Zavrieť

Porady

likvidácia spoločnosti krok za krokom.

Ahojte, prosím o radu ako postupovať pri likvidácii spoločnosti, keď mi prišlo rozhodnutie zo súdu, kde ma určili za likvidátora. Žiaľ, na profesionálnu likvidáciu nemám prostriedky.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nemusí, ved asi ani nemá z čoho, preto sa likviduje.
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Kejka, ďakujem za bleskovú odpoveď!

Ak sa rozhodnú, určite sa ešte ozvem.
Alžbeta
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Dobrý deň, sro vstúpila do likvidácie k 31.12.2011, mim. účt. záv. som spravila k 30.12.2011 + DP, toto zaslať do 90 na DU, nové účt. obd. v likvidácii začína 1.1.2012. Prosím daň. priznanie s riad. účt. závierkou, za účt.obdobie 1.1.11-31.12.2011 do konca 31.3.2012 na du nezasielam?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Gong Pozri príspevok
Dobrý deň, sro vstúpila do likvidácie k 31.12.2011, mim. účt. záv. som spravila k 30.12.2011 + DP, toto zaslať do 90 na DU, nové účt. obd. v likvidácii začína 1.1.2012. Prosím daň. priznanie s riad. účt. závierkou, za účt.obdobie 1.1.11-31.12.2011 do konca 31.3.2012 na du nezasielam?

§ 41 Zákona o DP bod 4

Ak likvidácia neskončí do 31. decembra druhého roka nasledujúceho po roku, v ktorom vstúpila do likvidácie, končí sa toto zdaňovacie obdobie 31. decembra druhého roku, nasledujúceho po roku, v ktorom daňovník vstúpil do likvidácie. Tu sa už podávajú DP klasicky ročne k 31. 12. bežnému roku. DP treba podať. A pravidelne podávať, kým sa neukončí.
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Economic Pozri príspevok
§ 41 Zákona o DP bod 4

Ak likvidácia neskončí do 31. decembra druhého roka nasledujúceho po roku, v ktorom vstúpila do likvidácie, končí sa toto zdaňovacie obdobie 31. decembra druhého roku, nasledujúceho po roku, v ktorom daňovník vstúpil do likvidácie. Tu sa už podávajú DP klasicky ročne k 31. 12. bežnému roku. DP treba podať. A pravidelne podávať, kým sa neukončí.
... dúfam, že som to správne pochopila, kedže likvidácia sro je 31.12.11, mim. účt.záv. zostavená 30.12.11 - deň pred likvidáciou, za toto obdobie podám DP + účt.záv., a za ďalšie obdobie podávam k 30.12.2012, však a následne ďalší rok až kým neskončí likvidácia. Ja si teraz nevšímam podávanie DP k 31.3.2012 za rok 2011. Správne som to pochopila? Dakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Gong Pozri príspevok
... dúfam, že som to správne pochopila, kedže likvidácia sro je 31.12.11, mim. účt.záv. zostavená 30.12.11 - deň pred likvidáciou, za toto obdobie podám DP + účt.záv., a za ďalšie obdobie podávam k 30.12.2012, však a následne ďalší rok až kým neskončí likvidácia. Ja si teraz nevšímam podávanie DP k 31.3.2012 za rok 2011. Správne som to pochopila? Dakujem
Áno.
Účtovná závierka sa nerobí k 31. 3. ale v prípade likvidácie ku dňu predchádzajúcemu vstupu do likvidácie, teda 30. 12. 2012. Ak nebude ukončená likvidácia, podávaš k 31. 12. 2014. Ak likvidácia skončí skôr, zostavuješ ku dňu ukončenia likvidácie.
0 0
Katarina1 Katarina1

Katarina1 je offline (nepripojený) Katarina1

Mam otázku k tejto téme, keďže sú tu zdatnejší ako ja. Spoločnosť bola v konkurze do 5.11.2010 a správca konkurznej podstaty urobil DP. Od 6.11.2010 je spoločnosť v likvidácii. Je povinná podať prvé DP k 31.12.2011 alebo 2012?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Katarina1 Pozri príspevok
Mam otázku k tejto téme, keďže sú tu zdatnejší ako ja. Spoločnosť bola v konkurze do 5.11.2010 a správca konkurznej podstaty urobil DP. Od 6.11.2010 je spoločnosť v likvidácii. Je povinná podať prvé DP k 31.12.2011 alebo 2012?

31.12.2011
0 0
nnanii nnanii

nnanii je offline (nepripojený) nnanii

Ahojte...potrebovala by som poradiť...ide o to, že po prečítaní obchodného zákonníka neviem pochopiť rozdiel medzi zrušením obch. spoločnosti s likvidáciou a bez....mohli by sme mi to "polopate" vysvetliť?...už som celá zamotanáá..
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
nnanii Pozri príspevok
Ahojte...potrebovala by som poradiť...ide o to, že po prečítaní obchodného zákonníka neviem pochopiť rozdiel medzi zrušením obch. spoločnosti s likvidáciou a bez....mohli by sme mi to "polopate" vysvetliť?...už som celá zamotanáá..
Zrušenie spoločnosti bez likvidácie pripadá iba vtedy do úvahy, keď dochádza k zlúčeniu. Inak sa vždy vyžaduje likvidácia.
0 0
nnanii nnanii

nnanii je offline (nepripojený) nnanii

Takže, keď som si v obch. vestníku našla info. o s.r.o., kt. bola vymazaná z OR a zrušená rozhodnutím súdu o jej zrušení(ex offo) bez likvidácie...môžem predpokladať, že došlo k zlúčniu, splynutiu alebo rozdeleniu???
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
nnanii Pozri príspevok
Takže, keď som si v obch. vestníku našla info. o s.r.o., kt. bola vymazaná z OR a zrušená rozhodnutím súdu o jej zrušení(ex offo) bez likvidácie...môžem predpokladať, že došlo k zlúčniu, splynutiu alebo rozdeleniu???
Nie v tomto prípade nie. O takomto výmaze rozhodol súd v zmysle platnej legislatívy. Má na to tú moc, aj keď takýto výmaz spoločnosti tiež nejakú dobu ( je to viac ako 3 mesiace ) Je to spôsob ako dicieliť bez peňazí úmysel niektorú spoločnosť zrušiť tak, aby to vyzeralo, že je to z úradnej moci súdu. No podnet môže dať ktokoľvek kto osvedčí na takomto úkone právny záujem.
0 0
nnanii nnanii

nnanii je offline (nepripojený) nnanii

Napr. prišiel konateľ na súd a dal návrh na výmaz a zrušenie s.r.o., pretože, už sa dlho nekonalo valné zhromaždenie, firma nemá výnosy atď. a chce sa zbaviť zbytočnej práce s DP a inou birokraciou...??ako to však je ak má firma voči niekomu pohľadávky, tie zanikajú spolu s firmou??
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
nnanii Pozri príspevok
Napr. prišiel konateľ na súd a dal návrh na výmaz a zrušenie s.r.o., pretože, už sa dlho nekonalo valné zhromaždenie, firma nemá výnosy atď. a chce sa zbaviť zbytočnej práce s DP a inou birokraciou...??ako to však je ak má firma voči niekomu pohľadávky, tie zanikajú spolu s firmou??
O každom takomto návrhu sa na súde rozhoduje zvlášť. Návrh na výmaz v tomto prípade konateľovi nestačí. Súd niektoré veci preveruje, môže vyžiadať doloženie konkrétnych podkladov.... Ak nemá firma majetok môže aj tak byť, že pohľadávky zaniknú. Však prečo ich nevymôcť skôr ? Alebo účtovne to riešiť v zmysle platnej legislatívy ako nevymožiteľné ?
0 0
nnanii nnanii

nnanii je offline (nepripojený) nnanii

a ak má tá firma voči niekomu záväzky a dajme tomu, že už nemá žiaden majetok?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
nnanii Pozri príspevok
a ak má tá firma voči niekomu záväzky a dajme tomu, že už nemá žiaden majetok?
Ak je v predĺžení a má aspoň 2 veriteľov je povinná zo zákona podať návrh na konkurz. Tu je riziko, že by niekto mohol dať podnet na trestné stíhanie za nesplnenie si zákonnej povinnosti. To je hop alebo trop.
0 0
nnanii nnanii

nnanii je offline (nepripojený) nnanii

Čiže, ak mal iba jedného veriteľa, ktorému dlhoval môže podať návrh na zrušenie. alebo to môže odvôvodniť aj premlčaním pohľadávky, nie?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Môže to skúsiť samozrejme. Nie je vylúčená ani možnosť, že súd nariadi likvidáciu a určí aj likvidátora. Vždy je to o rozhodnutí toho ktorého sudcu.
0 0
nnanii nnanii

nnanii je offline (nepripojený) nnanii

Ďakujem pekne za pomoc......a ešte jedna otázočka...ak náhodou sme mali pohľadávku, v takejto firme...a ona už bola zrušená...naša pohľadávka sa stáva nevymožiteľnou...tak?
0 0
Katarina1 Katarina1

Katarina1 je offline (nepripojený) Katarina1

Ak je spoločnosť v likvidácii od 6.12.2010 a musí podať DP k 31.12.2011, tak vyhotovuje priebežnú účtovnú závierku za celé to prvé obdobie od 6.11.10-31.12.11, kedy bude k poslednému dňu aj upravovať ocenenie majetku? Alebo to treba rozdeliť na 2 obdobia - rok 2010 a 2011 zvlášť?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať