Zavrieť

Porady

likvidácia spoločnosti krok za krokom.

Ahojte, prosím o radu ako postupovať pri likvidácii spoločnosti, keď mi prišlo rozhodnutie zo súdu, kde ma určili za likvidátora. Žiaľ, na profesionálnu likvidáciu nemám prostriedky.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
xeovila
VZ to samozrejme na jednom vybavime, mne sa jedna o navrh na zapis zmen na OR, tam to nechcem pokaslat, bojim sa aby som nepodal zly navrh. Otazka na kolko navrhov do OR to musim dat a musim dat aj splatene ZI do OR?ked ano moze to byt v jednom navrhu pri vymenovani likvidatora?
a ked ti asi tretí raz píšem, že stačí jeden návrh, tak čomu nerozumieš?
0 0
xeovila xeovila

xeovila je offline (nepripojený) xeovila

ked som volal na sud, tak mi vraveli ze minimalne 2 navrhy treba poslat, v prvom prevod imania na euro, lebo bez toho sa neda vykonat ziadna zmena a az potom vymenovat likvidatora a dat firmu do likvidacie. Este taka drobnost, kedy je dobre dat firmu do likvidacie aby som nemusel platit licenciu 1.1.2014 alebo radsej k 31.12.2013?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
licenciu nebudeš platiť, ak likvidácia bude skončená do 31.12.2014.
0 0
xeovila xeovila

xeovila je offline (nepripojený) xeovila

podla zakona staci ked je podnik v likvidacii nie?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
V návrhu na zápis zmeny sa pri osobe likvidátora vyžaduje informácia "spôsob konania likvidátora" - čo presne sa tam má uviesť, aby registrový súd návrh nevrátil?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
to, čo je v SZ, resp. v zápisnici VZ, aby to sedelo. Obvykle Likvidátor koná samostatne.
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
KEJKA
to, čo je v SZ, resp. v zápisnici VZ, aby to sedelo. Obvykle Likvidátor koná samostatne.
napr. "v mene družstva koná likvidátor samostatne" ?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Rozalka
KEJKA
to, čo je v SZ, resp. v zápisnici VZ, aby to sedelo. Obvykle Likvidátor koná samostatne.
napr. "v mene družstva koná likvidátor samostatne" ?
napríklad tak.
1 0
Lusssy Lusssy

Lusssy je offline (nepripojený) Lusssy

Ahojte, mám podobnú otázku ako poniektorí z tejto diskusie, len je tu príliš rozvetvená debata a množstvo príspevkov, neviem sa zorientovať. Mám s.r.o. presne 2 mesiace, rozhodla som sa ju zrušiť, okrem základného imania nemá žiadny majetok, celý čas je nečinná, nevystavila žiadnu FA, len na ňu je cca 5 FA/bločkov súvisiacich so zakladaním a kúpou kancelárskych pomôcok. Tiež sa na mňa vzťahuje likvidácia? Nedá sa to nejak inak? Podľa zákona vyzerá, že likvidácia musí byť len je to hrozne zdĺhavé. Ďakujem za odpoveď
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Lusssy
Ahojte, mám podobnú otázku ako poniektorí z tejto diskusie, len je tu príliš rozvetvená debata a množstvo príspevkov, neviem sa zorientovať. Mám s.r.o. presne 2 mesiace, rozhodla som sa ju zrušiť, okrem základného imania nemá žiadny majetok, celý čas je nečinná, nevystavila žiadnu FA, len na ňu je cca 5 FA/bločkov súvisiacich so zakladaním a kúpou kancelárskych pomôcok. Tiež sa na mňa vzťahuje likvidácia? Nedá sa to nejak inak? Podľa zákona vyzerá, že likvidácia musí byť len je to hrozne zdĺhavé. Ďakujem za odpoveď
založenie sro si treba premyslieť vopred. áno, likvidácia je zdlhavá. Ale čo ťa tlačí?
za 3 - 3,5 mesiaca máš pokoj.
0 0
Lusssy Lusssy

Lusssy je offline (nepripojený) Lusssy

tlačí ma to, že odchádzam do zahraničia... zmenili sa mi okolnosti, politici začali hádzať podnikateľom polená pod nohy a ja nemienim platiť... chcem ísť čím skôr preč
0 0
xeovila xeovila

xeovila je offline (nepripojený) xeovila

Este mam taky mensi zmatok s terminami, ak viete niekto poradit.
Mam jasno, ze musim zvolat valne zhromazdenie kde rozhodneme ze vstupujeme k 31.12. do likvidacie.
V zakone je tusim 30 dni od uskutocnenia VZ povinost podat navrh na OR, ale mi mame v spolocenskej zmluve do 5 dni. Kedze cele to budem robit pocas sviatkov do 5 dni podla SZ to nestihnem urobit. Je zakon nadradeny a mozem zapis urobit az v polke januara ked VZ bude sa konat napr. 29.12.
Do kedy treba poslat oznamenie do obchodneho vestnika o likvidacii spolocnosti? Neviete o nejakom vzore tlaciva?

dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Lusssy
tlačí ma to, že odchádzam do zahraničia... zmenili sa mi okolnosti, politici začali hádzať podnikateľom polená pod nohy a ja nemienim platiť... chcem ísť čím skôr preč
chápem, chceš sa vyhnúť povinnosti platiť licencie. Ak však neodchádzaš ihneď, tak to stíhaš. Môžem to urobiť aj "na diaľku", mám ZEP, ako aj iní. Stačí dať splnomocnenie.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
No dobre, podarilo sa nám na mimoriadnej členskej schôdzi schváliť vstup do likvidácie k 1.1.2014, v OR mám zaevidované.
Ako likvidátor som sa zaregistrovala a došiel mi aj aktivačný kód, všetko som spravila, čo som si na stránke MS prečítala, uhradila správny poplatok .... teraz čakám na zverejnenie vo vestníku.
Výzva likvidátora má byť zverejnená 3 mesiace alebo 3x? a to mám zakaždým dať výzvu alebo toto už vestník vykoná aj bezo mňa?
1 0
vlds vlds

vlds je offline (nepripojený) vlds

zdravim,
aj po kompletnom precitani temy (a nielen tejto) ma 1 technicku otazku..ak bola spolocnost vymazana z OR SR ex offo, co s neuhradenymi pohladavkami a zavazkami ku dnu zaniku/vymazu spolocnosti? resp. maju byt vykazy podane spolu s DP nulove alebo sa uvedu tak, ake zostatky boli v den zaniku spolocnosti?
0 0
vlds vlds

vlds je offline (nepripojený) vlds

no tak dnes som bol na danovom urade a bolo mi povedane, ze spolocnost vymazana ex offo je pre nich uz pase, nepodava ani danove ani vykazy!
1 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

ahojte, ja mám otázku ohľadom otvorenia účtovných kníh.
firma vstúpila do likvidácie k 1.6.2010. za obdobie 1.6.2010-31.12.2012 podala daňové priznanie.
likvidácia ukončená nebola a trvá aj v roku 2013 a 2014.
otvára firma k 1.1.2013 účtovné knihy?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Nové účtovné knihy neotváraš. Otvárali sa ku dňu vstupu do likvidácie. tým že podáš počas likvidácie DP, knihy neuzatváraš... čiže jedná sa len o klasický prechod firmy z jedného účtovného roku do nového. DP treba podať k 31. 3. ak nie je ukončená likvidácia. Uzavrieš ich ku dňu ukončenia likvidácie.
1 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

Economic, ak neotváram účtovné knihy, tak DP výkaz ziskov a strát a súvahu vyhotovím len z obratov roka 2013?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
áno, lebo si mala povinnosť do 2. roku ak je neukončená podať DP a potom každý rok, kým sa neukončí, čiže každý ďalší rok...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať