Zavrieť

Porady

likvidácia spoločnosti krok za krokom.

Ahojte, prosím o radu ako postupovať pri likvidácii spoločnosti, keď mi prišlo rozhodnutie zo súdu, kde ma určili za likvidátora. Žiaľ, na profesionálnu likvidáciu nemám prostriedky.
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
anna81 Pozri príspevok
ahojte dievčatá, tak odklad podania DP pre firmu v likvidácii mi na základe žiadosti (§49 odst.3 pism c) schválili ;-)

​SUPEEER ! Gratulujem !
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

Dobrý deň, ako účtujete o odmene likvidátora?

štatutára spoločnosti na valnom zhromaždení zvolili za likvidátora. Počas likvidácie bude mať nepravidelnú odmenu (1x za rok). ako zaúčtovať?

ďalej sa chcem spýtať, či firma bude mať budúce obdobie. napr. na konci roka príde fa za tel (fa za december doručená v januári, ale na faktúre je rozúčtovaný paušál aj za január).

vstup do likvidácie je 1.6.2013
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Zaúčtovať normálne do nákladov na 521 keď sa to vyplatí. Z odmeny likvidátora sa platí ZP, Urob odmenu priamo cez nejaký mzdový softvér, aby ti vypočítalo aj odvody. Účtuje sa tak isto ako o mzdách. Fa za telefon časovo rozúčtuješ, to čo spadá do tohto roku pôjde do nákladov tohto roku, čo patrí budúcemu roku na 381.
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

nemá ísť odmena likvidátora na 523/379? (sme pozemkové spoločnestvo s právnou subjektivitou založené podľa zák. 181/95 o pozemkových spoločenstvách)
odvody ako u štatutára-nepravidelný príjem
0 0
cibka1 cibka1

cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

čo sa týka účtovného prípadu časového rozlíšenia, si myslím že obdobie likvidácie je jedným účtovným obdobím a o časovom rozlíšení sa účtuje ku dňu ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka.
Takže mi z toho vyplýva že spoločnosť uzavrie účtovné knihy k 31.12.2015 (ak sa likvidácia neskončí skôr) a teda v priebehu likvidácie od 1.6.2013 do 31.12.2015 sa na účte 381 neúčtuje.
to je len môj názor.
0 0
matuma matuma

matuma je offline (nepripojený) matuma

K časovému rozlíšeniu len toľko, že k 31.12. je potrebné urobiť priebežnú účtovnú závierku a teda je potrebné účtovať aj prípady časového rozlíšenia. Daňové priznanie sa podáva za celé obdobie likvidácie. Konečný výsledok bude síce rovnaký, ale treba dodržať zákon o účtovníctve a postupy účtovania.
0 0
Ninu Ninu

Ninu je offline (nepripojený) Ninu

ahoj,
chcem sa spýtať, ušla sa mi téma na diplomovú prácu o likvidácii obchodnej spoločnosti. Potrebovala by som konkrétnu spoločnosť a opísať celý postup ako to v konkrétnej spoločnosti funguje pri likvidácii. Vedeli by ste mi poradiť kde mám hľadať alebo čo mám skúsiť, pretože sa obávam, že žiadna spoločnosť mi len tak informácie neposkytne. Budem vďačná za všetky rady
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

http://www.danovecentrum.sk/cely-cla...hladiska-1.htm

... toto sa isto zíde ...
2 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

viem, že to tu niekde bolo, ale nemôžem to nájsť.... ak spoločnosť vstúpila do likvidácie niekedy v septembri 2012, podala DP v decembri 2012, tak ďalšie priznanie sa podáva až 31.12.2014? Dobre si to pamätám?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nemala podávať DPPO v decembri 2012, teda nie za obdobie likvidácie.
ale ak máš na mysli MUZ pri vstupe do likvidácie s termínom 3 mesiace po vstupe, tak OK.
Pre sro v likvidácii platí termín DPPO za obdobie od vstupu do likvidácie v r. 2012 do 31.12.2014 a tiež v termíne do 31.3.2015 - si myslím.
Teda, že ho nemusíš podať práve na Silvestra 2014.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Ahojte,

robim mimoriadnu UZ ku dnu predchadzajucemu vstupu do likvidacie. Robim teda DPPO plus vsetky vykazy. Chcem sa spytat... pri vyplnani DPPO mam vyplnat aj zaplatene preddavky na DzP PO? A teda vyčísliť iba skutočnú dan na uhradu? A táto dan sa aj musí hned uhradiť? Alebo ju necham iba na učte 341 a potom ked sa bude robiť UZ po skončení likvidácie, tak sa bude uhrádzať dan?

Dakujem
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

A ešte teda...
vstup do likvidacie 5/7/13
UZ a DPPO robim k 4/7/13

k 4/7/13 urobim aj predpis 591/341 a k 5/7/13 budem mat HV na učte 431?

A dufam mi to DU vezme ked to robim do tlačív ktore mi hlasi ze su pre rok 2012

Keby vedel niekto poradit, bola by som vdacna
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, máš to dobre, plus zaplatíš DPPO na 341.
1 0
Najlepsi Najlepsi

Najlepsi je offline (nepripojený) Najlepsi

Tu dávam do pozornosti odkaz na čĺánky o likvidáciách spoločnosti.
Zpracovaná likvidácia a zrušenie spoločnosti
Na úvodnej stránke nájdete návody ako spoločnosť zlikvidovať a z právneho pohľadu detailne popísaný inštitút ikvidácie. Postujem odborné články na túto tému, ako v prípade likvidácie postupovať a aké su spojené práva a povinnosti likvidátora. Dúfam, že Vám to pri likvidácii pomôže. Ďalej chcem upozorniť na novelu zákona o daniach z príjmu sa vzťahuje aj na malé spoločnosti, neplatcov DPH.
Najdolezitejsie je, ze ked zacnete likvidovat a skoncite do 2014, tak nebudete platit ziadnu dan. Tento zákon bude mať obrovský vplyv na likvidáciu spoločností, ktoré nie sú ekonomicky aktívne. Predstave si, že máte spoločnosť len na udržiavanie majetku a nepodnikáte cielene. Tým pádom sa Vás to dotkne. Minimálna sadba bude 480 €. TAKZE STIHNITE LIKVIDACIE do konca roka 2014, ak nechcete platiť daňové licencie.
0 0
xeovila xeovila

xeovila je offline (nepripojený) xeovila

Kolko navrhov treba podat na obchdodny register aby som mohol dat s.r.o. do likvidacie? Nemame zmenene imanie na eura a ani uvedene ze sme ho cele splatili. Viem ze minimalne 2x zapis na zmenu treba /overene na sude ale nechceli sa viac so mnou bavit ./ Treba zapisat aj splatenie zakladneho imania do zmien vraj sa to neda pre zmene sk na eura? Alebo pri zapisani likvidatora mozem aj zapisat splatene imanie, alebo nemam vobec zapisovat tuto zmenu? dik moc za radu
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
xeovila
Kolko navrhov treba podat na obchdodny register aby som mohol dat s.r.o. do likvidacie? Nemame zmenene imanie na eura a ani uvedene ze sme ho cele splatili. Viem ze minimalne 2x zapis na zmenu treba /overene na sude ale nechceli sa viac so mnou bavit ./ Treba zapisat aj splatenie zakladneho imania do zmien vraj sa to neda pre zmene sk na eura? Alebo pri zapisani likvidatora mozem aj zapisat splatene imanie, alebo nemam vobec zapisovat tuto zmenu? dik moc za radu
máš to dosť komplikované, ale dá sa to urobiť jedným návrhom.
Prvý bod VZ musí byť premena ZI na eura a až potom všetko ostatné posledný bod zrušenie sro a vymenovanie likvidátora.
overený podpis môže byť aj na matrike.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ideme likvidovať družstvo, záväzky žiadne, majetok do 1 eura v hotovosti. Teraz vzniknú rôzne výdavky (notárska zápisnica, zápis do OR, zverejnenie vo vestníku), ja viem, pre verný obraz firmy aj toto sa musí zaúčtovať, ale ako, keď firma nemá peniaze - čo by ste urobili vy?
0 0
xeovila xeovila

xeovila je offline (nepripojený) xeovila

KEJKA
xeovila
Kolko navrhov treba podat na obchdodny register aby som mohol dat s.r.o. do likvidacie? Nemame zmenene imanie na eura a ani uvedene ze sme ho cele splatili. Viem ze minimalne 2x zapis na zmenu treba /overene na sude ale nechceli sa viac so mnou bavit ./ Treba zapisat aj splatenie zakladneho imania do zmien vraj sa to neda pre zmene sk na eura? Alebo pri zapisani likvidatora mozem aj zapisat splatene imanie, alebo nemam vobec zapisovat tuto zmenu? dik moc za radu
máš to dosť komplikované, ale dá sa to urobiť jedným návrhom.
Prvý bod VZ musí byť premena ZI na eura a až potom všetko ostatné posledný bod zrušenie sro a vymenovanie likvidátora.
overený podpis môže byť aj na matrike.
Moze sa podat naraz tolko navrhov na jednu zmenu?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
návrh je len jeden, a tam budú zapísané všetky zmeny.
ja som písala o valnom zhromaždení, ktoré tieto zmeny prerokuje a schváli.
0 0
xeovila xeovila

xeovila je offline (nepripojený) xeovila

VZ to samozrejme na jednom vybavime, mne sa jedna o navrh na zapis zmen na OR, tam to nechcem pokaslat, bojim sa aby som nepodal zly navrh. Otazka na kolko navrhov do OR to musim dat a musim dat aj splatene ZI do OR?ked ano moze to byt v jednom navrhu pri vymenovani likvidatora?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať