Zavrieť

Porady

Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XXI.

Voľné pokračovanie debaty o každodenných radostiach i starostiach.
Pre všetkých vtipných, slušných a vychovaných poraďákov, starých aj nových členov.
Dúfam, že dvadsať prvý pokus bude aspoň trošku úspešnejší.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač
Ja síce vieru uznávam...je to každého osobná vec, ale aj viera má svoje hranice. Ak sa prekročia, prichádza fanatizmus.
On by bol schopný v debate o hocičom spomenúť Boha.
Nadviažem na svoj názor nasledujúcim článkom.

Herec Richard Chamberlain sa doživa dnes 90 rokov a článok píše o jeho úspešnej kariére.
https://koktail.pravda.sk/z-obrazovk...hp_9clanok_box

No fanatický blbec progresívneho bratislavského typu je schopný ešte aj k jeho osobe v diskusii zadrbať svoje choré myšlienkové pochody. Ešte aj za zlé počasie môže Pelle ... prípadne lebo Fico.
...a takto sa to deje stále...samozrejme, že SMEčka je nedostihnuteľná...tam sa to besnými progresívnymi psami len tak hemží. Kuwa...dlhý bič a malý dvor na nich, prestali by vymýšľať progresívno debilné ujoviny.
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Išiel som 50 km do METRA kúpil som okrem iného masť. Výstražný systém ju označil za vadnú. Môžem ju ísť vrátiť do METRA vrátia mi peniaze. Lenže masť stojí cca 2 eurá(podľa počtu balení), cestovné náklady do METRA a späť :100x 0,252 = 25,2 eur mám nárok na ich preplatenie od predajcu ?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nuž - keď si sa ulakomil na nemecký obchod (lebo majú asi "lepší" tovar) - máš, čo si chcel. Tých 25,2€ je poplatok za nerozum.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Nuž - keď si sa ulakomil na nemecký obchod (lebo majú asi "lepší" tovar) - máš, čo si chcel. Tých 25,2€ je poplatok za nerozum.
mal som to uviesť ako "príklad", lebo ja mám len coop síce ten istý tovar ale za rohom (JAV je slovenský výrobca masti, takže sa to mohlo stať aj v coop-e) . Metro bolo budované pre živnostníkov, kde sa nekupujú kusy, ale celé balenia na ďalšie použitie. pointa je v niečom inom.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Jáááj.... COOP - ten ešte by som bral. Ale masť - kupujem od malovýrobcu - a bisťu - je DOBRÁ.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

)))
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Som nasrdená. Mládež mi objednala cez internet novú chladničku. Dnes ju mali doviezť, tak celý deň sedím jak pripečená na dvore a vyčakávam. Doba pokročilá, či ešte prídu neviem. Zajtra idem do TT nemocnice na kontrolu, takže nebudem minimálne celé dopoludnie doma. Nedajú mi pokutu ak prídu a nebudem doma? Alebo keďže ju aj zaplatili nevyložia mi ju pred domom? Čert mi to bol dlžný, objednávať kočku v mechu. Nemám skúsenosti s objednávkami a teda aj dodaním tovaru cez internet. Som zvyknutá na starý spôsob z rúčky do rúčky.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

babka - ježibabka
Som nasrdená. Mládež mi objednala cez internet novú chladničku. Dnes ju mali doviezť, tak celý deň sedím jak pripečená na dvore a vyčakávam. Doba pokročilá, či ešte prídu neviem. Zajtra idem do TT nemocnice na kontrolu, takže nebudem minimálne celé dopoludnie doma. Nedajú mi pokutu ak prídu a nebudem doma? Alebo keďže ju aj zaplatili nevyložia mi ju pred domom? Čert mi to bol dlžný, objednávať kočku v mechu. Nemám skúsenosti s objednávkami a teda aj dodaním tovaru cez internet. Som zvyknutá na starý spôsob z rúčky do rúčky.
väčšinou sa pri objednávaní tovaru uvádza kontakt na osobu ktorá tovar preberie, kuriér alebo dovozca zvykne kontaktovať pred doručením
2 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

babka - ježibabka
Som nasrdená. Mládež mi objednala cez internet novú chladničku. Dnes ju mali doviezť, tak celý deň sedím jak pripečená na dvore a vyčakávam. Doba pokročilá, či ešte prídu neviem. Zajtra idem do TT nemocnice na kontrolu, takže nebudem minimálne celé dopoludnie doma. Nedajú mi pokutu ak prídu a nebudem doma? Alebo keďže ju aj zaplatili nevyložia mi ju pred domom? Čert mi to bol dlžný, objednávať kočku v mechu. Nemám skúsenosti s objednávkami a teda aj dodaním tovaru cez internet. Som zvyknutá na starý spôsob z rúčky do rúčky.
Netreba čakať na dvore, to nemá žiaden efekt. Mali by vás kontaktovať emailom a SMS správou, tam sa dá upraviť čas a dátum doručenia. DPD to často odflákne, iba zavolajú. Nevadí, nič sa nedeje. Stačí sa skontaktovať s kuriérom a naplánovať nový čas doručenia. Nič vás to nebude stáť naviac. Osobne, radšej nakupujem cez internet, ako behať po predajniach a kupovať predražený tovar, moja skúsenosť.
2 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nakupujem už cez net aj veľké spotrebiče. Na webstránkach sú rôzne a pomerne dokonalé filtre, takže ak človek vie čo chce, nemá problém. A napr. v NAY sú už aj elektronické účtenky, tak kvôli reklamácii už netreba odkladať bloky v pap. podobe.
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

SMS mám dve. Jednu zo včera, že prebrali od dodávateľa tovar, jednu z dnes, že mi to dovezú. Ktorá je zo skladu a ktorá od kuriéra neviem, ani nemienim po tom pátrať. Pred chvíľou som chcela zavolať na telefón tej druhej SMS, nedostupný, tak som poslala správu, že dopoludnia nebudem doma. Nech sa dohodnú čo s tým.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Olinka my sme minule väčšiu vec....ráno volal keď bol v sklade..či budeme doma ak nie nebude to nakladať....ale každý funguje po svojom
Nestresuj sa...ak zavolá...dohodnes na ďalší deň a hotovo
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Nandrolon
Nakupujem už cez net aj veľké spotrebiče. Na webstránkach sú rôzne a pomerne dokonalé filtre, takže ak človek vie čo chce, nemá problém. A napr. v NAY sú už aj elektronické účtenky, tak kvôli reklamácii už netreba odkladať bloky v pap. podobe.
Však to, keď vie čo chce. Poslednú tý čo chcem vyhodiť kupoval syn už cez internet. Predtým boli iba Calexky. Ja okrem miestnych obchodov som už možno 15 rokov okrem toho, že ma niekto z mladých zobral do Lidla alebo Tesca nebola. Než ma pochopili, akú vlastne chcem sme sa hádali ako psi. Je ich nekonečné množstvo a každý si pod mojou požiadavkou vysvetlil niečo iné. Aj tak nebude podľa mňa. Keď ma prežije, budú mať po svojom.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

lujza.j
Olinka my sme minule väčšiu vec....ráno volal keď bol v sklade..či budeme doma ak nie nebude to nakladať....ale každý funguje po svojom
Nestresuj sa...ak zavolá...dohodnes na ďalší deň a hotovo
Práveže ten dnešok by mi bol celkom vyhovoval. Zajtra ma syn vezie do Trnavy a cestou domov by mi ju bol dal na miesto a mohla som veci poprekladať. Teraz mi bude vo vnútri popri starej ktovie dokedy zavadzať, lebo som chcela aby mi ju dali dnu. a vlastne vozí to iba jeden, alebo sú dvaja?
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Vladko na dvore som sedela preto, že tam bolo teplejšie ako vo vnútri a nie žeby som sa nevedela novej veci dočkať.
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

babka - ježibabka
Vladko na dvore som sedela preto, že tam bolo teplejšie ako vo vnútri a nie žeby som sa nevedela novej veci dočkať.
Všetko bude fajn, syn to zajtra zariadi. Nebude problém naplánovať nový čas dodania.
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Botswana chce poslať do Nemecka a Anglicka 20000 slonov lebo sú premnožené, čo keby sme my pribalili medvede do Bruselu?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

babka - ježibabka
......a vlastne vozí to iba jeden, alebo sú dvaja?
Niekedy dvaja (ak sú to veľké kusy), ale často len jeden, ale mnohokrát majú v dodávke aj manipulačný dvojkolesový vozík (záleží aj na hmotnosti zásielky). Mne - keď doviezli chladničku - boli dvaja, zložili, jeden strážil auto a druhý mi to až do bytu do chodby doviezol.
1 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

pavol54
Botswana chce poslať do Nemecka a Anglicka 20000 slonov lebo sú premnožené, čo keby sme my pribalili medvede do Bruselu?
Medvede by ušli z Bruselu. Ešte furt žijú v domnienke, že sa môžu pohybovať po mestách a nič sa im nestane. Čochvíľa príde čas a na jedálnom lístku bude aj medvedie mäsko.
2 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Oni už sú, ale iba na tom domácom u niektorých poľovníkoch a ich rodín, spolu s ostatnou divinou.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať