Zavrieť

Porady

Daňové priznanie 2011 - tlačivo B

daňový poradca, audítor
Zmeny v daňovom priznaní B:
Nové tlačivo uverejnené FS 13/2011

Strana 1:
- aj FO doplnené SK NACE k hlavnej, prevažnej činnosti
- uvedenie, či správca dane oznámil daňovníkovi číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka

Strana 2
- upozornenie: v prípade viacerých účtov, by sa tieto mali uvádzať v XIV oddiele – miesto pre osobitné záznamy

Strana 3:
- riadky 35 doplnené o:
o riadok 35a – osobitne uvádzané sociálne poistenie
o riadok 35b – osobitne uvádzané zdravotné poistenie
- zrušený riadok 36 – na uvedenie úhrad zdravotného pracovníka za ďalšie vzdelávanie
- prečíslovanie z dôvodu zrušenia riadku 36
- zrušený súčtový riadok príjmov podľa § 6 ods. 1 + 2 + 3 (riadok 11 VI. Oddiel)
- preukázateľne zaplatené poistné na SP uvedené osobitne § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené poistné na ZP § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené preddavky na zdravotné poistenie podľa § 6/3 za január – apríl 2011 uvedené osobitne

Strana 4:
- prečíslovanie riadkov spôsobilo napríklad zmenu riadkov, kde sa uvádzajú položky zvyšujúce a znižujúce základ dane. MR to boli riadku 42 a 43, po novom sú to riadky 41 a 42
- sumarizácia z tabuľky 6 sa člení:
o osobitne na príjmy, výdavky, základ dane, upravujúce položky podľa § 6/1 a 2
o osobitne na príjmy, výdavky, základ dane, upravujúce položky podľa § 6/3
- došlo k výraznej zmene strany 4, kde MR bol VII oddiel týkajúci sa výpočtu čiastkového ZD z príjmov z kapitálového majetku, ktoré sú v novom tlačive presunuté na stranu 5
- uvedené posuny menia obsah nasledujúcich strán, ktorých vecný obsah sa posúva

Strana 6:
- na riadku 11 VIII. Oddiel pri výpočte čiastkového ZD z ostatných príjmov doplnené peňažné a nepeňažné plnenie prijímané poskytovateľom zdravotnej starostlivosti

Strana 7:
- doplnené roky možnosti umorovania straty z 5 na 7rokov
- daňová strata sa osobitne vykazuje z príjmov podľa § 6/1 a 2 a osobitne z príjmov podľa § 6/3
- výpočet čiastkového základu dane detto osobitne podľa § 6/1 a 2 a osobitne § 6/3
- riadok na úpravu porušenia podmienok ŽP, DDP ... č. 78 (vysvetľujúca informácia DRSR)

Strana 8:
- zmena X. oddiel – výpočet dane a to konkrétne v položkách, ktoré základ dane znižujú
- osobitne vyčíslený základ dane pred znížením o nezdaniteľnú časť a to iba z príjmov, z ktorých je možné uplatniť nezdaniteľnú časť t.j. § 5 + § 6/1a2
- nezdaniteľné časti sa vyčísľujú vo vzťahu k posudzovanému príjmu (nepočíta sa príjem podľa § 6/3)
Naposledy upravil Jana Acsová : 17.01.12 at 13:23
Usporiadat
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

slnenko Pozri príspevok
psps dakujem pekne za rýchlu odpoved...
a v riadku: preukázatelne zaplatené preddavky na zdravotné poistenie z príjmov podla par.6 ods 3 zákona za obdobie január
až apríl 2011 sa čo vyplna????
vdaka
§ 6 ods.3 sa týka len príjmu z prenájmu nehnuteľností. Do 30.4 bola povinnosť zaregistrovať tento príjem do ZP a platiť minimálne preddavky na ZP. Po 30.4. sa to zrušilo a zdrav. poisťovne potrebujú informáciu a zaplatení týchto preddavkov na ZP.
0 0
slnenko slnenko

slnenko je offline (nepripojený) slnenko

dobrý večer,

poistenie zaplatené , ktoré uvádzam v danovom priznaní B mám uviesť v celých eurách, alebo aj v eurocentoch...
ďakujem.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

psps Pozri príspevok
Som dobrovoľne nezamestnaná, jediný môj príjem bol z prenájmu bytu. Dobrovoľne som si platila len ZP, môžem si toto poistenie pripočítať k 40% paušálnym výdavkom z prenájmu?
Ak áno, do ktorého riadku zaradím poistenie
- preukázateľne zaplatené zdravotné poistenie podľa § 6 ods 1 a 2 (tu mi to nesedí, lebo som nemala takýto príjem)
alebo
- preukázateľne zapaltené zdravotné poistenie podľa § 6 ods 3 za obdobie január-apríl 2011 (a tu mi to nesedí, lebo som platila od 1-12/11 mesačne)
Neviem si dať s týmto rady. Neviete mi niekto pomôcť?
0 0
kubex kubex

kubex je offline (nepripojený) kubex

chcela by som poprosit o radu: živnostník má stratu na umorenie z roku 2006, suma este 44 957,-Sk, teraz ju ide umorit,len neviem,ako sa zaokruhluje na eura v dp, či 1492,29 alebo 1492,30EUR ?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

kubex Pozri príspevok
chcela by som poprosit o radu: živnostník má stratu na umorenie z roku 2006, suma este 44 957,-Sk, teraz ju ide umorit,len neviem,ako sa zaokruhluje na eura v dp, či 1492,29 alebo 1492,30EUR ?
Matematicky, 1492,30.
4 0
kubex kubex

kubex je offline (nepripojený) kubex

ja si tiez myslim,ze matematicky,ale nasla som aj odpoved,ze sa zaokruhluje na eurocenty nadol,jedna sa tu o min.rozdiel,len aby mi to nevratili z danoveho
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

kubex Pozri príspevok
ja si tiez myslim,ze matematicky,ale nasla som aj odpoved,ze sa zaokruhluje na eurocenty nadol,jedna sa tu o min.rozdiel,len aby mi to nevratili z danoveho
Nadol sa zaokrúhľuje daň...
3 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

psps Pozri príspevok
Som dobrovoľne nezamestnaná, jediný môj príjem bol z prenájmu bytu. Dobrovoľne som si platila len ZP, môžem si toto poistenie pripočítať k 40% paušálnym výdavkom z prenájmu?
Ak áno, do ktorého riadku zaradím poistenie
- preukázateľne zaplatené zdravotné poistenie podľa § 6 ods 1 a 2 (tu mi to nesedí, lebo som nemala takýto príjem)
alebo
- preukázateľne zapaltené zdravotné poistenie podľa § 6 ods 3 za obdobie január-apríl 2011 (a tu mi to nesedí, lebo som platila od 1-12/11 mesačne)
Keďže mi nikto neporadil, odpoviem si sama. Volala som na daňové riaditeľstvo a tam mi povedali, že takéto zdravotné poistenie, ktoré som si platila ako dobrovoľne nezamestnaná sa nedá uplatniť ako daňový výdavok, a hlavne nie ako výdavok k príjmu z prenájmu, pretože to nebol výdavok potrebný na udržanie príjmov z prenájmu. Len ak by som mala otvorenú nejakú živnosť, mohla by som si to dať do výdavkov zo živnosti a tým by mi vznikla daňová strata.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

psps Pozri príspevok
Keďže mi nikto neporadil, odpoviem si sama. Volala som na daňové riaditeľstvo a tam mi povedali, že takéto zdravotné poistenie, ktoré som si platila ako dobrovoľne nezamestnaná sa nedá uplatniť ako daňový výdavok, a hlavne nie ako výdavok k príjmu z prenájmu, pretože to nebol výdavok potrebný na udržanie príjmov z prenájmu. Len ak by som mala otvorenú nejakú živnosť, mohla by som si to dať do výdavkov zo živnosti a tým by mi vznikla daňová strata.
Ak by si mala živnosť, platíš preddavky na ZP ako SZČO - nie ako samoplatitel.
0 0
simonova815 simonova815

simonova815 je offline (nepripojený) simonova815

Katy a R Pozri príspevok
no to hádam ty musíš vedieť, kde je daňovým rezidentom
Ak je slovenským DR - tak podáva na slovensku DP zo všetkých (celosvetových) príjmov ..
Ja nemam skusenosti so zdanovanim celosvetovych prijmov preto sa pytam. Tak mi prosim vas poradte, co teda mame spravit.
1. Znama pracovala v roku 2011 v Nemecku, prijem chce zdanit tam, lebo ze vraj je to pre nu tam vyhodnejsie.
2. na Slovensku mala v roku 2011 prijem z prenajmu. ma pridelene DIC
3. trvaly pobyt ma na Slovensku, prechodny v Nemecku.
Ma podavat DP na Slovensku, alebo nie? Ak ano, ake prijmy tam ma uviest pripadne, co este vyplnit na DP.
Dakujem!
0 0
slnenko slnenko

slnenko je offline (nepripojený) slnenko

Dobrý deň,

od akej sumy sa platí dan z príjmu????
Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

slnenko Pozri príspevok
Dobrý deň,

od akej sumy sa platí dan z príjmu????
Ďakujem.
Akej sumy dane, či samotného príjmu? Konkrétizuj.
0 0
slnenko slnenko

slnenko je offline (nepripojený) slnenko

Tweety Pozri príspevok
Akej sumy dane, či samotného príjmu? Konkrétizuj.

jedná sa o dan z príjmu fyzickej osoby-danové priznanie B k dani z príjmov fyzickej osoby

v r.86 vyjde dan, ale v r.99 je výsledná suma 0,-, nakolko nepresiahla 16,60 €.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

slnenko Pozri príspevok
jedná sa o dan z príjmu fyzickej osoby-danové priznanie B k dani z príjmov fyzickej osoby

v r.86 vyjde dan, ale v r.99 je výsledná suma 0,-, nakolko nepresiahla 16,60 €.
Áno, tak.
0 0
kristina 0 kristina 0

kristina 0 je offline (nepripojený) kristina 0

Dobry den. Chcela by som poprosit o radu. Robim kamaratovi danove priznanie szco. Koncom novembra mal kontrolu zo socialnej poistovne a ta prisla na to, ze v mesiacoch 7.-10. si neplatil povinne poistenie ako szco, ale platil si poistenie ako dobrovolny platca. Takze mu prikazali, aby si doplatil tieto mesiace ako povinne poistena osoba, ale to poistenie, ktore uz zaplatil mu nevratia. Takze mozem mu dat do vydavkov v danovom priznani vsetko poistenie, ktore zaplatil alebo len to co mal platit ako szco? Myslim si, ze asi vsetko, ved to preukazatelne zaplatil socialnej poistovni, prosim vas o radu. Dakujem.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

pre kristina - všetko, ktoré skutočne zaplatil v roku 2011 . Bol predsa povinný platiť obidve poistenia !
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

simonova815 Pozri príspevok
Ja nemam skusenosti so zdanovanim celosvetovych prijmov preto sa pytam. Tak mi prosim vas poradte, co teda mame spravit.
1. Znama pracovala v roku 2011 v Nemecku, prijem chce zdanit tam, lebo ze vraj je to pre nu tam vyhodnejsie.
2. na Slovensku mala v roku 2011 prijem z prenajmu. ma pridelene DIC
3. trvaly pobyt ma na Slovensku, prechodny v Nemecku.
Ma podavat DP na Slovensku, alebo nie? Ak ano, ake prijmy tam ma uviest pripadne, co este vyplnit na DP.
Dakujem!
ako chceš poradiť. V prvom rade musíš vedieť, kde je rezidentom. Už som ti napísala ako v prípade nášho rezidenta.
A to, že tie príjmy zdaní v Nemecku to je pekné - ale ešte to neznamená, že ich nemusí uviesť aj v našom DP - ak teda je rezidentom SR .
.. a pohľadať by si si mohla - je tu plno tém - napr http://www.porada.sk/t171101-je-nutn...vej+rezidencie
http://www.porada.sk/t158413-danove-...vej+rezidencie
http://www.porada.sk/t76563-urcenie-...vej+rezidencie
http://www.porada.sk/t49256-zarobok-...vej+rezidencie
1 0
kristina 0 kristina 0

kristina 0 je offline (nepripojený) kristina 0

pre Katy a R - Dakujem za odpoved
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

ahojte poradaci...volal mi kamarat, dan. priznanie sme davno uz podali a vraj mu teraz este prislo nejake potvrdenie,kde pracoval zac. roka 2011 na dohodu o vyk. prace -akosi na to pozabudol a ta firma si tiez dala nacas,ked mu to poslala posledny marcovy tyzden...cize ked podame opravne dan. priznanie prihliada sa na to,ako by podal riadne dan. priznanie, treba znova podat aj prilohy? Nie som si ista,ci si urobil kopie z potvrdeni zo zamestnania,ktore tam mal prilozene, ak nema kopie, mohla by som do osobitnych zaznamov dat poznamku,ze prilohy o potvrdeni prijmov su pri danovom priznani,ktore bolo podane vo februari? Alebo ma zajst radsej za spravkynou a informovat ju o tom? Ono,co sa tyka SZCO,tak tam nemenime nic,ale budu sa mi menit riadok 34 a 109!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

chudaska Pozri príspevok
ahojte poradaci...volal mi kamarat, dan. priznanie sme davno uz podali a vraj mu teraz este prislo nejake potvrdenie,kde pracoval zac. roka 2011 na dohodu o vyk. prace -akosi na to pozabudol a ta firma si tiez dala nacas,ked mu to poslala posledny marcovy tyzden...cize ked podame opravne dan. priznanie prihliada sa na to,ako by podal riadne dan. priznanie, treba znova podat aj prilohy? Nie som si ista,ci si urobil kopie z potvrdeni zo zamestnania,ktore tam mal prilozene, ak nema kopie, mohla by som do osobitnych zaznamov dat poznamku,ze prilohy o potvrdeni prijmov su pri danovom priznani,ktore bolo podane vo februari? Alebo ma zajst radsej za spravkynou a informovat ju o tom? Ono,co sa tyka SZCO,tak tam nemenime nic,ale budu sa mi menit riadok 34 a 109!
Ak sa mení len DP, podáte opravné.
0 0
Načítať ďalšie