Zavrieť

Porady

Ste za povinné očkovanie vašich detí?

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som

Anketa: mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?

Počet hlasujúcich
65. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Ano

    41 63.08%
  • Nie

    24 36.92%
mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?
Usporiadat
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Uviedol som to iba ako príklad prvé čo ma napadlo, TBC mám dojem, že sa ozaj momentálne neočkuje a bolo kedysi vysielané v TV že začína aj narastať počet infikovaných TBC.

edit: takže od 1.1.2012 je naozaj zrušené očkovanie proti TBC, ale od roku 2010 je zrušené preočkovanie proti TBC po 11-tich rokoch a kedysi 2 roky dozadu bolo aj vysielané že je nárast TBC práve u tých, čo sa mali preočkovať po 11 rokoch a už to bolo zrušené....
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
BXLmiami
taiko
220870
PROHLÁŠENÍ LÉKAŘE PŘED OČKOVÁNÍM NEZLETILÉHO DÍTĚTE


Pokud nesouhlasíte s "povinným" očkováním svého dítěte máte právo volby a odmítnout očkování a také můžete chtít aby dětský lékař před očkováním podepsal toto prohlášení..



PROHLÁŠENÍ LÉKAŘE PŘED OČKOVÁNÍM NEZLETILÉHO DÍTĚTE



Jméno dětského lékaře:

Adresa pracoviště:

Jméno, příjmení, datum narození, bydliště pacienta:

Jméno a příjmení zákonného zástupce dítěte:



Já, níže podepsaný/á MUDr......................, prohlašuji na svou čest, že jsem před očkováním /uvést název vakcíny/........................... pacienta /jméno příjmení/..................narozeného /den, měsíc, rok/................provedl/a před vlastním očkováním dne:............všechna řádná vyšetření, abych zabránil/a a snížíl/a na minimum vznik nežádoucích účinků po očkování. Dále prohlašuji, že dítě není alergické na žádnou složku ve vakcíně, netrpí žádným autoimunitním onemocněním, není imunodeficitní a při aplikaci vakcíny je naprosto zdravé. V případě vzniku nežádoucích účinků a při následném poškození zdraví po očkování přebírám za zdravotní stav dítěte osobní zodpovědnost.



V............................ Podpis lékaře:..............................
to vazne toto prehlasenie mozes vyzadovat?
Môžeš.Ale lekár Ti ho nemusí podpísať a nepodpíše.Predsa zákon stanovuje povinnosť pre rodiča dať dieťa očkovať,nie lekár.
nuz a sme pri tom. Preco by to lekar nemohol podpisat? Co je tam take neakceptovatelne?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

taiko

nuz a sme pri tom. Preco by to lekar nemohol podpisat? Co je tam take neakceptovatelne?
Lebo zákon stanovuje povinnosť očkovania rodičovi a nestanovuje povinnosť lekárskych vyšetrení v súvislosti s očkovaním. Aké by to boli vyšetrenia? Kto by ich platil? Kto by bolo povinný ich dať urobiť? Nemyslím tým konštatovanie lekára po bežnom vyšetrení, že dieťa je zdravé. Ak je povinnosť očkovať hexavakcínami, mala by byť aj povinnosť urobiť všetko pre to, aby sa obmedzili vedľajšie účinky. Som za povinné očkovanie, už som to tu písala, ale som aj za to, aby očkovaniu predchádzali aj povinné vyšetrenia. Ale nie sú zrejme na to peniaze, tak si tu ten horúci zemiak budú prehadzovať mamičky s doktormi.
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ano.Prečo má lekár sňať zodpovednosť zo štátu,ktorý nariadil očkovanie zákonom?Tým zákonom je viazaný rodič aj lekár.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Kvaka
taiko

nuz a sme pri tom. Preco by to lekar nemohol podpisat? Co je tam take neakceptovatelne?
Lebo zákon stanovuje povinnosť očkovania rodičovi a nestanovuje povinnosť lekárskych vyšetrení v súvislosti s očkovaním. Aké by to boli vyšetrenia? Kto by ich platil? Kto by bolo povinný ich dať urobiť? Nemyslím tým konštatovanie lekára po bežnom vyšetrení, že dieťa je zdravé. Ak je povinnosť očkovať hexavakcínami, mala by byť aj povinnosť urobiť všetko pre to, aby sa obmedzili vedľajšie účinky. Som za povinné očkovanie, už som to tu písala, ale som aj za to, aby očkovaniu predchádzali aj povinné vyšetrenia. Ale nie sú zrejme na to peniaze, tak si tu ten horúci zemiak budú prehadzovať mamičky s doktormi.
Co na to povedat, aj suhlasim, ale na druhej strane sa musim opytat, ze co je teda, lepsie? Bezbreho ockovat vsetkych na vsetko bez zohladnenia stavu jedinca?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
BXLmiami
Ano.Prečo má lekár sňať zodpovednosť zo štátu,ktorý nariadil očkovanie zákonom?Tým zákonom je viazaný rodič aj lekár.
Neda mi sarkasticky nepodryput. Pravda je v poslednom case som si veru vsimol, ze zobrat zodpovednost, je pre niektorych lekarov problem
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Nemyslím.Len treba aby lekár bral zodpovednosť za to,čo môže ovplyvniť a nie za to,čo ovplyvniť nemôže.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Celé toto
PROHLÁŠENÍ LÉKAŘE PŘED OČKOVÁNÍM NEZLETILÉHO DÍTĚTE
ja choré a nie je mi jasný jeho cieľ.
Činnosť zdravotníckeho pracovníka je regulovaná mnohými legislatívnymi a etickými normami, ktoré sú komplexnejšie riešené a majú vyššiu právomoc, ako nejaké vyhlásenie. Žiaden poskytovateľ služby (nielen lekár) neprevezme zodpovednosť za niečo, čo nemôže žiadnymi prostriedkami ovplyvniť a predvídať.
0 0
Brčo Brčo

Brčo je offline (nepripojený) Brčo

Nandrolon
Nie, viac peňazí do vreciek "vyvolených".
V zdravotníctve miznú aj tie peniaze, ktoré tam legalne príjdu a nie to ešte tie, kde je vôbec diskutabilné či tam príjdu....
Prečo si myslíš že by u nás nebola prohibícia na alkohol ak by to tak zaťažovalo štát? Štát jednoznačne z toho profituje.

ps: neodbiehajme ale od témy.

Téma je o očkovaní a ja sa nechcem finančne podieľať za to, že niekto je debil a chytí TBC, lebo porušil zákony ktoré mu ukladali povinné očkovanie...
Riziko chorôb treba znižovať a nie zvyšovať.
Tu ako aj v niektorých iných štátoch je jeden zásadný problém. Ľudia tvrdo odmietajú niesť za svoje činy zodpovednosť.
no ved prave,ak nedam zaockovat svoje dieta,beriem na seba zodpovednost za nho,no ak ho dam zaockovat a bude mat vedlajsie ucinky po ockovani,nikto nie je zodpovedny-ani lekary,ani stat...
1 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Maca001
taiko
mal by podľa vás štát mať právo rozhodovať, či a proti čomu majú byť očkované vaše deti?
Ockovanie by som zrusila,a stat nech drzi hubu.moj syn mal kozne problemy a musime do dnesneho dna navstevovat koznu ambulanciu.Tento stat sposobyl mojmu dietatu zdravotne problemy a musime navstevovat koznu ambulanciu a platit liecbu.

No neviem ci za kozne problemy moze prave ockovanie.
Genetika je mrcha, prejavi sa aj po par generaciach. Clovek sa nad tym nezamysla, kym nema potomka.
Moj manzel ma kozne problemy, navstevuje koznu ambulanciu a nasa ockovana dcera je zdrava.
Ale ... snazila som sa pozistovat co vsetko mohla zdedit z mojej aj z manzelovej strany.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Brco _ lenze prave teraz je to tak, ze pri nezaockovani tu zodpovednost nenesies. Hrozi ti len pokuta nejakych mam dojem smiesnych 300 eur, ak sa to nezmenilo. V pripade liecby zavaznejsej diagnozy je to kvapka v mori a liecba sa bude platit z penazi inych osob prispievajucich do zdrav. systemu...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Estetic
Nemyslím.Len treba aby lekár bral zodpovednosť za to,čo môže ovplyvniť a nie za to,čo ovplyvniť nemôže.
S podstatou súhlasím. Ale prečo dnešná medicína neprihliada aj na stáročia, ak nie tisícročia skúseností ľudstva z prírody. Ešte je dnes množstvo ľudí, ktorí chápu väzbu človeka na prírodné zákonitosti a rešpektujú ich, riadia sa nimi. V CZ sa venuje alternatíve údajne pätina až šestina lekárov,čo pokladám za vysoké číslo.
Zdá sa, že na českom vyhľadávači je viac informácii kedy neočkovať.

Zo slovenského vyberám iba ukážku http://www.magazinluna.sk/default.as...esfullmoonpage
"Počas splnu (vrátane trojdňového obdobia pred a po splne) sa vyhýbajme:
príjmu energeticky bohatej stravy – najmä na cukry a tuky
príjmu akýchkoľvek škodlivín do organizmu – návykových látok, konzervovaných, chemicky upravovaných a prifarbovaných potravín, káve, alkoholu, cigaretám atď.
náročným operáciám, trhaniu zubov
očkovaniu

Tých vplyvov je tam určite viac okrem samotného vplyvu mesiaca, cez dni, kedy sú určité orgány v aktivite atď.

A ešte by som bola zvedavá, či niekoho zaujíma krvný obraz očkovaného.
2 1
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Pozrite si správy o výskyte mumpsu a mapu okresu Kežmarok. Tie deti boli očkované!
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ale mumps je aj druhý kmeň.Ono to skôr alebo neskôr padne a zopakujeme si to,na čo sme už zabudli a poznáme len s filmov.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

BXLmiami
Ale mumps je aj druhý kmeň.Ono to skôr alebo neskôr padne a zopakujeme si to,na čo sme už zabudli a poznáme len s filmov.
nejak nerozumiem, čo chceš povedať tým, že si zopakujeme to, čo poznáme z filmov. Myslíš, že sa napriek očkovaniu vrátia epidémie?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Rozhodne to časom skúsia.Otázka je čo my na to a ako to zvládneme.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

BXLmiami
Rozhodne to časom skúsia.Otázka je čo my na to a ako to zvládneme.
základná otázka - bude lepšie pripravený ten, čo získal prirodzenú imunuty napríklad prekonaním kiahní, mumpsu..... alebo ten, čo bol očkovaný? To keby sme vedeli...

Možno aj tá mapa, čo spomínala kukučka by mohla mať istú výpovednú hodnotu - keby sa na to chcel niekto pozrieť. Ale to by sme museli vedieť, koľko bolo očkovaných, koľko neočkovaných a koľko z obchoch skupín ochorelo....
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Dáša_
BXLmiami
Rozhodne to časom skúsia.Otázka je čo my na to a ako to zvládneme.
základná otázka - bude lepšie pripravený ten, čo získal prirodzenú imunuty napríklad prekonaním kiahní, mumpsu..... alebo ten, čo bol očkovaný? To keby sme vedeli...

Možno aj tá mapa, čo spomínala kukučka by mohla mať istú výpovednú hodnotu - keby sa na to chcel niekto pozrieť. Ale to by sme museli vedieť, koľko bolo očkovaných, koľko neočkovaných a koľko z obchoch skupín ochorelo....
Môj názor k tomuto, aj na základe výsledkov vyšetrenia na protilátky, samozrejme je lepšie pripravený ten, čo protilátky získal prekonaním ochorenia. Príklad: vnuk bol očkovaný a aj tak mal nulové hodnoty protilátok, prípadne iné pod hranicou potrebných. Len asi tú hladinu protilátok takmer nikto pred očkovaním nesleduje, vyšetrenia sú drahé.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Dáša_
BXLmiami
Rozhodne to časom skúsia.Otázka je čo my na to a ako to zvládneme.
základná otázka - bude lepšie pripravený ten, čo získal prirodzenú imunuty napríklad prekonaním kiahní, mumpsu..... alebo ten, čo bol očkovaný? To keby sme vedeli...

Možno aj tá mapa, čo spomínala kukučka by mohla mať istú výpovednú hodnotu - keby sa na to chcel niekto pozrieť. Ale to by sme museli vedieť, koľko bolo očkovaných, koľko neočkovaných a koľko z obchoch skupín ochorelo....
Len sa neboj,toto je prísnejšie sledované než si vieš predstaviť a rozhodne tú mapu tí čo na tom pracujú ovládajú lepšie ako čokoľvek iné.Toto je mašinéria ktorá pracuje roky rokúce a pracuje dobre,to len novinári s ich senzačnými objavmi sa pridali kvôli čítanosti posledné roky.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
BXLmiami
Dáša_
BXLmiami
Rozhodne to časom skúsia.Otázka je čo my na to a ako to zvládneme.
základná otázka - bude lepšie pripravený ten, čo získal prirodzenú imunuty napríklad prekonaním kiahní, mumpsu..... alebo ten, čo bol očkovaný? To keby sme vedeli...

Možno aj tá mapa, čo spomínala kukučka by mohla mať istú výpovednú hodnotu - keby sa na to chcel niekto pozrieť. Ale to by sme museli vedieť, koľko bolo očkovaných, koľko neočkovaných a koľko z obchoch skupín ochorelo....
Len sa neboj,toto je prísnejšie sledované než si vieš predstaviť a rozhodne tú mapu tí čo na tom pracujú ovládajú lepšie ako čokoľvek iné.Toto je mašinéria ktorá pracuje roky rokúce a pracuje dobre,to len novinári s ich senzačnými objavmi sa pridali kvôli čítanosti posledné roky.
ved prave, ze ta masineria pracuje, presne toho sa ja bojim tej masinerie
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať