Tí šťastnejší. Tí hlúpejší a zákernejší si ich neuvedomujú alebo ich skotomizujú a zneužívajú. Nie sú zriedkavé aj kombinácie týchto javov. Niektorí za pár dukátov a percent preferencií bezohľadne vystavia ďalšie tisíce ľudí nebezpečenstvu. Snáď im to raz ten ľud a pán Boh zrátajú.
Vraj sa blížime ku naplneniu kapacít nemocníc. Nie. Kapacity slovenských nemocníc sú dávno prekročené. Možno nie všetkých a v rovnakom čase. Ale v mnohých a tých je čoraz viac. Bez ďalšej možnosti distribúcie vitálne ohrozených pacientov tam, kde aspoň papierovo vykazujú nejaké lôžkové rezervy. Lebo papier a realita prestali korešpondovať.
Na papieri sú lôžka. Ale aj na zavretých a zamknutých oddeleniach, na ktorých nemá kto pracovať.
Tragédia covidu sa začína spravidla v tej chvíli, keď dôjde ku strate pufrovacej schopnosti nemocnice. Keď jej schopnosť starať sa o ďalších a ďalších a ďalších pacientov presiahne jej schopnosti. Keď sú dlhodobo na PN desiatky a stovky zamestnancov nemocnice, keď zúfalo chýbajú sestry, sanitári, lekári. Keď chýbajú rádiológovia a nemá kto spraviť CT, nemá kto spraviť Rtg hrudníka pacientovi s covidom. Keď sa pacienti s covidom už nezmestia na covidové oddelenia a sú liečení na bežnom oddelení.
Ak tento stav trvá dlhšie, pri všetkom úsilí sa covid rozšíri po celom oddelení. Tí zdravší a silnejší si to nemusia ani všimnúť. Ale skaza pokračuje. Chorí sú pacienti, ktorí rezervy nemajú, ťažký priebeh skolí aj personál v strednom veku.
Denne čítame, koľko pacientov je na umelej pľúcnej ventilácii a koľko je na jednotke intenzívnej starostlivosti. Tie čísla by boli oveľa vyššie, keby sa tam dostali všetci tí, ktorí takýto typ starostlivosti potrebujú. Množstvo z nich bojuje o holý život na bežnom oddelení.
Narastajúcu incidenciu nových prípadov je možné považovať za orientačné číslo. Dôležitejšie bude percento pozitívnych. A najdôležitejší je údaj o počte hospitalizovaných. Tomu sa dá veriť. Ten nám hovorí o tom, čo sa skutočne deje a v akom stupni ohrozenia sa táto spoločnosť a jej jednotlivé regióny nachádzajú.
Prepáčte mi tú úprimnosť, ale uvádzaným číslam o dennej mortalite neverím. Pochybujem o metodike aj skutočnom započítavaní mŕtvych na covidových oddeleniach, v nemocniciach aj v teréne. Samostatnou kapitolou by iste boli sekundárne úmrtia po takzvanom „prekonaní“ covidu. Zdá sa mi málo pravdepodobné, že sme stále najlepší v Európe.
Klobúk dole pred tými lekármi, sestrami, sanitármi, ktorí ešte stoja na hradbách nemocníc s vytasenými mečmi a bránia, čo sa dá. Na príjmovej ambulancií obvolávajú všetky nemocnice, ktoré ešte poznajú, či nezoberú ešte jedného pacienta. A potom ďalšieho a ďalšieho. Lebo u nich už nie je žiadne miesto. Prosia. A potom plačú.
Pacienti čakajú v rade pred nemocnicou, v sanitkách, kým sa dostanú na rad. S covidom aj bez. Už sme aj zabudli na plánované operácie. Na normálnu zdravotnú starostlivosť. Tí, čo to zažili, už nikdy nebudú ako predtým. Tieto stigmy si budeme niesť do konca života. A mnohí pochybujú, či toto chceli robiť a zvažujú, čo budú robiť potom. Za plného chodu oddelení sa ťahajú kyslíkové rozvody na všetky lôžka a (chválabohu) sa zbavujeme tých strašných, ale v daných chvíľach tak prepotrebných kyslíkových fliaš, ktoré boli všade.
Ak je ešte niekto, kto tomu nerozumie, strácam schopnosť chápať aj ja. A ak niekto vidí iné svetlo na konci tohto strašidelného, čierneho tunela ako očkovanie, tak nech nám poradí. Dúfam, že väčšinu tých sprostostí, ktorým sa občas nevyhnem, keď si prečítam diskusie, píšu len nejakí záškodnícki, zaplatení, zákerní trollovia, ktorí sledujú vlastné zvrátené záujmy. Dúfam, že normálnych ľudí je väčšina a tí sa naopak budú biť za to, aby mohli byť zaočkovaní. A to čím skôr. Dúfam, že normálni ľudia rešpektujú životy svoje, aj svojich blízkych a tiež cudzie, a budú sedieť doma. A ešte vydržia. Lebo my sa neblížime ku katastrofe. Toto je katastrofa. "
Zdroj: Dennik N
4 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

veronikasad
Zaujima ma, ci cesta s dokladmi na daňový urad nie je porušením vyhlasky hlavneho hygienika... Nechcem sa stavat na zadné, doklady su nachystané...
Ja by som zavolala na DU,že je lokdawn,tak nechápem,ako ich toto vôbec mohlo napadnúť
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

bjuty smis
kopretinka
bjuty smis
18:00

Aj Slovensko už začína mať počas pandémie problémy s mŕtvymi telami, v Nitre museli objednať chladiaci príves, nedostatku chladiacich miest sa obávajú aj krematóriá. Cez sviatky presúvali telá z pitevní k súdnym lekárom.
A čo? To mu dáva právo sa tak vyjadrovať? Vysmievať sa? Dávať dolu?? Čo tým vyrieši?
Koľko je takých,čo sa očkovať nemôžu? Koľko je takých,čo sú na vážkach a namiesto normálneho vysvetlenia si vypočujú hento? Všetci,čo sa nechcú zaočkovať,sú konšpirátori?
Nech sa spláchne,môže byť vedec svetoznámy,ale chovať sa nevie.
to nebolo verejné vyjadrenie, to bola on-line konferencia odborníkov na coronu
čekan nie je politik, je vedec...to nieje ako ked matovič niekoho verejne uráža...a on neurážal
nepovedal , že budú dávať niekoho " dolu "
povedal :
„Presne takto postupne ich budeme dávať dole z bežného života, jednoducho budú chodiť zarúškovaní, náhubky budú mať, nebudú môcť cestovať, a ja sa budem z toho tešiť

chovať sa podľa teba nevie, ale nevidím tam, že niekomu nadáva do fašistického hoväda ako to robíš ty jemu....
To nebolo verejné??? Tak prečo to zavesili na trúbu???
Pre koho???
To nie je fašistické,keď neočkovaní budú musieť chodit s náhubkami??? A nechce ich rovno označiť dávidovou hviezdou ako židov? A dávať ich dole z bežného života to čo si mám pod tym predstaviť? Že budú zatvoreni v lágri? A ešte sa tomu rehoce a ostatní s ním? A ty sa ho zastávaš??? Sa zamysli!!!
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

opýtaj sa kotlebovca uhríka on to zverejnil....ale nie je ťažké si domyslieť prečo
nemusíš si nič predstavovať, jasne to píše ...skopírujem ti to ešte :
"jednoducho budú chodiť zarúškovaní, náhubky budú mať, nebudú môcť cestovať"

nie že sa zastávam, ja s ním plne súhlasím
Naposledy upravil bjuty smis : 31.12.20 at 14:08
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kopretinka
veronikasad
Zaujima ma, ci cesta s dokladmi na daňový urad nie je porušením vyhlasky hlavneho hygienika... Nechcem sa stavat na zadné, doklady su nachystané...
Ja by som zavolala na DU,že je lokdawn,tak nechápem,ako ich toto vôbec mohlo napadnúť
volala som, ze zatiaľ robia. Uz nebudem volat, aby som si nenarobila robotu o ktorej pise Daska a nedali mi skenovať doklady, je ich 6 sanonov ...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
veronikasad
kopretinka
veronikasad
Zaujima ma, ci cesta s dokladmi na daňový urad nie je porušením vyhlasky hlavneho hygienika... Nechcem sa stavat na zadné, doklady su nachystané...
Ja by som zavolala na DU,že je lokdawn,tak nechápem,ako ich toto vôbec mohlo napadnúť
volala som, ze zatiaľ robia. Uz nebudem volat, aby som si nenarobila robotu o ktorej pise Daska a nedali mi skenovať doklady, je ich 6 sanonov ...
A kto nemá skener, tak to má nafotiť mobilom?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kopretinka
bjuty smis
kopretinka
bjuty smis
18:00

Aj Slovensko už začína mať počas pandémie problémy s mŕtvymi telami, v Nitre museli objednať chladiaci príves, nedostatku chladiacich miest sa obávajú aj krematóriá. Cez sviatky presúvali telá z pitevní k súdnym lekárom.
A čo? To mu dáva právo sa tak vyjadrovať? Vysmievať sa? Dávať dolu?? Čo tým vyrieši?
Koľko je takých,čo sa očkovať nemôžu? Koľko je takých,čo sú na vážkach a namiesto normálneho vysvetlenia si vypočujú hento? Všetci,čo sa nechcú zaočkovať,sú konšpirátori?
Nech sa spláchne,môže byť vedec svetoznámy,ale chovať sa nevie.
to nebolo verejné vyjadrenie, to bola on-line konferencia odborníkov na coronu
čekan nie je politik, je vedec...to nieje ako ked matovič niekoho verejne uráža...a on neurážal
nepovedal , že budú dávať niekoho " dolu "
povedal :
„Presne takto postupne ich budeme dávať dole z bežného života, jednoducho budú chodiť zarúškovaní, náhubky budú mať, nebudú môcť cestovať, a ja sa budem z toho tešiť

chovať sa podľa teba nevie, ale nevidím tam, že niekomu nadáva do fašistického hoväda ako to robíš ty jemu....
To nebolo verejné??? Tak prečo to zavesili na trúbu???
Pre koho???
To nie je fašistické,keď neočkovaní budú musieť chodit s náhubkami??? A nechce ich rovno označiť dávidovou hviezdou ako židov? A dávať ich dole z bežného života to čo si mám pod tym predstaviť? Že budú zatvoreni v lágri? A ešte sa tomu rehoce a ostatní s ním? A ty sa ho zastávaš??? Sa zamysli!!!
zaočkovaní sa nemajú čoho obávať, sú chránení pred tými čo sú neočkovaní, tak načo je dobrý ten cirkus?
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Národnástratégia očkovania proti ochoreniuCOVID-19 v podmienkach Slovenskej republiky
Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky


Najefektívnejším spôsobom kontroly súčasnej pandémie nového ochorenia COVID-19 je očkovanie.
Očkovanie predstavuje najúčinnejší spôsob prevencie pandemických ochorení vrátane COVID-19.Očkovanie predstavuje:
1. Osobnú ochranu jednotlivca, ktorý je očkovaný.
2. Kolektívnu ochranu komunity/spoločnosti. K tom je potrebné preočkovať viac ako 60 –70 % populácie v prípade COVID-19 ( tzv. kolektívna ochrana).
Prioritou štátu musí byť poskytnutie osobnej ochrany a vybudovanie kolektívnej ochrany.
0 1
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
kopretinka
bjuty smis
kopretinka
bjuty smis
18:00

Aj Slovensko už začína mať počas pandémie problémy s mŕtvymi telami, v Nitre museli objednať chladiaci príves, nedostatku chladiacich miest sa obávajú aj krematóriá. Cez sviatky presúvali telá z pitevní k súdnym lekárom.
A čo? To mu dáva právo sa tak vyjadrovať? Vysmievať sa? Dávať dolu?? Čo tým vyrieši?
Koľko je takých,čo sa očkovať nemôžu? Koľko je takých,čo sú na vážkach a namiesto normálneho vysvetlenia si vypočujú hento? Všetci,čo sa nechcú zaočkovať,sú konšpirátori?
Nech sa spláchne,môže byť vedec svetoznámy,ale chovať sa nevie.
to nebolo verejné vyjadrenie, to bola on-line konferencia odborníkov na coronu
čekan nie je politik, je vedec...to nieje ako ked matovič niekoho verejne uráža...a on neurážal
nepovedal , že budú dávať niekoho " dolu "
povedal :
„Presne takto postupne ich budeme dávať dole z bežného života, jednoducho budú chodiť zarúškovaní, náhubky budú mať, nebudú môcť cestovať, a ja sa budem z toho tešiť

chovať sa podľa teba nevie, ale nevidím tam, že niekomu nadáva do fašistického hoväda ako to robíš ty jemu....
To nebolo verejné??? Tak prečo to zavesili na trúbu???
Pre koho???
To nie je fašistické,keď neočkovaní budú musieť chodit s náhubkami??? A nechce ich rovno označiť dávidovou hviezdou ako židov? A dávať ich dole z bežného života to čo si mám pod tym predstaviť? Že budú zatvoreni v lágri? A ešte sa tomu rehoce a ostatní s ním? A ty sa ho zastávaš??? Sa zamysli!!!
Neber to tragicky. Ak sa zaočkujú všetci čo budú chcieť nebude dôvod aby tí ostatní chodili bez nich na ich vlastné riziko. Aj tak sa čudujem že toho Banáša do nemocnice vzali. Však len chrípočka. Mal vyfasovať acilpyrín a 2 litre lipového čaju a otočka ešte pred vrátnicou. Alebo ho vrátnik prinútil služobnou zbraňou vstúpiť do nemocnice a nechať sa proti svojej vôli liečiť ? Aj reverz existuje.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Od polnoci nebudú povolené ani len bubliny...

No a teraz si povedzme, že o čom to všetko vlastne bolo ? Mám na mysli všetky vyhlášky, lokdovny, tačdavny a iné.
Ja vravím, že o dvoch veciach :
- o hovne
- o ničom

Ale hlavne, že boli otvorené zjazdovky, kostoly, hotely.....
Ale premiersky blázon vypisuje stupídne statusy, háda sa so všetkými, zodpovednosť prijať nechce...občas si poplače. No nezabudne na klasiku " lebo Fico " ...
1 2
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

.
FB_IMG_1604416631311.jpg  
1 3
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
buchač
Od polnoci nebudú povolené ani len bubliny...

No a teraz si povedzme, že o čom to všetko vlastne bolo ? Mám na mysli všetky vyhlášky, lokdovny, tačdavny a iné.
Ja vravím, že o dvoch veciach :
- o hovne
- o ničom

Ale hlavne, že boli otvorené zjazdovky, kostoly, hotely.....
Ale premiersky blázon vypisuje stupídne statusy, háda sa so všetkými, zodpovednosť prijať nechce...občas si poplače. No nezabudne na klasiku " lebo Fico " ...
Zaujímavé ale je že bojovníkov za slobodu dnes akosi nepočuť. To už nikto nebojuje za otvorené reštiky a fitká ? Čo budú dávať do tých boxov v Nitre ak žiaden problém nie je ? Ak by boli spustili aj školy tak by toho bolo viac. A vinný je matovič lebo chcel testovať celoplošne a povinne. Nepovinne príde 30 percent a účinok bude blízky nule a aj tak sa to Sulíkovi podarilo odsabotovať, na rozdiel od prezidentky ktorá spochybnila testy na poslednú chvíľu a napriek tomu to dopadlo inak. Ale obhájili sme základné práva a slobody v tom že sa nemusíme testovať a demokraticky môžeme chytiť Covid.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

lujza.j
.
a ty tu nadávaš niekomu do prasiat, keď decko nemá fotečku zo školy

bluhaháá
Naposledy upravil bjuty smis : 31.12.20 at 18:11
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať