Zavrieť

Porady

Ukončenie alebo prerušenie živnosti SZČO

Dobrý deň,
prosím o radu,aký je rozdiel medzi ukončením a prerušením zivnosti SZČO.Kedy treba podať daňové priznanie v jednom aj druhom prípade a ako je to s odvodmi pri prerušení?
Ďakujem!
Usporiadat
MiladaM MiladaM

MiladaM je offline (nepripojený) MiladaM

Nebudem to takto komplikovať. Teraz bude normálne DP - príjem podľa § 6, za 2009 bude DP s príjmami podľa § 5 a § 6 /ten január/ a hotovo...
Ten môj dotyčný si myslel že DP za 2009 už nebude...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Treba pozrieť čísla:
- aká by bola daň v r. 2008 /bez pohľadávky , s pohľadávkou/
- aká by bola predpokladaná daň v r. 2009 /detto/
- ako mu to ovplyvní RZZP za r. 2008
- ako mu to ovplyvní RZZP za r. 2009
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

este raz sa opytam
o akych nulovych vykazoch tu hovorite?

ak zivnostnik ukoncil zivnost 29.12.2008, myslim ze robim vykazy k 29.12.2008 - co je den zrusenia a pohladavky , zavazky uvedene vo vykaze uvediem v DP ako polozky zvys, znizujuce ZD
nie?

2, mam este neodpisany Dlhodoby majetok v ZC 28790 sk...
mozem urobit este 29.12.2008 odpis za rok 2008? a co jeho zostatkova hodnota ked zivnosti skoncila ?

3, a 31.12.2008 - co je po zruseni zivnosti zraza banka poplatky a pripisuje uroky, ako to mam vysporiadat?
mozem normalne v denniku alebo len v DP?
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý deň,prosím Vás,ako mám správne účtovne postupovať v takomto prípade:
SZČO zrušila živnosť 10.11.2008
má však ešte faktúru za telefón za obdobie 15.10.08-14.11.08, zaplatenú 30.11.08 - môžem jej to dať do výdavkov?(aj keď bola zaplatená až po ukončení živnosti?, a vlastne aj obdobie 4 dni 11.11.-14.11.08 už nepodnikala..
Ďakujem moc
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

erika_H Pozri príspevok
Dobrý deň,prosím Vás,ako mám správne účtovne postupovať v takomto prípade:
SZČO zrušila živnosť 10.11.2008
má však ešte faktúru za telefón za obdobie 15.10.08-14.11.08, zaplatenú 30.11.08 - môžem jej to dať do výdavkov?(aj keď bola zaplatená až po ukončení živnosti?, a vlastne aj obdobie 4 dni 11.11.-14.11.08 už nepodnikala..
Ďakujem moc
Erika
faktúru zaeviduj do knihy faktúr a v uzávierkových operáciach /to čo sme tak radi robili v r. 41/ ju daj do VOZD-PR. /aj keby nebola zaplatená/ - proste použiješ § 17
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Muška Pozri príspevok
Erika
faktúru zaeviduj do knihy faktúr a v uzávierkových operáciach /to čo sme tak radi robili v r. 41/ ju daj do VOZD-PR. /aj keby nebola zaplatená/ - proste použiješ § 17
+dakujem Muška
takto by som mala postupovať so všetkými výdavkami po ukončení živnosti,aj s odvodmi za posledný mesiac at´d však?Dik pekný víkend
0 0
Marta Priehodová Marta Priehodová
som len obyčajný človek,pracujem ako účtovník a okrem toho robím účtovníctvo manželovi, on je živnostník ...viac
Poprosím tiež o radu. V roku 2008 som kúpila auto na podnikanie. Odpisy som uplatnila len v roku 2008. Živnosť pozastavujem na dva roky./2009-2010/. Čo s odpismi ? Pri pozastavení živnosti sa neúčtujú odpisy? Učtujem v JU. Až po dvoch rokoch zruším úplne živnosť, môžem si previesť auto do osobného vlastníctva a DU nebudem musieť vrátiť DPH ?
ĎAKUJEM ...
0 0
waki waki

waki je offline (nepripojený) waki

začínajúca ambiciózna účtovníčka :) ...viac
ahojte, mam podobny pripad ako Marta,
auto bolo kupene na LEASING do podnikania v roku 2007 , v priebehu roka 2008 bola živnosť pozastavena. je narok na nejake odpisy za rok 2008? a auto treba prepisat na osobne vlastnictvo alebo moze zostat napisane na firmu, aj ked firma je neaktivna? ci leasingovke je to jedno?
dakujem pekne.
0 0
VieraSla VieraSla

VieraSla je offline (nepripojený) VieraSla

Potrebujem tiež ako BOOKS v predchádzajúcom príspevku uzavrieť firmu, kde je pozastavenie živnosti od 4.9.08 nemá žiadne pohľ. ani záväzky, na účtoch a v pokladni má nulu, ale ešte je zostatok na odpisovanom aute 100 000,-.

1. aké budú dátumy na výkazoch
2. Čo s neuplatnenými odpismi.

Ďakujem
0 0
Zyka Zyka

Zyka je offline (nepripojený) Zyka

podla toho, co som si tu nastudovala, datumy budu 1.1-4.9.
s odpismi nic, narok na odpis nie je, majetok treba vyradit do os.uzivania.

ja sa pytam co s danou z motor.vozidiel za r.2008, kt.bola uhradena v 01-09, tak isto poistne za auto - treba tento vydavok alikvotne kratit?
dakujem za radu
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Prosím Vás,ak by SZČO,ktorá ukončila podnikanie v r.2008, vedela aký bude mať nedoplatok na ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia za rok 2008 (toto zúčtovanie bude podávať ale až v júni 2009)
môže si tento nedoplatok zahrnúť cez uzávierkové operácie do výdavkov za rok 2008?
Ďakujem pekne za pomoc..
0 0
gabi2 gabi2

gabi2 je offline (nepripojený) gabi2

SZČO - dôchodca zruší živnosť. Ostal mu traktor, ktorý je v majetku ale dávno odpísaný, nulová hodnota. Nesmie ho predať 5 rokov? ďakujem
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
môže, ale príjem musí zdaniť
0 0
sea sea

sea je offline (nepripojený) sea

mama troch synov
Ahojte,
mám pozastavenú živnosť od 1.11.2008, v januári som ešte samozrejme dávala daňové priznanie DPH za IV. kvartál, teraz mám dať nulové keď som nemala žiadny príjem ani výdaj ... ? Vďaka !
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

sea Pozri príspevok
Ahojte,
mám pozastavenú živnosť od 1.11.2008, v januári som ešte samozrejme dávala daňové priznanie DPH za IV. kvartál, teraz mám dať nulové keď som nemala žiadny príjem ani výdaj ... ? Vďaka !
Áno, nakoľko platiteľom DPH si naďalej.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

A teraz už bolo , beží druhý kvartál
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
Živnostník ukončil živnosť 27.4.2009. Na DÚ mu povedali, že do 90 dní musí podať daňové priznanie. Od mája je zamestnaný. Aké DP musí podať? Na tlačive /dali mu aj to/ sú 3 možnosti - riadne, opravne a dodatočné. Môžete mi poradiť?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

u.erika Pozri príspevok
Živnostník ukončil živnosť 27.4.2009. Na DÚ mu povedali, že do 90 dní musí podať daňové priznanie. Od mája je zamestnaný. Aké DP musí podať? Na tlačive /dali mu aj to/ sú 3 možnosti - riadne, opravne a dodatočné. Môžete mi poradiť?
to je čo za blbosť - to mu povedal vrátnik DU ?
DU podáva do 31.3.2010 - zdaňuje príjmy zo živnosti aj zamestnania spolu
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
veronikasad Pozri príspevok
to je čo za blbosť - to mu povedal vrátnik DU ?
DU podáva do 31.3.2010 - zdaňuje príjmy zo živnosti aj zamestnania spolu
Povedala mu registrátorka, keď odovzdal DIČ kartu.
V Štúrove to žiadajú. Nie je to prvý prípad.
Manžel zrušil živnosť vlani, tiež musel podať, ale on žiadne príjmy z podnikania už nemal, tak sme odovzdali nulové.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

u.erika Pozri príspevok
Povedala mu registrátorka, keď odovzdal DIČ kartu.
V Štúrove to žiadajú. Nie je to prvý prípad.
Manžel zrušil živnosť vlani, tiež musel podať, ale on žiadne príjmy z podnikania už nemal, tak sme odovzdali nulové.
Predsa účtovným obdobím je u neho kalendárny rok. Ku koncu podnikania musí urobiť inventúry a mimoriadnu závierku a DP tak ako písali vyššie tj k 31.12.2009.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať