Zavrieť

Porady

kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Divadlo pre chudobu, plné lietadlo Slovákov, ale cirkus len okolo Dominiky. Chlieb a hry, nič vám to nehovorí?
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Schopnosť porozumenia čítaného textu ja základným predpokladom akejkoľvek debaty. ...viac
Cirkus okolo " héééérečky " a ostatných dovolenkárov by sa dal veľmi rýchlo ukončiť, tak ako to urobili inde, trebárs v Írsku.
Tam príde kamionista s tovarom, materiálom (a tým pádom PRACOVNE !!!!!!) a v tom momente, po prekročení hraníc odstavuje kamión na určenom mieste a hajde do 14 dňovej karantény....kde zacvaká za jeden deň 150€ (STOPAŤDESIAT EUR)...čo je teda solídna pálka.
Ak sa do Veľkej Británie vrátite z jednej z červených krajín, kde sú mutácie, musíte si zaplatiť 210 libier za dva testy a 1 750 libier za pobyt. Tak sa Británia chráni pred dovozom nákazy.
Ak by sa niečo také zaviedlo aj u nás, každý jeden by si to rozmyslel...dokonca aj Cesnačka, aj keď je v plnke. Ono sedieť na riti 14 dní v jednej izbe je trochu iné ako byť vylepený pri bazéne.
Naposledy upravil buchač : 19.03.21 at 12:38
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Cibuľa to zarobí za 5 minút a nevrav mi, že taký pracháč by nemal u nás možnosť prenajať si celý wellnes hotel pre seba a vojačikovia, nech ho kľudne z vonku strážia....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No neviem, neviem, ako toto budú riešiť na celom Slovensku:
https://ekonomika.pravda.sk/ekologia...vratne-pet-ky/
A) Fľaše budú mať svoju značku (ako zálohované 0,15€).
B) Niektoré prevádzky nebudú mať povinnosť tieto fľaše preberať, ale zálohovať budú mať povinnosť. Peniaze za zálohy "vraj" na špeciálny fond - aký fond?
C) Fľaše NESMÚ byť deformované a bez čiar.kódov. Kde to budú skladovať? V nejakom hypermarkete na toto budú asi musieť vyčleniť véééééľku plochu - lebo odvozu sa veriť na 10% nedá. A v lete, keď sa kupujú multibalenia - to len bude PET fliaš.
A čo potom doma?

Ale recyklovať treba - o tom niet pochýb - lenže! Zaplatíš v obchode za PET 0,15€, ale potom nikde v okolí nebude možnosť vrátiť (a skladovať doma 1-2-3-6 mesiacov len preto, že pôjde niekam, kde berú?). Tak vyhodí do odpadu - opäť za odpad zaplatí, alebo do kríkov (tam už neplatí, ale prišiel o 15 centov . A v mnohých sídlach/mestách je poplatok za TKO pri triedenom zbere vyšší! Myšlienka je to dobrá, ovšem spôsob a systém je ešte nedokonalý.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Schopnosť porozumenia čítaného textu ja základným predpokladom akejkoľvek debaty. ...viac
misoft
V nejakom hypermarkete na toto budú asi musieť vyčleniť véééééľku plochu - lebo odvozu sa veriť na 10% nedá. A v lete, keď sa kupujú multibalenia - to len bude PET fliaš.
A čo potom doma?
Postačí ti ako odpoveď tento link, že ako by to prebiehalo ?
https://www.racaweb.sk/zacala-sa-akc...t-zs-tbiliska/
Alebo ti mám vysvetliť širšie súvislosti ...či ?

Čo sa týka toho, že nie všade sa bude dať vrátiť späť fľaše, tak ja tu vidím jeden fakt...a to nezvratiteľný.
Ak sa v malých prevádzkach nebude vykupovať, čiže v menších predajniach hlavne v malých mestách a dedinách, tak dôjde automaticky k poklesu predaja produktov. Čert ber americké žbrndy, tie nech si pijú u nich...ale ak dôjde k poklesu minerálok, to bude už iná vec.

Ale inak je zaujímavé jedno, čo majú možnosť vidieť turisti v horách a či výletníci v rekreačných lokalitách.
Nie jeden si v batohu nesie smerom hore PET fľašu/še alebo plechovky energeťákov...no naspäť sa mu už lení vziať ich nazad. Toto všetko je ale o človeku...
Naposledy upravil buchač : 19.03.21 at 17:19
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Potešilo.
https://www.topky.sk/cl/10/2080933/A...di-exprezident

... a jeden príspevok "naparádu" z diskusie:
""Ide o politický proces. Vyšetrovateľ ani prokurátor sa nezmenili. Sú to tí, ktorí nastúpili ešte za starých čias,"
Dajte mu už pokoj chudáčikovi malinkému...mafiánkovi nešťastnému! Veď on všetko robil v dobrej viere, kradol dane, kradol pozemky, dohadoval sa s veľkými mafiánmi a za všetko sa ospravedlnil. No a k tých vyšetrovatelom a prokurátorom čo sa nezmenili by malo nabehnúť Matrtajové komando a zavrieť ich do kĺzacej väzby, aby sa mohli kĺzať! Veď UJO Lipšic to už všetko vybaví...špiny!"
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

akurát riešili v televíznych novinách ako sa počíta platnosť ag testu.. a je to presne tak ako som písala v téme, ktorá je však už zatvorená, tak to píšem sem.. deň vykonania testu sa nepočíta.. keď je test urobený v pondelok, platí celý zvyšný týždeň plus pondelok do polnoci..
vysvetlenie bolo kvôli nesprávnemu pochopeniu výkladu v rámci policajných kontrol..
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Vieš, čo je na tom zaujímavé? Že mnoho ľudí to tak počítalo, len "iniciatívni" policajti kukali na dátum testovania a podľa toho počítali. A nesprávne počítali - i takto sa dala plniť štátna kasa.
Nenadarmo sa vraví, že iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

misoft
Vieš, čo je na tom zaujímavé? Že mnoho ľudí to tak počítalo, len "iniciatívni" policajti kukali na dátum testovania a podľa toho počítali. A nesprávne počítali - i takto sa dala plniť štátna kasa.
Nenadarmo sa vraví, že iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ
By som nezaplatil a nechal sa predvolať na správne konanie, tam by som ich vyškolil...
PS: aby som nezabudol, dám to do jedného príspevku. Dúfam, že konkrétne bjuty dnes pozeral TV noviny a zaregistroval príspevok o Kii, lebo minule tu písal dosť od veci, hoci som jasne avizoval, že mám od kolegu info, že v marci budú mať problémy viaceré automobilky v SR....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Spýtala by som sa ho, prečo iba českých miest, veď sa takto doteraz stavia ešte dnes prakticky na Západe a EU hocikde. Všimla som si, že trend začína udávať Nemecko, ako som tu nedávno písala. Min. rok sa už v Hamburgu nepostavil ani jeden RD, všetko majú údajne ťahať už iba do výšky, alebo v mestách robiť nadstavby.
Čo je v pláne urobiť s existujúcimi predmestiami tu spomínať nebudem, neviem to doložiť.
Hlavne, že sa povoľuje výstavba na úrodnej pôde rôznym veľkokrabiciam so skladmi, ktoré by sa dali umiestniť buď inde alebo pod zemou Aj ako si napr. Nemci postavili svoje sklady pre ich obchodné reťazce v ČR, a svoju pôdu si budú chrániť.
.
Jak by mělo vypadat město, ve kterém by se dobře žilo? Proč v Liberci vše nefunguje, jak má? A proč je bydlení v domku na předměstí sobecké? Děkan Fakulty umění a architektury na Technické univerzitě v Liberci Osamu Okamura vydal publikaci, ve které neotřelým způsobem přibližuje mladším čtenářům největší nešvary českých měst.
Zdroj: https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/...ybava_recombee
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Čo sa týka vratných zálohových fliaš, normálny človek by predpokladal, že sa budú lisovať aj balíkovať už v obchode a nie prepravovať vzduch vo fľašiach.
Príklad z Bazileja spred 40 rokov, cestou do práce vracali ľudia sklenené poháre od jogurtov do prázdnych prepraviek pred ešte zavretým obchodom, bola to samozrejmosť.
Najekologickejšie by bolo sa vrátiť ku sklu.
Bioobchod, kde si občas kúpim 100% šťavu, zálohuje sklenené fľašky a aj ich berie späť, a ide o tovar z dovozu. Nikdy som sa ich nespýtala, či sa vracajú späť k výrobcovi. Hádam, áno.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Aj podľa mňa je sklo ekonomickejšie a ekologickejšie.
A) Fľaša (ak nie je poškodená) sa dá použiť až 10x - pritom ju stačí zbaviť etikety, umyť, dezinfikovať a skontrolovať. Znova naplniť. Náklady sú len za dopravu a vyčistenie.
B) PET fľaša (nezmačkaná) sa použije len 1x. Potom sa musí odviezť (aj s tým vzduchom), zlisovať, rozdrviť, spracovať na surový PET, vyrobiť novú fľašu, naplniť. Náklady sú za dopravu, spracovanie na surovinu, spracovanie na novú fľašu, energie, voda.
C) AL obaly - je to to isté, ako u B, ale náklady sú ešte väčšie.
Keď sa to porovná - na sklo (ešte použiteľná fľaša) sú v jednotke 1, na PET je to už 5 a na AL až 10.
Vraj sa tam spomínalo, že malé prevádzky "nebudú" ich zálohovať - a čo veľkoobchody? Tým sa to tam bude hromadiť, nedá sa spoliehať, že im to budú denne odvážať (to sú ďalšie náklady. A pochybujem, že dodávateľ tovaru do obchodu na tom ešte nezarobí. Vraj, keď nebudú zálohovať, peniaze pôjdu na nejaký "zvláštny" fond (asi pekne povedané - niekomu do vrecka).
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Schopnosť porozumenia čítaného textu ja základným predpokladom akejkoľvek debaty. ...viac
Samozrejme, že sa PET fľaše budú lisovať a aj balíkovať už v obchode.
Si myslíš, že nové fľaše sú v tej veľkosti ako si ich zákazník kúpi v obchode ? Ak hej, tak omyl...tie sú v dosť malej veľkosti ...pred plnením sa nafúknu a až tak naplnia. Na kamión sa ich vmestia tisícky.
https://www.cnbengo.com/sk/45mm-pet-preform.html

Je vedľajšie, čo bolo pred 40 rokmi...teraz je to inak.
Sklenené zálohované fľašky sa síce vracajú, no nejdu do linky na plnenie, ale idú do sklárne, kde sa roztavia a urobia nové, nakoľko ich čistenie je finančne náročnejšie ako výroba nových.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Tak jednak samozrejme, že sa budú lisovať už v obchode, je to normálna bežná vec, už teraz všetky reťazce lisujú napr. papier.
Možno, že budú aj priamo drvičky, ako to bude finančne výhodnejšie.
O tých sklenených fľašiach sa mi to moc nezdá, nakoľko napr. u nás sa fľaše z vína už nezálohujú a taktiež je to sklo, ktoré by poslúžilo v sklárňach.
Čistí sa to všetko jednoducho odmočením, teplotou, a následne chemicky. Kedysi bol o tom film.
Nezdá sa mi, že napr. fľaša od Urpineru, nepoškodená ide do sklární, pochybujem.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Potešilo.
https://www.topky.sk/cl/10/2080933/A...di-exprezident

... a jeden príspevok "naparádu" z diskusie:
""Ide o politický proces. Vyšetrovateľ ani prokurátor sa nezmenili. Sú to tí, ktorí nastúpili ešte za starých čias,"
Dajte mu už pokoj chudáčikovi malinkému...mafiánkovi nešťastnému! Veď on všetko robil v dobrej viere, kradol dane, kradol pozemky, dohadoval sa s veľkými mafiánmi a za všetko sa ospravedlnil. No a k tých vyšetrovatelom a prokurátorom čo sa nezmenili by malo nabehnúť Matrtajové komando a zavrieť ich do kĺzacej väzby, aby sa mohli kĺzať! Veď UJO Lipšic to už všetko vybaví...špiny!"
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač
Samozrejme, že sa PET fľaše budú lisovať a aj balíkovať už v obchode.
Si myslíš, že nové fľaše sú v tej veľkosti ako si ich zákazník kúpi v obchode ? Ak hej, tak omyl...tie sú v dosť malej veľkosti ...pred plnením sa nafúknu a až tak naplnia. Na kamión sa ich vmestia tisícky.
https://www.cnbengo.com/sk/45mm-pet-preform.html

Je vedľajšie, čo bolo pred 40 rokmi...teraz je to inak.
Sklenené zálohované fľašky sa síce vracajú, no nejdu do linky na plnenie, ale idú do sklárne, kde sa roztavia a urobia nové, nakoľko ich čistenie je finančne náročnejšie ako výroba nových.
Ďuri - to, na čo poukazuješ sú predlisky pre PET fľaše. Ty si naozaj myslíš, že to len tak nafúknu? A ako tie predlisky vytvorili? V nožoch si dobrý, vieš o nich veľa, ale o TOMTO vieš málo, strašne málo!
Ako myslíš, že tie predlisky vyrobili? PET sa musel rozdrviť, urobia sa peletky, zahrejú a VYLISUJÚ, tieto predlisky sa opätovne musia zahriať a vo forme tlakom dostanú tvar - opakujem ZA TEPLA!!!! To sú energie!
A sklenené fľaše - myslíš si, že by bolo ekonomické nepoškodený obal rozbiť, aby sa roztavil a znova v sklárni vyrábal.

PRE BOHA - sleduj, ako sa to robí. ZOBUĎ SA UŽ KONEČNE!
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Tak jednak samozrejme, že sa budú lisovať už v obchode, je to normálna bežná vec, už teraz všetky reťazce lisujú napr. papier.
Možno, že budú aj priamo drvičky, ako to bude finančne výhodnejšie.
O tých sklenených fľašiach sa mi to moc nezdá, nakoľko napr. u nás sa fľaše z vína už nezálohujú a taktiež je to sklo, ktoré by poslúžilo v sklárňach.
Čistí sa to všetko jednoducho odmočením, teplotou, a následne chemicky. Kedysi bol o tom film.
Nezdá sa mi, že napr. fľaša od Urpineru, nepoškodená ide do sklární, pochybujem.
Pivárom sa oplatí čistička na hromadný obrat obalov, voľakedy keď vinárske závody boli jediný distribútor tiež, predstav si že by v garáži vinár čistil lúhom (bezpečnosť hygiena - drahšia ako nová fľaša).
Recyklát z PET fľiaš(pokiaľ viem) sa už nepoužíva na výrobu fliaš ale napríklad na vlákna a pod
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

pavol54
Nandrolon
Tak jednak samozrejme, že sa budú lisovať už v obchode, je to normálna bežná vec, už teraz všetky reťazce lisujú napr. papier.
Možno, že budú aj priamo drvičky, ako to bude finančne výhodnejšie.
O tých sklenených fľašiach sa mi to moc nezdá, nakoľko napr. u nás sa fľaše z vína už nezálohujú a taktiež je to sklo, ktoré by poslúžilo v sklárňach.
Čistí sa to všetko jednoducho odmočením, teplotou, a následne chemicky. Kedysi bol o tom film.
Nezdá sa mi, že napr. fľaša od Urpineru, nepoškodená ide do sklární, pochybujem.
Pivárom sa oplatí čistička na hromadný obrat obalov, voľakedy keď vinárske závody boli jediný distribútor tiež, predstav si že by v garáži vinár čistil lúhom (bezpečnosť hygiena - drahšia ako nová fľaša).
Recyklát z PET fľiaš(pokiaľ viem) sa už nepoužíva na výrobu fliaš ale napríklad na vlákna a pod
Áno, a z PET je najkvalitnejší iba ten vrchnák, preto sa iba vrchnáky zbierajú. Samotné telo už nie je čisté PET. a nemá takú hodnotu.
V podstate materiál vrchnáku je zhodný s príslušným PET filamentom do 3D tlačiarne.
Je logické, že pivovar nebude dookola za každé nové pivo platiť aj novú fľašu sklárskej fabrike, keď si to vyčistia vo vlastnej réžii a iba poškodené idú het.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
pavol54
Nandrolon
Tak jednak samozrejme, že sa budú lisovať už v obchode, je to normálna bežná vec, už teraz všetky reťazce lisujú napr. papier.
Možno, že budú aj priamo drvičky, ako to bude finančne výhodnejšie.
O tých sklenených fľašiach sa mi to moc nezdá, nakoľko napr. u nás sa fľaše z vína už nezálohujú a taktiež je to sklo, ktoré by poslúžilo v sklárňach.
Čistí sa to všetko jednoducho odmočením, teplotou, a následne chemicky. Kedysi bol o tom film.
Nezdá sa mi, že napr. fľaša od Urpineru, nepoškodená ide do sklární, pochybujem.
Pivárom sa oplatí čistička na hromadný obrat obalov, voľakedy keď vinárske závody boli jediný distribútor tiež, predstav si že by v garáži vinár čistil lúhom (bezpečnosť hygiena - drahšia ako nová fľaša).
Recyklát z PET fľiaš(pokiaľ viem) sa už nepoužíva na výrobu fliaš ale napríklad na vlákna a pod
Áno, a z PET je najkvalitnejší iba ten vrchnák, preto sa iba vrchnáky zbierajú. Samotné telo už nie je čisté PET. a nemá takú hodnotu.
V podstate materiál vrchnáku je zhodný s príslušným PET filamentom do 3D tlačiarne.
Je logické, že pivovar nebude dookola za každé nové pivo platiť aj novú fľašu sklárskej fabrike, keď si to vyčistia vo vlastnej réžii a iba poškodené idú het.
Porovnajte si svoje tvrdenia s týmto:
https://sk.wikipedia.org/wiki/Polyet...ereftal%C3%A1t
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Schopnosť porozumenia čítaného textu ja základným predpokladom akejkoľvek debaty. ...viac
misoft
buchač
Samozrejme, že sa PET fľaše budú lisovať a aj balíkovať už v obchode.
Si myslíš, že nové fľaše sú v tej veľkosti ako si ich zákazník kúpi v obchode ? Ak hej, tak omyl...tie sú v dosť malej veľkosti ...pred plnením sa nafúknu a až tak naplnia. Na kamión sa ich vmestia tisícky.
https://www.cnbengo.com/sk/45mm-pet-preform.html

Je vedľajšie, čo bolo pred 40 rokmi...teraz je to inak.
Sklenené zálohované fľašky sa síce vracajú, no nejdu do linky na plnenie, ale idú do sklárne, kde sa roztavia a urobia nové, nakoľko ich čistenie je finančne náročnejšie ako výroba nových.
Ďuri - to, na čo poukazuješ sú predlisky pre PET fľaše. Ty si naozaj myslíš, že to len tak nafúknu? A ako tie predlisky vytvorili? V nožoch si dobrý, vieš o nich veľa, ale o TOMTO vieš málo, strašne málo!
Ako myslíš, že tie predlisky vyrobili? PET sa musel rozdrviť, urobia sa peletky, zahrejú a VYLISUJÚ, tieto predlisky sa opätovne musia zahriať a vo forme tlakom dostanú tvar - opakujem ZA TEPLA!!!! To sú energie!
A sklenené fľaše - myslíš si, že by bolo ekonomické nepoškodený obal rozbiť, aby sa roztavil a znova v sklárni vyrábal.

PRE BOHA - sleduj, ako sa to robí. ZOBUĎ SA UŽ KONEČNE!
Schválne neupravujem.

1. Moja reakcia bola na korelu a nie na teba
2. Takže ty vieš o TOMTO veľa, strašne veľa ?
3. Spomenul som len prelisky...no nevidím, že by som sa zmienil o technologickom postupe samotnej výroby...či ?
4. Sklenené fľaše a ich nová výroba ? Ja mám svoje informácie a ty si ich pohľadaj.

Sledovať také ujoviny ? Mám na háku. Doteraz som separoval do patričných kontajnerov.
Ak bude v platnosti zálohovanie PET fliaš, tak sa zariadim inak...dlabem ja na nejaké vláčenie prázdnych fliaš naspäť do obchodu, nebudem kupovať minerálky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať