Zavrieť

Porady

likvidácia spoločnosti krok za krokom.

Ahojte, prosím o radu ako postupovať pri likvidácii spoločnosti, keď mi prišlo rozhodnutie zo súdu, kde ma určili za likvidátora. Žiaľ, na profesionálnu likvidáciu nemám prostriedky.
Usporiadat
sniezik111 sniezik111

sniezik111 je offline (nepripojený) sniezik111

Economic, prosím Ťa o radu...valné zhromaždenie (VZ), ktoré schvaľuje konečnú správu likvidátora a mimoriadnu účtovnú závierku - je RIADNE valné zhromaždenie alebo MIMORIADNE? Myslím, že riadne...ale nie som si istá. Zmiatlo ma to, že ku dňu ukončenia likvidácie sa zostavuje mimoriadna účtovná závierka. To, či ide o riadne alebo mimoriadne VZ musí byť uvedené aj v pozvánke aj v zápise z VZ...tak aby som náhodou neuviedla zle. Vďaka za radu.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Medzi nami zbrojnošmi, pozvánku nedokladám nikam, len vo VZ konštatujem, že lehota bola dodržaná v zmysle ustanovení ZL alebo SZ.. Kľudne daj opäť mimoriadne valné zhromaždenie.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Prosím o radu . Firma chce vstúpiť do likvidácie . od roku 2003 nevykonáva žiadnu činnosť Podáva nulové DP . Pokladňa zostatok 0, bankový účet nemajú , je tam neuhradená strata ešte z rokov 2000 až 2003 vo výške cca 5000 euro .Majetok nemali a nemajú žiaden . Čo s tým , keď nemajú peniaze na likvidáciu .Musia uhradiť stratu platbou v hotovosti cez pokladňu ? Ďakujem.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Zita5
Prosím o radu . Firma chce vstúpiť do likvidácie . od roku 2003 nevykonáva žiadnu činnosť Podáva nulové DP . Pokladňa zostatok 0, bankový účet nemajú , je tam neuhradená strata ešte z rokov 2000 až 2003 vo výške cca 5000 euro .Majetok nemali a nemajú žiaden . Čo s tým , keď nemajú peniaze na likvidáciu .Musia uhradiť stratu platbou v hotovosti cez pokladňu ? Ďakujem.
Podať žiadosť na súd o zruišenie ex offo..... ale ako sa to robí neviem..... :-)
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Zrušiť predmety podnikania (teda zrušiť Osvedčenie o živnostenskom oprávnení. To je dôvod na zrušenie spoločnosti, okrem toho, že spoločnosť možno nedokladala účtovnú závierku do Zbierky listín.... Určite sa strata neplatí do pokladne. Strata ostane stratou.
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Economic
Zrušiť predmety podnikania (teda zrušiť Osvedčenie o živnostenskom oprávnení. To je dôvod na zrušenie spoločnosti, okrem toho, že spoločnosť možno nedokladala účtovnú závierku do Zbierky listín.... Určite sa strata neplatí do pokladne. Strata ostane stratou.
Ďakujem .Účtovná závierka bola do Zbierky listín doložená za rok 2000,2001,2002,2003,2004....dlho dlho nič ........ a potom vlani za rok 2013, to som im už posielala ja .
Stratu som nemyslela do pokladne, ale či sú spoločníci povinní túto stratu uhradiť .
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Nie stratu nemusia uhradiť, rozumela som. Naozaj zrušiť oprávnenie následne podať Podnet na zrušenie SRO podľa § 68 ObchoZ. Tam sú presne dôvody, pre ktoré sa tento podnet dá podať. Nestojí nič :-) len námahu také podanie urobiť do OR. Je pravda, že chvíľu dlhšie trvá ako likvidácia, ale docieli sa zrušenie spoločnosti ex offo.
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Na základe čoho zruší živnostenský úrad živnostenský list s.r.o. ? To len tak tam pôjde konateľ(zároveň aj spoločník ) a zruší živnosť . Inak sú tam 3 spoločníci a dvaja z nich sú konatelia .Ešte dvaja sa vedia dať dohormady , ale ten tretí zmenil bydlisko, nedáva o sebe vedieť nič .

Ešte jedna otázka . Nepoškodila som im tým, že som ich silou mocou vlani prinútila k VZ , aby odsúhlasili účtovnú uzávierku a poslala som aj oznam o schválení na Register UZ aj s uzávierkou ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Záleží od úradu. Niektorý ŽÚ zruší aj na základe žiadosti konateľa. Niekde chcú Zápisnicu. Dvaja spoločníci na uznášaniaschopnosť stačia. Čiže dá sa.
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ďakujem TI veľmi pekne Idem niečo podúmať , nemôže to takto zostať , lebo tam už naozaj nie je ani chuť v pokračovaní podnikania .To potom by mali len starosti aj napr. s licenciami a to je hlavný dôvod . Možno nebyť licencií spia stále .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ešte by som Ťa Vierka poprosila . Študujem Spoločenskú zmluvu .V jednom z článkov sa píše :VZ môže rozhodnúť o zrušení spoločnosti a o prechode jej obchodného imania na právneho nástupcu alebo o jeho likvidácii . Na prijatie tohto rozhodnutia je potrebný súhlas všetkých spoločníkov .......................ako tomuto rozumieť .Ak sú traja spoločníci a dvaja zápisnicou rozhodnú o zrušení spoločnosti a teda aj o zrušení ŽL , tak stále tam bude chýbať ten jeden hlas tretieho spoločníka o ktorom ani nevedia kde býva . Ešte v OR má starú adresu(zmena nebola spravená)
a presťahoval sa v roku 2007-2008 ...nevedia ani kde býva a ani sa neozve proste nič .
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
LICENCIE. To je problém. Inak než prejde zrušenie spoločnosti podľa § 68 môže trvať aj rok. Záväzok uhradiť licenciu tu bude. Ja by som možno zvolila svojpomocnú likvidáciu. Súdny poplatok 33.- pri elektronike, OV 20.- Eur a výmaz 0 súdny poplatok. Odo dňa vstupu do likvidácie licencia sa neplatí... Zaspali minulý rok. Licencia sa neplatila ani za obdobie pred vstupom do likvidácie a ani počas likvidácie. V tomto roku už určite januárovú licenciu ťahať bude, za minulý rok tiež....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Takže dám to s likvidáciou ? len ako potom budú vykazovať poplatky spojené s likvidáciou ? Budú musieť vkladať do pokladne svoje peniaze, aby náklady boli kryté .
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Zita5
Ešte by som Ťa Vierka poprosila . Študujem Spoločenskú zmluvu .V jednom z článkov sa píše :VZ môže rozhodnúť o zrušení spoločnosti a o prechode jej obchodného imania na právneho nástupcu alebo o jeho likvidácii . Na prijatie tohto rozhodnutia je potrebný súhlas všetkých spoločníkov .......................ako tomuto rozumieť .Ak sú traja spoločníci a dvaja zápisnicou rozhodnú o zrušení spoločnosti a teda aj o zrušení ŽL , tak stále tam bude chýbať ten jeden hlas tretieho spoločníka o ktorom ani nevedia kde býva . Ešte v OR má starú adresu(zmena nebola spravená)
a presťahoval sa v roku 2007-2008 ...nevedia ani kde býva a ani sa neozve proste nič .
Na zápisnici by som ho tam podpísala. Predseda MVZ bude overovať podpis..... To bude jeden z tých dvoch...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
No niekto z nich tie poplatky bude musieť zatiahnuť. Je to určite menej ako licencia. Nech sa rozhodnú čo je pre nich najlepšie riešenie. Či chcú ostať dlžníci k vôli licencii, alebo dať do kopy pár Eur na likvidáciu. Rozhodnutie je ozaj len a len na nich. Ja len aby neťahalo licenciu, k vôli tomu sa mi viac hodí tá likvidácia. Dá sa zmáknuť za 3 mesiace maximálne 4 až po výmaz z OR.
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ešte raz Ti ďakujem veľmi pekne .Pomohli mi Tvoje informácie .
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Rado sa stalo... kedykoľvek aj na budúce. Ja len to nepoviem, čo neviem :-)
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vierka mám ten Návrh pripravený . Len sa chcem spýtať 2 spoločníci ,zároveň sú aj konateľmi majú zmenené trvalé bydlisko.Už dávno, ešte môžu vyfasovať aj pokutu . Na OR nebola doposiaľ prevedená zmena . Tretí spoločník taktiež má zmenu trvalého bydliska , ale nie je známe kde má ten TP .Čo s týmto . Je možné túto zmenu spraviť aspoň u tých (s ktorými sa dá komunikovať ) v rámci jedného návrhu t.j. aj likvidácia aj zmena adries ? Ďakujem vopred .
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
V rámci jedného návrhu dať zapísať správne adresy tých dvoch, o ktorých sa vedia správne. Tu sa dokladá také špeciálne vyhlásenie spoločnosti (overiť podpis), ktorého podstata je, že spoločnosť zastúpená konateľom vyhlasuje, že sa mení trvalý pobyt toto a toho z takej adresy na takú adresu... Na toho tretieho sa vykašlať keď je mimo,...
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ak potrebujem zmeniť údaje u 2 konateľov a 2 spoločníkov , tak pridám jednu stranu P8/3 na ešte jedného konateľa , lebo inak druhému nemám kde vpísať zmenu .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať