Zavrieť

Porady

Ukončenie alebo prerušenie živnosti SZČO

Dobrý deň,
prosím o radu,aký je rozdiel medzi ukončením a prerušením zivnosti SZČO.Kedy treba podať daňové priznanie v jednom aj druhom prípade a ako je to s odvodmi pri prerušení?
Ďakujem!
Usporiadat
Z.E.Ú.S. Z.E.Ú.S.

Z.E.Ú.S. je offline (nepripojený) Z.E.Ú.S.

www.ekonomickesluzby.eu Som ekonóm, poskytujem finančné a účtovné služby. ...viac
díky moc , ešte by som poprosil konkrétny paragraf ktorý to zmenil
0 0
Lily :-) Lily :-)

Lily :-) je offline (nepripojený) Lily :-)

Dobrý deň! Keď SZČO prerušil živnosť k 31.08.2010 podáva daňové priznanie k 31.03.2011, chcem sa opýtať, že na výkaz o príjmoch a výdavkoch a na výkaz o majetku a záväzkoch treba uviesť obdobie od 01/2010 do 08/2010? Ďakujem za odpoveď
0 0
uzivatel2 uzivatel2

uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

Kata
Z.E.Ú.S. Pozri príspevok
díky moc , ešte by som poprosil konkrétny paragraf ktorý to zmenil
Zmenil to § 21 ods. 5, § 26 ods. 2, zákona o sociálnom poistení č. 461/2003 Z.z. v znení zákona 543/2010 Z. z.
Katka
2 0
Věra Deptová Věra Deptová

Věra Deptová je offline (nepripojený) Věra Deptová

Áno.
0 0
Lily :-) Lily :-)

Lily :-) je offline (nepripojený) Lily :-)

Lily :-) Pozri príspevok
Dobrý deň! Keď SZČO prerušil živnosť k 31.08.2010 podáva daňové priznanie k 31.03.2011, chcem sa opýtať, že na výkaz o príjmoch a výdavkoch a na výkaz o majetku a záväzkoch treba uviesť obdobie od 01/2010 do 08/2010? Ďakujem za odpoveď
Prosím o odpoveď
0 0
jarkel jarkel

jarkel je offline (nepripojený) jarkel

Manžel pozastavil žiovnosť od 1.2.2011,ale od 15.10.2010 je zamestnaný čiže odvody zaňho platí zamestnávateľ.Musí doplatiť odvody aj on a následne mu po RZ bude vyčíslený preplatok ktorý mu vrátia?:
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Ako je to v prípade, keď chcem prejsť zo živnosti na s.r.o. Ako je to s prihlásením a následným platením do SP a ZP?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

palčo Pozri príspevok
Ako je to v prípade, keď chcem prejsť zo živnosti na s.r.o. Ako je to s prihlásením a následným platením do SP a ZP?
živnosť bude zrušená ?

V s.r.o. budeš zamestnancom, spoločníkom, konateľom - bez príjmu, s nepravidelným príjmom, pravidelným príjmom ?

Každá alternatíva má iné riešenie ...
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Ja som chcel po založení s.r.o. živnosť zrušiť (ale z pohľadu odvodov neviem, či je to možné) a predmetom podnikania s.r.o.-čky by bolo, povedzme, ten istý, prípadne viac predmetov podnikania. Samozrejme chcem mať nejaký stály príjem (povedzme minimálnu mzdu) a nejaké odmeny. Nie som si istý, či viem aký je rozdiel medzi konateľom a spoločníkom, ale ja chcem pre moju firmu (s.r.o.) pracovať.
Neviem, či som sa správne vyjadril.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pre svoju firmu môžeš pracovať aj bez príjmu.
Ak chceš mať stály príjem, tak sa MUSíš ROZHODNúť PRE NIEKTORú Z VYššIE UVEDENýCH MOžNOSTí
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Len ktorá je (povedzme z pohľadu odvodov) najvýhodnejšia. Ja sa nebránim odvodom, ale... Známy mi povedal, že ako konateľ si môžem dať minimálnu mzdu a raz ročne odmenu. Ale naozaj neviem, ako je to s tým zamestnancom ( to by som bol ja) vo vlastnej s.r.o.-čke.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
palčo Pozri príspevok
Len ktorá je (povedzme z pohľadu odvodov) najvýhodnejšia. Ja sa nebránim odvodom, ale... Známy mi povedal, že ako konateľ si môžem dať minimálnu mzdu a raz ročne odmenu. Ale naozaj neviem, ako je to s tým zamestnancom ( to by som bol ja) vo vlastnej s.r.o.-čke.
najvýhodnejšie je podľa mňa podiel na zisku - to je však jednorazovka
platí sa ZP
ako konateľ si môžeš dať aj pár EUR -platíš však ZP a niektoré odvody SP
ako zamestnanec, si zamestnanec - všetky odvody.
od r.2011 s jednorazovou odmenou už nepochodíš. Môže byť, ale odvody sa rozpočítavajú.
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Vďaka.
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Ak ukončím, alebo preruším živnosť povedzme k 28.2., ako je to s platením odvodov do konca roka?
0 0
jojjo jojjo

jojjo je offline (nepripojený) jojjo

Zdravím...
Ja som tiež teraz prerušil živnosť z dôvodu,že som nemal dlhšie príjem.Tým pádom nemusím platiť odvody do soc.poisťovne.Zdravotné tiež neplatím,pretože som sa zaevidoval na úrade práce.Požiadal som o dávky v hmotnéj núdzi a bolo mivyhovené.Pozastavenie živnosti má výhodu,lebo po 6 mesiacoch živnosť znovu začne byť aktívna.Treba dávať pozor na dátum,lebo od toho okamihu som povinný platiť odvody.Taktiež ju môžem pozastaviť naďaléj,alebo zrušiťúplne.
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Ja ale príjmy mám, len chcem prejsť na s.r.o. a zrušiť živnosť. A tu neviem, ako je to s platením odvodov a zároveň s platením za s.r.o.(predpokladám, že prvý rok nič).
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dobry den,
chcela by som sa opytat, SZCO ukoncil zivnost a na tom oznameni ma uvedene zivnostenske opavnenie zanika dnom 16.12.2010. To znamena, ze to 16.12. uz nie je SZCO? Bol to podat 15.12.
Dakujem za odpoved
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ociviste Pozri príspevok
Dobry den,
chcela by som sa opytat, SZCO ukoncil zivnost a na tom oznameni ma uvedene zivnostenske opavnenie zanika dnom 16.12.2010. To znamena, ze to 16.12. uz nie je SZCO? Bol to podat 15.12.
Dakujem za odpoved
16.12. už nie je SZČO - živnosť zanikla .
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dakujem za odpoved
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Zita5 Pozri príspevok
16.12. už nie je SZČO - živnosť zanikla .
Ja mám napísané, že mi živnosť skončila dňom 20.2.2010 a pani na živnostenskom mi tvrdila, že 20. ešte môžem mať príjem alebo náklad, tak potom neviem ako to je. Chcela som si už podať daňové, ale teraz neviem, či s tými dokladmi, ktoré boli vystavené 20.2.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať