Zavrieť

Porady

Daňové priznanie 2011 - tlačivo B

daňový poradca, audítor
Zmeny v daňovom priznaní B:
Nové tlačivo uverejnené FS 13/2011

Strana 1:
- aj FO doplnené SK NACE k hlavnej, prevažnej činnosti
- uvedenie, či správca dane oznámil daňovníkovi číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka

Strana 2
- upozornenie: v prípade viacerých účtov, by sa tieto mali uvádzať v XIV oddiele – miesto pre osobitné záznamy

Strana 3:
- riadky 35 doplnené o:
o riadok 35a – osobitne uvádzané sociálne poistenie
o riadok 35b – osobitne uvádzané zdravotné poistenie
- zrušený riadok 36 – na uvedenie úhrad zdravotného pracovníka za ďalšie vzdelávanie
- prečíslovanie z dôvodu zrušenia riadku 36
- zrušený súčtový riadok príjmov podľa § 6 ods. 1 + 2 + 3 (riadok 11 VI. Oddiel)
- preukázateľne zaplatené poistné na SP uvedené osobitne § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené poistné na ZP § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené preddavky na zdravotné poistenie podľa § 6/3 za január – apríl 2011 uvedené osobitne

Strana 4:
- prečíslovanie riadkov spôsobilo napríklad zmenu riadkov, kde sa uvádzajú položky zvyšujúce a znižujúce základ dane. MR to boli riadku 42 a 43, po novom sú to riadky 41 a 42
- sumarizácia z tabuľky 6 sa člení:
o osobitne na príjmy, výdavky, základ dane, upravujúce položky podľa § 6/1 a 2
o osobitne na príjmy, výdavky, základ dane, upravujúce položky podľa § 6/3
- došlo k výraznej zmene strany 4, kde MR bol VII oddiel týkajúci sa výpočtu čiastkového ZD z príjmov z kapitálového majetku, ktoré sú v novom tlačive presunuté na stranu 5
- uvedené posuny menia obsah nasledujúcich strán, ktorých vecný obsah sa posúva

Strana 6:
- na riadku 11 VIII. Oddiel pri výpočte čiastkového ZD z ostatných príjmov doplnené peňažné a nepeňažné plnenie prijímané poskytovateľom zdravotnej starostlivosti

Strana 7:
- doplnené roky možnosti umorovania straty z 5 na 7rokov
- daňová strata sa osobitne vykazuje z príjmov podľa § 6/1 a 2 a osobitne z príjmov podľa § 6/3
- výpočet čiastkového základu dane detto osobitne podľa § 6/1 a 2 a osobitne § 6/3
- riadok na úpravu porušenia podmienok ŽP, DDP ... č. 78 (vysvetľujúca informácia DRSR)

Strana 8:
- zmena X. oddiel – výpočet dane a to konkrétne v položkách, ktoré základ dane znižujú
- osobitne vyčíslený základ dane pred znížením o nezdaniteľnú časť a to iba z príjmov, z ktorých je možné uplatniť nezdaniteľnú časť t.j. § 5 + § 6/1a2
- nezdaniteľné časti sa vyčísľujú vo vzťahu k posudzovanému príjmu (nepočíta sa príjem podľa § 6/3)
Naposledy upravil Jana Acsová : 17.01.12 at 13:23
Usporiadat
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Daňový odpis auta patrí medzi uzávierkové doklady v jednoduchom účtovníctve, a bude teda medzi ostatnými výdavkami zo živnosti. konkrétne IV oddiel tabuľka č. 1 riadok číslo 2, stllpec výdavky zo živnosti
0 0
kaja211 kaja211

kaja211 je offline (nepripojený) kaja211

Ďakujem za rýchlu odpoveď.
A ešte jedna vec z VZP nám poslali minulý rok papier - POtvrdenie o dani vyberanej zrážkou a suma sa použila v daňovom priznaní : myslím že to bol riadok 34 teraz také potvrdenie neprišlo nebude mi to treba k daňové mu priznaniu?
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
prosim Vas nema niekto info kedy DRSR spristupnia nove danove tlaciva aby DP dali vyplnat na internete? Dakujem
0 0
zuzana.š. zuzana.š.

zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

to by aj mňa zaujímalo. Dávajú si načas. Neviem,čo tam toľkí robia.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
kaja211 Pozri príspevok
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
A ešte jedna vec z VZP nám poslali minulý rok papier - POtvrdenie o dani vyberanej zrážkou a suma sa použila v daňovom priznaní : myslím že to bol riadok 34 teraz také potvrdenie neprišlo nebude mi to treba k daňové mu priznaniu?
Ha, ja som tam volal na infolinku. Dostal som radu, že mám sledovať pravidelne hlavnú stránku DRSR a že sa to tam objaví medzi prístupnými tlačivami na vyplnenie. Na moju otázku prečo to tam nie je, keď mám vlastne všetky podklady k dispozícii mi len poradila, že si ho môžem bez kontroly vyplniť ručne a odovzdať . Na moju druhú pripomienku, že by som nerád videl v TV šot o tom ako si daňovníci všetko nechávajú na poslednú chvíľu napriek môjmu nátlaku nezaujala žiadne stanovisko.
Takže by aj mňa zaujímalo, keď si daňovník má plniť povinnosti pod hrozbou pokuty v termíne, prečo DRSR nedostal pokutu za to, že 02.01.2012 nedal daňovníkovi k dispozícii potrebné podklady.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
lubko6394 Pozri príspevok
Ha, ja som tam volal na infolinku. Dostal som radu, že mám sledovať pravidelne hlavnú stránku DRSR a že sa to tam objaví medzi prístupnými tlačivami na vyplnenie. Na moju otázku prečo to tam nie je, keď mám vlastne všetky podklady k dispozícii mi len poradila, že si ho môžem bez kontroly vyplniť ručne a odovzdať . Na moju druhú pripomienku, že by som nerád videl v TV šot o tom ako si daňovníci všetko nechávajú na poslednú chvíľu napriek môjmu nátlaku nezaujala žiadne stanovisko.
Takže by aj mňa zaujímalo, keď si daňovník má plniť povinnosti pod hrozbou pokuty v termíne, prečo DRSR nedostal pokutu za to, že 02.01.2012 nedal daňovníkovi k dispozícii potrebné podklady.
keby len k 2.1.2012... ale dnes je už 6.2.2012 a furt nič...
0 0
Katrina13 Katrina13

Katrina13 je offline (nepripojený) Katrina13

tictac7 Pozri príspevok

celé je to mimo témy.....
...napriek tomu - "...A kým sa neuzavrie súd, tak to nechce zobrať nikto...tak čo s tým?..." by som povedala, že dobrá blbosť, veď predsa ručím len za obdobie, ktoré spracovávam ja....a na to čo bolo v minulosti (zle vypočítaná DP a pod.)....to ma akosi veľmi nezaujíma, za to nesie zodpovednosť niekto iný a bežné účtovníctvo to nijako neovplyvní (max. pokuta z DÚ, súdne poplatky, advokát a náhrada škody....)
Keďže je to mimo témy, príspevky vymažem aby sa to tu neplietlo ale zareagujem na slová " že dobrá blbosť " blbosť to nie je pretože papiere za minulý a ostatné roky ani daňové k dani z priíjmu a výkazy nie sú k dispozícií, karty majetku, inventúry... proste nič...takže nikto sa toho chytať nechce, keď ani nevie z čoho všetkého sa majú robiť odpisy a pod....
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Brat zrušil živnosť k 31.7. , do DP mu mám písať na začiatku strany rodné číslo alebo DIC ktoré platilo do 31.7.. Ja by som písala Rč.




A ešte neviem či pod tabuľku č. 1, kde je podrobný rozpis poistného na SP a ZP, treba napísať len sumu poistného zaplatenú za roku 2011 v roku 2011?, Alebo všetko , čo je zaplatené v r.2011/ lebo brat zaplatil v 1/2011 poistné za 12/2010/?

Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zdenka175 Pozri príspevok
Brat zrušil živnosť k 31.7. , do DP mu mám písať na začiatku strany rodné číslo alebo DIC ktoré platilo do 31.7.. Ja by som písala Rč.

A ešte neviem či pod tabuľku č. 1, kde je podrobný rozpis poistného na SP a ZP, treba napísať len sumu poistného zaplatenú za roku 2011 v roku 2011?, Alebo všetko , čo je zaplatené v r.2011/ lebo brat zaplatil v 1/2011 poistné za 12/2010/?

Ďakujem
-
- DIČ
- všetko poistné, uhradené od 1.1.2011 - 31.12.2011
2 0
felica felica

felica je offline (nepripojený) felica

Dobrý deň, prosím Vás o radu:
- preukázateľne zaplatené poistné na SP uvedené osobitne § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené poistné na ZP § 6/1 a 2
odvody zo živnosti zaúčtované a zaplatené v roku 2011, bez odvodov zaplatených za december v januári 2012?
- preukázateľne zaplatené preddavky na zdravotné poistenie podľa § 6/3 za január – apríl 2011 uvedené osobitne
len z prenájmu?
Ďakujem veľmi pekne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

felica Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás o radu:
- preukázateľne zaplatené poistné na SP uvedené osobitne § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené poistné na ZP § 6/1 a 2
odvody zo živnosti zaúčtované a zaplatené v roku 2011, bez odvodov zaplatených za december v januári 2012?
- preukázateľne zaplatené preddavky na zdravotné poistenie podľa § 6/3 za január – apríl 2011 uvedené osobitne
len z prenájmu?
Ďakujem veľmi pekne.
Aká bola otázka ?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

felica Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás o radu:
- preukázateľne zaplatené poistné na SP uvedené osobitne § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené poistné na ZP § 6/1 a 2
odvody zo živnosti zaúčtované a zaplatené v roku 2011, bez odvodov zaplatených za december v januári 2012?
Áno.
- preukázateľne zaplatené preddavky na zdravotné poistenie podľa § 6/3 za január – apríl 2011 uvedené osobitne
len z prenájmu?
Áno.
Ďakujem veľmi pekne.
... v texte.
2 0
felica felica

felica je offline (nepripojený) felica

Ďakujem veľmi pekne.
0 0
janasim janasim

janasim je offline (nepripojený) janasim

Asi mi niečo uniklo, ale neviem prečo sa vypĺňa aj suma zaplateného poistného na SP...malo to súvis s daňovo-odvodovou reformou a tá nebola schválená... alebo si to zle vysvetľujem ?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
janasim Pozri príspevok
Asi mi niečo uniklo, ale neviem prečo sa vypĺňa aj suma zaplateného poistného na SP...malo to súvis s daňovo-odvodovou reformou a tá nebola schválená... alebo si to zle vysvetľujem ?
je to údaj pre soc.poisťovňu
1 0
martina_actuary martina_actuary

martina_actuary je offline (nepripojený) martina_actuary

Dobry den,
vie mi niekto poradit, som SZCO, minuly rok som bol mesiac na PN, nemocenske davky mam zahrnut do prijmov alebo kde to treba v DP dat? Dakujem.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

nemocenské dávky - PNZD , v DP sa to neuvádza
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

veronikasad Pozri príspevok
-
- DIČ
- všetko poistné, uhradené od 1.1.2011 - 31.12.2011
Aj keď bola pozastavená živnosť v decembri , teda tiež písať DIC na každú stranu?
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Zdenka175 Pozri príspevok
Aj keď bola pozastavená živnosť v decembri , teda tiež písať DIC na každú stranu?
podľa mňa určite áno
2 0
SPECTRUM SPECTRUM

SPECTRUM je offline (nepripojený) SPECTRUM

Dáva sa do riadku zaplatené poistné do zdravotnej poisťovne aj RZZP za rok 2010 ? dakujem
0 0
Načítať ďalšie