Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

vicktor
Kusok od mojej roboty je "zdravy" zeleninovy fast-food.
Rano pred nim zastavila dodavka, chlap vyhodil na chodnik 5 igelitovych zvarenych vriec s obsahom listov bud salatu alebo cinskej kapusty. Vyzerali ako vechte.
Potom to ludia kupuju ako cerstvo nachystane. Cosi ako prave cerstvo upecene pecivo zo zmrazeneho polotovaru.
Ak doma zvädne šalát, stačí ho vložiť do vrecka s trochou vody na dne, ožije. Možno aj oni majú nejakú fintu.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Dáša_
A tak napríklad som si včera v malom pekárstve prečítala o ich novinke - chlebíku s kurkumou a chia semienkami. Ako keby bolo hanbou jest iba obyčajný chlieb. S maslom. Musíme tam šupnúť niečo exotické
Nemusime, ale ved na kurkume ani na chii nic zle nie je. Pokial to ten obycajny chlieb nepredrazi, tak som za. Ludia si tazko zvykaju na nove veci a chute a strcit kurkumu do chleba sa mi vidi ako celkom dobry napad.
Je lurkuma prinosna ? Je. Da sa pouzit v chlebe ? Da . Viem to predat bez toho aby som to predrazil? Viem. Tak sup s nou tam. Vsak kto nechce, tak si taky chlieb nekupi.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dávam.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

taiko
Dáša_
A tak napríklad som si včera v malom pekárstve prečítala o ich novinke - chlebíku s kurkumou a chia semienkami. Ako keby bolo hanbou jest iba obyčajný chlieb. S maslom. Musíme tam šupnúť niečo exotické
Nemusime, ale ved na kurkume ani na chii nic zle nie je. Pokial to ten obycajny chlieb nepredrazi, tak som za. Ludia si tazko zvykaju na nove veci a chute a strcit kurkumu do chleba sa mi vidi ako celkom dobry napad.
Je lurkuma prinosna ? Je. Da sa pouzit v chlebe ? Da . Viem to predat bez toho aby som to predrazil? Viem. Tak sup s nou tam. Vsak kto nechce, tak si taky chlieb nekupi.
no dve veci - samozrejme, že to chlieb predraží
no a najdôležitejšie, čím viac sa veci kombinujú, tým viac je možnosť, že sa objaví alergia. Zbytočne sa okolo toho špekuluje
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
lujza.j
...mne sa to hnusí...(rozumej susi)
Aj mne. Bol som v susi bare raz na pozvanie ze jedz kolko vladzes (aj posledny).
Spociatku to bolo nieco nove, zaujimave, ale postupne sa mi to zacalo bridit - surove ryby, ryza samoyna bez chuti a vyrazne glutamanove zalievky.
Zjedol som kolko vladal a za 3 hodiny som bol hladny.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Na vikendovu oslavu som o.i. kupil Igristoje - bolo v akcii.
Doma citam etiketu ze flaskovatel Lednice na Morave a vyrobene v Nemecku...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

vicktor
Na vikendovu oslavu som o.i. kupil Igristoje - bolo v akcii.
Doma citam etiketu ze flaskovatel Lednice na Morave a vyrobene v Nemecku...
Akurát tam chýba, kde vypestované.... možno Крым.....
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

taiko
korela
Kedy toto šialenstvo skončí?
ja si vsimam, ze sa to uz lepsi. Ludia sa uz zacinaju pytat, zacinaju premyslat, zacinaju si vyberat. Zacinaju investovat peniaze, cas a poniektori aj pracu do toho, co vkladaju do ust, lebo si uvedomuju ze sa im to vrati.
Lepsi sa to,aj ked pomaly. Skor mladsie rocniky,a ludia co vedia pouzivat internet si skor davaju na vybere jedla zalezat.
Ale zial,ludia z nizsimi prijmami kupia to, co je aktualne v letakoch v akcii,ine ich nezaujima.Zaludky treba zasytit,je jedno z cim.Aj ked nezdrave,ale lacne :-(

Ja som nedavno v Kauflande obiehala stojan s paradajkymi,hladala som slovenske. Mali z roznych krajin, /ja sa napr. ovociu a zelenine zo spanielskych umelych plantazi zdaleka vyhybam/ ,ale slovenske ziadne. Tak som sa spytala predavaca...jeho odpoved znela: slovenske neobjednavame,lebo su drahe,ludia by nam to nekupovali.
Skoro ma porazilo!!! Este stastie, ze v inych obchodoch sa daju kupit. Tie chutia,aj vonaju uplne inak,nie su zberane zelene,nepestuju sa umelo ako tie spanielske
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

vicktor
lujza.j
...mne sa to hnusí...(rozumej susi)
Aj mne. Bol som v susi bare raz na pozvanie ze jedz kolko vladzes (aj posledny).
Spociatku to bolo nieco nove, zaujimave, ale postupne sa mi to zacalo bridit - surove ryby, ryza samoyna bez chuti a vyrazne glutamanove zalievky.
Zjedol som kolko vladal a za 3 hodiny som bol hladny.
u mňa je suši jedno z mála jedál, ktoré, aby som to slušne napísala, nie je môj šialok kávy..

0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ako sa to vezme.
Asi takto: Espaňa paradičky - Španieli nemajú také problémy v tomto ohľade s byrokraciou ako Slováci. Ak chce tam pestovať paradajky, štát si vypýta tak ako od klasického podnikateľa..... Akurát Španiel si vybaví lajstrá, že pestuje a vyváža.... A je to. Slovák chce pestovať paradajky a potrebuje lastro na to, že ide pestovať, potrebuje lajstro na to, že má odborné znalosti na pestovanie, lajstro na to, že používa náradie v súlade s nejakým beffelom, lajstro na to, že odvádza štátu hento a toto, lajstro na to, že štát mu dal lajstro na pestovanie......
A potom sa divíme, že slovenské paradajky sú 2-3x drahšie ako tie z Andalúzie, keď Slovák k tomu potrebuje ešte ďalšie lajstro, že to má na čom odviezť, lajstro od obchodu, že to môže predať, lajstro na to, že to nie je jablko, ale paradajka, lajstro na to, že tie paradajky sú "občanmi" Slovenska.....

Samotný štát - i keď vykrikuje až do neba, ako podporuje slovenskú produkciu - kladie nenormálne veľké polená, čo polená - celé 30m dlhé kmene pod nohy, aby Slovák nič nevypestoval.

Doplnenie ----- ale hlavne, 6e preceda sa v bielej košuľke promenáduje medzi pestovateľmi......ako mecenáš... až je trápny ako trapoš....
Naposledy upravil misoft : 07.06.17 at 13:49
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Dáša_
taiko
Dáša_
A tak napríklad som si včera v malom pekárstve prečítala o ich novinke - chlebíku s kurkumou a chia semienkami. Ako keby bolo hanbou jest iba obyčajný chlieb. S maslom. Musíme tam šupnúť niečo exotické
Nemusime, ale ved na kurkume ani na chii nic zle nie je. Pokial to ten obycajny chlieb nepredrazi, tak som za. Ludia si tazko zvykaju na nove veci a chute a strcit kurkumu do chleba sa mi vidi ako celkom dobry napad.
Je lurkuma prinosna ? Je. Da sa pouzit v chlebe ? Da . Viem to predat bez toho aby som to predrazil? Viem. Tak sup s nou tam. Vsak kto nechce, tak si taky chlieb nekupi.
no dve veci - samozrejme, že to chlieb predraží
no a najdôležitejšie, čím viac sa veci kombinujú, tým viac je možnosť, že sa objaví alergia. Zbytočne sa okolo toho špekuluje
ta suvislost kombinacii a alergie sa mi nejak nepozdava. Existuju krizove alergie, ale gluten a kurkuma ? No ja neviem.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Vyzná sa niekto v súčasnom bulharskom poľnohospodárstve? Je nejaký dôvod, prečo k jeho trhu už neotáčame krky? Dovážala sa od nich kedysi zelenina, alebo sa mýlim? Alebo maďarskú produkciu.
Niežeby som chcela obchádzať našu, len sa pýtam.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Výhoda sushi v našom prípade spočíva práve v tom, že ryža nie je ničím ochutená, obal z rias je vítaný, a čistá surová uhorka, avokádo, huba, to dieteticky pri bzl istí. Iné nevymýšľame. Ani na omeletu si netrúfame. Takže z núdze cnosť, lebo niet výberu. Istota, že žiadna laktóza, lepok. Pre nás je to tzv. prvá pomoc. Pizza by bola určite rýchlejšia a sýtejšia, alebo ovesné vločky, ako ja dnes v noci :-)
Ale nečakala som toľko reakcií na sushi.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
V noci?
Vobec nerozumiem ze niekto v noci ide doplnat kalorie - teda ak nema nocnu zmenu.
Nohavica, Dietni lednicka: Lednice promluvi jak lidskymi usty - vody se napi, ty hovado tlusty!
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Tiež nemusíš všetkému rozumieť. :-)
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Viem, ze nic neviem...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ale vieš, len nerozumieš. :-)
Inak, akoby sa z denného jedenia nepriberalo. Idem robiť osvetu.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
Vyzná sa niekto v súčasnom bulharskom poľnohospodárstve? Je nejaký dôvod, prečo k jeho trhu už neotáčame krky? Dovážala sa od nich kedysi zelenina, alebo sa mýlim? Alebo maďarskú produkciu.
Niežeby som chcela obchádzať našu, len sa pýtam.
Maďarskej máš plné trhoviská a obchody častokrát vydávanú za slovenskú
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Ako sa to vezme.
Asi takto: Espaňa paradičky - Španieli nemajú také problémy v tomto ohľade s byrokraciou ako Slováci. Ak chce tam pestovať paradajky, štát si vypýta tak ako od klasického podnikateľa..... Akurát Španiel si vybaví lajstrá, že pestuje a vyváža.... A je to. Slovák chce pestovať paradajky a potrebuje lastro na to, že ide pestovať, potrebuje lajstro na to, že má odborné znalosti na pestovanie, lajstro na to, že používa náradie v súlade s nejakým beffelom, lajstro na to, že odvádza štátu hento a toto, lajstro na to, že štát mu dal lajstro na pestovanie......
A potom sa divíme, že slovenské paradajky sú 2-3x drahšie ako tie z Andalúzie, keď Slovák k tomu potrebuje ešte ďalšie lajstro, že to má na čom odviezť, lajstro od obchodu, že to môže predať, lajstro na to, že to nie je jablko, ale paradajka, lajstro na to, že tie paradajky sú "občanmi" Slovenska.....

Samotný štát - i keď vykrikuje až do neba, ako podporuje slovenskú produkciu - kladie nenormálne veľké polená, čo polená - celé 30m dlhé kmene pod nohy, aby Slovák nič nevypestoval.

Doplnenie ----- ale hlavne, 6e preceda sa v bielej košuľke promenáduje medzi pestovateľmi......ako mecenáš... až je trápny ako trapoš....
Zase si to zabil s tým slovenským pestovateľom. Ale živého slovenského pestovateľa rajčín (nemyslím toho samozásobiteľa) si nevidel že? Aby si vedel vlani bola dotácia na hektár produkcie rajčín okolo 800 eur plus plus plus. Ale rozdiel medzi slovenským alebo talianskym pestovateľom rajčín je vo troch skutočnostiach: arabská pracovná sila v Španielsku cca 5 eur na deň na Slovensku minimálne 3,4 na hod. Potom existuje pojem pleseň zemiaková, a pojem vírusové vektory. Takže nič z toho čo si vypotil neplatí.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
Zase si to zabil s tým slovenským pestovateľom. Ale živého slovenského pestovateľa rajčín (nemyslím toho samozásobiteľa) si nevidel že? Aby si vedel vlani bola dotácia na hektár produkcie rajčín okolo 800 eur plus plus plus. Ale rozdiel medzi slovenským alebo talianskym pestovateľom rajčín je vo troch skutočnostiach: arabská pracovná sila v Španielsku cca 5 eur na deň na Slovensku minimálne 3,4 na hod. Potom existuje pojem pleseň zemiaková, a pojem vírusové vektory. Takže nič z toho čo si vypotil neplatí.
Palinko.... netýka sa to len paradajok.... je aj iná zelenina, ovocie, ktorú dovážame a pritom si ju môžeme dopestovať tu - doma.....Ber to komplexne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať