Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Potešilo ma dnes hrejivé slniečko
Nepotešil ma prístup na Poradu , lebo som bola bezradná , bezmocná a nevedela som sa dostať na PORADU . Ale už je to v pohode , už som vyskúšala a poklikala všetko čo sa len dalo .
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Dnes ma veľmi rozčúlilo to, že aký sme my ľudia. Doobeda, keď som sa vracala s autom,všade medzi dedinami v jarkoch kopu igelitových vriec s odpadom,vyhodené chladničky, rozbité umývadlá a rôzne iné veci.Keď som si to už ani nevšímala, vtedy o 10 km ďalej do krásnej ďateliny vysypaný stavebný odpad(tehly,omietka atď). Toto sa robí u nás. Každý doma len aby to mal naj-naj-naj, a smetie namiesto toho, aby za pár korún odviezol na skládku odpadu, tak radšej to vyhodí cestou do roboty. Som z toho veľmi smutná.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

VladoaKatka Pozri príspevok
Dnes ma veľmi rozčúlilo to, že aký sme my ľudia. Doobeda, keď som sa vracala s autom,všade medzi dedinami v jarkoch kopu igelitových vriec s odpadom,vyhodené chladničky, rozbité umývadlá a rôzne iné veci.Keď som si to už ani nevšímala, vtedy o 10 km ďalej do krásnej ďateliny vysypaný stavebný odpad(tehly,omietka atď). Toto sa robí u nás. Každý doma len aby to mal naj-naj-naj, a smetie namiesto toho, aby za pár korún odviezol na skládku odpadu, tak radšej to vyhodí cestou do roboty. Som z toho veľmi smutná.
uplne s tebou suhlasim, mna v lete decka nahovorili na vajnorske jazero a ked sme si medzi plastovymi flasami a plechovkami od piva nevedeli najst miesto tak ma to vytocilo, ze som to vsetko zacala zbierat, zbalila som tie smeti a hodila pri bufete do kosa a pekne sme isli domov, pretoze chut na kupanie nas presla. ludia sa niekedy chovaju akokeby nikto iny nemal po nich prist. je to tou nasou mentalitou alebo cim, staci prejst za rakuske hranice a nenajdete ziadne smeti
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

VladoaKatka Pozri príspevok
Dnes ma veľmi rozčúlilo to, že aký sme my ľudia. Doobeda, keď som sa vracala s autom,všade medzi dedinami v jarkoch kopu igelitových vriec s odpadom,vyhodené chladničky, rozbité umývadlá a rôzne iné veci.Keď som si to už ani nevšímala, vtedy o 10 km ďalej do krásnej ďateliny vysypaný stavebný odpad(tehly,omietka atď). Toto sa robí u nás. Každý doma len aby to mal naj-naj-naj, a smetie namiesto toho, aby za pár korún odviezol na skládku odpadu, tak radšej to vyhodí cestou do roboty. Som z toho veľmi smutná.
Trochu ťa poteším, že až také zlé to u nás nie je. V lete sme boli v Tunisku (viem, že to nie je bohvieaké porovnanie), ale oblasť pri more je realtívne pekná, čistá.

Vyskúšal som ale ich železničnú dopravu medzi dvomi väčšími mestami (Monastir - Sousse) a musím povedať, že celá krajina medzi mestami je tam vlastne jedno veľké smetisko. Tu vidíš kde-tu vyhodené smeti, ale tam to je pozdĺž železnice aj ciest. Zápach z tých háld mi pripomenul zápach smetiska za Slovnaftom, kde sme s otcom pred 20 rokmi chodili vyvážať záhradný odpad.

Takže sú aj krajiny, kde je to horšie.

Ale nemyslím si, že by to bolo tým, že Slováci sú neporadnejší ako napr. Nemci. Aj medzi nimi sa nájdu bordelári, ale majú lepšie zabezpečené upratovanie takých priestorov, o ktoré sa nás nikto nestará.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Chobot Pozri príspevok
Trochu ťa poteším, že až také zlé to u nás nie je. V lete sme boli v Tunisku (viem, že to nie je bohvieaké porovnanie), ale oblasť pri more je realtívne pekná, čistá.
V tomto máš pravdu, ale predsa nebudeme sa porovnávať s Tuniskom, Egyptom - tam som bola ja, a mimo hotelov je to otras, takisto ani grécke ostrovy nie sú lepšie a pri tom sú už v EU.

Ja len som chcela napísať ako to je, bývam na dedine, máme tu spoluobčanov, ktorý neplatia za odvoz kom.odpadu, niekedy je to osamelý človek ale niekedy aj 3-4 členná rodina. Chyba je v systéme.Obecný úrad ich nevie donútiť k plateniu. A keď už sú tak neschopný, aspoň by mali zabezpečiť vyčistenie jarkov vo svojom katastri prostredníctvom nezamestnaných občanov - odpracovať niekoľko hodín týždenne.

Mňa nahnevalo to, že na okraji cesty stáli 3 čierne igelitové vrecia pekne zaviazané a postavené vedľa seba - ešte som pribrzdila, lebo som mala dojem, že tam sedí človek.To nebolo len tak vyhodené - "to bolo pekne upratané".
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Lenka R
Junior Member


Členom od: 27-06-07
Miesto: Bratislava
Príspevky: 7
Súhlasil: 0x
Získal 4,294,967,295 súhlasov
v 4,294,967,295 príspevkoch
PoradaBody: 0
Aj ja chcem
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Tak, my dnes s manželom máme 23. výročie svadby Len teraz neviem, či ma to má tešiť alebo zarmucovať, že už sme v najlepšom veku
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

cloe Pozri príspevok
Tak, my dnes s manželom máme 23. výročie svadby Len teraz neviem, či ma to má tešiť alebo zarmucovať, že už sme v najlepšom veku
Máš pravdu... 17-násť je najlepší vek na všetko. Na začiatok v každej oblasti... Tak gratulujem a nech Vám to vydrží.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

mňa dnes vytočil monitor - úplne sa pokazil. Mal kazovú tendenciu už asi 2 mesiace a dnes - 4 dni pred DPH!!! sa somár pokazí! Ešte šťastie, že sme si navečer mohli požičať druhý.
0 0
Patrícia5 Patrícia5

Patrícia5 je offline (nepripojený) Patrícia5

Mňa teší, že môj syn (5 r.) chodí do škôlky "vkuse" už ôsmy týždeň (klop, klop)! Pretože predtým tam vydržal maximálne tri dni a potom horúčkoval, angínoval, virózoval a pod. Verím tomu, že výber nosných i krčných mandlí a to trápenie spojené s tým, malo svoj zmysel. Držte nám palce!
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Pánečku, musím sa s vami podeliť, lebo mi asi pukne srdiečko, ani neviem, či od žiaľu, či od šťastia, z toho uvoľnenia. Práve mi prišla sms a zistila som, že som konečne po dosť dlhom čase pomohla jednému človeku, na ktorom mi záleží. Mal veľké problémy a riešil ich po svojom. Dá sa povedať, že nepočúval nikoho a doslova sa ničil. Keď som už nevedela ako mu pomôcť, lebo nič nepomáhalo, tak som ho začala akoby ignorovať. A konečne to zabralo! Sláva!
Dúfam, že to vydrží. Myslím, že má riadnu depku. Ani si neviete predstaviť ako ma to zožieralo. Hurá, konečne, len aby som to nezakríkla.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Patrícia5 Pozri príspevok
Mňa teší, že môj syn (5 r.) chodí do škôlky "vkuse" už ôsmy týždeň (klop, klop)! Pretože predtým tam vydržal maximálne tri dni a potom horúčkoval, angínoval, virózoval a pod. Verím tomu, že výber nosných i krčných mandlí a to trápenie spojené s tým, malo svoj zmysel. Držte nám palce!
Tak to teda držím, aj na nohách!
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Môjmu synovi, tiež 5 ročnému sa nechce v škôlke kresliť, najhoršie že ani doma. Dnes ráno má p. učiteľka potešila, že musíme trénovať a budeme dávať aj domáce úlohy, aby sa ručka rozcvičila.No keď som si spomenula ako sme včera večer horko ťažko nakreslili postavičku, ako sme my dvaja s manželom už boli hotoví, nakričali sme na neho, a jemu bolo furt do smiechu, tak ...
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Práve ma potešilo, že dokument, ktorý som márne hľadala u seba v PC som si nahradila súborom, ktorý som pred viac ako 2 rokmi pripla na Poradu.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Jana Acsová Pozri príspevok
Práve ma potešilo, že dokument, ktorý som márne hľadala u seba v PC som si nahradila súborom, ktorý som pred viac ako 2 rokmi pripla na Poradu.
No vidíš Jani, tu na Porade sa Ti nič nestratí.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
A práve ma potešil jedna nezbedný bobo.
0 0
olio olio

olio je offline (nepripojený) olio

Uveríte: dnes som rozbalila taký malý ovocný cukrík, hodila do úst a , rozrezal mi podnebie, krv mi tiekla skoro hodinu...
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
ZlaticaB Pozri príspevok
Môjmu synovi, tiež 5 ročnému sa nechce v škôlke kresliť, najhoršie že ani doma. Dnes ráno má p. učiteľka potešila, že musíme trénovať a budeme dávať aj domáce úlohy, aby sa ručka rozcvičila.No keď som si spomenula ako sme včera večer horko ťažko nakreslili postavičku, ako sme my dvaja s manželom už boli hotoví, nakričali sme na neho, a jemu bolo furt do smiechu, tak ...
Netrápte ho!! Keď som s mojím bratom chodila do škôlky a súdr. učiteľka povedala: detičky zoberieme si farbičky, môj brat sa rozplakal a kričal: ja to poviem ujkovi Karolkovi a utekal zo škôlky domov.
Potom súdr. učiteľka hovorila: detičky zoberieme si farbičky, ale Tonko nie... tešil sa iba týždeň a potom začal dobrovolne kresliť.
Naposledy upravil ALDA : 02.11.07 at 10:36
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Jana Acsová Pozri príspevok
A práve ma potešil jedna nezbedný bobo.
Zrejme od niekoho maličkého a milučkého.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Potrebovala som urýchlene ísť na drsr.sk, a bolo tam toto:
Táto služba je dočasne mimo prevádzky. Prosím navštívte nás neskôr.
Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti, ktoré vám tento výpadok mohol spôsobiť.

sluzby su nedostupne kvoli vypadku el. prudu, na odstaneni poblemu sa pracuje

A na potvoru v tú ranu mi vypadol internet a tento výpadok trval asi 15 minút.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať