Zavrieť

Porady

Nezamestnaný a dohoda

Pekný deň, prosím Vás môže mi niekto poradiť, ak zamestnám zamestnanca na dohodu o vykonaní práce a je evidovaný na úrade práce - musí mať príjem 800 Sk týždenne a pracovný čas 16 h? Ak má vyšší príjem, alebo ak viac hodín do týždňa robí, kto za to zodpovedá? Zamestnanec alebo zamestnávateľ? A čo ak sa neprizná k tomu že je evidovaný?
Usporiadat
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Podľa mňa je zodpovedný zamestnanec. Tá obmedzená suma je asi kôli tomu, aby ľudia, čo sú evidovaný nezarábali "kopu" peňazá a popri tom brali aj sociálku. Ale počkaj aj na názor iných. Ja vychádzam z toho, že takto je to logické.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Podľa mňa je zodpovednosť na oboch stranách. Zamestnávateľ sa dohodne so zamestnancom - aj na hodinách aj na mzde. Zamestnanec je ale zodpovený za to, že prekročenie týchto limitov oznámi Úradu práce, kde je evidovaný. V každom prípade, ak by som bola zamestnávateľ, nepridelila by som prácu na viac hodín a nedala by som viac peňazí, ako je uvedené v dohode. Dohoda je dohoda a má sa dodržať. Limity sú správne uvedené - max. 16 hod a 800,- Sk za týždeň. Keď neoznámi, že je nezamestnaný, je to jednoznačne jeho problém.
0 0
Peťo Peťo

Peťo je offline (nepripojený) Peťo

Pozri novelizáciu zákona č. 5/2004 Z.z. o službach zamestnanosti § 6 ods.2 písm. d. - povoleny rozsah najviac 64 hod. mesačne a mzda resp. odmena max. 3200 Sk mesačne/od 1.4.2005/. Je to skoro to isté, ale nie je to isté. Pekný deň. Peťo.
0 0
Vikina Vikina

Vikina je offline (nepripojený) Vikina

Ďakujem pekne za odpovede, pomohli ste mi. :p
0 0
gita gita

gita je offline (nepripojený) gita

Aká to bude dohoda? Jednorázová o vykonaní práce a potom ju obnovovať?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Mam jednu otazocku: akurat robim zamestnancom vyplaty a mam jednu pracovnicku na dohodu,- z uradu prace. takze sa mam riadit tymi 16 hod. a 800,- Sk tyzdenne cize 64 hod. a 3 200,- Sk mesacne??
To znamena ze na vyplatnej paske moze mat max.3 200 Sk?? Lebo u nas dostava kazdy este aj premie,tak to by som chcela vediet ci jej tam tie premie mozem dat, lebo to by jej potom vyslo viac ako 3 200,-. ???????
Naposledy upravil nikulik : 12.05.05 at 06:08 Dôvod: oprava
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ja mam pracovníčku tiež z UP a oni mi doslova napisali, že može zarobiť 3200 za mesiac a odrobiť za mesiac 64 hodín.
0 0
zuzana11 zuzana11

zuzana11 je offline (nepripojený) zuzana11

Ano, max. 3200,- Sk v hrubom.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

3 200,- Sk v hrubom?? takze este z toho sa odrata dan, takze tie premie tam na to nemozem dat ak som to spravne pochopila. Nemoze mat na vyplatnej paske viac ako 3 200,- Sk vsak?
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ak bude mať viac tak ak pobera davky tak mu prijem dopočítajú a davku mu krátia.
0 0
zuzana11 zuzana11

zuzana11 je offline (nepripojený) zuzana11

Asi tak. My radšej takýchto ľudí odporučíme na úrad práce (teda po starom) a musia si byť vedomí následkov, ak chcú zarobiť viac. To že treba dohodárov nahlasovať na sociálku asi nemusím pripomínať.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Ivenka
Ak bude mať viac tak ak pobera davky tak mu prijem dopočítajú a davku mu krátia.
ak bude mať vyšší príjem ako 3200 Sk, tak ho vyradia z evidencie ... a nedostane ani korunu
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

ano, o socialke viem, dakujem za radu )
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Vladi, a ako sa o tom urad prace dozvie, musi tam priniest nejake potvrdenie,alebo vyplatnu pasku??
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
nikulik
Vladi, a ako sa o tom urad prace dozvie, musi tam priniest nejake potvrdenie,alebo vyplatnu pasku??
ako sa dozvie, že nezamestnaný má dohodu? ... no na požiadanie, musí predložiť, ale neviem ako sa o tom úrad dozvie (to je jeho vec ) ... a ak by mal príjem vyšší ako 3200 a úrad by sa to dozvedel nejako spätne, asi by si svoje peniaze aj vymáhali ... neviem presný postup, lebo som sa s tým nestretla
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Práve mám taký prípad, že nezamestnaná absolvuje rekvalifikačný kurz, ktorý končí o 10 dní a na úrade práce jej poradili aby u mňa uzatvorila DOVP ktorú nemá hlásiť na NÚP a po 10 dňoch uzatvoríme riadnu pracovnú zmluvu a odhlási sa z NÚP. Je to len trošku pracnejšie, lebo je potrebné zaregistrovať na SP DOVP a potom odhlásiť a urobiť prihlášku na riadny pr. pomer. Takže určite viem, že im netreba nič hlásiť.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
nikulik
3 200,- Sk v hrubom?? takze este z toho sa odrata dan, takze tie premie tam na to nemozem dat ak som to spravne pochopila. Nemoze mat na vyplatnej paske viac ako 3 200,- Sk vsak?
Ako rozmýšľam tak rozmýšľam ale aká daň sa z toho odráta? Predsa ten človek je nezamestnaný a tak je logické, že si u Vás uplatní nezdaniteľnú čiastku. Pri príjme 3200 Sk a nezdaniteľnom 7328 Sk bude mať daň 0 Sk.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Dakujem pan Mihal, teraz som na to pozerala a mate pravdu, ale hacik je v tom ze ona ziadne vyhlasenie nepodpisovala.
0 0
zuzana11 zuzana11

zuzana11 je offline (nepripojený) zuzana11

No nie je to celkom logické. Keď o tom nevedia...
0 0
anita anita

anita je offline (nepripojený) anita

účtovník, SZČO
NUP je prepojený so SP. Ak prihlásiš zamestnanca do SP, NUP si môže zistiť, že ako registrovaný nezamestnaný má aj príjem ako zamestnanec.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať