Zavrieť

Porady

likvidácia spoločnosti krok za krokom.

Ahojte, prosím o radu ako postupovať pri likvidácii spoločnosti, keď mi prišlo rozhodnutie zo súdu, kde ma určili za likvidátora. Žiaľ, na profesionálnu likvidáciu nemám prostriedky.
Usporiadat
Consultix Consultix

Consultix je offline (nepripojený) Consultix

Ano, v zdanovacom obdobi, ktore je pred vstupom do likvidacie este mozem umorovat neuhradenu stratu z predchadzajucich obdobi.
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Vďaka za odpoveď a ešte jedna vec mi napadla - pripočítavam neuhradené záväzky podľa doby splatnosti §17 ods.27 - teda upravujem ZD k 10.5.2015 ?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mimochodom - ale týka sa to likvidácie.
Prvý raz som robila súvahu ku dňu ukončenia !! likvidácie tak, že som ponechala záväzky z pôžičky. Doteraz som vždy všetky neuhradené záväzky účtovala do výnosov.
Tentokrát ide o záväzky voči materskej spoločnosti z titulu pôžičiek (teda nešlo o nákladové položky), pričom sa jedná o jediného veriteľa, takže likvidátorka nerieši (podľa mňa správne) vstup do konkurzu.
Nie som si však celkom načisto, čo s tými neuhradenými záväzkami. Uhradiť pre nedostatok majetku ich bolo nemožné. Je správne ich ponechať v súvahe?
Stav majetku = 0.
0 0
Consultix Consultix

Consultix je offline (nepripojený) Consultix

KEJKA, ake mas stavy na 428 / 429 v porovnani s stymto zavazkom? Stretol som sa s nie jednym pripadom, ked 365 sa zapocitalo voci 429 (samozrejme s prislusnymi rozhodnutiami VZ atd...). Takze aj v pripade 361/471 by to bolo mozno priechodne.
Porozmyslaj este nad kapitalizaciou zavazku na 413.
Urcite by som nenechaval zavazok v suvahe ku dnu ukoncenia likvidacie.
0 0
Consultix Consultix

Consultix je offline (nepripojený) Consultix

Este v nadvaznosti k tym zavazkom. ObchZ jednoznacne hovori o tom, ze pred ukoncenim likvidacie nemozu zostat ziadne zavazky voci veritelom:
§ 75

(3) Spoločníkom nemožno poskytnúť plnenie z dôvodov ich nároku na podiel na likvidačnom zostatku skôr, než sú uspokojené nároky všetkých známych veriteľov spoločnosti.
Takze najprv zavazky, potom rozdelenie likvidacneho zostatku.
1 0
renča123 renča123

renča123 je offline (nepripojený) renča123

Ahojte, prosím o radu k likvidácii. Najprv jednoduchá otázka: je zo zákona povinná odmena likvidátora, keďže konateľ=likvidátor alebo nemusí byť vyplatená? Potrebujem vyriešiť účtovné a daňové záležitosti. Prečítala som si viac článkov a celú túto diskusiu a som z toho jeleň, aj keď si myslím, že by to mohlo byť jednoduché, keďže ku dňu pred vstupom do likvidácie som zostavila DP+ÚZ, pričom v súvahe bolo len 5 položiek: pokladňa, rezerva na DP+ÚZ, daň z príjmov PO, ZI a neuhrad. strata. Všetky pohľadávky a záväzky boli vysporiadané, daň uhradená, rezerva preúčtovaná. Jediný náklad bude fa za zostavenie posledného DP+ÚZ a fa za admin. služby pri vstupe do likvidácie. Ako mám vysporiadať pokladňu, ZI a stratu? Prosím aj so zaúčtovaním. Kedy sa môže vyplatiť likvidačný zostatok? ÚZ má byť zostavená pred aj po jeho vyplatení a teda tá druhá má mať všetky zostatky nulové? ÚZ podávaná spolu s posledným DP môže mať zostatky na 211, 411 a 429? Vopred ďakujem.
0 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Pozdravujem všetkých v tejto téme, chcem vás poprosiť o radu, názor. Spoločnosť s r.o. bola v likvidácii, v súčasnosti je už vymazaná z OR na základe rozhodnutia konkurzného súdu o zrušení konkurzu pre nedostatok majetku. Spoločnosť si v minulosti vzala úver v banke, ktorý neskôr už nezvládala splácať - majiteľ podpísal zmenku teda stal sa ručiteľom -avalistom. Banka postúpila teraz túto pohľadávku spoločnosti na vymáhanie pohľadávok. Je postup správny? Nemala si banka uplatniť pohľadávku vtedy keď správca konkurznej podstaty vyzval veriteľov aby sa prihlásili? Medzi veriteľmi, ktorí sa prihlásili nebola. Nevzťahuje sa na spoločnosť, ktorá bola zrušná likvidačným konkurzom zánik zmenkového záväzku alebo niečo podobné? Je nejaké východisko z tohto problému? Keby firma mala finančné prostriedky už dávno je tento záväzok vyplatený a nemusela by ísť do likvidácie. Vďaka za každý názor.
0 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

Nik sa nestretol s takouto situáciou, ako ste to riešili? Veľmi pekne ďakujem za prípadné reakcie.
0 0
resola resola

resola je offline (nepripojený) resola

Dobrý deň prajem Economic,

chcem poprosiť o radu pri likvidácií spoločnosti. K ukončeniu likvidácie som zostavila ÚZ, ktorá bola schválená, odovzdaná na DÚ a predložená na súd spolu so žiadosťou o výmaz. V ÚZ bol záväzok vo výške poplatkov po ukončení likvidácie t.j. poštovné, overovanie,kolky atď. a súdna úradníčka výmaz zamietla, z dôvodu záväzkov v ÚZ. V likvidačnej správe bolo popísané čo je to za záväzok.
Taktiež pri žiadosti o výmaz/ t.j. po ukončení likvidácie / nám DÚ oznámil, že máme preplatok, ktorý nám aj vrátil.
V ÚZ sme žiadnu pohľadávky voči DÚ účtovanú nemali. Prosím o radu ako to mám zaúčtovať, už po ukončení likvidácie.

Aké dôkazy predložiť pri odvolaní na súd.

Vopred ďakujem za radu
0 0
resola resola

resola je offline (nepripojený) resola

Prosím, nikto nevie poradiť ?
0 0
emdob emdob

emdob je offline (nepripojený) emdob

Prosím Vás Kejka tu píše ešte v roku 2012:

Economic
KEJKA Pozri príspevok
chcem sa uistiť - podám návrh na výmaz sro elektronicky, nie som likvidátor. Likvidátor je konateľ, už čakáme len na súhlas DU s výmazom. Súhlas + návrh plus záverečná správa + rozhodnutie spoločníka-schválenie RUZ, správy - podpíšem ZEP. Musí byť niekde overený podpis spoločníka, likvidátora?
samozrejme prílohou budú aj výkazy.
Nie je treba z tých dokumentov žiadny overovať. (Ja z istých dôvodov na plnej moci si nechávam overiť podpis, ale to je iba moje rozhodnutie, mám na to svoje dôvody, nie je to povinnosť )

Prosím Vás ako je to teraz? Je potrebné overiť podpisy spoločníka, príp. likvidátora na niektorom z dokumentov, ktoré prikladá jednoosobová sro k návhru na výmaz spoločnosti po skončení jej likvidácie (napr. zápisnicu z valného zhromaždenia o skončení likvidácie, o schválení záverečnej správy o priebehu likvidácie a návrhu na rozdelenie likvidačného zostatku alebo je potrebné overiť samotnú Záverečnú správu o priebehu likvidácie či návrh na rozdelenie likvidačného zostatku)?
0 0
emdob emdob

emdob je offline (nepripojený) emdob

Prosím, poradíte mi?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Podpis predsedu MVZ na zápisnici podpis overiť. Na ostatných dokumentoch netreba overovať nič.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať