Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ešte jeden pohľad z Českej republiky
http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/pol...ska-republika/
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela

Názorná ukážka, ako dokážeš prekrúcať obsah príspevkov. Ide Veľká noc, môžeš sa realizovať na šibákoch dovtedy.

Pôvodné príspevky, každý pochopí, že som nereagovala na podnikateľov a ich náklady, ale na tvoje vyjadrenie k Bratislavčanom a zlo. Prečo vytrhávaš veci z kontextu?
Názorná ukážka nepochopenia...Tvojho.
Nebudem predsa dávať príspevky za príspevkom kvôli jednej vete...čo (povedzme) ty považuješ za vytrhnutie.
Nebudem citovať príspevky, ktoré citujú iné...a tak furt dokola. A následne urvem len jedno-dve slová.

Ty si reagovala týmto " Po prvé, čo zovšeobecňuješ a po druhé nesúď." ...na moje vyjadrenie ohľadom podnikateľov.
Tí blaváci boli spomenutí v druhom odstavci, dokonca oddelenom medzerou...tak mi tu nevešaj bulíky ohľadom prekrúcania.

...prečítaj ešte raz, následne si urob prestávku...môžeš nejaké vajcá vymaľovať, šak Veľká noc ide....potom si daj repete v čítaní, ale nazabudni prečistiť škulky.
Aby to bolo jasné každému vrátane teba, odpovedala som na vetu, ktorú som pre istotu dopredu zvýraznila, takže už nie je čo ani vysvetľovať.
Ak máš problémy s citovaním, tak radšej necituj a nerob tu zlú krv. Kto chce, pôvodný si nájde.
.
O.i. si treba si uvedomiť, že sme všetci na jednej lodi, a niekomu veľmi vyhovuje umelé rozdeľovanie spoločnosti, aby ju zamestnával nepodstatnými myšlienkami, aby sa ľudia nespojili a nezačali sa zaoberať skutočnými problémami v spoločnosti, ako napr. kam idú peniaze z daní obyvateľstva a akým spôsobom sa nimi zaobchádza, rodinné šťastie, finančná nezávislosť... Čím väčší rozkol, tým lepšie. Je o čom písať, darí sa rozoštvávať. Aby to nestačilo, začne sa do vnútorných vecí republiky zasahovať zvonku. A stále dokola.
Zachránila by nás iba svornosť, ale nie som naivná, aby som si myslela, že na tomto území sa raz dosiahne, keď sú dlhodobo rozpracované projekty a tie bežia.

Preto vety, že všetci podnikatelia podvádzajú, vykorisťujú zamestnancov a pod. je veľmi zovšeobecňujúce, zavádzajúce, pretože každému podnikateľovi sa darí inak. Koľkí z nich iba prežívajú, kým to nezabalia. Také prázdne múdra do vzduchu, spýtaj sa ľudí, čo si myslia o tých vašich dôchodkoch a odchodu do dôchodkov ešte v produktívnom veku. Zdraví ľudia. Ja mám nad týmito vecami nadhľad, som inak založená, mám iné priority v živote ako väčšina ľudí, ale viem, že im to nie je jedno.
Nebudem sa teraz pýtať priamo teba, ale aké máte pocity pri bežných ľuďoch, zamestnancoch aj podnikateľoch, lekároch, učiteľoch, a vôbec zbytku spoločnosti?
Kde je spravodlivosť, keď je slepá? Zásluhovosť..., nič iné, ibaže silové zložky štát potrebuje.
O tom, koľkí z vás podnikajú už popri práci roky dopredu na cudzie alebo partnerove meno, a po získaní dôchodku si to presunú na seba. Ešte sa tým chvália, ako vybabrali so systémom.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Včera ma pobavilo:
1. Deň predtým ..., ako môže niekto od právnika očakávať podpísanie deklarácie. Na povel. A stalo sa.
2. Rovnako pobavili aj kocky po BA, hlavne tie v kríkoch pred vládnou budovou, prvý sa ohlásil reštaurátor Huba, že si ich tam odložil, a plus zavolala nejaká pani do rozhlasu, že si ich tam odložila, chcela si ich vziať do záhradky. Kocúrkovo.
3. Aspoň sa v centre mesta poupratovalo.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

buchač
Skoro ušlo...ledva som dobehol...
Ked to korela a viktor tvrdia...
0 1
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
čas 6:00, 3 zásadné problemy Slovenska:
Korupcia, sociálna nerovnosť, a štýl politiky. Len prečo to sociologička neriešila ako premierka.
10:33 obrovská priepasť medzi makroekonomickými ukazovatelmi a dennou realitou obyčajných občanov
11:40-prehlbenie rozporu v spotrebe ludí a ponuke vyrobcov, inak povedane, tovar sa ponuka, ale ludia nemajú peniaze naň.
Naposledy upravil duves : 11.03.18 at 05:26
0 3
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela

Preto vety, že všetci podnikatelia podvádzajú, vykorisťujú zamestnancov a pod. je veľmi zovšeobecňujúce, zavádzajúce, pretože každému podnikateľovi sa darí inak. Koľkí z nich iba prežívajú, kým to nezabalia.
-----------------
Také prázdne múdra do vzduchu, spýtaj sa ľudí, čo si myslia o tých vašich dôchodkoch a odchodu do dôchodkov ešte v produktívnom veku. Zdraví ľudia. keď je slepá? Zásluhovosť..., nič iné, ibaže silové zložky štát potrebuje.
-----------------

O tom, koľkí z vás podnikajú už popri práci roky dopredu na cudzie alebo partnerove meno, a po získaní dôchodku si to presunú na seba. Ešte sa tým chvália, ako vybabrali so systémom.
Kto píše, že "všetci"..??? Lebo ja nie.
...a konkretizovať sa aj tak nedá, každý má svoje poznatky z okolia.

------------------

Čo je u teba produktívny vek ? Po tej 50ke ?
Ako vieš, že nemajú zdravotné problémy ?
Takže radšej veľmi nemudruj prázdnymi argumentami.

------------------

Koľkí ? Ja som poznal len zo dvoch, čo takto fungovali. Pri tom celkovom počte je to zanedbateľné %%%.
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Šimečka je stelesnená skromnosť - on porazil Mečiara, on je priateľ so Sorosom
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves
čas 6:00, 3 zásadné problemy Slovenska:
Korupcia, sociálna nerovnosť, a štýl politiky. Len prečo to sociologička neriešila ako premierka.
10:33 obrovská priepasť medzi makroekonomickými ukazovatelmi a dennou realitou obyčajných občanov
11:40-prehlbenie rozporu v spotrebe ludí a ponuke vyrobcov, inak povedane, tovar sa ponuka, ale ludia nemajú peniaze naň.
A čo akože podľa teba robila?
Kradla a uplácala, či ako?
Asi máš riadne krátku pamäť.
-----------------------------------
Ale ak si si to naozaj aj vypočul, musel si zaregistrovať ten rozdiel vo vyjadrovaní tvojich politikov a pani "sociologičky". To je iný človek na akých si zvyknutý.
-----------------------------------
Inak, už nám zostáva iba posúdiť, prečo to tak je a skúsiť nájsť príčiny.
1. Prečo je tu taká korupcia.
2. Prečo je tu tá priepasť medzi reálnymi podmienkami bežných ľudí a makroekonomickými ukazovateľmi slovenského hospodárstva.
3. Prečo je tu taká malá kúpna sila obyvateľstva na toľko ponuky.
3 4
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Už mi tu chýba len prepojenie Soroša s Radičovou a budeme v obraze.
Vraj "za všetkým treba hľadať Soroša" a jeho pravé zámery.

Nuž ani po zhliadnutí takéhoto videa, mi akosi nepripadá, že by robil niečo nekalé.
Dokonca ani pri tom podnikaní, ktoré má neblahý sociálny účinok.
Tak isto, čo je na tom (zlé), že dá nejakej mimovládnej organizácii peniaze na jej činnosť? Pritom je jedno, či ide o mimovládku zameranú na znižovanie daní, alebo naopak o takú, ktorá je zjavne zameraná opačne na zvýšenie daní. Naozaj nemám pocit, že by v nich ľudí nejako riadil a ovládal.
------------------------------
Pritom je mi viac, ako jasné a samozrejmé, že od nich žiada informácie čo chcú robiť, čo robia, aké majú výsledky a tak ďalej. Tiež mi je jasné, že tie informácie sú aj dobre využiteľné a dávajú mu výhodu v podnikaní pred ostatnými. Ale to predsa môže robiť každý kto na to má peniaze. Nie iba Soroš.
Naposledy upravil jar88 : 12.03.18 at 11:51
2 3
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

misomiso
Nevyvija sa to tu dobre na tom nasom Slovensku. Niekomu zacalo vadit, ze tu makame a zaciname sa mat dobre. Bohuzial pan Kuciak si to odniesol ako prva obet. Velmi by som si zelal, aby nenasledovali dalsie. Aby som vas tu neuvadzal do omylu: Nikdy som nevolil SMER a ani som ich volit neplanoval. Ale to, co sa tu teraz deje je velmi zvlastne a dovolim si tvrdit, ze zvratene a desive. Odporucam mat oci otvorene a nepodilehat prvoplanovym uvaham.
Poznáme sa osobne, viem že nie si ficovolič. Ale aj tak sa Ti podarilo ma prekvapiť... Vieš, tých čo platia, aby medzi ľudí zasievali rôzne podozrenia, drby, konšpiračné teórie, je veeeľa.

Ale sa stačí obzrieť späť, kto tu najviac vydrbal so slovákmi.
Boli to vždy tí najslovenskejší slováci... naši najväčší hrdinovia.
Slopa spolu aj s Maticou slovenskou (ešte aj slovenský poklad čo sa na neho slováci vyskladali ukradli), Močiar a náš Jánošík Ficko.
2 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Nebuďte naivní poniektorí páni

4 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pmajap
Nebuďte naivní poniektorí páni

Inak ja osobne by som ju raz dva vymenil za Gašparoviča.
A istotne aj za všetkých ostatných "pánov" prezidentov.
1 3
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

presne, mala by ísť za Gašparovičom, do politického dôchodku!
2 1
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

pmajap
Nebuďte naivní poniektorí páni

aha..
v čom sú niektorí páni naivní ??
a čo si tým videom ukázala - dokázala ??
1 1
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Nandrolon
presne, mala by ísť za Gašparovičom, do politického dôchodku!
Nandy, ak presne, tak potom objektívne:
Gašparovič odišiel z politiky v 2014, Radičová v 2011... opravené...
Naposledy upravil Oliwa : 12.03.18 at 13:51
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Oliwa
Nandrolon
presne, mala by ísť za Gašparovičom, do politického dôchodku!
Nandy, ak presne, tak potom objektívne:
Gašparovič odišiel z politiky v 2014, Radičová v 2012...
Ale aj tak sa Radičovej nepodarilo nikoho osloviť, že starý uj.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
pmajap
Nebuďte naivní poniektorí páni

aha..
v čom sú niektorí páni naivní ??
a čo si tým videom ukázala - dokázala ??
No predsa to, že sme naivní.
------------------------------
Nedávno som videl video s americkým hercom Freedmenom, kde sa ho pýtali, čo dobré vidí na ich demokracii a slobode.
Vraj či to tak vidia aj severoamerickí indiáni, ktorých v mene demokracie, slobody a humanity vyvraždili. Vraj to bola genocída USA.
Humanita, ktorú dodnes presadzujú všade, kam sa pohnú.
-----------------------
A už som ho našiel.
Naposledy upravil jar88 : 12.03.18 at 14:36
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Oliwa
Nandrolon
presne, mala by ísť za Gašparovičom, do politického dôchodku!
Nandy, ak presne, tak potom objektívne:
Gašparovič odišiel z politiky v 2014, Radičová v 2011... opravené...
Radičová sa nikdy neprestala angažovať v politike.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Nandrolon
Oliwa
Nandrolon
presne, mala by ísť za Gašparovičom, do politického dôchodku!
Nandy, ak presne, tak potom objektívne:
Gašparovič odišiel z politiky v 2014, Radičová v 2011... opravené...
Radičová sa nikdy neprestala angažovať v politike.
myslíš to, že x -krát odmietla návrat ?
2 1
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Mňa by zaujímalo, čo v praxi znamená "rozhodli sme sa až do vyšetrenia tohto prípadu opustiť svoje pracovné pozície na Úrade vlády,“ znelo spoločné stanovisko Jasaňa s Troškovou". Je tu nejaký personalista, čo by to vedel vysvetliť, keďže pokiaľ viem, zákonník práce termín "opustenie pracovnej pozície" nepozná... ?
To je aká prekážka v práci - z dôvodu všeobecného záujmu?
Majú dovolenku, PN, §, neplatené voľno či kieho... alebo zase nejaká výnimka z výnimky, lebo všetci sme si rovní, len niektorí trošku rovnejší...?
https://www.cas.sk/clanok/663454/bli...an-a-troskova/
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať