Zavrieť

Porady

Daňové priznanie 2011 - tlačivo B

daňový poradca, audítor
Zmeny v daňovom priznaní B:
Nové tlačivo uverejnené FS 13/2011

Strana 1:
- aj FO doplnené SK NACE k hlavnej, prevažnej činnosti
- uvedenie, či správca dane oznámil daňovníkovi číslo účtu správcu dane vedeného pre daňovníka

Strana 2
- upozornenie: v prípade viacerých účtov, by sa tieto mali uvádzať v XIV oddiele – miesto pre osobitné záznamy

Strana 3:
- riadky 35 doplnené o:
o riadok 35a – osobitne uvádzané sociálne poistenie
o riadok 35b – osobitne uvádzané zdravotné poistenie
- zrušený riadok 36 – na uvedenie úhrad zdravotného pracovníka za ďalšie vzdelávanie
- prečíslovanie z dôvodu zrušenia riadku 36
- zrušený súčtový riadok príjmov podľa § 6 ods. 1 + 2 + 3 (riadok 11 VI. Oddiel)
- preukázateľne zaplatené poistné na SP uvedené osobitne § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené poistné na ZP § 6/1 a 2
- preukázateľne zaplatené preddavky na zdravotné poistenie podľa § 6/3 za január – apríl 2011 uvedené osobitne

Strana 4:
- prečíslovanie riadkov spôsobilo napríklad zmenu riadkov, kde sa uvádzajú položky zvyšujúce a znižujúce základ dane. MR to boli riadku 42 a 43, po novom sú to riadky 41 a 42
- sumarizácia z tabuľky 6 sa člení:
o osobitne na príjmy, výdavky, základ dane, upravujúce položky podľa § 6/1 a 2
o osobitne na príjmy, výdavky, základ dane, upravujúce položky podľa § 6/3
- došlo k výraznej zmene strany 4, kde MR bol VII oddiel týkajúci sa výpočtu čiastkového ZD z príjmov z kapitálového majetku, ktoré sú v novom tlačive presunuté na stranu 5
- uvedené posuny menia obsah nasledujúcich strán, ktorých vecný obsah sa posúva

Strana 6:
- na riadku 11 VIII. Oddiel pri výpočte čiastkového ZD z ostatných príjmov doplnené peňažné a nepeňažné plnenie prijímané poskytovateľom zdravotnej starostlivosti

Strana 7:
- doplnené roky možnosti umorovania straty z 5 na 7rokov
- daňová strata sa osobitne vykazuje z príjmov podľa § 6/1 a 2 a osobitne z príjmov podľa § 6/3
- výpočet čiastkového základu dane detto osobitne podľa § 6/1 a 2 a osobitne § 6/3
- riadok na úpravu porušenia podmienok ŽP, DDP ... č. 78 (vysvetľujúca informácia DRSR)

Strana 8:
- zmena X. oddiel – výpočet dane a to konkrétne v položkách, ktoré základ dane znižujú
- osobitne vyčíslený základ dane pred znížením o nezdaniteľnú časť a to iba z príjmov, z ktorých je možné uplatniť nezdaniteľnú časť t.j. § 5 + § 6/1a2
- nezdaniteľné časti sa vyčísľujú vo vzťahu k posudzovanému príjmu (nepočíta sa príjem podľa § 6/3)
Naposledy upravil Jana Acsová : 17.01.12 at 13:23
Usporiadat
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Katy a R Pozri príspevok
je síce hlboká noc - nuž ale panenka skákavá - veď vieš komu robíš DP , že čo je zač a čo je jeho činnosť ... či .
A keď nie - tak ako učtovníčka (všetko je na webe) hodíš ICO na zrsr .. a všetko nájdeš !!
Viem, je to kamarat.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Katarina Pozri príspevok
aha, máš pravdu, aj keď si nie som celkom istá že žiadne výdavky nemal..........prenajíma byt a následne dáva do prenájmu.......... to akože neplatí prenajímateľovi/majiteľovi bytu/
Ano to mas pravdu, ale ziadne naklady mi nedal. Logicky by mal ma vydavky za to, ze ten byt ma prenajaty, ale zrejme mu to vobec nevadi.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

O.K. Vsetkym Vam velmi, velmi, ale velmi pekne dakujem za Vase odpovede aj napriek tomu, ze je uz dost neskoro.
A len pre zhrnutie, teda ak to ma v zivnosti (mam na mysli ten prenajom) a ine prijmy nemal mozem mu uplatnit nezdanitelnu ciastku. S tym, ze ak mal prijmy len tych 880 eur, tak vlastne nemusi podavat DP, iba to oznami DU a ZP.
Este raz dakujem za odpovede.
A samozrejme Vam prajem prijemnu noc.
Dakujem
Naposledy upravil Ociviste : 31.03.12 at 22:28
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia Pozri príspevok
Dieťa vlastní byt, ktorý však prenajíma jeho rodič a rodič je aj registrovaný na DÚ. Všetky platby sú na meno dieťaťa (elektrika, platby do fondov, daň, vývoz smetí), ale platí ich rodič - takto sa na tom dohodli. Medzi dieťaťom a rodičom nie je uzatvorená žiadna zmluva o nájme. Podľa mňa, aj keď rodič zaplatí všetky náklady spojené s užívaním bytu, nemôže si ich uplatniť ako preukázateľné výdavky, lebo "faktúry" sú písané na meno dieťaťa. Alebo sa mýlim?
Posúvam...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lívia, rodič je registrovaný na DU ako zákonný zástupca dieťaťa ? (kolko rokov má dieťa?)
0 0
gufy gufy

gufy je offline (nepripojený) gufy

Pekne prosím, vyplňujem DP, str. 3 oddiel Vl, pod riadkom 11 je počet mesiacov vykonávania činnosti, a pod tým:
sú 3 možnosti vyznačenia uplatňovania výdavkov. O tie ide. V účtovníctve si výdavky zaúčtovávam a uplatňujem tak, ako prichádzajú (bločky z obchodu, faktúry za energie atď.). Neuplatňujem si žiadny paušál. Čiže vyznačím 1. okienko? Pýtam sa tak preto, lebo tie paragrafy tam uvádzané nepoznám a neviem či sa ma táto časť vôbec týka, či tam vôbec niečo vyznačovať mám. Ďakujem.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

gufy Pozri príspevok
Pekne prosím, vyplňujem DP, str. 3 oddiel Vl, pod riadkom 11 je počet mesiacov vykonávania činnosti, a pod tým:
sú 3 možnosti vyznačenia uplatňovania výdavkov. O tie ide. V účtovníctve si výdavky zaúčtovávam a uplatňujem tak, ako prichádzajú (bločky z obchodu, faktúry za energie atď.). Neuplatňujem si žiadny paušál. Čiže vyznačím 1. okienko? Pýtam sa tak preto, lebo tie paragrafy tam uvádzané nepoznám a neviem či sa ma táto časť vôbec týka, či tam vôbec niečo vyznačovať mám. Ďakujem.
ale veď už si tuším pred týždňom mal hotové DP ... - už sme to riešili

A tie riadky sa učtovnej jednotky netýkajú - ale veru dobre by hádam bolo - keď už robíš DP aj nakuknúť do zákona o dani z príjmov (to máš teda odvahu !!)
0 0
gufy gufy

gufy je offline (nepripojený) gufy

Katy a R Pozri príspevok
ale veď už si tuším pred týždňom mal hotové DP ...
- už sme to riešili
Nemal, nemal, to som potreboval len predžuvať lebo som vedel, že 31-ého na všetko čas nebude
Popravde, vtedy som sa chcel zadaním témy dostať inam, ale následná komunikácia sa mi tiež hodila, tak som to nechcel komplikovať. Ale rád sa k tomu niekedy vrátim

Teraz k tomuto:
Iste sa ma netýkajú ? Teraz som si o tomto paragrafe 6 ods. 1 a 2 prečítal, a porozumel som tomu tak, že sa ma to ako SZČO týka... (neoponujem, len nechcem pokaziť)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

gufy Pozri príspevok
Nemal, nemal, to som potreboval len predžuvať lebo som vedel, že 31-ého na všetko čas nebude
Popravde, vtedy som sa chcel zadaním témy dostať inam, ale následná komunikácia sa mi tiež hodila, tak som to nechcel komplikovať. Ale rád sa k tomu niekedy vrátim

Teraz k tomuto:
Iste sa ma netýkajú ? Teraz som si o tomto paragrafe 6 ods. 1 a 2 prečítal, a porozumel som tomu tak, že sa ma to ako SZČO týka... (neoponujem, len nechcem pokaziť)
http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...-2012-a.html#6
0 0
gufy gufy

gufy je offline (nepripojený) gufy

Veď práve to som čítal.. A vychádza mi to, že vďaka par.6, odseku 1b., by som to vyplniť mal, hm.. Možno tomu ale zle rozumiem, alebo som niečo opomenul..

Nechávam si poradiť, nevyplňujem, ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

gufy Pozri príspevok
Veď práve to som čítal.. A vychádza mi to, že vďaka par.6, odseku 1b., by som to vyplniť mal, hm.. Možno tomu ale zle rozumiem, alebo som niečo opomenul..

Nechávam si poradiť, nevyplňujem, ďakujem
Buď si nečítal § 6 odst. 14, alebo odkaz pod tab. v odd.VI.

(14) Daňovník vykonávajúci podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť alebo dosahujúci príjmy z použitia diela a použitia umeleckého výkonu podľa odsekov 1, 2 a 4 za podmienok, že túto činnosť vykonáva samostatne bez zamestnanca, dosiahol z tejto činnosti v bezprostredne predchádzajúcom zdaňovacom období príjmy (výnosy) nepresahujúce sumu 170 000 eur a uplatňuje pri týchto príjmoch (výnosoch) preukázateľné daňové výdavky, môže viesť počas celého zdaňovacieho obdobia daňovú evidenciu o
a) príjmoch a daňových výdavkoch v časovom slede vrátane prijatých a vydaných dokladov, ktoré spĺňajú náležitosti účtovných dokladov, 1)
b) hmotnom majetku a nehmotnom majetku, využívaných na podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť,
c) zásobách, pohľadávkach a záväzkoch.
------

Vedieš daňovú evidenciu, alebo jednoduché účtovníctvo ?
0 0
gufy gufy

gufy je offline (nepripojený) gufy

Jasan, som SZČO - vediem jednoduché účtovníctvo.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

gufy Pozri príspevok
Jasan, som SZČO - vediem jednoduché účtovníctvo.
tak zaškrtávaš, či nezaškrtávaš ? (aj SZČO môže viesť daňovú evidenciu - ak splňa podmienky)
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

gufy Pozri príspevok
Jasan, som SZČO - vediem jednoduché účtovníctvo.
Ak som spravne pochopila z rad na tejto stranke, ak si SZCO a vediet jednoduche uctovnictvo (uctujes v penaznom denniku) nezaskrtavas.
Ak si vedies len evidenciu prijmov a vydavkov tak zaskrtavas prve policko. Samozrejme musis splnat podmienky ze tvoje prijmy (vynosi) nepresiahli 170 000 eur a a nemas zamestnancov.
Ak sa v niecom mylim opravte ma.
Dakujem
0 0
gufy gufy

gufy je offline (nepripojený) gufy

Vediem jednoduché účtovníctvo - denník. Priebežne si lepím príjmy, výdavky, zapisujem do denníka, na konci podškrtnem, spočítam, urobím rozdiel príjmov, výdavkov, od rozdielu odpočítam NČ, zbytok zdaním.
Oddiel Vl, r.2 - uvádzam príjmy, aj výdavky.

Môj názor - mal by som ten 1. riadok odškrtnúť..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

gufy Pozri príspevok
Vediem jednoduché účtovníctvo - denník. Priebežne si lepím príjmy, výdavky, zapisujem do denníka, na konci podškrtnem, spočítam, urobím rozdiel príjmov, výdavkov, od rozdielu odpočítam NČ, zbytok zdaním.
Oddiel Vl, r.2 - uvádzam príjmy, aj výdavky.

Môj názor - mal by som ten 1. riadok odškrtnúť..
NEMAL - lebo jednoduché účtovníctvo nie je ÚČTOVNÁ EVIDENCIA

K DP prikladáš účtovné výkazy (Výkaz o majetku a záväzkoch a Výkaz o príjmoch a výdavkoch).

Ak by si viedol účtovnú evidenciu, výkazy prikladať nemusíš - preto sa tento riadok zaškrtáva.
0 0
gufy gufy

gufy je offline (nepripojený) gufy

Myslím že tomu rozumiem, veľmi pekne ďakujem

(môj minulý príspevok nebol reakcia na Ociviste - písali sme súčasne, ale na ten predtým od veronikasad)
0 0
gufy gufy

gufy je offline (nepripojený) gufy

Z ďaľších (tento rok nových) troch riadkov, týkajúcich sa platieb poistného, vypĺňam prvé dva.

Vpíšem tam v podstate čiastku, kt. som v účtovnom roku 2011 odviedol poisťovniam? čiže 1x44,73 + 1x96,90 (t.j. platby do 8.1.2011 za 12/2010) + 11x46,06 + 11x109,07 (t.j. posledné platby v decembri 2011)?

Je potrebné vyrobiť a priložiť k DP aj nejaký súpis platieb?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nie, nemusíš žiaden súpis platieb prikladať.....
v riadkoch má byť skutočne zaplatené fondy v roku 2011 (i keby boli zmeškané) do ZP i SP
0 0
suzi22 suzi22

suzi22 je offline (nepripojený) suzi22

Asi som to predtym zadala do zlej temy - tak skusam stastie este raz...........
Prosim velmi pekne o pomoc: robim dodatocne danove priznanie z dovodu - prerusena zivnost v roku 2010 a nezaplatene pohladavky uhradene az v roku 2011 - neupravil sa zaklad dane - teraz v roku 2011 uz len prijem zo zavislej cinnosti - cize typ A.....no co sa tyka toho dodatocneho za rok 2010 - prerusena zivnost k 30.11.2011 a v decembri mala prijem zo zavislej cinnosti...
povodne danove priznanie:
r. 37 = 692,80
r. 44 = 2819,97
r. 68 = 3512,77
r. 76 = 4240,02 (na danovnika 4025,70 + zivotne poistenie = 214,32)
r. 77 = 0
r. 78 = 0
r. 101 = 67,89
r. 106 = 67,89 Eur...... ktory bol aj vrateny.........

Dodatocne danove priznanie:
r. 37 = 692,80
r. 44 = 4055,97
r. 68 = 4748,77
r. 76 = 4240,02
r. 77 = 508,75
r. 78 = 96,66
r. 101 = 67,89
r. 105 = 28,77
a prosim Vas teraz neviem ako dalej....kedze jej bol vrateny preplatok 67,89.....
r. 107 = 96,66 Eur
r. 108 = ?
r. 109 = ?
r. 110 = ?
r. 111 + 112 - nic, lebo nie je ziadne dieta - ziadny danovy bonus...

Prosim - vie mi niekto poradit co tam vypisat??? Dakujem
0 0
Načítať ďalšie