Zavrieť

Porady

likvidácia spoločnosti krok za krokom.

Ahojte, prosím o radu ako postupovať pri likvidácii spoločnosti, keď mi prišlo rozhodnutie zo súdu, kde ma určili za likvidátora. Žiaľ, na profesionálnu likvidáciu nemám prostriedky.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Gong Pozri príspevok
prosím a ten súhlas obce, ste kde žiadali? to Vám prišlo zo živ.úradu? Dakujem
klient šiel priamo na obecný úrad, či skôr mestský úrad. nebol problém.
0 0
pupavqa pupavqa

pupavqa je offline (nepripojený) pupavqa

Prosím Vás, chcem dať s.r.o. do likvidácie. Záväzky mám všetky vysporiadané. Jediné čo ma trápi je účtovná hodnota pokladne 30.000€, ktorá samozrejme reálne v pokladni nie je. Ako mám postupovať, aby som nemala daňový a aj iný problém?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
pupavqa Pozri príspevok
Prosím Vás, chcem dať s.r.o. do likvidácie. Záväzky mám všetky vysporiadané. Jediné čo ma trápi je účtovná hodnota pokladne 30.000€, ktorá samozrejme reálne v pokladni nie je. Ako mám postupovať, aby som nemala daňový a aj iný problém?
Spoločník alebo konateľ neposkytol finančnú výpomoc ? Vynulovala by sa, alebo aspoň znížila pokladňa.
Ak nie sú žiadne záväzky, môže s dať potom pri ukončení likvidácie, vyplatenie likvidačného podielu spoločníkom pri ukončení likvidácie, za predpokladu, že všetci veritelia boli uspokojení.
0 0
Katarina1 Katarina1

Katarina1 je offline (nepripojený) Katarina1

Počas likvidácie sa má hlavne speňažiť majetok a uhradiť záväzky. Čo s nákladmi, ktoré vznikli počas likvidácie - právne služby a vedenie účtovníctva - môžu sa uhradiť hneď alebo treba počkať do skončenia likvidácie?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Katarina1 Pozri príspevok
Počas likvidácie sa má hlavne speňažiť majetok a uhradiť záväzky. Čo s nákladmi, ktoré vznikli počas likvidácie - právne služby a vedenie účtovníctva - môžu sa uhradiť hneď alebo treba počkať do skončenia likvidácie?
Prečo ti na tvoje otázky nedal odpoveď ten, kto ti fakturoval právne služby ?
Môžeš uhradiť aj počas likvidácie, len si daj pozor, aby niekto nenapadol uprednostňovanie veriteľov. Ja keď som robila likvidátorku, svoju činnosť som podmienila úhradou odmeny likvidátora. Toto sú služby, ktoré sa väčšinou uhrádzajú v priebehu likvidácie.
0 0
Katarina1 Katarina1

Katarina1 je offline (nepripojený) Katarina1

Ja nie som likvidátor, iba som sa dostala k vedeniu účtovníctva. Práve preto sa pýtam, že keď vystavím faktúru za účtovné služby a bude mi uhradená, či to môže niekto napadnúť. Táto likvidácia bude trvať určite niekoľko rokov a nemám záujem robiť účto, ak tie peniaze uvidím až na konci...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Katarina1 Pozri príspevok
Ja nie som likvidátor, iba som sa dostala k vedeniu účtovníctva. Práve preto sa pýtam, že keď vystavím faktúru za účtovné služby a bude mi uhradená, či to môže niekto napadnúť. Táto likvidácia bude trvať určite niekoľko rokov a nemám záujem robiť účto, ak tie peniaze uvidím až na konci...
Jasné.... Však kto by robil zadara ? Toto môžu smelo uhradiť, nakoľko vedenie účtovníctva musí byť zabezpečené. Nevedela som, v akej si pozícii
0 0
Katarina1 Katarina1

Katarina1 je offline (nepripojený) Katarina1

Ďakujem :-)
0 0
papulisko papulisko

papulisko je offline (nepripojený) papulisko

Ahoj, potreboval by som poradiť v súvislosti s likvidáciou. Spoločnosť je už niekoľko období v likvidácii, v podstate čakáme na "správny" moment na ukončenie likvidácie. Spoločnosť som prebral po vstupe do likvidácie a sú tam nasledovné veci, ktoré neviem ako mám vyriešiť:
- evidované pohľadávky (nedobytné) a k nim vytvorená opravná položka vo vyššej výške !!! - ako to mám vysporiadať ?
- evidovaný nerozdelený zisk a neuhradená strata, prevažuje neuhradená strata,
- evidovaný záväzok voči spoločníkovi - je možné na základe "odpustenia záväzku" zúčtovať to s neuhradenou stratou, alebo ako to je možné vysporiadať ?
- evidované drobné záväzky z obchodného styku - ako to je možné vysporiadať, keď ich konateľ odmieta uhradiť ?
- evidovaný záväzok voči zamestnancom zo sociálneho fondu - zamestnanci nie sú v stave už niekoľko rokov, v podstate niekoľko rokov pred vstupom do likvidácie, ako sa to dá vysporiadať ?
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
v prvom rade - nie je sro v predlžení? nebolo treba podať návrh na konkurz?
papulisko Pozri príspevok
Ahoj, potreboval by som poradiť v súvislosti s likvidáciou. Spoločnosť je už niekoľko období v likvidácii, v podstate čakáme na "správny" moment na ukončenie likvidácie. Spoločnosť som prebral po vstupe do likvidácie a sú tam nasledovné veci, ktoré neviem ako mám vyriešiť:........a čo sa riešilo doteraz, ked tam sú pohľadávky aj záväzky?
- evidované pohľadávky (nedobytné) a k nim vytvorená opravná položka vo vyššej výške !!! - ako to mám vysporiadať ? 391/311, 546/311
- evidovaný nerozdelený zisk a neuhradená strata, prevažuje neuhradená strata, súčasť likvidačného zostatku
- evidovaný záväzok voči spoločníkovi - je možné na základe "odpustenia záväzku" zúčtovať to s neuhradenou stratou, alebo ako to je možné vysporiadať ? 365/648
- evidované drobné záväzky z obchodného styku - ako to je možné vysporiadať, keď ich konateľ odmieta uhradiť ? 321/648
- evidovaný záväzok voči zamestnancom zo sociálneho fondu - zamestnanci nie sú v stave už niekoľko rokov, v podstate niekoľko rokov pred vstupom do likvidácie, ako sa to dá vysporiadať ? ..................331/648, 472/648
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
v texte, neviem, prečo, nezobrazuje sa mi panel na zvýraznenie textu.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

KEJKA Pozri príspevok
v texte, neviem, prečo, nezobrazuje sa mi panel na zvýraznenie textu.
Kejka, klikni na "formátovať text" hore v šedej lište nad citátom...
0 0
papulisko papulisko

papulisko je offline (nepripojený) papulisko

a nedá sa urobiť to, že spoločník by vložil do pokladne sumu na úhradu straty, zároveň by si vyplatil podiel na zisku (resp. započítalo by sa jedno s druhým) a následne by sa vzdal nárokov voči spoločnosti na základe dohody o odpustení dlhu ?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
papulisko Pozri príspevok
a nedá sa urobiť to, že spoločník by vložil do pokladne sumu na úhradu straty, zároveň by si vyplatil podiel na zisku (resp. započítalo by sa jedno s druhým) a následne by sa vzdal nárokov voči spoločnosti na základe dohody o odpustení dlhu ?
ak to odsúhlasí VZ?
ale už je v likvidácii, tak podľa mňa ťažko.
V tomto období sa už len speäažuje majetok a uhrádzajú záväzky, čo nejde vymôcť to sa odpisuje do výnosov.
Uvedené kroky bolo potrebné urobiť pred vstupom do likvidácie - môj názor.
0 0
papulisko papulisko

papulisko je offline (nepripojený) papulisko

a keby sa to urobilo dodatočným priznaním k vstupu do likvidácie ? že by sme opravili daňové priznanie, výkazy atď. ? samozrejme by sme zaplatili pokutu za dodatočné priznanie. a pred vstupom by sme "antidatovali" rozhodnutia VZ atď. dalo by sa to ?
alebo druhý spôsob - zrušiť/vystúpiť z likvidácie, urobiť potrebné rozhodnutia, doúčtovačky a následne vstúpiť do likvidácie.
ktorý postup je správnejší, resp. menej zlý ?
vďaka
0 0
Katarina1 Katarina1

Katarina1 je offline (nepripojený) Katarina1

Ešte jedna otázočka: Likvidátor na základe mandátnej zmluvy má vystaviť faktúru, avšak ten príjem je príjem zo závislej činnosti, takže sa z nej stiahnu odvody do ZP aj SP (ako nepravidelný príjem?) a preddavok na daň?
0 0
dodo1001 dodo1001

dodo1001 je offline (nepripojený) dodo1001

Ahojte poraďáci,
spoločnosť na základe rozhodnutia členskej schôdze vstúpila do likvidácie k 13.4.2012, v obch. registri zverejnené 21.4.2012. Za obdobie 1.1.-12.04.2012 vykázala stratu - 200,00 EUR. Deň ukončenia likvidácie si určila 31.8.2012. Za obdobie 13.04.-31.08.12 vykázala ďalšiu stratu vo výške 300,00 EUR. 31.8.2012 zvolal likvidátor členskú schôdzu. Môže mi likvidátor (alebo členovia - kto?) odsúhlasiť zúčtovanie nerozdelenej straty 200 + 300 = 500,00 EUR voči 411?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dodo1001 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,
spoločnosť na základe rozhodnutia členskej schôdze vstúpila do likvidácie k 13.4.2012, v obch. registri zverejnené 21.4.2012. Za obdobie 1.1.-12.04.2012 vykázala stratu - 200,00 EUR. Deň ukončenia likvidácie si určila 31.8.2012. Za obdobie 13.04.-31.08.12 vykázala ďalšiu stratu vo výške 300,00 EUR. 31.8.2012 zvolal likvidátor členskú schôdzu. Môže mi likvidátor (alebo členovia - kto?) odsúhlasiť zúčtovanie nerozdelenej straty 200 + 300 = 500,00 EUR voči 411?
k 12.4..............MUZ
K 31.8. ..............RUZ ZA SRO V LIKVIDACII, likvidátor predloží zaverečnú spravu, kde vyčísli likvidačný zostatok - v ňom už bude zohľadnená aj tá strata 500 EUR. Tiež uvedie spôsob použitia-rozdelenia likv. zostaku, vyčísli svoju odmenu.
0 0
fable fable

fable je offline (nepripojený) fable

Ahojte, chcela som sa pochváliť s výmazom spoločnosti ale zastavil nás Daňový úrad. Ako dlho vám trvalo, kým ste z DÚ dostali súhlas s výmazom spoločnosti z OR? Pripravila som všetky podklady, likvidáciu sme ukončili k 10.8.1012, dostali súhlas z Mesta a Colného úradu a z daňového sa nemajú k činu. Okrem toho mi pani z daňového oznámila, ža ako som si mohla určiť koniec likvidácie k 10.8.2012, keď oni rozhodujú o súhlase s výmazom. Nuz neviem teraz, ci som spravila chybu ja, alebo sa stala niekde inde?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Neurobila si žiadnu chybu. Ak raz likvidátor zlikviduje všetko čo sa dalo, tým pádom likvidáciu ukončil. DÚ neschvaľuje dátum ukončenia likvidácie. DÚ dáva Súhlas s výmazom a toto ich vôbec nemusí zaujímať.... keby to mne povedali, to by si videla, ako by som ich odpálkovala s takouto otázkou
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
fable Pozri príspevok
Ahojte, chcela som sa pochváliť s výmazom spoločnosti ale zastavil nás Daňový úrad. Ako dlho vám trvalo, kým ste z DÚ dostali súhlas s výmazom spoločnosti z OR? Pripravila som všetky podklady, likvidáciu sme ukončili k 10.8.1012, dostali súhlas z Mesta a Colného úradu a z daňového sa nemajú k činu. Okrem toho mi pani z daňového oznámila, ža ako som si mohla určiť koniec likvidácie k 10.8.2012, keď oni rozhodujú o súhlase s výmazom. Nuz neviem teraz, ci som spravila chybu ja, alebo sa stala niekde inde?
tety na DU sú každá iná. mne nechceli dať súhlas, kým sa nepreukážem výmazom sro z OR, to je teda logika. Siahodlho sme telefonovali, kým zdá sa pochopila, že je to kolotoč, lebo OR bez súhlasu DU nevymaže sro. Tak som im na DU musela aspoň odmailovať prehlásenie, že dňom xx-xx.xxxx dávam nábrh na výmaz sro, aj tak mi ten súhlas poslali neskoro-po určenom dátume, ale to som už neriešila. Načo jej také prehlásenie bolo, netuším.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať